Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2011 - 09:00

W zeszłym tygodniu łowiłem dwa razy w Odrze za Zoo ( w stronę Opatowic, między kładką zwierzyniecką, a takim dosyć dużym portem). Coś się działo jednka niestety przeważały małe sandacze, trafił się jeden wymiarowy szczupak( zupełnie przypadkowo, zagapiłem się i zaczepiłem gumą o przybrzeżne kamienie, w momencie wyszarpanie przynęty nastąpiło branie). Jak wyniki u was koledzy, coś się dzieje?


We Wrocławiu studiuje co prawda drugi rok, jednak w zeszłym roku inne obowiązki i przyjemności zepchały wędkarstwo zupełnie na boczny tor. W tym roku już wszystko wróciło do normy :mellow: Nad wodą jestem przynajmniej dwa razy w tygodniu, celem moich połowów jest głównie sandacz i szczupak. I taka mała prośba do Was...gdzie jeszcze w miarę blisko centrum można wybrać się na sadndacza? Słyszałem, że dobre łowiska znajdują się w okolicach mostu milenijnego...łowił ktoś z was tam?
Byłbym wdzięczny za informację, za jakiś wspólny wyjazd w weekend też bym się nie pogniewał :D



U mnie ostatnio jest jak zwykle - czyli na jednym wyjeździe łowię zwykle 1-2 rybki. Obecnie to zwykle szczupaczek lub sandacz (ostatnio 68 cm)
- niestety nie mogę dobrać sie do jesiennych bolków - wszystko o nich przeczytałem a i tak gruby jesienny bolek jest niedostępny - ale piłka w grze ;)

Milenijny jest ok i trafiają sie tam sandałki, ale ja zwykle łowię poza miastem tak, że wiele nie mogę podpowiedzieć. W okolicach elektrowni przy moście Jagiellońskim pewno też powinny kręcić się sandałki. Trestno, końcówka kanału przeciwpowodziowego.



#2242 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 12:33

Osobiście jeśli mogę też staram się wybierać miejscówki poza miastem, ale to tylko jak jestem w domu. We Wrocławiu tego komfortu nie mam- brak środka lokomocji, a w sumie do Zoo mam blisko, bo 20min autobusem i jestem. Miejscówka też wydaje się dosyć obiecująca, (zresztą polecił mi ją jeden z forumowiczów)-głęboko spokojna woda-widać też że ryba jest. Wkurzająca jest tam tylko liczba osób kręcących się przy tak ładnej pogodzie jak teraz- ale cóz jak się nie ma co się lubi....



#2243 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 20:49

Ale kombinujecie z tymi sandaczami, nie ma i nie będzie, się skończyły.
Ostatnie zawody wędkarskie w Brzegu i na odcinku Rędzin-Wały doskonale to potwierdzają. Czemu inne odcinki Odry miały by być lepsze? Zwłaszcza te miejske, poddane największej presji?
Se bolki ganiajcie jak umicie :lol:

#2244 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2011 - 21:42

:D
Sandały jak już są to wola filety czy jakieś inne paści. :angry:
Ganiając po odrze gadam z różnymi grunciarzami to niektórzy mieli ładne lub opowiadali o swoich połowach.

Dziś gadałem z chłopaczkiem co spinningował teleskopem :mellow: ,i mówi tak że w zeszłym tygodniu zdarł skórę z płotki podpiekł na ognisku , założył na hak i po 10 min przywalił mu sandacz 70cm.
Kompletnie mnie dobił. :D






#2245 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2011 - 23:22

Sandały jak już są to wola filety czy jakieś inne paści.



Niestety również się skłaniam do tej tezy - ale siedzieć na tyłku z gruntówką jakoś mi sie nie chce :D (jeszcze)



#2246 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 00:13

Eeeeeee tam
Amator plastikowego fileta

http://img855.imageshack.us/img855/3540/kamilsandaczfin.jpg

Ujęcie by Baloo's Fishing Photography Studio :mellow:

Pozdrowionka!!

#2247 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 02 listopad 2011 - 08:28

Wyjątek potwierdzający regułę.
Pewnie przyłów przy sumowaniu, które niestety, ale też skutecznie ograniczają liczbę sandaczy.
PS. a i zdjęcie raczej nie pierwszej świeżości

#2248 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 08:32

Tjaaa...i jeszcze powiedz, że to specjalnie za sandałem a nie za sumem tym brzydalem w wodzie gmerałeś

Edit: Jurek był szybszy o sekundę :mellow:

#2249 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 listopad 2011 - 08:44

Kamil - Młody i zdolny - Fajna rybka ;) ;)

Kamil - ile Wy średnio drapieżników łowicie na jednej ponotonowej wyprawie ? Daj jakieś info ku pokrzepieniu serc.

#2250 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 09:48

Nie no, Panowie 100% racji Wcale nie twierdzę, że z takim zestawem nastawiam się na psiaki- chodziło mi bardziej o fakt, że czasem coś sztucznego też zagryzą ....Ale co prawda, to prawda- nie widać jakoś ich niestety za wiele, bo stricte za nimi też machałem....A jak już gdzieś ktoś jakiegoś trafi, to kończą w wiadomy sposób...

Ryb miał mieć w założeniu z metr więcej, 6 wąsów i nieco inny układ zębów w paszczy
A foto z tego co pamiętam- późnowrześniowe

@Jacek- z tymi rybami to naprawdę różnie bywa. Niestety( może stety??) zależność im dłużej pływasz, tym więcej i lepiej tu nie obowiązuje Generalnie szału ni ma, bo niestety kryzys wciąż trwa, a lodówa się przecież sama nie zapełni....


Pozdrawiam
Kamil

#2251 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 listopad 2011 - 11:01

@Jacek- z tymi rybami to naprawdę różnie bywa. Niestety( może stety??) zależność im dłużej pływasz, tym więcej i lepiej tu nie obowiązuje Generalnie szału ni ma, bo niestety kryzys wciąż trwa, a lodówa się przecież sama nie zapełni....



Kamil na polityka masz też dobre rokowania :unsure:




#2252 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 11:09

Kamil na polityka masz też dobre rokowania :unsure:




Już gdzieś to słyszałem :mellow:

Coś się czasem złowi, czasem spłynie na 0, ale przeliczając na godzinę spędzoną nad wodę to......Eh..przecież i tak najważniejszy jest kontakt z naturą i skrzyżowanie wędek z kompanem... :D :mellow:

#2253 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 listopad 2011 - 12:10

Kompan przestanie Cię zabierać na ryby, jak będziesz nadal próbował połamać mi wędki...

#2254 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 13:12

Kompan przestanie Cię zabierać na ryby, jak będziesz nadal próbował połamać mi wędki...

Oj tam, oj tam...Czekałem, kiedy wypomnisz :mellow:
Może rzeczywiście nieco zbyt dosłownie wziąłem to krzyżowanie wędzisk , ale naprawdę było gryźnięcie :lol:

#2255 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 14:53

piękny klapek, za takim tez kilka razy tam pływałem i niestety nie trafiłem, sumowe towarzycho pogoniło ekipę i to jest widoczne
fajna fotka ;)
Na pokładzie Mateusza nie było chwytaka , żeby podebrać psiaka???
heheh :mellow:
pozdrawiam


#2256 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 15:36

A na co komu gripp? <_<
Podbierak też potrzebny, jak rybie ręcznik... osobiście stosuję go tylko na cyprinusach, bo tam czasem nie ma jak dziada chwycić, ale to temat nie na to forum :mellow:

Bozia dała mi ręce w ilości sztuk dwóch, więc w jednej kij, a ryba do drugiej :lol: :o


Pozdro

Kamil

#2257 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 16:56

wiem, wiem, Mateusz będzie wiedział o co kaman, taki żarcik :mellow:

#2258 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 19:26

wiem, wiem, Mateusz będzie wiedział o co kaman, taki żarcik :mellow:

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia...Czyż nie?? Jakbyśmy byli na miejscu ryb, to grip pewnie by nam się średnio kojarzył....Choć kotwice pewnie też nie lepiej :mellow:

Nie wiem, co złego jest w odradzaniu czegoś, co rani ryby, których los ponoć nie jest nam obojętny... <_<


Pozdrowionka :mellow:

Kamil

#2259 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 listopad 2011 - 19:39

Spokojnie, wertowaliśmy to kilkukrotnie...

To nie jest tak, że chwytak zawsze zły i ręka zawsze lepsza. Tylko u nas jak zawsze idzie się na łatwiznę i zamiast używać go tylko w tych specyficznie trudnych sytuacjach, zaczyna się używać go zawsze, a to już przegięcie. Bo nie bardzo wiem, po licho podbierać bolka grippem.

mogę zrozumieć chwytanie rekordu, ale każdej jednej rybki?!?

Nie obrażajcie się na mnie. Ja czasem komentuję coś bardziej dosadnie. Czasem celowo, aby wywołać dyskusję, czasem celowo, aby dobitniej wskazać, że coś tu jest nie halo...

Społeczność J.pl nie jest problemem naszych wód. Tylko ktoś powiedział, że my mamy dawać przykład. zawsze można coś poprawić...

Kamil też potrzebował czasu i kilku straconych rybek, aby zaskoczyć, że tnie się za ucho...

#2260 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 12:06

Mój wczorajszy, ręką podebrany :D

.



Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Sn4ke