Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Miedzyrzeckie Żwirownie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3944 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 11 listopad 2016 - 00:28

Dobrze słyszeć. W przyszłym roku zawitam złowić i wypuścic kilka rybek.

Oprócz Ciebie zawita jeszcze kilka wycieczek z lodówkami turystycznymi jak chłopaki będą  się tak chwalić...


  • Sławek77 i rothen lubią to

#62 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2016 - 00:31

Oprócz Ciebie zawita jeszcze kilka wycieczek z lodówkami turystycznymi jak chłopaki będą  się tak chwalić...

Gonić dziadów.


  • cyprys19 lubi to

#63 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 11 listopad 2016 - 05:52

Oprócz Ciebie zawita jeszcze kilka wycieczek z lodówkami turystycznymi jak chłopaki będą  się tak chwalić...

Kontrole na zbiorniku są nieraz 2 razy na dobę a nie na rok . Jeżeli każdy się będzie stosował do regulaminu stowarzyszenia to ani dla wody ani dla nikogo nic się złego nie stanie.

Upilnować 56 h w dobie różnych możliwości technicznych to nie żaden problem,a chcę nadmienić iż chęci i determinacja ludzi którzy o to dbają i kontrolują ,przebija kilkukrotnie lornetki ,kamerki i noktowizory. Nie powiedziałem też ,że takiego sprzętu nie mają.

Sprawdzają i kontrolują to co trzeba a nie wpisy zezwoleniach.



#64 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 11 listopad 2016 - 08:14

W moich rodzinnych stronach czyli Radzyniu Podlaskim jest zalew/cegielnia. Na wiosnę są zawsze pierwsze zawody, które rozpoczynają sezon. Przed tymi zawodami zarybiają zbiornik przeważnie karpiem. W dzień zawodów i później przez kilka następnych dni jest bardzo dużo ludzi nad zalewem i później po kilkunastu dniach takiego eldorado po zarybieniu efektów nie widać :-)
  • mnietek lubi to

#65 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 11 listopad 2016 - 10:30

Tomku zalew w Radzyniu ma około 5 ha. głębokość nie przekracza 5 m.

Wystarczy miesiąc dla miejscowych wędkarzy żeby wyłowić tego karpia z zarybienia PZW (domyślam się ,że nie przekroczyło 200 kg ,chyba że jestem w błędzie ,mogę się mylić).

 Reszta karpia (który nie skusił się na 3 ziarna kukurydzy ) jest atrakcyjnym kąskiem dla suma ,który niestety zagościł na pięciohektarowym ,zamkniętym zbiorniku.


Użytkownik motylW1 edytował ten post 11 listopad 2016 - 10:30


#66 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 11 listopad 2016 - 10:31

Dlatego też po wypuszczeniu nakładane są okresy ochronne. Rybka trochę się rozejdzie i 'zdziczeje'.

#67 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 11 listopad 2016 - 11:28

W zupełności się zgadzam z tym co napisał Kolega @motylW1
Niestety tak to wygląda na tym zbiorniku a na spining żeby coś na nim złowić to prawie jak wygrać w totolotka :-)

#68 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 listopad 2016 - 16:33

Żwirownie mają to do siebie , że to są ciężkie łowiska . Ta ma tak na pewno . Ilość wpuszczonej ryby ma swoje plusy i minusy . Na plus jest to że 90 % wyjazdów kończy się   złowieniem ryby ( cokolwiek się uwiesi okonek , szczupaczek ) a na minus,  że ciężko jest o te wielkie cwaniaki  , które mają wszędzie stołówkę . Swoje trzeba wyjeździć . Byłem wczoraj , jadę zaraz  i jutro rano . 



#69 OFFLINE   J38ACmzb

J38ACmzb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2016 - 00:01

Czy łowienie z brzegu na tych żwirowniach ma jakiś sens czy raczej tylko z łódki? 

Oczywiście, że tak, ja łowię tylko z brzegu. W tym roku polowałem na suma, sandacze zostawiłem na późną jesień. Niestety kontuzja i od października siedzę w domu. Jeszcze 2 tygodnie na zwolnieniu, ale już próbuje. W tej galerii są ryby złowione z brzegu. https://www.youtube....h?v=cd1IEOc_w3c



#70 OFFLINE   J38ACmzb

J38ACmzb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2016 - 00:23

Panie Adamie jest Pan w błędzie . 

 

 Nie ma tam dużych sumów , w tym roku największy złowiony miał ok  160 cm i złowiony został przypadkiem na trupka sandaczowego te w galerii maja po 140 - 150 cm  . Nie pamiętam aby był kiedykolwiek złowiony powyżej 2 metrów . Więc twierdzę że nie ma . Wiem bo bym go złowił .  Przy takim podejściu  "są sumy  niestety " za jakiś czas nie będzie tam  tego gatunku . I zostanie tylko sandacz do łowienia przynajmniej dla mnie . Dlaczego nie chcecie tam suma , bo wyżera  drobnicę której jest masa . Dlaczego wszystkie drapieżniki oprócz suma mają górne wymiary ? 

 

Panie Neor jest Pan w błędzie.

Są duże sumy i to takie, które po przytrzymaniu ręką kołowrotka potrafią wciągać do wody chłopa 95kg. To, że nie został przez pana złowiony powyżej 2 metrów to nie znaczy, że go tam nie ma. Jest rybą niechcianą nie, dlatego że wyżera drobnice tylko duże rybki. Prezentowany w galerii MTW Żwirek z 2016 skusił się na leszcza około 40 cm. Nie jeden ze złowionych miał szczupaka, jeden nawet dwa. Natomiast zgadzam się z Panem, że jest masa drobnicy ( aż czarno), dlatego w takiej ilości zarybiamy okoniem, sandaczem i szczupakiem.


Użytkownik J38ACmzb edytował ten post 28 listopad 2016 - 00:24


#71 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 listopad 2016 - 10:19

Panie Piotrze od kilku lat obserwuję Pana wyniki w galerii i podpytuję naszych kolegów wędkarzy  o to co jest łowione . Wiem że jest Pan znakomitym wędkarzem i zna to łowisko  . Nie neguję Pańskiego zdania ale nie ma dowodów na to że są tam sumy powyżej 2 metrów . Nie złowił Pan takiego . To że na kiju była duża ryba nie jest żadnym dowodem , może była waleczna . Jak Pan złowi suma 2 metrowego i go wypuści to będzie dowód . Póki tak się nie stanie to pozwoli Pan że podtrzymam swoje zdanie . 

 

Jeżeli chodzi o chęć albo niechęć do tego gatunku w tym zbiorniku to jest oczywiste i wszystkim znane jak jest . Widać to nie tylko po zarybieniach ale i po dyskusjach które wielokrotnie przeprowadzałem z wędkarzami z MTW . Nie będę podawał z kim bo nie chcę nikomu zrobić przykrości  nie o to tu chodzi . Wierzę tylko że taka polityka jest dobra dla zbiornika i większości wędkarzy . Od samego początku trzymam kciuki za Wasz sukces i jestem zdania że to łowisko jest na prawdę atrakcyjne  . Dlatego tam łowię . 

 

Każdy ma prawo do swojego zdania . Pozdrawiam Robert .



#72 OFFLINE   J38ACmzb

J38ACmzb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2016 - 16:19

Dziękuję za uznanie, ale ponownie się z Panem nie zgodzę. Nie jestem znakomitym wędkarzem i nigdy się za takiego nie uważałem. Wędkuję dopiero 5 lat od 2011r. i jestem w trakcie poznawania łowiska. Jednak złowione ryby to nie przyłów tylko zamierzony cel. Nie chcę polemizować czy są sumy potwory czy nie. Liczę na to, że są, bo na takie się nastawiam. Osobiście nie popieram zwalczania, ale też nie poprę ponownych zarybień. Dla mnie jest atrakcyjną i waleczną rybą. To właśnie sum na razie przyciąga wędkarzy na nocne zasiadki. Może w następnym roku zorganizujemy wspólną. Pozdrawiam


Użytkownik J38ACmzb edytował ten post 28 listopad 2016 - 16:42


#73 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 listopad 2016 - 16:46

Tak czy inaczej jesteś skuteczny i za to graty . Ja osobiście też nie widzę zarybień sumem ale bardzo bym chciał aby ten gatunek miał górny wymiar ochronny tak aby było wiadomo że jest on łowiony i wypuszczany z powrotem do wody . A jeżeli chodzi o przyszły sezon to na pewno spotkamy się nad wodą . Planuję nocki nie tylko za sumem ale i sandaczem . Mam nadzieje że się wykurujesz i przyszły sezon będzie dla Ciebie udany podwójnie  . Pozdrawiam . 



#74 OFFLINE   J38ACmzb

J38ACmzb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2016 - 18:53

Niema co czekać do przyszłego sezonu, ruszam dzisiaj na smoki. Śnieg , minus to jest to co lubię.



#75 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 listopad 2016 - 20:19

Oby brały jak największe . Powodzenia. 



#76 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2016 - 20:34

Już rok wstecz miałem się tam wybrać(z rodzinnego domu mam 15km). Ale jakoś się nie składało. W przyszłym muszę zajrzeć. Powiedzcie są tam miejscówki typu kapelony/inne szuwary gdzie można liczyć na szczupłego z powierzchni? :)



#77 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 28 listopad 2016 - 20:41

Wydaje mi się,że ciężko może być,bo wszędzie głęboko ;-)
Jak chcesz, możemy się zgadać,bo często bywam w Międzyrzecu Podlaskim, mam jakąś łódeczkę, echosonde, to sam zobaczysz, jak to wygląda :-)

#78 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2016 - 20:46

Bardzo chętnie ale to już na wiosnę :) Bo teraz jak mi się jeszcze raz uda wyskoczyć na ryby to będzie wszystko.



#79 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 listopad 2016 - 21:06

Takie fajne miejsce 1,5 -2 metry z roślinnością jest zaraz jak przepłyniesz pod mostkiem z dużego na mały zbiornik . Tam bym się spodziewał mamuśki . Oprócz tego na dużym jest masa górek z roślinnością w lecie widać ją na powierzchni  . Nie wszędzie jest głęboko . 


Użytkownik neor edytował ten post 28 listopad 2016 - 21:09

  • Qcyk lubi to

#80 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 28 listopad 2016 - 21:23

W sumie tak,takie niepozorne miejsce ten mały zbiornik :-)
W lato mocno zarośnięte,z każdej strony trzciny... A jak z glebokoscią przy wyspie naprzeciwko "Zacisza"? Kiedys można było w tych okolicach fajną rybkę trafić;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych