Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kłusole nad Wartą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 17 maj 2011 - 17:31

Zawsze, kiedy jadę połowić nad Wartę poniżej zbiornika Jeziorsko znajdzie się paru typków, którzy łowią w obrębie ochronnym. Kilka dni temu zadzwoniłem na policję, dyżurny poinformował, że wyśle patrol. Łowiłem jeszcze około godziny, typki też, ale policjanci nie dotarli....
Wczoraj sytuacja się powtarza, zrobiłem kilka zdjęć, nagrałem krótki filmik (niestety koleś się zorientował, ale nie zrobiło to na nim większego wrażenia). Dzwonię na policję, mówię jak wygląda sytuacja i stwierdzam, że czekam na patrol. Patrol dotarł po ok. 40 minutach (20km drogi Embarassed ), gości już nie było. Czekałem jeszcze kolejne 30min na przyjazd policjanta kompetentnego do przyjęcia zawiadomienia, po czym okazało się, że nie ma on technicznej możliwości odebrania ode mnie dowodów (zdjęcia i filmik). Jutro jadę 50 km na komendę zawieźć dowody ( gdy zapytałem o e-mail, policjant powiedział, że mogłoby być różnie z wartością dowodową - kwestia oryginał/kopia/montaż). Ciekaw jestem jak zakończy się sprawa (pewnie niska szkodliwość i takie tam pierdy, a ja jak pojadę na ryby, to nie będę miał czym wrócić do domu, ale postanowiłem, że nie odpuszczę chamom, i kolejnym razem zrobię to samo).

#2 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 17 maj 2011 - 18:21

No i słusznie nie odpuszczaj,to samo zrobiłem u siebie na rzece,okres ochronny a ludki targają rybki aż miło :angry: ,kilka telefonów pomogło ekipa w mundurkach przyjechała,a sprawa była na tyle głośna że na tym odcinku rzeki wprowadzono zakaz wędkowania na określony czas (wędrówka w góre rzeki na tarło).

#3 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 maj 2011 - 18:49

Kriss musisz uważać, ja miałem niezłe nieprzyjemności z tych samych powodów i wtym samym miejscu.
Poprzebijane koła i różne takie tam.
Co do Warty poniżej Jeziorska to szkoda gadać choć z drugiej strony powinno się krzyczeć.

#4 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 17 maj 2011 - 20:57

No też się zastanawiam, czy mnie nie spotkają takie atrakcje. Ale widzę, że nie ma innego wyjścia i trzeba zaryzykować. Jest jak jest, nie ma co liczyć na częstsze kontrole nad wodą, więc jeśli my nie będziemy reagować, to tacy goście będą czuli się bezkarni.

#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 18 maj 2011 - 09:20

Opór funkcjonariuszy silny jak cholera...nic nie robie i jest mi z tym dobrze.
Nie poddawaj sie.

#6 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 maj 2011 - 17:03

Ja się kiedyś spotkałem z podobną ignorancją ze strony policji . Pływałem sobie po zalewie bledzewskim , trolowałem i zupełnie przy okazji , regularnie co 100 metrów udało mi się ściągnąć chyba z 5 albo 6 rozstawionych siatek .
Dzwonię do Pana policjanta w oddalonym o 10 km Międzyrzeczu a Pan mi mówi , że oni nie mają jak i kiedy i żebym pościągał te siatki i im przywiózł na komendę ..... :(

Oczywiście ściągnąłem je z wody , zrobiłem nożem co się da i zostawiłem przy śmietniku.
Tyle , że następnym razem jak tam pojechałem pozbyłem się opon i przyczepy pod łódź .
Ale i tak jestem z siebie dumny :D A ubezpieczalnia grzecznie oddała wszystkie koszty . Wniosek z tego prosty - jesteś wędkarzem a nie wędkarzem - płać autocasco

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 maj 2011 - 17:22

Też ostatnio miałem do czynienia z kłusolami,zaczepiona siata wobkiem,wyjąłem pociąłem nożem ryby wypuściłem,za moment znaleźli się kozaki właściciele siat.chcieli od nas wędki i telefony bo jak nie to wpier... :angry: ,w naszym kierunku poszły epitety,skończyło się na tym że obaj leżeli w wodzie po czym pokornie odeszli na szycie rozwalonych facjat :angry:

z chamstwem trzeba nie ma gadania!!!piącha ,łokieć, bania :angry:

#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 maj 2011 - 18:12

Ja z reguły jeżdżę sam a kłusowników z jest kilku więc wolę zadzwonić na policję i czekać.


#9 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 18 maj 2011 - 20:17

Dzisiaj rano byłem złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Niby prosta sprawa, a zeszło ponad godzinę i druga godzina z technikiem na miejscu zbrodni. Policjantom na koniec powiedziałem : do następnego razu.

#10 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2011 - 21:56

Ja mieszkam 10 km od zapory i unikam tego łowiska. W grudniu tam była rzeź, 30 kłusoli i eldorado (ładne sandały i szczupaki takie koło stówki). Straż rybacka nie miała na paliwo a policja bała się podjechać.

#11 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2011 - 22:00

Zawsze, kiedy jadę połowić nad Wartę poniżej zbiornika Jeziorsko znajdzie się paru typków, którzy łowią w obrębie ochronnym. Kilka dni temu zadzwoniłem na policję, dyżurny poinformował, że wyśle patrol. Łowiłem jeszcze około godziny, typki też, ale policjanci nie dotarli....

Krissu warto w takim przypadku spytać dyżurnego o personalia. Ma obowiązek Ci się przedstawić a i wtedy jakoś sumienniej wykonują swoją pracę.
Ja na odcinku miejskim mojej rzeki widuję bardzo często patrole policji, nie szukają oni jednak kłusoli ale pochowanych żuli w krzakach taki łatwy łup. Spisują żuli ciągle tych samych norma odwalona ilość mandatów się liczy a nie jakość przewinienia. Kiedyś musiałem zaprowadzić patrol na miejsce gdzie kłusol tłukł pstrągi na robale, panowie policjanci musieli przewertować kodeks żeby wiedzieć na jakiej podstawie mandat wypisać. Przypuszczam że niejednokrotnie go widzieli że kłusuje ale nawet nie wiedzieli że to robi.

#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 maj 2011 - 22:16

Ja z reguły jeżdżę sam a kłusowników z jest kilku więc wolę zadzwonić na policję i czekać.

ja też byłem sam ,postraszyłem policją oni mi się w gębę roześmiali inaczej nie dało rady,wpadł braciak i było po równo wtedy,ja zaczepek nie szukam ale jak co do czego to KSW, MMA i K1 do odcięcia zapłonu:lol: <_<
  • rybak44 i skalek-77 lubią to

#13 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 maj 2011 - 16:10

Ogólnie trochę nie te rejony, ale nasłuchałem się w ostatni weekend nad Zegrzem o kłusolach i o tym jak policja reaguje na wszelkie zgłoszenia. Ogólnie to są po prostu zwykli bandyci.


#14 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 18:59

No i sprawa z nagranym kłusolem miała swój finał w poniedziałek w sądzie. Najgorsze, że nie ma możliwości dowiedzieć się jaki zapadł wyrok (domyślam się, że niska szkodliwość społeczna) :angry: .

#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 styczeń 2012 - 21:02

wyrok idzie do pzw do wiadomosci wiec czekac i dzwonic trzeba

#16 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 21:25

Tylko jeszcze do którego okręgu? Do tego, na którego wodzie doszło do incydentu?

#17 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 styczeń 2012 - 21:58

tak

#18 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 20 styczeń 2012 - 00:05

Hasior a u kogo trenujeszchhhh :mellow:

#19 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 styczeń 2012 - 14:50

Nie u kogo, tylko kogo? - wiadomo Mameda <_<

#20 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 22 styczeń 2012 - 10:17

Gucio nie moze być bo to ja go trenuje.
Aaaaaa już wiem hasior to ten do bicia hehehehehhe!!!!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych