Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:03

Witam

 

Przemek  wspomniany  Matagi Super Super S..B.  z główką  25 g  plus  guma  to za  dużo   . Ja  używam  max  20 gramów z  ES  4" , a najczęściej  10-17  plus  ES 4'5" . Jeśli  ma  to  być sandaczowa kosa  to raczej nie suzuki opisane

 

przez  Ciebie to nie są b.  szybkie kije  typowo pod  gumę - wobler , blacha tak/ super . Typowo pod gumę  są  lepsze rozwiązania  . Wspomniałeś  o łowiskach  , czy na pewno  potrzeba do max 25 g plus  guma ..? Jeśli tak to polecę 

 

Avid 17 lb , Elite 17 lb /9'   lub  Phenix  sp  8'6" MH. Trudno będzie jednak  połączyć  od dołu  4 gramy plus guma np ES 4"   I  25 g plus  ta guma . Jeśli 7-20 g  bierz   śmiało wspomniane Matagi . Możesz zerknąć  również  na ofertę z F.A.

 

Vegter Boron / Kraag XF  ca 15/16 lb   itd , itp .. :D Jeśli  zdecydujesz się na Matagi to tunel i szczyt   radzę  w torizite , pozostałe od dołu  można , ale nie  trzeba.

 

powodzenia



#622 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:15

Dzięki

Te 25gr to nie będzie jakoś tak często zakładane, dlatego najwięcej operowane będzie przynętami  w zakresie 4-15 no max 20 gram.

Uzbrojenie będzie na tym co najlepsze w tej chwili na rynku.

Coś mnie korci w stronę tego dłuższego Suzuki, jednak czy to naprawdę taki sobie kij pod gumę, bo mam sprzeczne informacje.

 

Pozdro


  • ŁukaszK i Intro lubią to

#623 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:38

Dzięki

Te 25gr to nie będzie jakoś tak często zakładane, dlatego najwięcej operowane będzie przynętami  w zakresie 4-15 no max 20 gram.

Uzbrojenie będzie na tym co najlepsze w tej chwili na rynku.

Coś mnie korci w stronę tego dłuższego Suzuki, jednak czy to naprawdę taki sobie kij pod gumę, bo mam sprzeczne informacje.

 

Pozdro

Jeżeli chcesz  lekko z dołu to szukaj w coś w boronach w Krakowie. Ja mam jeszcze oryginał japońskiego rastka  2,52m 7-30g i spełnia takie założenia w dole  jak Twoje, góra 25g+smukłe 4" to max co do niego zakładam. Kij cięty, rybę trzyma perfekcyjnie.



#624 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:51

Do piątku sobie dałem czas na rozważania i podjęcie decyzji.

Kija potrzebować będę pod koniec sierpnia, ale chce Piotrkowi Lipcowi dać spokojnie czas na ukrecenie mi kosy :)

Poszukam czegoś o tych boronach.

Nieukrywam, że na kiju też czasami lądować będzie wahadełko.

Długośc to już postanowione przedział 2.55-2.70, cw raczej tez max do 25 gr, chociaż skłaniam się ku kijkom około 20 gr


  • gelo lubi to

#625 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 lipiec 2019 - 12:10

To  jest kwestia  upodobań  ,oczekiwań itd  ale  suzuki  blanki  o  których teraz  mówimy  nie wzmacniają   się  górą tak  szybko  jak  potrzebujemy  na  sandacza  . Pod  szczupaka  czy bolenia , troć   są  wspaniałe  ich  zalety

 

dadzą    wiele  frajdy  . Jeśli  chcesz  łączyć gumę  i  wahadło  , to raczej  rada  Kolegi  Jozi  powinna  Ciebie  jeszcze  nakierować  . Sam  mam w  zbrojeniu  taki  blank  Vegter  Boron  8'3"  16 lb  (wzmocnione 15 lb)  szczyt  1,6 mm

 

waga ca 63 gramy /opis do 28 g.  Tak na sucho powinien obsłużyć  24 gramy plus ES 4"  może ciut więcej . Przed wyborem porównaj  te dane  ze wspomnianymi suzukami przede wszystkim ich szczyt/  wagę . Masz  na  forum kilku  RB

 

na pewno  pomogą  w  wyborze  . Nie ma  się  co  spieszyć , nic nie ukrywaj :ph34r:   , podaj  dokładnie oczekiwania ,  na co chcesz  szczególnie  zwrócić  uwagę  , każda informacja będzie istotna  dla doświadczonego  RB .



#626 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 lipiec 2019 - 19:28

Chyba zapomniałem wspomnieć kij będzie robiony pod korbę :)



#627 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 18 lipiec 2019 - 06:44

Panowie,przyszedł czas na budowanie casta pod sandacza,mógłby ktoś polecić coś z własnego doświadczenia,szybki elektryczny blank? Długość plus minus 2m.2sklad. Wstpenie myslamem nad blaasem slxf6615 1.98 do 15lb

#628 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 07:38

A jaki zakres przynęt ma obsługiwać wędka?

#629 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 18 lipiec 2019 - 07:48

Górna granica to 20gram główka plus guma 3-4" srednio łowie 12-15gram plus guma

#630 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 18 lipiec 2019 - 10:23

Zobacz na phenixa Black chrome , 14lb świetny pod gumę
  • maniak lubi to

#631 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 12:01

To mogę ci polecić mhx MB843, stc468mxf,kraag f. Na tę kije łowiłem i są ok do takiego zastosowania.

#632 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 18 lipiec 2019 - 12:14

Panowie,przyszedł czas na budowanie casta pod sandacza,mógłby ktoś polecić coś z własnego doświadczenia,szybki elektryczny blank? Długość plus minus 2m.2sklad. Wstpenie myslamem nad blaasem slxf6615 1.98 do 15lb

 

Polecam serie Phenixa Black Chrome, w tym przypadku model BCX78ML dla Twoich potrzeb. 

 

Elektryczny, szczytowy i bardzo szybki, no i lekki , pod obciążeniem płynnie przechodzi w pół parabole.

Ważne, że czuć te 14lb w dolniku.

 

Mniejsze przyłowy w postaci okoni też mu nie straszne, nic mi jeszcze nie spadło z tego kija.


Użytkownik maniak edytował ten post 18 lipiec 2019 - 12:21


#633 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 18 lipiec 2019 - 19:54

Panowie blank zacny ale plus minus 2m to nie jest 234 cm, taka wędka się całkiem inaczej zachowuje.



#634 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 18 lipiec 2019 - 21:10

No właśnie czytałem o nim,szystko super,tylko ta długość go dyskwalifikuje:/

#635 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 lipiec 2019 - 09:44

Suzuki już chyba definitywnie odpuszczam.

Pytanie uzupełniające, czy jest coś z Matagi krótszego niż 2.60 a dłuższego niż 2,20 do tego o czym pisałem?

Jakoś do boronów mnie nie ciągnie.



#636 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 19 lipiec 2019 - 10:34

Matagi Super Shore.
Ale Twój zakres przynęt to raczej jest mało realny do osiągnięcia jednym kijem... I cała masa Kraagów XF.

Użytkownik pszzz edytował ten post 19 lipiec 2019 - 10:35


#637 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 lipiec 2019 - 10:59

Coś takiego znalazłem SKXF8616-2N, jak on się w swoim dolnym CW zachowuje?

 

Albo Matagi TR76 Super Shore M w porównaniu z TR86 SUPER?


Użytkownik nyny edytował ten post 19 lipiec 2019 - 11:04


#638 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 19 lipiec 2019 - 11:21

Problem rozwiązany,cast sandaczowy bedzie na blanku kraag...SKXF6611-2N :)

#639 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 lipiec 2019 - 12:17

Matagi  SS  ML  u mnie  8/10-17 g  plus  ES  4'-4'5"  przy plecionce  PE 1,0 daje komfort rzutu i podbijania  .

Matagi  TR86 Super S.B. można  przyjąć  to samo  ew max 20 g  główka plecionka to samo .

Do główek  3-8 g  plus  ES 4"  to ja używam  Matagi  SS  LL    ......także  można  wyciągnąć  wnioski  w  sprawie  Matagi   SS M -mocy . Jeśli  długość  ca  2,3 m  pasuje  to raczej  ten ML  będzie  odpowiedni .Od dołu 4/5 g ale z bardziej

tłustą gumą  np. kopyto 3-cale.Jest taki boron z  F.A. 15 lb  rozwiąże Przemku  Twoje  problemy  .Teraz nie pociąga  ( rozumiem że nie miałeś  do  czynienia ) ,ale z pewnością warto się nad nim zastanowić i  jeszcze popytać .

Dodam jeszcze ,że te Matagi SS  od mocy  ML w górę to typowo pod gumę/opad   blanki .


  • nyny lubi to

#640 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 lipiec 2019 - 12:32

Matagi  SS  ML  u mnie  8/10-17 g  plus  ES  4'-4'5"  przy plecionce  PE 1,0 daje komfort rzutu i podbijania  .

Matagi  TR86 Super S.B. można  przyjąć  to samo  ew max 20 g  główka plecionka to samo .

Do główek  3-8 g  plus  ES 4"  to ja używam  Matagi  SS  LL    ......także  można  wyciągnąć  wnioski  w  sprawie  Matagi   SS M -mocy . Jeśli  długość  ca  2,3 m  pasuje  to raczej  ten ML  będzie  odpowiedni .Od dołu 4/5 g ale z bardziej

tłustą gumą  np. kopyto 3-cale.Jest taki boron z  F.A. 15 lb  rozwiąże Przemku  Twoje  problemy  .Teraz nie pociąga  ( rozumiem że nie miałeś  do  czynienia ) ,ale z pewnością warto się nad nim zastanowić i  jeszcze popytać .

Dodam jeszcze ,że te Matagi SS  od mocy  ML w górę to typowo pod gumę/opad   blanki .

Masz jakiś konkretny model tego borona na myśli?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych