Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Arkad7iusz

Arkad7iusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:36

No to się chyba trochę zawiedziesz na tym Matagi - 2,6m 20lb ????? 28gr ????? ;) , zważywszy sposób twojego wędkowania ..... :rolleyes:


Posiadam od bardzo dawna ...... i znam "trochę" jego możliwości .... nooo , ale każdy ma prawo do szukania swojego "grala" ... ;) :)


Proszę napisz o nim trochę więcej, jakie są Twoje odczucia jakie przynęty ogarnia. I dlaczego uważasz że pod moje potrzeby będzie nieodpowiedni ? Każda informacja jest istotna, zakupu jeszcze nie poczyniłem 😁

#742 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:37

... trochę braknie mu mocy w delikatnej szczytówce przy tak "dalekich" braniach , a te 4" to tylko gumy "ala KEITECH" może ...)  po prostu za delikatny na szczycie ... 1,36mm 

Takie moje zdanie ...  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 styczeń 2020 - 17:40

  • trout master lubi to

#743 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:41

... trochę braknie mu mocy w delikatnej szczytówce przy tak "dalekich" braniach , a te 4" to tylko gumy "ala KEITECH" może ...)  po prostu za delikatny na szczycie ... 1,36mm 

Takie moje zdanie ...  ;)

Czyżby przez pół roku w tych blankach coś się zmieniło? Właśnie w sierpniu pytałem Ciebie o blanki pod gumę na główkach max 12g. i jak najbardziej polecałeś tego Matagi. No to jak to jest?


Użytkownik Artek edytował ten post 19 styczeń 2020 - 17:45


#744 OFFLINE   Arkad7iusz

Arkad7iusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:42

Problem w tym że jak wezmę sztywniejszy szczyt to może być za mało czuła przy takiej długości i będzie problem z uczuciem brań . Może Silky - tam czubek jest grubszy i sztywniejszy ? A może poradzisz coś jeszcze innego w długości 2,60 ?

#745 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:43

... jak już ma to być MATAGI i koniecznie w okolicach 2,6m , to według mnie bardziej pasuje :

Blank MATAGI LESSON PT Super Eight-M 10-25g. 8-16lb, 254cm

#746 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:46

Czyżby przez pół roku w tych blankach coś się zmieniło? Właśnie w sierpniu pytałem Ciebie o blanki pod gumę na główkach max 12g. i jak najbardziej plecałeś tego Matagi. No to jak to jest?

Ale nie do takiego "odległosciowego" wędkowania  na  50m  i gumach 4"  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 styczeń 2020 - 17:46

  • trout master lubi to

#747 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:50

Ale co to jest 50m, to nic. Kolega wyraźnie napisał, że 4cale to Keitechy



#748 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:01

.... w którym miejscu jest coś o Kaitechach ???  bo wydaje się , że to właśnie Ja zaznaczyłem , że tylko z tą gumą 4" może podoła ..... i tobie też o tym pisałem , że to blank pod budowę wędek do łowienia małymi przynętami o skupionej masie ....  ;)  :)

 

To bardzo specyficzny blank , o wąskim zastosowaniu i nie do wszystkiego się nadaje ..... choć bardzo go lubię  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 styczeń 2020 - 18:09


#749 ONLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 737 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:02

Powyżej czytam ze Black chrome z pheniksa będzie za sztywny do 10g z czym zgodzić się nie mogę. Od sezonu używam najkrótszą wersje i już super czuć od 4g i guma 3. Z plecionka 0.10 powysza guma leci jak z katapulty, szczupaki też nie spadają. Nie wiem jak dłuższe modele ale ten który posiadam został moim kijem nr 1 sandacz szczupak na lekko średnio.
  • maniak i miramar69 lubią to

#750 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:27

 

.... w którym miejscu jest coś o Kaitechach ???  bo wydaje się , że to właśnie Ja zaznaczyłem , że z tą gumą może podoła ..... i tobie też o tym pisałem , że to blank pod budowę wędek do łowienia małymi przynętami o skupionej masie ....  ;)  :)

 

To bardzo specyficzny blank , o wąskim zastosowaniu i nie do wszystkiego się nadaje ..... choć bardzo go lubię  ;)  :)

 

Faktycznie nie ma mowy o Keitechach w poście, ale kolega napisał mi na priv, dlatego ja napisałem.  A ja Ciebie pytałem o gumy 3cale i główki max 12g. I go poleciłeś. :)


Użytkownik Artek edytował ten post 19 styczeń 2020 - 18:27

  • miramar69 lubi to

#751 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:29

 

... jak już ma to być MATAGI i koniecznie w okolicach 2,6m , to według mnie bardziej pasuje :

Blank MATAGI LESSON PT Super Eight-M 10-25g. 8-16lb, 254cm

 

Do zastosowań kolegi ten Lesson to chyba za mocny, on ma szczyt  2,0mm.



#752 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:31

Przy tym blanku 3" , a 4" to bardzo duża różnica  ;)  :)  , własnie ze względu na tą delikatną szczytówkę  ;)



#753 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:38

Ten Blank MATAGI LESSON PT Super Eight-M 10-25g. 8-16lb, 254cm ma tak naprawdę szczytówkę 1,8mm , da się tym łowić już od 5gr i 3 " gumą . Jest też bardzo lekki i szybki niczym SEA BASS , ale mocniejszy i sztywniejszy na szczycie . Dolniki natomiast  mają podobną moc... 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 styczeń 2020 - 18:39


#754 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 19 styczeń 2020 - 20:16

U mnie ten matagi robi za wyspecjalizowany sprzęt pod nocne rzeczne sandacze. Nie wydaje mi się żeby miał się zawieść

Użytkownik gończy edytował ten post 19 styczeń 2020 - 20:17


#755 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2020 - 20:18

U mnie ten matagi robi za wyspecjalizowany sprzęt pod nocne rzeczne sandacze. Nie wydaje mi się żeby miał się zawieść

O którym Matagi mowa?



#756 OFFLINE   Arkad7iusz

Arkad7iusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2020 - 20:44

Poczytałem w międzyczasie trochę o tym MATAGI LESSON PT Super Eight-M 10-25g. 8-16lb  254cm i użytkownicy pisali, że głowka 7gr + guma 3" była komfortowo wyczuwalna tylko podczas bezwietrznej pogody.  Obawiam się że z główką 10gr ale gumą 4" będzie tak samo, już teraz mam taki kij na którym niewiele czuje i drugiego  mi nie trzeba :-). Chyba jednak wolę więcej czuć na kiju przy małej gramaturze przynęty, przynajmniej będę mógł próbować zaciąć. 

Jak widzicie temat nie jest taki prosty, cieżko połączyć odpowiednią długość wędziska z mocą pozwalającą na pewne zacięcie z odległości, przy jednoczesnej czułości obsługującej mniejsze gramatury główek. Tym bardziej jak się wydaje na kijek sporo kasy i chce się mieć coś na prawdę skutecznego, spełniającego oczekiwania.Nie uśmiecha mi się po kilku wypadach wystawiać go na giełdzie. Dlatego chcę bardzo mocno przemyśleć ten temat i podjąć jak najlepszą decyzję, mogę to zrobić tylko czerpiąc z Waszego doświadczenia -inaczej nie da rady.

 

Nie zamykam się na inne firmy, jedyne kryterium to do  700zł za sam blank. Zaintrygował mnie jeszcze poniższy blank, wiecie coś o nim ? 

 

-Hers Nano II SLR8617-2N 2,60CM 7-30gr

 

 

Powyżej czytam ze Black chrome z pheniksa będzie za sztywny do 10g z czym zgodzić się nie mogę. Od sezonu używam najkrótszą wersje i już super czuć od 4g i guma 3. Z plecionka 0.10 powysza guma leci jak z katapulty, szczupaki też nie spadają. Nie wiem jak dłuższe modele ale ten który posiadam został moim kijem nr 1 sandacz szczupak na lekko średnio.

 

 

No widzisz, być może w tej sytuacji dużo zależy od długości, Twój kijek ma 234 cm 6-21gr , ja słyszałem opinie  o trzech pozostałych, dłuższych modelach. Chociaż na zdrowy rozum model 249 cm od 7-21 gr też powinien być czuły ponieważ ma bardzo zbliżone parametry do Twojego, różni je w zasadzie  tylko długość. No ale odradzał mi go fachowiec, który zjadł zęby na tych blankach, mówiąc, że będzie za mocny. Dlatego skierowałem się w stronę Matagi Sea Bass, tym bardziej że polecało mi go podczas rozmowy kilku dobrych łowców zębatych. Ot co.


Użytkownik Arkad7iusz edytował ten post 19 styczeń 2020 - 20:46


#757 ONLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 19 styczeń 2020 - 21:06

Powyżej czytam ze Black chrome z pheniksa będzie za sztywny do 10g z czym zgodzić się nie mogę. Od sezonu używam najkrótszą wersje i już super czuć od 4g i guma 3. Z plecionka 0.10 powysza guma leci jak z katapulty, szczupaki też nie spadają. Nie wiem jak dłuższe modele ale ten który posiadam został moim kijem nr 1 sandacz szczupak na lekko średnio.

Dokładnie, dorzuciłbym jeszcze okonie na cięższe zastosowanie ;)
  • Wesol lubi to

#758 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 styczeń 2020 - 21:06

... nie porównuj MIKADO do MATAGI , bo to nieporozumienie , żeby nie powiedzieć , że to jest przepaść pod każdym względem  ;)  :) ....

Tego LESSONA PT Super Eight-M 10-25g też mam i łowię nim bardzo dużo na zbiornikach , spokojnie wyczujesz branie małego okonia....  ;)  :)

 

Do sezonu jeszcze jest trochę czasu i najlepiej będzie gdy umówisz się z kimś i pomacasz wędki , które wstępnie wytypowałeś.....

- własnie dlatego jest tyle  rozczarowań,  bo kupujemy na odległość ... a każdy ma inne odczucia ....


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 styczeń 2020 - 21:19


#759 OFFLINE   Arkad7iusz

Arkad7iusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 styczeń 2020 - 22:31

Ten MIkado też nie jest taki zły, wyciągnąłem na niego sporo rybek tyle że nie jest pod moje specyficzne łowienie ;-) . W innych okolicznościach mógłby być wystarczający. 

Jak przyjdzie dostawa za dwa tygodnie to będę miał możliwość pomacać Phenixy BCX, a w tym tygodniu gotowy kijek na blanku  Matagi Sea Bass.... to sobie porównam:-) 

 

Jeżeli chodzi o Hers II Nano to miałem na myśli ten poniżej , wcześniej przez przypadek wkleiłem mocniejszą wersję. 

SLR8612-2N 8'6” 6-12lb 5-20g 1,3 12,5

Jeżeli ktoś ma informację o tym blanku to proszę o jego opis lub kontakt.



#760 ONLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 20 styczeń 2020 - 09:33

Jak przyjdzie dostawa za dwa tygodnie to będę miał możliwość pomacać Phenixy BCX, a w tym tygodniu gotowy kijek na blanku  Matagi Sea Bass.... to sobie porównam:-) 

Masz może info jakie dokładnie modele BCX'ów mają zjechać do pracowni, bo mówimy o Rodmasie tak?


  • katek lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych