Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2011 - 16:26

Chciałbym się zapytać, czy klenie z widawy kierują się o tej porze roku w stronę odry? Czy zostają jeszcze w widawie? Jak je teraz skusić bo już myśle ze smużaki słabiej atakuja.


Na Odrze bromba też już przestała działać.
Planowałem wybrać sie jesienią na Widawę na Klenie - nie wiem ale myślę że są tam cały rok - nigdize nie słyszałem/nie czytałem o migracjach kleni z małych do dużych rzek na jesień/zimę.



#2142 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 październik 2011 - 11:50

Oj z kleniami może być kiepsko w czwartek byłem nad małą rzeczką wpadającą do Odry zaraz za Łachą Jelczańską Smortawa, jeszcze tydzień temu kleni było tam za trzęsienie a w czwartek po godzinie rzucania zrezygnowałem :( nie widziałem nawet maluchów . Przeniosłem się na Łachę Jelczańską tam przynajmniej coś się działo Bolenie żerowały ostro ale na granicy zasięgu rzutu miałem tylko jedno branie moment po tym jak wobler wpadł do wody bolek miał może ze 60cm wypioł się pod moimi nogami i całe szczęście bo podbierak został na parkingu :mellow: .

#2143 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 październik 2011 - 12:38

ad Slavobeer :D
Przyznam, że nie znalazłem nigdy tak zapalikowanej ryby, ale też słyszałem, a jak wiemy w każdej plotce jest nutka prawdy :mellow: :mellow: :mellow:

W zawodach już dawno nie startowałem i nie wiem czy będę czy nie będę.. jak atmosfera będzie taka jak kiedyś, czyli ta, która skłoniła mnie to zrezygnowania z tej formy rywalizacji to podziękuję.

Przypomniało mi się coś jeszcze.
Kiedyś dawno temu mieliśmy (koło z Jeleniej Góry) zawody gdzieś nad Odrą i po całym dniu łowienia miałem jakies tam ryby, w zdecydowanej wiekszości były to okonie. Ryby trzymałem w kieszeni plecaka w plastikowym worku, żeby nie schły i nie traciły na wadze. Po ważeniu i ogłoszeniu wyników, okazało sie, że zabrakło mi kilku punktów, żeby stanąć na pudle. Historia kończy sie w dalekiej przeszłości. Kilka lat później jadę ponownie na ryby z tym samym plecakiem i pakuję do niego szmaty i inne pierdoły. Na drugi dzień łowienia będę zmieniał bieliznę i wyciągam nową z plecaka, ale coś mi nie pasuje. Zapach wskazywał, ze bieliznę nosił jakiś bezdomny z PeKaeSu, w związku z tym, że to niemożliwe zaglądam głębiej do plecaka i znajduję zasuszonego okonia... tego, który miał mi dać medal :mellow:


Ale numer :lol: Niezły zapach musiał być :lol:
Nie miałem aż takiej hardcorowej sytuacji w zyciu.
Obym nie miał.
Rozumiem Cię z atmosferą na zawodach - jak jest coś nie tak i zaczynają do Ciebie docierać choćby plotki o palikowanych rybach, to się odechciewa....
Ale tak to już jest, że jak mozna coś wygrać to się zaczynają Polaków wielkie kombinacje.

Byłem w tym roku na Kleniu Widawy w Namysłowie i to bylo to co mi się podobało. Nie znalem prawie nikogo, a czułem się jakbym ich znał. Super ludzie, super atmosfera. Pełne zaufanie do zawodników - jeden drugiemu potwiedzał złowienie ryby, Twój konkurent mierzył ją przy Tobie i wpisywał do karty startowej po czym rybka była WYPUSZCZONA :D I o to chodzi !!!
Obym doczekał takich czasów na zawodach okręgowych.

Slavo

#2144 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 październik 2011 - 12:41

[quote]
Chciałbym się zapytać, czy klenie z widawy kierują się o tej porze roku w stronę odry? Czy zostają jeszcze w widawie? Jak je teraz skusić bo już myśle ze smużaki słabiej atakuja.
[/quote]

Na Odrze bromba też już przestała działać.
Planowałem wybrać sie jesienią na Widawę na Klenie - nie wiem ale myślę że są tam cały rok - nigdize nie słyszałem/nie czytałem o migracjach kleni z małych do dużych rzek na jesień/zimę.


[/quote]

Dajcie sobie spokój z Widawą o tej porze. Są inne ciekawsze miejsca do łowienia ryb, niekoniecznie kleni :mellow:


#2145 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 październik 2011 - 12:47

Bardzo żałuję, że nie uda mi się z Wami spotkać tym razem.

Życzę powodzenia i połamania jak zwykle.
Poróbcie ładne zdjęcia kabanów z Lubiąża.
Idzie wysoka woda od Brzegu więc powinniście mieć rybki żerujące bliżej brzegu. Życzę Wam tego !!!

Ja, jak wiecie, będę się zachowywał brzydko, niezgodnie z duchem C&R na zawodach w Brzegu Embarassed
Normalnie wstyd mi, a jeszcze żadnej ryby nie złapałem, hihi.

Może wygram zawody jednym okonkiem, a reszta nie złowi nic..... :lol: :lol: :lol:

Bawcie się dobrze

Slavo

#2146 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 15 październik 2011 - 13:34

Puki mozn to kleń mnie interesuje.

#2147 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 17 październik 2011 - 08:46

No i po jesiennym spotkaniu w Lubiążu.
Połowili ci co zawsze a nie połowili też ci co zawsze. Dziwne, prawda :mellow: ?!!!
Bardzo kameralne spotkanie.
Dzięki i do następnego razu. Pozdrawiam.

Ps.Coś mi w głowie kiełkuje jeszcze jedno, wspólne, jesienne spotkanie na rybach ale to dam znać jak już dobrego piwa nawarzę. A co <_<

#2148 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 17 październik 2011 - 11:07

@FidoAngel z Twojej wypowiedzi wynika, że powiniście chodzić parami - ten co poławia z tym co nie poławia - aby się szkolił :lol:
Na okręgowych też podobno połowili sporo sandaczy (pewnie też mietkowskie), boleni oraz oczywiście okoni.
Taka coroczna rzeź to wg mnie .... :angry:
Ale są też dobre zwiastuny rywalizacji spinningowej http://www.krokodyl.sklep.pl/ tylko przyklasnąć

#2149 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 październik 2011 - 11:22

Na okręgowych też podobno połowili sporo sandaczy (pewnie też mietkowskie), boleni oraz oczywiście okoni.
Taka coroczna rzeź to wg mnie .... :angry:


ja dodam od siebie ze nie wszystkie ryby dostały w łeb :huh:
a tak strasznie duzo ryb tez nie było :unsure:

#2150 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 17 październik 2011 - 11:31

ja dodam od siebie ze nie wszystkie ryby dostały w łeb :huh:


????????????


#2151 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 październik 2011 - 12:03

Oleix złapał na zawodach grubego bolka 83 cm i zamiast być na pudle zawodów okręgowych zrobił fotkę i puścił do wody... szacunek. Myślę, że wszystkim na zawodach dało to do myślenia. Proponuje wrzucić fotkę na forum

#2152 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 17 październik 2011 - 12:46

Mam nadzieje że organizatorzy takie zachowanie docenili.
Dla mnie został on zwycięzcą tych zawodów.

#2153 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2011 - 13:51

Pewnie nie jednemu KOTLECIARZOWI <_< z PZW aż slina leciała :lol: A tu psikus rybeńka pływa dalej :mellow: BRAWOOOOO :D OLEIX :mellow:

#2154 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 październik 2011 - 13:53

Niestety mi się nie udało przyjechać.
Załuję, że mnie nie bylo bo skoro Fido pisze, że połowili ci co zawsze to ja ostatnio połowiłem :D...
Coście połowili? Chwalić się :D

#2155 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 17 październik 2011 - 14:21

Oleix złapał na zawodach grubego bolka 83 cm i zamiast być na pudle zawodów okręgowych zrobił fotkę i puścił do wody... szacunek. Myślę, że wszystkim na zawodach dało to do myślenia. Proponuje wrzucić fotkę na forum


Nie wiem czy by był na pudle (jednym bolkiem na pewno nie bo były komplety przed czasem) niemniej postawa jak najbardziej słuszna i godna naśladowania.


#2156 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 17 październik 2011 - 16:40

spotkanie kameralne ale milo się gawędzilo przy ognisku... dzieki Analityk, Superuszy, Fido Angel, Stachu i Artur - pozdro dla wszystkich
Stacha już więcej nie wezmę na zlocik :lol: - w tamtym roku poprawił życiówke szczupaka a w tym nie dość że znowu złowił szczupłego to jeszce nam dołożył bolkiem 63 cm - pierwszy w życiu <_< no i gdzie tu sprwiedliwość :lol: ale i tak byłem happy - udało mi się wyciagnąć moją RH zerwana tydzien wcześniej :mellow:
ps Oleix - szacun

#2157 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 17 październik 2011 - 16:54

Był to jako drugi złowiony boleń do kompletu złowiony wystarczająco długo przed czasem żeby być na pudle .Fotki bolenia oglądałem ( są też na NK )- kawał rybska strasznie wypasiony.WIELKI SZACUN -nie zawsze najważniejsze jest miejsce na pudle .

#2158 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2605 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 17 październik 2011 - 17:51

Jak to jest?? Na okręgowych bijecie ryby w łeb???
Myślałem,że to tylko zostało na kołowych

U nas na Okręgu P-Ń -wszystko mamy na żywej

...pytanie czystko z ciekawości a nie z żalami....:D

#2159 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 17 październik 2011 - 19:30

U nas jest niestety dziwny okręg jeśli chodzi o działaczy i o gospodarkę rybną, popatrz co zrobili z Mietkowem !! a dziwisz się że mają gdzieś organizację zawodów na żywej rybie ? :angry:

#2160 OFFLINE   MariuszA

MariuszA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 październik 2011 - 19:40

Jak to jest?? Na okręgowych bijecie ryby w łeb???
Myślałem,że to tylko zostało na kołowych

U nas na Okręgu P-Ń -wszystko mamy na żywej

...pytanie czystko z ciekawości a nie z żalami....:D



Święta za 2 msc muszą coś pomrozić ;D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych