Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1491 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 listopad 2011 - 13:05

moim zdaniem sie do Niego doje..liście bo jest nowy i w liczbie postów miał jeden...
Nie chodziło o polemikę...
Twoją Loko, Wujka i Siwego gadkę rozumiem, bo ryby łowicie kozackie, reguralnie i kumacie bazę, ale najwięcej płaczą osoby, które bolenia widziały tylko na youtubie...
:D
Zauważyłem, że wiele osób już nie łowi i posty na forum są jedyną formą obcowania z rzeką... :(



:unsure:

#1362 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 13:14

Zauważyłem, że wiele osób już nie łowi i posty na forum są jedyną formą obcowania z rzeką... :(



Jak to zauważyłeś?
Ja natomiast zauważyłem, że wiele osób łowi teraz częściej i więcej. Zauważyłem to nie po ilości postów na forum, czy po wstawianych zdjęciach, ale właśnie nad wodą :lol:


#1363 OFFLINE   Dyzmannn

Dyzmannn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 13:57

Koledzy spokojnie.
Umówmy się że dla mnie ma 98 cm i sam dla siebie jestem Mistrzem Świata i Camerunu. Dla Was ma 85 i niech tak zostanie. Mnie naprawdę nie zależy na poklasku.
Kolega od zdjęcia z zielonymi kropkami, twój pomiar jest obarczony dużym marginesem błędu. Średnica tej kropki to w skali 1:1 kilka centymetrów. Zmierz rybę po czerwonej lini z mojego zdjęcia.
Jeśli chodzi o miejscówkę to również nie lubię tam łowić z uwagi na oćmę która tam przyjeżdża. Czasem się tam zatrzymuję podczas spływu pontonem i tyle. Dlatego nigdy nie przyjeżdżam tam łowić z brzegu, bo nie mogę patrzeć jak 30 centymetrowe sandaczyki dostają w łeb od tych wędkarzy i są chowane między kamieniami z obawy przed Strażą, a później pakowane do torby i wywożone wraz z kilogramami łapanych tam krąpi i innej drobnicy. Miejsce gdzie się zatrzymuję pływadłem to cypel na terenie elektrowni gdzie wchodzić nie wolno. Wyjątkiem są nieliczni miejscowi ze Świerży którzy (tak podejrzewam) mają układy z ochroną bo widuję ich tam od czasu do czasu i nikt nie interweniuje. Natomiast próby przejścia tam przez innych kończą się dość szybko interwencją ochrony. Dlatego podpływam tam od strony wody i pomimo niedużej odległości od brzegu, nie wychodzę na niego. Obławiam miejsce gdzie ciepłą woda łączy się z zimną. Bywa że całe stada boleni tam żerują i po ich atakach widać że są to naprawdę ogromne sztuki. Bywa też że jest tam zupełna pustynia. Dla mnie to miejscówka pierwszego rzutu. Dwa, maksymalnie trzy pobicia to wszystko co tam dostaje. Bez względu na to czy wyjmę rybę, czy nie, więcej ataków zazwyczaj już nie ma i ryby całkowicie ignorują moje przynęty, chociaż żerują dalej co jest dość irytujące. Chętnie zabrałbym tam ze sobą kogoś kto jest boleniowym wymiataczem, bo mam świadomość że nie domagam umiejętnościami a chciałbym zobaczyć te największe sztuki na kiju.

#1364 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 listopad 2011 - 18:23

Gratulacje. Tak dla ścisłości to kropki pokazują ile razy linia porównawcza został przyłożona. Odnośnikiem jest prawa ręka. Teraz wystarczy jak sobie ułożysz palce w podobny sposób , zmierzysz je i pomnożysz x 8,3. Jeśli czyś sposób pomiaru jest obarczony błędem to raczej Twój bo ja to zrobiłem dokładnie i jeśli Twój wobler ma 11 cm to ryba ma 105 cm. Jeśli w to wierzysz to proponuje Ci zgłosić ją jako nowy rekord świata. Komisje zatwierdzające rekordy też stosują podobne pomiary porównawcze więc się dowiesz co sądzą o tej rybie. Ja Ci pogratulowałem bo dla mnie boleń 75 – 78 to też piękna sztuka.

#1365 OFFLINE   MariuszK

MariuszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaBełcz Wielki

Napisano 21 listopad 2011 - 18:48

Ja natomiast przeliczyłem to inaczej. Nie wiemy tak naprawdę jakiej długości jest wobler...

Ale wiemy że szerokość palca dorosłej osoby ma ok 18mm, wyszło mi 45 przełożeń= 81cm Nie że bym się czepiał, ot tak sobie to policzyłem, dla samego siebie :D

#1366 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 listopad 2011 - 19:05

Ja też się nie czepiam :D po prostu dostałem to foto w mailu z prośba o przymierzenie. Ponieważ się tu znalazło, i jest ale co do jego rzetelności , to odpowiedziałem. Polemizować nie mam zamiaru bo tej lawiny szerokokątnych „okazów” już się nie zatrzyma :D

#1367 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 21:09

No, to już wszystko wiemy! :D Boleń ma tak około 75 - 105 cm, ewentualnie dla tych bardziej dociekliwych 78 - 98cm, a tam jeszcze większe sztuki.., oj, oj :mellow:


#1368 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2011 - 21:24

Skoro pływają bolenie dużo większe to ile mają? 110-115cm?

#1369 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 listopad 2011 - 21:25

No i mnie Tomasz K ubiegł

#1370 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2011 - 22:01

Panowie Boleniarze :D Przede wszystkim gratulacje dla kolegi za pieknego letniego bolenia. Jaki rozmiar miala ryba on wie najlepiej i tego nic nie zmieni. Nie chodzi o wyluzowanie czy skanowanie i zabawe w detektywow. Lowcy boleni ocenia wielkosc tej ryby z dokladnoscia do kilku centymetrow, wiec nie widze sensu uruchamiac sledztwa czy uruchamiac nagonki. Najwazniejsze ze ryba zostala wypuszczona i ma szanse byc zlowiona w 2012 jeszcze wieksza! :D Pozdrawiam


Zakończmy już to proponuję. Regulaminowe >65 z pewnościa ma jako ryba po grecku też nie skończył. Odświeży ktoś wątek jesiennym bolesławem?


#1371 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 listopad 2011 - 22:50

O kurcze nie wiedziałem, że takie dochodzenie.

Słuchajcie Guzu, słuchajcie Friko. Bolenia zazdroszczę!

Pozdrawiam
Remek

#1372 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 09:02

No metrówka to to nie jest na pewno.Moim zdaniem lepiej nie pisać ile centymetrów miała ryba bo to mniej więcej widać na fotce.Fotka na rozluźnienie nastrojów-stara ale jara z czasów wobków Siudaka-
.

Załączone pliki



#1373 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 listopad 2011 - 10:05

To ja też coś wstawię, 85-tka :D

.

Załączone pliki



#1374 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 11:58

Trochę zainteresował mnie wątek CSI-jerkbait. Dlaczego nikt nie napisał co to za wobler.

#1375 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 16:21

Bo wszyscy wiemy :mellow: :mellow:

#1376 OFFLINE   Antek_Mks

Antek_Mks

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 listopad 2011 - 18:04

Witam wszystkich - listopadowe rapy ! Tatko mówił że jeszcze tego roku można złowić :D - pojechałem i złowiłem :D Pozdrawiam serdecznie.

http://img411.imageshack.us/img411/327/obraz409.png
ryba nr.2
http://img341.imageshack.us/img341/5627/obraz407.png
Ojcu też się udało :lol: 22-go listopada ugryzł ten rybek :D
http://img266.imageshack.us/img266/4016/obraz349.png



#1377 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2011 - 18:05

Wspaniale jesienne ryby!

Moje gratulacje. Witamy na forum :D

Pozdrawiam

Guzu



#1378 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 18:06

Super wynik jak na tą porę roku,wszystkie zagryzły na shadkę czy Twoje na coś innego? Klasa Panowie

#1379 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 18:18

Gratuluję. Szacuneczek tym bardziej,że za ciepło już nie jest.Piękne rybki :D

#1380 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 listopad 2011 - 18:21

Hej Adrian vel Antek Mks!
A miałem już odpuścic rapy i dalej łowić sobie sandacze a tu wasze foty. Chyba bede musiał jeszcze wyskoczyć na bolki ze dwa razy :unsure: :D
Gratulacje i pozdrowienia dla Taty.