Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2008 - 23:45

Skoro założyłem ten wątek to chyba wypada mi utrzymywać go przy życiu :D moimi drobnymi rybkami (choć wolałbym aby było to prawdziwe forum wymiany informacji pomiędzy Wrocławskimi Wędkarzami – przez duże „W”).

Wcześniej klenik - dziś bolenik jeden sie skusił - reszta kolegów ze stada wyraźnie uciekała od moich wobków.

Pozdrowienia i proszę o wsparcie przy utrzymywania wątku przy życiu – chyba nie jest na Odrze tak źle jak na Mietkowie (bliźniaczym wątku).

Powodzenia w wypuszczeniu ryb 
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Boleń.jpg   36,82 KB   1305 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Kleń.jpg   33,04 KB   1302 Ilość pobrań


#222 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 lipiec 2008 - 06:28

To i ja coś dopowiem.
Wczoraj łowiłem poniżej tamy w Brzegu Dolnym. Stan wody około 2m przez co do brodzenia konieczne były wodery. Łowiłem wieczorem, około 17 do 22. Efekt kilka zebrań z powierzchni, ale nie zacięte. Mój kuzyn trafił jazia z powierzchni.

Brania ustały w momencie pojawienia się deszczu. Kapało zaledwie kilka chwil, mimo to rybki gdzieś znikły i już nie współpracowały.

#223 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 lipiec 2008 - 14:37

Ostatnio próbuje sie dobrac do sandaczy a przy okazji licze na brania sumków, niestety woda opadła i z braniami ostatnio troche gorzej, wczoraj trafil mi sie bolek taki okolo 60 cm żeby było ciekawie wziął na wleczonego po dnie twistera

#224 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 lipiec 2008 - 18:07

Tajmien,

Bolenie bardzo mnie interesują scharakteryzuj proszę miejscu w jakim to było (zatoka, głowne koryto, okolice ostrogi (napływ, warkocz), pomiedzy ostrogami itp). Z góry dzięki. Jeszcze niegdy nie złowiłem bolenia inaczej niż z powierzchni a podobno jest to do zrobienia,


Pozdrowienia

Ostatnio próbuje sie dobrac do sandaczy a przy okazji licze na brania sumków, niestety woda opadła i z braniami ostatnio troche gorzej, wczoraj trafil mi sie bolek taki okolo 60 cm żeby było ciekawie wziął na wleczonego po dnie twistera



#225 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 lipiec 2008 - 12:36

Bolenia zlowiłem w glównym nurcie w mocnym prądzie nad żwirowym dnem. :D

#226 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 lipiec 2008 - 19:43

A co dzisiaj?

Ano nastawiłem się tylko na okonie, ale nie specjalnie chciało mi się ich szukać. Zasiadłem w jednym miejscu na stołeczku, na ujściu Ślęzy i tam je dłubałem. Metoda - trok boczny. Okonie gryzły, ale bardzo anemicznie i brania były trudne do zacięcia. Efekt około 30 szt. B)

http://www.jarokowal.yoyo.pl/news/21.07.2008/ja_i_bartek.jpg

Bartek miał co wypuszczać :mellow:

#227 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:46

Ja wczoraj wieczorem niestety prawie na pusto - tylko okonki. (nadal nie mogę trafić na boleniowy koncert nad wodą). Byłem wieczorem 4h w tym czsie woda opadła o jakieś 20 cm - tempo zawrotne - pewno dlatego była taka pustka.

NIestedy dla kontrastu - jeden miejscowy gruntowiec miał - w siatce :( - szczupłego z 2,5kg i klenia ponad 50 cm.

#228 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9544 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:51

Najbardziej mnie ujmuje, że uczysz Bartka wypuszczania ryb. @Jarokowal, gratuluję.

#229 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 23 lipiec 2008 - 21:05

Widze, że pasiaki nie tylko u mnie biorą B)

#230 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2008 - 23:09

Witam, jak tam weekend we Wrocławiu?
U mnie jak zwykle małe bolenie - większe jeszcze nadal uznają mnie za niegodnego swojego zainteresowania. Ale było ciężko - co ja sie musiałem za tymi maluchami nachodzić to hoho. .

Proszę o info czy komuś udaje sie w okolicach ostatnio połowić klenie? Szczególnie nie potrafię skusić kleni które żerują na głębokiej wodzie w okolicach ostróg (główek) - na przelewie jeszcze czasami jakiegoś klenia wyjmę. Ale jak złowić klenia który żeruje na spokojnej, głebokiej wodzie powiedzmy 5-10 metrów od główki? (widać bo chlapie sie czasami na powierzchni) - może ktoś coś podpowie?

Załączone pliki



#231 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 lipiec 2008 - 09:21

Woda ruszyła i nici z łowienia. Z soboty na niedzielę poziom wody cały czas rósł.
Trafiłem kilka ładniejszych okoni, chociaż polowałem na klenie :mellow:

#232 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9544 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 lipiec 2008 - 13:19

@Tornado mi prawił, że podobno jakiś duży zestaw barek mieli puścić - stąd odkręcili zaworu na zbiornikach.
Fakt, ciężko było cośtrafić w sobotę i niedzielę


#233 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 lipiec 2008 - 18:47

Witam :D jestem tu nowy ... ale pare ładnych lat juz spinninguje we wrocku i okolicach.. ogólnie moze moje pytanie jest smieszne,ale gdzie we wrocławiu szukac sandacza ? w gre wchodzi dzienny i nocny spinning.. szczupaki,bolenie,klenie,jazie,sumy wszystko sie łapie oprocz sandacza.. dlatego zwracam sie o pomoc :D pzdr..

#234 OFFLINE   tomczak

tomczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2008 - 10:30

W nocy warto byłoby zobaczyć na odrę w okolicach ZOO (dokładnie naprzeciwko ). Ostatnio troche łaziłem tam za nim ale bez wielkich rewelacji , same takie ok 50 cm i w dodatku mało .Może bardziej doświadczony kolega by sobie lepiej poradził . :D

#235 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 lipiec 2008 - 13:35

dzieki.. a jakich przynet uzywasz? ogolnie moj problem polega na tym ,ze nie lubie łowic na gumy :D pewnie dlatego nie udaje mi sie zlowic sandacza.. ale w koncu na woblery tez powinien walnąć :D

#236 OFFLINE   tomczak

tomczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2008 - 13:52

Salmo stingi chyba 6 cm , różne rodzaję gębskich od 5 do 7 cm .

#237 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2008 - 19:42

Cześć Ixiuuu, Nieźle CI idzie sądząc z wstawek na forum Boleniowym - gratulacje. Fajnie że mamy dobrego wędkarza na lokalnym forum.

Masz szanse zostać najlepszym wędkarzem tego forum ! - Powodzenia.

ja wczoraj w rejonie Maślic - tylko dwa okonki ... :( zamiast klenia i bolenia.


Witam :D jestem tu nowy ... ale pare ładnych lat juz spinninguje we wrocku i okolicach.. ogólnie moze moje pytanie jest smieszne,ale gdzie we wrocławiu szukac sandacza ? w gre wchodzi dzienny i nocny spinning.. szczupaki,bolenie,klenie,jazie,sumy wszystko sie łapie oprocz sandacza.. dlatego zwracam sie o pomoc :D pzdr..



#238 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 sierpień 2008 - 06:40

dzieki :D okonie biora i to sporo sie czepia.. fajnie bo było z nimi coraz gorzej... wczoraj bylem w Brzegu zobaczyc .. sporo okonków, male szczupaczki.. bez rewelacji.. no ,ale pogoda jaka.. wiadomo.. dzisiaj rano o 4 tez w rejonie maslic ..mialem ładne walniecie moglbyc bolen.. ale bardziej obstawiam suma.. mozna sobie gdybac.. :D no i jazik sie trafil taki standardowy pod 40cm

#239 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2008 - 20:54

Minął kolejny weekend, zapewne wszyscy liczyli na zyciówki = a tu klapa woda spadła i ryby brały pewno słabo - ale walczyłem i złowiłem mojego najwiekszego klenika (na szczęście moje rekordy są dość łatwe do pobicia)

+ fajne zdjęcie naszej górskiej rzeki,

Pozdrowienia

.

Załączone pliki



#240 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 sierpień 2008 - 14:04

no niestety woda poszla w dol... za to dzisiaj w góre i znowu mętna ! Bolenia nie widac.. ogolnie kiepsko.. bylem tylko na chwile.. okonki i jazie nic konkretnego... pzdr..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych