Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długość kija - bardzo szeroko pojęta...


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • ImiÄ™:Maciej

Napisano 05 maj 2011 - 22:04

DÅ‚ugo zastanawiaÅ‚em siÄ™ nad nowym kijem boleniowym, ktÃÅ‚rym bÄ™dÄ™ rzucaÅ‚ z brzegu.

Rzeka Dolna Wisła, szeroka i głęboka :mellow:
Pierwszy wybÃÅ‚r padÅ‚ na CD BR 3m 7-28g.
Rodbuilder juÅź sobie zapisaÅ‚, no to budujemy.

Po 2-3 tygodniach(jeszcze nie zaczÄ…Å‚ budować)stwierdziÅ‚em jednak, Åźe 3m to dla mnie za dÅ‚ugi biorÄ…c pod uwagÄ™ przynÄ™ty min. 10g max 28g i Å‚owiÄ…c czasem rapy z opadu na nielekkie przynÄ™ty.

MyÅ›lÄ™ sobie, rÄ™ka mi odpadnie...manewrowość kijem gorsza...ile tym 3m rzucÄ™ dalej...2-3m jeÅ›li w ogÃÅ‚le rzucÄ™ dalej, a komfort Å‚owienia bÄ™dzie lepszy przy krÃÅ‚tszym.

WybÃÅ‚r padÅ‚ ostatecznie na Avida 9'6'' do 1oz., nieco krÃÅ‚tszy z wiÄ™kszym zapasem mocy.

JeÅ›li ktoÅ› Å‚owi/Å‚owiÅ‚ kijami max 2,7m(tak jak w moim wypadku) to 3m wedÅ‚ug mnie to zbyt duÅźo, dlatego 2,9m to jest max na co sobie mogÄ™ pozwolić.

Niby te 10cm moÅźe nie mieć duÅźego znaczenia, ale to trochÄ™ siedzi w gÅ‚owie...

Przekonam siÄ™ nad wodÄ…, innej moÅźliwoÅ›ci nie mam.

Pozdrawiam


#22 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 06 maj 2011 - 07:03

Niby te 10cm moÅźe nie mieć duÅźego znaczenia, ale to trochÄ™ siedzi w gÅ‚owie...

Chyba wÅ‚aÅ›nie tu jest piers pogrzebany i to jest bardziej bariera psychologiczna niÅź uÅźytkowa.
niby nic nie stoi na przeszkodze, Åźebym posÅ‚ugiwaÅ‚ siÄ™ kijem 2,6m ale to dla mnie taki ni pies ni wydra. Na brzeg za krÃÅ‚tki, a na Å‚ÃÅ‚dź za dÅ‚ugi :D... choć pewnie poÅ‚owiÅ‚bym i z jednego i z drugiego :D

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2011 - 14:31

To, ze z brzegu za krotki to do mnie trafia (choc czasem i 3,5m bylby za krotki <_< )
..ale dlaczego z lodki za dlugi?

Gumo

#24 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 07 maj 2011 - 14:46

To, ze z brzegu za krotki to do mnie trafia (choc czasem i 3,5m bylby za krotki <_< )
..ale dlaczego z lodki za dlugi?

Gumo

Chyba kolejne bariery psychologiczne... <_<
Tak na zdrowy rozum, to dÅ‚uÅźsze kije miewajÄ… zwykle dÅ‚uÅźsze dolniki i jak czÅ‚owiek Å‚owi na siedzÄ…co, to faktycznie, czasem siÄ™ ten koniec czepia o szmaty i rÄ…czki trzeba ciut wyciÄ…gać...
Ale przecie zawsze moÅźna sobie wykombinować dÅ‚ugi kij z relatywnie krÃÅ‚tkim dolnikiem.. :unsure:

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 07 maj 2011 - 17:06

Czy to rzeczywiście bariera psychologiczna? No, spierałbym się. Bardziej skłonny jestem uwierzyć w wygodę i przystosowanie zestawu (wędkarz+wędzisko) do potrzeb łowiska.
Osobiście nie przepadam za wędziskami długimi.
Bariera? MoÅźe. Ale wÅ‚aÅ›nie raczej nie.
W czasach gdy nastała moda na kijki 9 stopowe, trafił w moje ręce Samurai Zander, w śmiesznej (Daiwa) długości niespełna 2,85m.
I to było TO.
Kijek, jakby na miarę dla mnie szyty, w zakresie wędzisk długich.
Gdy jednak skusiÅ‚em siÄ™ na 3,00 CD Classic, byÅ‚o juÅź zupeÅ‚nie inaczej. CiÄ™Åźko, nieporadnie i maÅ‚o efektywnie.
DoszÅ‚a do tego dokuczliwa kontuzja Å‚okcia...............pozbyÅ‚em siÄ™ kijka bez Åźalu.
Nie przeczÄ™, sÄ… sytuacje gdy trzeba 3,0m i dÅ‚uÅźszym ale wiÄ™kszość moich Å‚owisk akurat tego nie wymaga.

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2011 - 17:25

Ja tylko moge powiedziec tyle, ze 2 kije 3,2m skolowane w czasie, gdy byla moda na dlugosci, sobie u mnie stoja, 1en jako egz. muzealny (czegos takiego juz raczej nie bedzie), drugi w formie blanku czekajacy na precedens sklaniajacy do uzbrojenia...

Nawet 3m to obecnie dla mnie za dlugo..z tym ze 2m to o kilometr za krotko...

Gumo

#27 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 maj 2011 - 21:58

Gumofilcu :D
dlaczego 2,6m na Å‚ÃÅ‚dź za dÅ‚ugi? Nie potrafiÄ™ wyjaÅ›nić (to chyba wÅ‚aÅ›nie ta bariera), ale jakbyÅ› postawiÅ‚ przede mnÄ… trzy kije, z ktÃÅ‚rych najdÅ‚uÅźszy miaÅ‚by 2,6m i kazaÅ‚ wybrać wÄ™dÄ™ na Å‚ÃÅ‚dkÄ™ to wziÄ…Å‚bym go dopiero jako trzeciego :D.


CÃÅ‚Åź to za eksponat muzealny :D? Bo ja mam takÄ… DaiwÄ™ Samuraja o dÅ‚ 3,35m i cw do 60g i kiedyÅ› przemknęło mi przez myÅ›l, Åźeby siÄ™ jej pozbyć, ale jakoÅ› nie mam serca :D.. ona teÅź czeka na swojÄ… kolej. KiedyÅ› sÅ‚uÅźyÅ‚a jesieniÄ… na duÅźej rzece, a teraz zdradziÅ‚em jÄ… na rzecz kija 2,75 i cw do 35g.