Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2621 OFFLINE   Tomekkk

Tomekkk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 11 maj 2012 - 11:15

Mój pierwszy post :D no i pierwsze spotkanie z boleniem . Niestety zahaczony za grzbiet (spóźnione zacięcie?). Nie ma czym się chwalić , za to pochwale się ,że znalazłem bardzo fajną miejscówkę bo widać było ,że nie jeden tam taki siedzi

ehh.. niedosyt.. mam nadzieje ,że następne zdjęcie będzie już z boleniem zahaczonym normalnie. Zdjęcie niestety robione z komórki (nad tym też popracuje) boleń miał na pewno 77cm , ale nie więcej niż 80cm
Poza tym był jeden klonek i dużo brań z powierzchni (nie dało się zaciąć) na insekta

Załączone pliki



#2622 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 11 maj 2012 - 11:32

spóźnione zacięcie??? nie wiedziałem, że jak się spóźni zacięcie bolka to zapina się za grzbiet??? :mellow:
mierzyłeś go? jak mówisz , że miał 77 cm na pewno, to nie mógł mieć więcej niż 80 centów. Nie wiem czy mam gratulować czy nie?

#2623 OFFLINE   Tomekkk

Tomekkk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 11 maj 2012 - 11:56

nie mam pojęcia. Poczułem uderzenie na kiju , zaciąłem.
Mierzyła 77cm ,bo jak widać przyłożyłem wędkę do ryby (dolnik był równo położony z wierzchołkiem ogona , wędka ma pierścień na blanku , poza tym zaznaczyłem mniej więcej dokąd sięgała.W domu zmierzyłem z ciekawości. 3 cm to szacowany błąd pomiaru , podałem dolną wartość żeby nie zawyżać)
Gratulować nie ma czego , opisałem tylko swój pobyt na rybach czyli treść zgodna z tematem. Pozdrawiam

#2624 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2012 - 22:08

Dzisiaj wybrałem się nad Odrę, nastawiałem się na szczupaka, ale niestety, on widocznie miał inne nastawienie :D Za to po raz pierwszy w tym sezonie w Odrze zaczęły mi brać okonie, nic wielkiego bo największy miał niecałe 30 cm, ale fajnie, że coś się zaczyna dziać :D ... tym większe zaskoczenie, że nie przeszkadzała im stalka, ani wielkość obrotówki (z werwą atakowały 3-czkę).

#2625 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 maj 2012 - 15:55

A czy klenie ktoś łowi obecnie? Coś nie mogę ich znaleźć (chyba szykują się do tarła). Szukałem ich w sobotę i na cztery brania kleniowe wyjąłem 2 krąpie :D.

Do tego 2 bolki, w tym jeden ładny 69,5 cm

#2626 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 maj 2012 - 16:04

analityk, a gdzie szukałeś?
U mnie wysoka woda i przy opasce ich nie ma... albo nie potrafię ich złowić. Łowiłem je w warkoczu i za nim, a właściwie na granicy spokojnej i szybkiej wody.

#2627 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 14 maj 2012 - 21:08

Przepiękne klenie są poławiane w okolicach ale niestety na pijawki :(

#2628 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 maj 2012 - 21:51

Klenie biorą jak oszalałe ale na czereśnie:) Często spininguje ale maj i czerwiec to wyłącznie czereśnia:)dzisiaj 7 sztuk we wrocławiu wszystko ponad 40cm:)

#2629 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 maj 2012 - 17:36

analityk, a gdzie szukałeś?
U mnie wysoka woda i przy opasce ich nie ma... albo nie potrafię ich złowić. Łowiłem je w warkoczu i za nim, a właściwie na granicy spokojnej i szybkiej wody.



ja szukałem przy opasce i tam ich nie było. Ciekawe, że biorą na pijawy i czereśnie (skąd o tej porze roku są czereśnie - z imortu czy ze słoika?).

Ciekawe że są w okolicy warkoczy. Ciągle się czegoś nowego człowiek dowiaduje.

#2630 OFFLINE   Tomekkk

Tomekkk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 17 maj 2012 - 18:35

Trochę jakbyś się czepiał , bo np u mnie w ogrodzie czereśnie już będą czerwone za tydzień , ale inne odmiany już dojrzewają . Więc pora roku jest jak najbardziej w porządku (koniec maja początek czerwca)

#2631 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 maj 2012 - 19:54

Jak czereśnie i śliwki to tylko z zamrażarki. Mam kolege karpiarza ktory na tą chwilke łowi klenie oraz amury w Odrze i stosuje właśnie owoce zamrożone z ubiegłego roku :mellow: Mrozi w okresie letnim gdy owoce sa tanie :lol: Druga sprawa ze świerze to znaczy nie zamrożone owoce wcina drobnica a w stanie hibernacji dłużej są w łowisku co podnosi atrakcyjność miejsca :lol:

#2632 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 maj 2012 - 20:14

Panowie zamiast gdybać czy są czy nie ma zapraszam na wrocławską hale targową. Czereśnie po 15zł za kg idealne do łowienia. A klen bierze. Pozdrawiam

#2633 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 maj 2012 - 18:34

Jak sobota u forumowiczów? u nas słabawo na dwóch tylko 3 rybki ale nienajmniejsze: jaż i kleń po 43 cm i kleń 47cm. Chciałem raczej bolka ale nie było ich za bardzo - kilka nieśmiałych chlapnięć (małych ryb) tylko ale nie chciały gryźć plastiku.



#2634 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 19 maj 2012 - 19:18

Nie no coś gryzą :mellow: , dziś kilka sztuk poniżej 60 cm - niemedialne, ale miałem jednego koksa na kiju, kilka razy szarpnął, ale zszedł :( , do tego brzana za grzbiet pochodziła chwilkę i uwolniła się.

#2635 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 20 maj 2012 - 09:44

Wreszcie :D Pijawkarze - na 0, a u mnie dwa małe i nowy PB = 54 cm !!! Odeszły nieco dalej w nurt i były poza zasięgiem gruntówek. Opłacało się deptać kilkadziesiąt metrów wodą... Przynęta - 3 cm woblerek chyba A L.

#2636 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 maj 2012 - 14:52

Wreszcie :D Pijawkarze - na 0, a u mnie dwa małe i nowy PB = 54 cm !!! Odeszły nieco dalej w nurt i były poza zasięgiem gruntówek. Opłacało się deptać kilkadziesiąt metrów wodą... Przynęta - 3 cm woblerek chyba A L.



Brawo! Brawo 54 cm to klenisko,

#2637 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 maj 2012 - 14:54

Wreszcie :D Pijawkarze - na 0, a u mnie dwa małe i nowy PB = 54 cm !!! Odeszły nieco dalej w nurt i były poza zasięgiem gruntówek. Opłacało się deptać kilkadziesiąt metrów wodą... Przynęta - 3 cm woblerek chyba A L.



Brawo! 4 to gigant już.

#2638 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 maj 2012 - 14:56

Nie no coś gryzą :mellow: , dziś kilka sztuk poniżej 60 cm - niemedialne, ale miałem jednego koksa na kiju, kilka razy szarpnął, ale zszedł :( , do tego brzana za grzbiet pochodziła chwilkę i uwolniła się.


Jak jest forum i Ziom to nie ma wymówek typu dziś niebrały :blush: ;) Gratki i dzięki za info.

#2639 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 20 maj 2012 - 20:15

Kumple po kiju, dziś od 13 do 16 zaliczyli 4 szt 50+ w tym samym miejscu :D ( oczywiście wypuszczone). Jest dobrze, pijawkowcy nie mają tam szans :D


#2640 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 maj 2012 - 20:34

Drodzy koledzy czy doszły Was może słuchy odnośnie pewnego procederu wyławiania ryb siecią :unsure: przez pewną grupkę ludzi z Wrocławia i wpuszczania ich do stawów hodowlanych, jak się dziś dowiedziałem rzecz dzieje się przeważnie na zatoce policyjnej na Kozanowie (odbyło się to tam kilkakrotnie w tym roku)...ale tamtejsi gliniarze mają to w nosie... :angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych