Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 11 październik 2011 - 08:48

Nie wędkarze z Rokity tylko z Okręgu Wrocław - czytanie ze zrozumiem zalecam.
Poza tym nie przesadzaj z tym truciem ryb przez Rokitę, wodę zanieczyszczają zrzucanymi ściekami, ale rybom to specjalnie nie przeszkadza w przeciwieństwie do smakoszy-mięsiarzy dzięki temu, że są mało konsumpcyjne to jeszcze coś w tej okolicy pływa.
Co do zawodów okręgowych to wielka szkoda, że wciąż są na martwej rybie a podobno miało się to zmienić :(

#2122 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 11 październik 2011 - 09:17

Zle się wyraziłem chodziło mi o ''działaczy''PZW :blush:Jeżdżę na ryby do Brzegu Dolnego od około 10 lat średnio 5-6 razy w miesiącu (około 120 km w jedną stronę) dlatego leży mi na sercu zasobność tej wody i wkurza mnie takie bezsensowne zabijanie ryb.Trochę chęci ze strony ''działaczy'' i można by zrobić zawody na żywej rybie,no chyba,że tak im te ''pachnidła'' smakują.

#2123 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 październik 2011 - 13:20

pepa smakuja im bo to darmocha. Kiedyś, kiedy ja jeździłem na zawody to się o leszcza, podczepionego za kapotę, te leśne dziadki z mojego koła, zwani działaczami o mało nie pozabijali.

Moja prośba jest jak najbardziej aktualna. Jak padnie wybór łowiska to proszę o krótką charakterystykę, żebym wiedział jak mam się przyszykować.

#2124 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 październik 2011 - 07:07

pepa smakuja im bo to darmocha. Kiedyś, kiedy ja jeździłem na zawody to się o leszcza, podczepionego za kapotę, te leśne dziadki z mojego koła, zwani działaczami o mało nie pozabijali.

Moja prośba jest jak najbardziej aktualna. Jak padnie wybór łowiska to proszę o krótką charakterystykę, żebym wiedział jak mam się przyszykować.


Głoska to miejsce dobre na spotkanie bo jest różnorodne. Znajdziesz tam opaskę gdzie w ciepłych porach są klenie i bolki (teraz nie wiem) oraz główki: to klasycznie bolki, klenie i sandacze (co pewno najbardziej Ciebie zainteresuje). Jest też starorzecze gdzie praktycznie każdy drapieżnik się pojawia ale raczej nie w super ilościach – okresowo jednak bywa tam jesienią wiele aktywnych okoni z tym, że jednego dnia będą brać w niemal każdym rzucie (od 10 cm do 30tu cm) a następnego dnia będą tylko pojedyncze brania (nie bardzo rozumiem czy znikają czy totalnie nie są wówczas aktywne).

Podsumowując – jak rozumiem Twoje posty to nastaw się na sandałka – będzie realna szansa (o ile prom będzie zamknięty).

Pozdro


#2125 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 październik 2011 - 07:38

a co do łowienia sandaczy ma prom???? Uciekają nim na drugi brzeg? :lol: :lol: :lol:

#2126 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 październik 2011 - 16:56

a co do łowienia sandaczy ma prom???? Uciekają nim na drugi brzeg? :lol: :lol: :lol:



Jeżeli prom będzie działał to pojedziemy do Lubiąża bo na Głosce będzie wielu zawodników (z zawodów wędkarskich).

#2127 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 12 październik 2011 - 19:09

cześć
proponuję spotkać się o 9 - zanim się rozejdziemy to trochę potrwa- no trzeba się przywitać :lol: i jeszcze prośba - krótki opis dojazdu na miejsce spotkania w Głosce - tam nas jeszcze nie było Embarassed
Jack nie patrz na deszcz - bierz sprzęt adekwatny do Twojego loginu
i przybywaj :unsure:

#2128 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 październik 2011 - 20:05

To moze koledzy bez kombinacji czy prom bedzie czy nie bedzie obstawic odrazu LUBIĄŻ :D

#2129 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 październik 2011 - 21:44

Co do spotkania to proponowałbym nawet o 8 lub wcześniej. Ja osobiście muszę być wcześniej w domu a posiedziałbym przy ognisku. :D

#2130 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 październik 2011 - 06:59

mo-chu :D niestety będę za kółkiem więc sprzęt adekwatny z nickiem by się nie nadawał, a tylko by mi mocno zmysły drażnił :D.

To moze spotkajmy się jednak po stronie gdzie nie bedziemy uzależnieni od promu. Nie sądzę, też, żeby osoby startujące w tamtych zawodach uscieszyły się, że niezrzeszeni złoją im dupy :D. Poza tym nie lubię łowić w aż takim tłoku :D i boję sie w zęby dostać od jakiegoś zawodnika jak znajdę jego zapalikowaną w krzakach rybe :mellow: :mellow: :mellow: .

Co do godziny spotkania... ech... niedziela.. spać... trudno, dostosuje się, po prostu bedę musiał wcześniej wyjechać... będę pierdział w fotel w aucie jakieś 1,5h zanim sie tam doturlam.

#2131 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 październik 2011 - 19:30

i boję sie w zęby dostać od jakiegoś zawodnika jak znajdę jego zapalikowaną w krzakach rybe

Poważnie takie rzeczy się zdarzają ??? Ja zawsze myślę, że to żarty... Nie wpadłbym na to żeby w ten sposób oszukiwać ludzi. Może dlatego nie wygrywam....hihihihihi :lol:

#2132 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 październik 2011 - 19:57

Dlatego Ja nie startuje nigdy ale to przenigdy w żadnych zawodach jesli to nie formuła NO KILL :D Jak kiedys dawno temu byłem na zawodach na bitej rybie jak popatrzyłem jakie rybki i w jakim stanie daleko posunietego rozkładu są przynoszone do wagi odechciało mi sie brania udziału w takich zawodach <_<

#2133 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2011 - 21:16

rekoczynów pewnie nie bedzie ale z racji iz na zawodach bedzie około 50 chłopa radził bym wam udac sie gdzie indziej bo po co wk.....ć sie ze kazda główka zajeta czy całe starorzecze oszczedzi to zbednych nerwów zawodnikom jak i Wam...

#2134 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 13 październik 2011 - 21:48

@analityk jako szef całego zamieszania podejmij jedyną słuszną decyzję i napisz gdzie i której
pozdr

#2135 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 październik 2011 - 07:29

ad Slavobeer :D
Przyznam, że nie znalazłem nigdy tak zapalikowanej ryby, ale też słyszałem, a jak wiemy w każdej plotce jest nutka prawdy :mellow: :mellow: :mellow:

W zawodach już dawno nie startowałem i nie wiem czy będę czy nie będę.. jak atmosfera będzie taka jak kiedyś, czyli ta, która skłoniła mnie to zrezygnowania z tej formy rywalizacji to podziękuję.

Przypomniało mi się coś jeszcze.
Kiedyś dawno temu mieliśmy (koło z Jeleniej Góry) zawody gdzieś nad Odrą i po całym dniu łowienia miałem jakies tam ryby, w zdecydowanej wiekszości były to okonie. Ryby trzymałem w kieszeni plecaka w plastikowym worku, żeby nie schły i nie traciły na wadze. Po ważeniu i ogłoszeniu wyników, okazało sie, że zabrakło mi kilku punktów, żeby stanąć na pudle. Historia kończy sie w dalekiej przeszłości. Kilka lat później jadę ponownie na ryby z tym samym plecakiem i pakuję do niego szmaty i inne pierdoły. Na drugi dzień łowienia będę zmieniał bieliznę i wyciągam nową z plecaka, ale coś mi nie pasuje. Zapach wskazywał, ze bieliznę nosił jakiś bezdomny z PeKaeSu, w związku z tym, że to niemożliwe zaglądam głębiej do plecaka i znajduję zasuszonego okonia... tego, który miał mi dać medal :mellow:

#2136 OFFLINE   pepa73

pepa73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 14 październik 2011 - 08:28

Może by ci go zaliczyli w następnych zawodach :lol:

#2137 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 14 październik 2011 - 10:57

Ostatnie parę dni popadało, prom kursuje i zanosi się na to, że będzie kursował również w niedzielę a wówczas spora część zawodników przeprawi się na lewy brzeg okoniarze na tzw. odciętą a pozostali będą łowić w nurcie.
Także proponuję przenieść spotkanie w inne rejony - Lubiąż?
Dwa brzegi do chodzenia (niektóre miejscówki już rozpoznane), dobry dojazd.

#2138 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2011 - 11:31

Ostatnie parę dni popadało, prom kursuje i zanosi się na to, że będzie kursował również w niedzielę a wówczas spora część zawodników przeprawi się na lewy brzeg okoniarze na tzw. odciętą a pozostali będą łowić w nurcie.
Także proponuję przenieść spotkanie w inne rejony - Lubiąż?
Dwa brzegi do chodzenia (niektóre miejscówki już rozpoznane), dobry dojazd.



Witam,

Skoro tak to Panowie zapraszam do Lubiąża, Niedziela 16.10, godz. 8:00, Zbiórka pod mostem od strony Lubiąża.

Jak zwykle przydadzą się:
a. widelce do pieczenia kiełbasek,
b. wędkarskie krzesełka,
c. składane stoliki,
d. kiełbaski, piwko, chlebek, talerzyki itp.


Pozdrawiam i do zobaczenia.











#2139 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 14 październik 2011 - 13:36

Chciałbym się zapytać, czy klenie z widawy kierują się o tej porze roku w stronę odry? Czy zostają jeszcze w widawie? Jak je teraz skusić bo już myśle ze smużaki słabiej atakuja.

#2140 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2011 - 13:56

No niestety nie mogę być, udanego spotkania życzę i trzymam kciuki za połowy,
pozdro
Michał




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych