Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy Navionics i C-Map


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 22 luty 2021 - 20:56

Krzysztof- nie, nie mam nic takiego. 

Nie chcę powiedzieć, że to zły produkt- a zwłaszcza na tych dużych wodach HD, co porobili, bardziej chcę przez to powiedzieć, że społecznościówki są mocno średnim źródłem danych. To nie jest odosobniony przypadek jak ten, co pokazałem. Znajomy z Mikołajek mówi, że to, powstało na bazie danych od Karpińskiego - jest ok, natomiast te pozostałe są niezbyt dokładne. Natomiast mam świadomość, że nie każdy w tym siedzi, ale to overall są duże pieniądze- chyba, że dla wędkarskiego obieżyświata. Wtedy spoko, ale z drugiej strony są społecznościówki za free, które różnią się tylko trochę jakością. 

Zgadzam się z Tobą że do końca mapy  nie są dokładne , moich górek nie ma   zaznaczonych na jez. Rozumiem że nie każdy zrobi dobrze mapkę , to trzeba popływać i inni patrzą jak na wariata pływającego we wszystkich kierunkach   .  Ale odpowiedzcie mi dla czego dość dokładną mapę zrobiłem połowy Zalewu Sulejowskiego  i tego nie ma mimo że za każdym razem to wszystko udostępniałem , jak coś to mogę wstawić fotki mojej mapy a z tym co  jest  teraz   . Tak ma wyglądać nasza ciężka praca  i czas jaki poświęcimy na ich tworzenie   ;)  



#82 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2021 - 21:01

Zgadzam się z Tobą że do końca mapy  nie są dokładne , moich górek nie ma   zaznaczonych na jez. Rozumiem że nie każdy zrobi dobrze mapkę , to trzeba popływać i inni patrzą jak na wariata pływającego we wszystkich kierunkach   .  Ale odpowiedzcie mi dla czego dość dokładną mapę zrobiłem połowy Zalewu Sulejowskiego  i tego nie ma mimo że za każdym razem to wszystko udostępniałem , jak coś to mogę wstawić fotki mojej mapy a z tym co  jest  teraz   . Tak ma wyglądać nasza ciężka praca  i czas jaki poświęcimy na ich tworzenie   ;)  

Znaczy uploadowałeś dane z ZS a nie ma ich u Navionicsa?



#83 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 22 luty 2021 - 22:00

Mam mapę Navionicsa i przy aktualizacji zawsze za znaczałem udostępnienie i czekałem kiedy się ukaże ale niestety się nie doczekałem
  • KWin lubi to

#84 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 luty 2021 - 22:19

Mam kontakt do pani menager z Navionics, może porozmawiasz z nią na ten temat ? Myślę, że się zgodzi na udostępnienie swojego numeru telefonu lub emaila. Wiele uwag przyjmuje i mam nadzieję, że wpłyną one na kształt danych na mapie.



#85 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 22 luty 2021 - 22:45

Chętnie porozmawiam co prawda skończyła mi się subskrypcja ale dziś rozmawiałam z panem z Navionicsa i kazał w kwietniu odnowić przed wędkowaniem . Nie mniej jest coś nie tak że nie wzięli mojej mapy pod uwagę

#86 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 luty 2021 - 08:44

Kontakt wysłałem na priv


  • pawlo29 lubi to

#87 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 październik 2021 - 20:42

Kontakt wysłałem na priv

Krzysztof, jeśli masz kontakt  w Navionics, czy mógłbyś zapytać o to, czy oni używają map papierowych do budowy swych baz danych? Bo patrzę na swoje okolice hurtowo dodane do boat app i widzę je opracowane, a nie ma na żadnym portalu społecznościowym danych od użytkowników Garmin, Lowrance, czy Humminbird to  coś tu śmierdzi. Jedynym źródłem pozostaje więc papier z Instytutu Rybactwa Śródlądowego. Bo jakoś w LIDAR to nie wierzę- zwłaszcza jeśli chodzi o to co dla porównania zrobiłem sam -a nie ma np kilku sporych górek na jednym z jezior. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 październik 2021 - 20:44


#88 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 październik 2021 - 07:56

Pływałem na trzech dużych wodach i nic się nie zgadza , nawet to pokazałem na zdjęciach a cena znowu poszła w górę i pytam za co ??? za wprowadzenie w błąd pływających łódkami masakra

#89 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2021 - 08:07

Pływałem na trzech dużych wodach i nic się nie zgadza , nawet to pokazałem na zdjęciach a cena znowu poszła w górę i pytam za co ??? za wprowadzenie w błąd pływających łódkami masakra

Bo coraz więcej wskazuje na to, że Navionics używa starych i niedokładnych danych z map papierowych- oprócz socjalizmów oczywiście. 


  • pawlo29 lubi to

#90 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2021 - 08:22

Maciek, sugerujesz że frajerzy z Garmina kupili starą i niedokładną bazę danych ?



#91 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 październik 2021 - 08:33

Tyle ludzi pływa i bezinteresownie oddaje swoje mapy dla innych , wiem ktoś napisze że nie są idealne , ale na na wstępie jest napisane że nie są mapy bardzo dokładne i my to akceptujemy aby przejść dalej . I uważam że takie mapy zrobione przez wszystkich będą bardziej pożyteczne niż to co mamy teraz , co stoi na przeszkodzie ??? żeby tak zrobić . Wcześniej słyszałem że jak się swoją mapę udostępni to po miesiącu będzie to aktualizowane , pan Kotowski mówił tak w swoim filmie a tak nie jest nawet i po 2 latach

Użytkownik pawlo29 edytował ten post 23 październik 2021 - 08:40


#92 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 październik 2021 - 09:55

Ogólnie navionics jest bardzo nie dokładny i mało czytelny, trzyma mnie tylko to że mam echo simrada i tylko z navionicsem mogę samemu coś mapować, ale jak jestem na mazurach to tylko maxi mapa, rewelacja czytelna kolorowa super.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#93 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2021 - 10:08

Maciek, sugerujesz że frajerzy z Garmina kupili starą i niedokładną bazę danych ?

Niczego nie sugeruję- natomiast seryjnie pojawiły się mapy wód w mojej okolicy i nie tylko w mojej, co do których nie ma żadnych logów wyeksportowanych do socjalek Garmina, Lowrance - czyli dawców dla Navionicsów jak wiesz . Do tego na mobilnej aplikacji od Navionics zdarzają się bardzo podobne widoki map, rozkładu izobat jak w materiałach z IRŚ Olsztyn. Muszę przejrzeć swoje papierowe zbiory, bo od nich zaczynałem- pewnie jak większość fanów tego sportu mapowego i wtedy potwierdzę co i jak. Jeśli jest tak jak wygląda, że jest, to wrzucane są na portal mapy z lat 60tych, z dokładnością pomiaru 50-100m dla głębokości o stanie wody nieznanym, nieznanej też różnicy głębokości, linii brzegowej dla  płytkich wód i procesów eutorfizacji. Mógłbym wrzucić kilka jezior swoich z reefmastera, skonfrontować je z papierem i Navionics ale nie ma sensu wojować z gigantem, bo ludzie i tak nie uwierzą mi, tyko gigantowi. 



#94 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2021 - 12:17

Problem dotyczy prawdopodobnie naszych wód. Sam wiesz, że dopływ socjalek do Navionicsa z terenu Polski jest żenująco słaby. Bardzo długo nie oferowali żadnych aktualizacji dla mapy Polski. Natomiast Skandynawia rozrastała się szybko. Wystarczy porównać objętość mapy Polski a np. Szwecji czy Finlandii. Przepaść. Posługuje się mapami Navionicsa głównie na morzu w Norwegii, rewelacja. Rejon wyspy Vega , Blomsoya, Vandve jest mega niebezpieczny ze względu na podwodne skały i plątaninę setek (jak nie tysięcy) małych wysepek. Bluecharty które są w ploterach na wynajmowanych łodziach to nieczytelna słabizna....


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 23 październik 2021 - 12:17


#95 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2021 - 12:54

Problem dotyczy prawdopodobnie naszych wód. Sam wiesz, że dopływ socjalek do Navionicsa z terenu Polski jest żenująco słaby. Bardzo długo nie oferowali żadnych aktualizacji dla mapy Polski. Natomiast Skandynawia rozrastała się szybko. Wystarczy porównać objętość mapy Polski a np. Szwecji czy Finlandii. Przepaść. Posługuje się mapami Navionicsa głównie na morzu w Norwegii, rewelacja. Rejon wyspy Vega , Blomsoya, Vandve jest mega niebezpieczny ze względu na podwodne skały i plątaninę setek (jak nie tysięcy) małych wysepek. Bluecharty które są w ploterach na wynajmowanych łodziach to nieczytelna słabizna....

Krzysztof, ja wiem i zdaję sobie sprawę z tego co dociera do socjalek i co je omija.Sam nie pobieram i nie wrzucam, wielu tak robi.  Ale takie czary, że wrzuca się hurtem setki wód jest mocno podejrzane, zwłaszcza, że brakuje danych od "żywicieli" Navionics. na portalach społecznościowych. Nie wierzę, że skupili nawet 10% logów tego co wyszło- od ludzi, bez wrzucania w socjalizmy wszelakie. Mnie chodzi o uczciwe podejście do sprawy- mapy batymetryczne są mapami, ale wystarczy napisać gdzieś, że są użyte dane także z ucyfrowionych map głębokości na papierze  i w związku z tym obarczone są ryzykiem błędu, no i aby przedstawiciele Navionics mieli choć świadomość, tego co oferują. co do BC- nie używałem, ale skoro pisałeś na FB, że one od Gen3 jadą na danych Navionics, to wyczerpuje chyba temat ich wartości dla moich lokalnych wód. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 październik 2021 - 13:12


#96 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 23 październik 2021 - 18:19

Czytając Wasze wypowiedzi doszedłem do wniosku  , że jest gorzej niż myślałem i wygląda na to że samemu musimy sobie opływać wodę i tyle  . Chyba że mamy dobrych kolegów którzy dadzą nam namiary na dobrą miejscówkę  i  tym sposobem unikniemy pływania po całym jeziorze  ;)  ,  a teraz każde echo ma gps   tylko spisać cyferki   :D  



#97 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2021 - 18:59

Paweł, bo tak zawsze było. To co zrobisz w tej materii sam- będzie dokładniejsze a przez to bardziej użyteczne niż socjalki, które różni ludzie zbierają na różnych sprzętach z różnym GPS odświeżaniem, z różnymi prędkościami płynięcia.... Tak, to co napisałeś- będzie najprostszym. Oczywiście ja mogę insynuować, że mapy pojawiły się znikąd, bez danych socjalnych itp. Pewnie anonimowi dawcy dali kompletne dane  tej korpo, albo wynajęła ona latający moduł LIDAR bathy - bo coś takiego jest też....



#98 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 październik 2021 - 20:57

Wychodzi na to ze najlepiej opływać sobie samemu wodę i ewentualnie pobawić się w reefmaster, przydałby się jakoś poradnik do tego programu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#99 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2021 - 21:08

Wychodzi na to ze najlepiej opływać sobie samemu wodę i ewentualnie pobawić się w reefmaster, przydałby się jakoś poradnik do tego programu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sieci są po angielsku i rosyjsku. Ja pokazałem możliwości, z zachowaniem pełnego procesu budowy mapy z danych , na blogu opisałem jak zbierać dane: 

 

Mapy (I). Jak zbierać efektywnie dane do map? (sonaryimapy.blogspot.com)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 październik 2021 - 21:09

  • RobsonAL lubi to

#100 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 październik 2021 - 21:27

Super przysiądę i poczytam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych