Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Castingowy kij pstrągowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 10 lipiec 2006 - 10:22

Witajcie
Szukam na przyszły sezon kijek pstrągowy którego masa wyrzutu będzie się zaczynać od 3 g. Dokupię do niego Daiwę Presso i będe łowił na odcinku specjalnym na Sanie. Chcę zeby kijek nie byl dłuższy niz 2 m. najlepiej około 1.80 Prosze o kontakt.
Pozdrowienia
Maciek

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 lipiec 2006 - 11:57

Witaj Maćku

Mogę ci sprzedać bardzo wysokiej klasy kij castingowy zbudowany specjalnie pod kołowrotek Presso. Idealnie razem współpracują. Przetestowane na Zalewach Nadażyckich. Moc kija 8 lbs. Ciężar wyrzutowy od 1/16 - 5/16 oz. Czyli idealnie dopasowany do kija.
Wszelkich dokładniejszych danych, ceny, warunków kupna możesz się dowiedzieć pod koniec sierpnia gdyż chciałbym go użyć jeszcze kilka razy na Bobrze do końca sezonu. Proszę o kontakt pod koniec sierpnia.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 lipiec 2006 - 12:11

Cześć,
Jeśli chodzi o kijek do pstrągowania to obecnie buduję sobie na takim samym blanku jak Thymallus'a. To blank SCV st.croix elite.

Pozdrawiam
Remek


#4 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 10 lipiec 2006 - 13:06

Witajcie
Dzięki Thymallusie, napewno się odezwe pod koniec sierpnia. Ale mam pytanie czy nie znacie jakichś kijów do pstrągowania z fabryki firm jak St. Croix których można kupić na internecie, coś co można kupić na rynku polskim lub na ebay.com
Pozdrawiam Maciek

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 lipiec 2006 - 13:26

Oczywiście. jest to kij castingowy f.St.Croix z serii premium o symbolu PC60MLF2.
jest to najlżejszy casting na naszym rynku. Zbudowany jest z podstawowego grafitu, ma 2 kawałki moc 4-10 lbs i można nim rzucać wabikami od 1/8 oz co jest x4 cięższe niż kij o którym pisał Remek i ja. Do tego kija nie potrzeba Presso tylko wystarczy jakiś zwykły niskoprofilowiec.
Jest to już klasa ML czyli lekkośrednia i nadaje się jako pierwszy kij na trochę większe ryby. Powiedzmy takie jak to niektórzy redaktorzy różnych gazet zamieszczają na okładce. Trzeba jednak pamiętać, że szansa na takie sztuki jast tak duża jak na spotkanie na pobliskiej dyskotece sexdziewczyny z innych kolorowych okładek. Dlatego lepiej od razu zejść na ziemię.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 lipiec 2006 - 13:37

Powiedzmy takie jak to niektórzy redaktorzy różnych gazet zamieszczają na okładce.


Thymallus, troszkę nie jestem w temacie. Może jakieś szczegóły?

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 lipiec 2006 - 13:46

Proszę bardzo Remku WŚ, WW, Wędkarz Polski, Wędkarstwo moje hobby i.t.d.
To takie proste

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 lipiec 2006 - 13:48

Rzeczywiście, nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Chodziło o ryby, a ja szukałem wędek castingowych na okładkach. Teraz rozumiem. Dziękuję!

Pozdrawiam
Remek

#9 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 10 lipiec 2006 - 14:06

Witajcie
Możecie mi dokładnie opisaćjaki to jest blank jak wygląda. Bo sięmoge zdecydowaćna niego.
Pozdrowienia
Maciek

#10 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 10 lipiec 2006 - 14:08

Witajcie
Ile by ten cały sprzęt kosztował i gdzie mógłbym go złożyć.
Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 lipiec 2006 - 14:18

Odsyłam cię Maćku do twojego pierwszego postu. Tam napisałeś, że szykujesz zestaw na przyszły rok. To dlaczego tak ci śpieszno. Teraz jedz na wakacje i zbieraj złotówki bo na dobry zestaw będziesz potrzebował dużo konkretnej kasy.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 05:24

@Mr.Maciek, wejdz sobie na ten link http://www.plat.co.j...english_top.htm i obejzyj sobie japonskie kije, wsrod wedek shimano znajdziesz i takie, ktore by tobie odpowiadaly, koszty zbudowania beda chyba w tych samych granicach(?) - nie wiem, ale moze remek lub andrzej cos o kosztach budowy napisza

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:29

Cześć,
Ile to będzie kosztowało sam nie wiem. Blank leży od kilku tygodni w domu i jakoś na razie nie miałem czasu by rozpocząć budowę wędki (po prostu biegam za innymi rybami, a do nich sprzęt posiadam), ale jestem teraz trochę zdopingowany więc myślę, że rozpocznę swoją przygodę jeszcze w tym tygodniu. Obecnie będę się starał dobrać do tego blanku odpowiednie uzbrojenie. Oczywiście sam tego robił nie będę bo nie mam doświadczenia

Blank SCV kupiłem od Żbika. Zapytaj go proszę, jeśli jesteś zainteresowany, ile będzie kosztował (jest u nas na forum po nickiem Żbik).

Jeśli chodzi o wędki japońskie to chętnie mogę Tobie coś doradzić z firmy megabass lub evergreen. Problem jest tylko ze sprowadzeniem tych wędek do Polski.

Kilka zdjęć poniżej by poczuć klimat.

Załączone pliki

  • Załączony plik  003.jpg   115,63 KB   349 Ilość pobrań
  • Załączony plik  002.jpg   93,68 KB   363 Ilość pobrań
  • Załączony plik  001.jpg   164,95 KB   369 Ilość pobrań


#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:31

Ach, dać by tu goldcermeta i złotą nitkę, oj pięknie by było B)

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:41

Friko@ to najpierw ma być dobrze, a dopiero później pięknie. Obawiam się Pawle, że ty może nawet byś mógł oprócz tych złotych nici zaproponować jakiś oplot artystyczny, kalkomanię ryby pokrytą lkierem i kilka kolorowych szlaczków. ale nie wiadomo czy nowy uczestnik forum ma takie życzenie. Jedni lubią brunetki, a inni blondynki. Trzeba to uszanować.

pozdrawiam

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:46

Tak się tylko rozmarzyłem Andrzeju poruszony tą złotą poświatą blanku którą Remek dał na zbliżeniu :mellow:

A poważniej, to chętnie posłuchałbym w Twoim wydaniu porównania przelotek Fuji TIGG versus TLSG, rozmiar powiedzmy 6 albo 5.5


Pozdrawiam



#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:37

Friko@ jakiś czas temu była dyskusja o lekkich przelotkach do castingu. Po którymś tam moim wyjaśnieniu stwierdziłeś górnolotnie podając adres na stronę Fuji i napisałeś - tam są takie rzewne rysuneczki czarno-białe, więc nawet jak się nie zna japońskiego to coś można wykombinować -.
Sprawdziłlem, rzeczywiście są i nie pozostaje mi nic innego jak odesłać cię źródełka, kombinuj.

pozdrwiam

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:55

Hi Hi, jakieś miałem dziwne przeczucie że nic konkretnego nie usłyszę :D



#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:57

Ale na własne żądanie, na własne

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 10:24

<_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych