Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2017


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1138 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 05 luty 2017 - 11:07

Jakie są powody wystawki przez biuro, jeśli to nie tajemnica?

 

Przyznam, że szukam trochę sam po Novasol itp. i wcale nie wychodzi tak korzystnie, podobnie jak z biurem, a często trzeba dopłacić z łódź/silnik.

Szukajác w Novasol musisz zaznaczyc ze szukasz domku dla ´wédkarzy .Ja kozystam z tego biura od lat i jeszcze sié niezawiodlem .Duzo taniej niz z biurem wédkarskim .Oczywiscie trzeba sobie zorganizowac wszystko samemu Przejazd ,prom .Ale to przeciez zaden problem .


  • wojciiech, slawito i Rebel64 lubią to

#102 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 05 luty 2017 - 19:35

Szukajác w Novasol musisz zaznaczyc ze szukasz domku dla ´wédkarzy .Ja kozystam z tego biura od lat i jeszcze sié niezawiodlem .Duzo taniej niz z biurem wédkarskim .Oczywiscie trzeba sobie zorganizowac wszystko samemu Przejazd ,prom .Ale to przeciez zaden problem .

Niektóre domki też mają opcje "łódź w cenie" a nie są "domkami dla wędkarzy". Przerobiony temat przez kilka lat. W tym roku tydzień na Majsjon. Jeśli ktoś był proszę o wszelkie podpowiedzi. 


  • mariobros lubi to

#103 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 05 luty 2017 - 20:21

Niektóre domki też mają opcje "łódź w cenie" a nie są "domkami dla wędkarzy". Przerobiony temat przez kilka lat. W tym roku tydzień na Majsjon. Jeśli ktoś był proszę o wszelkie podpowiedzi. 

Oczywiscie masz racjé ,trzeba tylko uwaznie czytac oferty ,ewentualnie zadzwonic do biura i spytac .Mnie Szwecja juz powoli sié nudzi i powoli zastanawiam sié nad Finlandiá .Moze na przyszly rok to bédá dwa tygodnie Szwecji i dwa Finlandi .W srodkowej  Szwecji coraz ciézej jest znalesc dobrá wodé a na pólnoc jechac bez ekipy nie mam ochoty i moze uda mi sié doláczyc do jakiejs niewielkiej grupy lowiácej w Finlandi .


  • platynowłosy lubi to

#104 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 05 luty 2017 - 20:56

Panowie, którzy bywaliście na Senoren.

 

Wyjazdy były z Eventurem, czy samodzielnie do bazy PikeStrikeSweden? Jak wrażenia z Eventuru.

 

Wprawdzie już parę opinii było, ale może jeszcze ktoś coś dorzuci - jak wrażenia z Senoren? Czy występują tam też trzcinowe zatoki itp., krajobraz typowy dla okolic Św. Anny? Czy pływa dużo statków, na które trzeba uważać?



#105 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 05 luty 2017 - 21:21

wrażenia z eventuru bardzo dobre.

cenowo samodzielnie chyba w tym przypadku nie jest korzystniej.

generalnie wrazenia fajne, ale to subiektywne. zalezy, czego szukasz. trzcinowych zatok brak. zupełnie nie klimat św. Anny. senoren jest mocniej zurbanizowane. statków też wiecej.

#106 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 luty 2017 - 21:26

Ja w tym roku po raz pierwszy wybieram się na szkiery i padło na Gamleby w drugiej połowie maja, czy może ktoś coś podpowiedzieć? ;)

Każda informacja mile widziana :D

 

Zerknij tu, a jak coś więcej będziesz chciał wiedzieć to pytaj

 

http://jerkbait.pl/t...eby/?hl=gamleby



#107 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 05 luty 2017 - 21:31

wrażenia z eventuru bardzo dobre.

cenowo samodzielnie chyba w tym przypadku nie jest korzystniej.

generalnie wrazenia fajne, ale to subiektywne. zalezy, czego szukasz. trzcinowych zatok brak. zupełnie nie klimat św. Anny. senoren jest mocniej zurbanizowane. statków też wiecej.

 

 

Dzięki!

 

Właśnie odnoszę wrażenie, że montując wyjazd samodzielnie może wyjść nawet drożej.

 

Jak rozumiem, byłeś i na Senoren i na Św. Annie? Gdzie można się bardziej wyłowić na rybach 60-90 cm? Nie ukrywam, po polskiej padace chodzi nam o ilość ;)  w w/w rozmiarze.


  • platynowłosy lubi to

#108 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 05 luty 2017 - 23:43

ciężko powiedzieć. na różnych wodach miałem różne wyniki, ale to raczej wypadkowa nie jakosci danej lokalizacji a umiejętności (stosunkowo niedużych), doświadczynia (niedużego, ale wzrastającego z roku na rok), pogody, śledzi na głównych plosach, etc.

wychodzi z tego, że bazując na doświadczeniach jednej osoby, ciężko wydać jednoznaczny osąd. z tego co można wyczytać w necie, potencjał wód, o których piszesz, jest raczej podobny. lokalizacje na św Annie też się różnią od siebie. podobno im bliżej otwartego morza tym więcej ryb, ale krótkich. w drugą stronę odwrotnie. podobno, bo zweryfikować się tego dokładnie raczej nie da.
  • wojciiech i Krzysiu lubią to

#109 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 luty 2017 - 11:17

Dzięki!

 

Właśnie odnoszę wrażenie, że montując wyjazd samodzielnie może wyjść nawet drożej.

 

Jak rozumiem, byłeś i na Senoren i na Św. Annie? Gdzie można się bardziej wyłowić na rybach 60-90 cm? Nie ukrywam, po polskiej padace chodzi nam o ilość ;)  w w/w rozmiarze.

Nigdy w zyciu samodzielny wyjazd nie jest drozszy .Ja do biur nic nie mam i myslé ze wielu wédkarzy kozysta i ich ofert bo to i czas zaoszczédzony i wygoda . Swoje wyjazdy wolé sam organizowac.Za szkierami nie przepadam ,bylem ,polowilem i wszystkie kotwice mi zerdzewialy .Wolé wody slodkie .


  • bassy, Dano. i chlodnica lubią to

#110 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 luty 2017 - 12:00

Tylko na szkierach spotkałem się z zakazem zabierania szczupaków i nie chodzi o to że zabieram,ale skoro Szwedzi zauważyli jak bardzo je wytrzebiono to świadczy to o tym że woda straciła na "rybności". Wielu się tym nie przejmuje i beretuje tam ryby. Tak samo zakaz trollingu na szkierach (Syrsan) gdzie na jeziorach szwedzkich tego nie spotykałem


  • wwojjtas lubi to

#111 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 06 luty 2017 - 12:19

Jakieś sprawdzone i niedrogi kwatery w okolocach Boren znacie? :)

#112 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 luty 2017 - 12:55

Tylko na szkierach spotkałem się z zakazem zabierania szczupaków i nie chodzi o to że zabieram,ale skoro Szwedzi zauważyli jak bardzo je wytrzebiono to świadczy to o tym że woda straciła na "rybności". Wielu się tym nie przejmuje i beretuje tam ryby. Tak samo zakaz trollingu na szkierach (Syrsan) gdzie na jeziorach szwedzkich tego nie spotykałem

A ja widzialem filmik dumnych idiotów z Polski co to w Szwecji mieli juz 40 kilo filetów i jeszcze dwie ekipy na wodzie .Sam jem ryby a co nie chcé zjesc to wypuszczam i tak sobie myslé po co debilom tyle miécha?



#113 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 luty 2017 - 13:04

Temat pazerności był przerabiany wielokrotnie. Robią tak szkopy, ruscy , i nasi. Krzychu- mięcho jest dla mamy, taty, sąsiada, kochanki, dziewczyny itp, itd. Ja już od dawna szczerze dziwię się Szwedom. TAk w przypadku poddawania się islamizacji jak i poddawania się mięsiarzom. Powoli się budzą.


  • coma lubi to

#114 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 06 luty 2017 - 13:09

Witam

Planuje wyprawę do Szwecji (Laponia) byłem w gminie Dorotea i Vilhelmiana oraz w Skaulo pod Kiruną. W tamtym roku okolice Vilhelminy strasznie mnie zawiodły. Jeśli ktoś był na wodach pomiędzy Vilhelminą a Skaulo/kiruna i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami to bardzo dziękuję, sprawdzona stiuga do nocowania też mile widziana. Oczywiście po powrocie też napisze jak było. Również mogę wymienić sie informacjami z tego gdzie byłem.

Interesują mnie rzeki pstrągowe ale nie duże typu środkowy/dolny Saxan czy Kajtum. Wody nie komercyjne tylko zwykłe gminne lub klubowe gdzie licencja dzienna oscyluje do ok. 50zł. Oczyścicie też jeziorka z okoniami i szczupakami do łowienia z brzegu.

Metoda łowienia spinning.

 

3 adresy, okonie po 40cm i szczupaki w granicach 80cm bez najmniejszych problemów :)

 

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

tutaj świetne jeziorko 100m odcinek przy drodze

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3



#115 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2017 - 13:19

A ja widzialem filmik dumnych idiotów z Polski co to w Szwecji mieli juz 40 kilo filetów i jeszcze dwie ekipy na wodzie .Sam jem ryby a co nie chcé zjesc to wypuszczam i tak sobie myslé po co debilom tyle miécha?

Zbastuj trochę kolego z tym obrażaniem Polaków. O ile mi wiadomo Niemcy potrafią być gorsi. Dumni idioci też są wśród nich.

Ja i znajomi w przeciwieństwie do wielu na dwóch zlotach szkierowych wypuściliśmy praktycznie rzecz biorąc wszystkie rybki. 


  • malcz, coma i Krzysiu lubią to

#116 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 luty 2017 - 13:49

Zbastuj trochę kolego z tym obrażaniem Polaków. O ile mi wiadomo Niemcy potrafią być gorsi. Dumni idioci też są wśród nich.

Ja i znajomi w przeciwieństwie do wielu na dwóch zlotach szkierowych wypuściliśmy praktycznie rzecz biorąc wszystkie rybki. 

Przeciez ja Polaków nie obrazam .Jezeli ktos jest idiotá to nieistotne jakiego pochodzenia a niemców to ja troché lepiej znam niz ty i wiem jak sié zachowujá .Mieszkam w niemczech juz 30 lat i mogé o nich wiele powiedziec .



#117 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 luty 2017 - 13:53

Zbastuj trochę kolego z tym obrażaniem Polaków. O ile mi wiadomo Niemcy potrafią być gorsi. Dumni idioci też są wśród nich.

Ja i znajomi w przeciwieństwie do wielu na dwóch zlotach szkierowych wypuściliśmy praktycznie rzecz biorąc wszystkie rybki. 

Nie mysl tylko ze jak ktos juz tyle lat tam mieszka to musi byc niemcem .Wiéc nie obrazalbym sam siebie bo jestem Polakiem .

A tutaj masz filmik i mój komentarz

 

Film narusza poniższe zasady:

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Zasady obowiązują na całym forum. Proszę się do nich bezwzględnie stosować. 


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 06 luty 2017 - 17:22


#118 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2147 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 06 luty 2017 - 13:53

Temat pazerności był przerabiany wielokrotnie. Robią tak szkopy, ruscy , i nasi. Krzychu- mięcho jest dla mamy, taty, sąsiada, kochanki, dziewczyny itp, itd. Ja już od dawna szczerze dziwię się Szwedom. TAk w przypadku poddawania się islamizacji jak i poddawania się mięsiarzom. Powoli się budzą.

...Akurat islamizacja idzie w jednej parze z mięsiarstwem....wystarczy pokręcić się w okolicach Senoren, Hasto i Fajo...i nie chodzi tylko o ryby drapieżne. Leszcze w czasie tarła mają dopiero prze....ne...


  • coma lubi to

#119 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 luty 2017 - 16:37

A widzisz. Tego nie wiedziałem. Niedobrze.

#120 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2017 - 17:26

Zdążyłem film obejrzeć i masakra jakaś. Mięsiarstwo przemysłowe bym rzekł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :angry:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych