Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1491 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   Dyzmannn

Dyzmannn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 23:37

Jeszcze jedno zdjęcie dla sceptycznych...

.

#1342 OFFLINE   Dyzmannn

Dyzmannn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 23:45

I jeszcze jedno dla sceptycznych, ostatnie.
Pozdrawiam wszystkich.

.

#1343 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 listopad 2011 - 00:00

Gratki @Dyzmannn ładnego bolenia :D choc przyznam ,że wyglada na +80 :unsure: Pozdrawiam.

#1344 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5008 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 listopad 2011 - 00:06

Pal licho ten rozmiar ale po co było tak wozić rapiszona w tym pontonie? Pierwsza fota była daleko na wodzie a teraz już na brzegu?

#1345 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 listopad 2011 - 01:08

Ładny bolesław ale czy tylko same cm sie liczą??? :unsure:

#1346 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2011 - 01:17

Nie widzę ani jednego zdjęcia tej metrówki - też tak macie? Czy coś w ustawieniach mam pomieszane? Inne fotki widzę.

EDIT: Już ok. Widzę Ładny bolek

#1347 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2011 - 01:27

Nie wiem jak wyglada 98cm boleń, ale wiem jak wyglądają około 80cm.
Kamil ma ponad 180cm wzrostu, paluszki nie pianisty, ryba ledwo 79cm i nie pchana w obiektyw za bardzo.
Gratuluję ładnej rybki, ale osobiście nie wierzę, żeby miała więcej niż 80-85. Zmierz jeszcze raz woblerka :mellow:
Jeszcze jedno: masz w rękach rekordową rybę a wędkarze obok sobie dalej łowią? Nikt nie przyleciał zobaczyć?



.



#1348 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 21 listopad 2011 - 08:48

I jeszcze jedno dla sceptycznych, ostatnie.
Pozdrawiam wszystkich.



Czyżby zrzut ciepłej wody Elektrownii Kozienice?


#1349 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 21 listopad 2011 - 09:12

Tak, to okolice zrzutu.
PS. Piękna ryba. :huh:

#1350 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 21 listopad 2011 - 09:35

Przepiekna ryba. Szczerze gratuluję

Szkoda ,że na samym zrzucie taki Bangladesz panuje (jak w każdym tego typu miejscu w Polsce)

#1351 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2011 - 09:49

Ja też gratuluje ... :mellow:
.

#1352 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 listopad 2011 - 09:53

Piękny boleń
ps. proponuje wynająć detektywa od mierzenia ryb.

#1353 OFFLINE   Dyzmannn

Dyzmannn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 10:05

Ech, wędkarze. Nie będę się kłócił kto ma większego. 80 według Was, niech będzie 80. Nie łowię dla poklasku, ani medali, tylko dla przyjemności.
Zdjęcie zrobione na zrzucie ciepłej wody elektrowni Kozienice, jak kolega słusznie zauważył. Jest tam dużo bolenia, znacznie większego od tego którego trzymam w ręku. Najczęściej są poza zasięgiem, bo tłuką drobnicę w miejscu gdzie już nie można łowić. A jak są w zasięgu to mnie nie biorą :D Wszystkie zdjęcia zrobione w tym samym miejscu jedno po drugim, a ryba bez uszczerbku wróciła do wody. Jak WSZYSTKIE ryby które łapię, od wielu lat, zanim jeszcze zaczęto propagować w polsce złap i wypuść.
Kotwica pontonu w części dziobowej położona na opasce, miejsce postoju w silnym prądzie wstecznym, więc ponton rufą przemieszczał się raz w lewo, raz w prawo i stąd możesz wyciągnąć wniosek że to dwa różne miejsca. Zdjęcie jest wykadrowane, ale na nie obciętym wyraźnie widać że ponton jest w tym samym miejscu. Jeśli kolego nie wierzysz mogę Ci wysłać oryginały, a jeśli nie jesteś pewien to nie zarzucaj mi takich zaniedbań jak pływanie z wyciągniętą z wody rybą w upalny dzień.
Ci goście obok to nie wędkarze tylko kłusownicy ze Świerży dolnych. U nich wszystkie ryby idą do wora, bez względu na wymiar, a główna metoda połowu to banan. Podobno dzień wcześniej w tym samym miejscu złapali kilkanaście sztuk boleni i wszystko wyjechało znad wody. Kto tam bywa ten wie co się tam dzieje od wielu, wielu lat. Na nich takie ryby nie robią wrażenia, na banany wyciągają tam karpie, sumy i tołpygi o gabarytach wywołujących u normalnego wędkarza drżenie nóg. Dla nich ryba to nie piękny okaz, tylko ilość kilogramów na wadze przeliczana na złotówki.

#1354 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 listopad 2011 - 10:21

Tu nie chodzi o prowadzenie śledztwa, ale o wiarygodność. Widzieliśmy na tym forum sporo dużych boleni, ale nawet boleń Roberta nie był tej wielkości. Jeśli ta ryba ma 98cm to byłby to największy boleń tego forum i jeden z największych złowionych w Polsce. Ja proponuję koledze obejrzeć sobie rybę ze strony 55 która miał 87cm, czyli 12cm mniej co przy boleniu tej wielkości jest różnicą masakryczną. Faktem jest, ryba mogła być chudsza i robić mniejsze wrażenie, choć nie wygląda mi on na wychudzonego przy swojej długości. Jeśli byłby złowiony na początku sezonu miałby prawo być chudy, ale w lipcu ryby są już w dobrej kondycji.
Zaznaczam że mimo moich wątpliwości gratuluję okazu bo to piękna ryba i kawał bolenia.
pozdrawiam
wujek


#1355 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 21 listopad 2011 - 10:23

Dlatego właśnie napisałem Bangladesz. Moja żona pochodzi z Kozienic więc bywam tam kilka razy do roku. Na samy zrzucie łowiłem raz i nigdy wiecej tam nie wróce ze względu na towarzystwo, które opanowało to miejsce. Wole połowić w innyh miejscach.

Jeszcze raz gratulacje pieknęj ryby. Popływałbym tam (też jestem posiadaczem pływadła) ale logistyka troche przeraża (mieszkamy w Krakowie) ale pewnie kiedyś nie wytrzymam i zwiedzę ten odcinek z pontonu.

Apropso legendarnych tam ryb - dużo z nich zostaje zassanych przez samą elektrownie podobno (mój teść tam pracuje). Zakład pobiera około 80m3/s wody z rzeki do celów produkcyjnych i ryby wpdają w obieg a tam dostają sie już w ręce pracowników. Sandacze, sumy - bardzo duże osobniki.

#1356 OFFLINE   loko

loko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGorzów WLKP

Napisano 21 listopad 2011 - 12:15

Jestem tego samego zdania co @wujek,tu nie chodzi o jakieś śledztwa ale o wiarygodność, bo jeżeli to jeden z największych boleni złapany w Polsce to można nad tym podyskutować.A co do samego okazu, to mega chudy ten bolek bo z tego co widać to w najszerszym miejscu dłonią by się go zakryło.
Dla przykładu szerokość bolenia 82cm :D
A tak nawiasem mówiąc to skoro już te kropki zielone są pozaznaczane to po nich wychodzi jakieś +-88cm.
Gratuluję pięknej sztuki :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  019.jpg   77,84 KB   1523 Ilość pobrań


#1357 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 12:40

Panowie, wyluzujcie się trochę,
kolega złapał piękną rybę - latem, nie zaprzeczycie...
wbrew pozorom, w takich miejscach wcale nie jest łatwo złowić te wyćwiczone rybska
wrzucił na forum, a Wy marudzicie... bo to, bo tamto, bo ktoś przeskanował fotę....
A ja się pytam, nudzi Wam się?
po co taka gadka
koleś złapał piękną rybę, należą się gratulację, oby ta dyskusja wjechała mu na ambichę i oby udowodnił to i poparł kolejnymi okazami
Ja przynajmniej czekam na kolejne foty, pięknych ryb...
Bo chyba o to tu chodzi????????????????????
pozdro z Wrocławia

#1358 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 listopad 2011 - 12:52

Panowie Boleniarze :D Przede wszystkim gratulacje dla kolegi za pieknego letniego bolenia. Jaki rozmiar miala ryba on wie najlepiej i tego nic nie zmieni. Nie chodzi o wyluzowanie czy skanowanie i zabawe w detektywow. Lowcy boleni ocenia wielkosc tej ryby z dokladnoscia do kilku centymetrow, wiec nie widze sensu uruchamiac sledztwa czy uruchamiac nagonki. Najwazniejsze ze ryba zostala wypuszczona i ma szanse byc zlowiona w 2012 jeszcze wieksza! :D Pozdrawiam

#1359 OFFLINE   loko

loko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGorzów WLKP

Napisano 21 listopad 2011 - 12:54

@ziom7 trzeba odróżnić rozmowę od marudzenia :D po to jest chyba forum żeby dyskutować więc to ty wyluzuj :D nie rozmawiamy o tym czy ryba miała 71cm czy 82 tylko o prawie metrowym bolku :huh: więc jest o czym :huh:
pozdrawiam i to na tyle :D

#1360 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 13:01

moim zdaniem sie do Niego doje..liście bo jest nowy i w liczbie postów miał jeden...
Nie chodziło o polemikę...
Twoją Loko, Wujka i Siwego gadkę rozumiem, bo ryby łowicie kozackie, reguralnie i kumacie bazę, ale najwięcej płaczą osoby, które bolenia widziały tylko na youtubie...
:D
Zauważyłem, że wiele osób już nie łowi i posty na forum są jedyną formą obcowania z rzeką... :(