Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 sierpień 2008 - 11:52

ja na jakis tydzien przerzucilem sie na nocny spinning.. ogolnie pare bran sandaczowych.. i jedno konkretne sumowe.. wczorajsza noc bardzo spokojnie... ale trzeba probowac :D

#262 OFFLINE   Marcinbilski-1990

Marcinbilski-1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjabrzegi i koryta rzek :)

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:11

„brały” też kleniki – dałem cudzysłów bo chyba nie były zbyt głodne - interesowały się tylko z ciekawości tym co tam nowego salmo wyprodukowało :( – niby branie na powierzchniowego wobka ale zaciąć się nie da – z 20dzieścia razy próbowałem.
Co robić w takiej sytuacji kiedy kleniki „niby biorą” – macie jakieś pomysły? (obrotówki, gumki i tonące wobki ignorowały – tylko powierzchniowce „brały”.




zmniejsz rozmiar kotwic , lub mały 1-2 cm woblerek z małą kotwiczką , zaraz po rzucie napręż tylko żyłkę , najczęściej w tym momęcie klenie siadają gdy tylko przynęta dotknie lustra wody ,


pozdrawiam

#263 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 sierpień 2008 - 16:33

Cześć,

dzięki za podpowiedź -

- wczoraj niestety klapa - tylko okonki (jak brały to ich nie łowiłem bo próbowałem coś większego - jak większe ryby nie współpracowały to chciałem łowić okonki - oczywiście wtedy już nie brały - skubane :(

- pare bolków się pokazało ale żerowały na prawie stojącej, płyciutkiej wodzie przy brzegu klatki i nie udało się ich skusić,

Teraz na 2 tyg. urlopu od Oderki :D ale potem powrócę do gry,

Pozdrowienia

[quote]


„brały” też kleniki – dałem cudzysłów bo chyba nie były zbyt głodne - interesowały się tylko z ciekawości tym co tam nowego salmo wyprodukowało :( – niby branie na powierzchniowego wobka ale zaciąć się nie da – z 20dzieścia razy próbowałem.
Co robić w takiej sytuacji kiedy kleniki „niby biorą” – macie jakieś pomysły? (obrotówki, gumki i tonące wobki ignorowały – tylko powierzchniowce „brały”.



[/quote]

zmniejsz rozmiar kotwic , lub mały 1-2 cm woblerek z małą kotwiczką , zaraz po rzucie napręż tylko żyłkę , najczęściej w tym momęcie klenie siadają gdy tylko przynęta dotknie lustra wody ,


pozdrawiam
[/quote]


#264 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 20 sierpień 2008 - 16:34

Panowie a jak sytuacja na Wałach Śląskich wygląda?
Łowi się coś jeszcze czy to już tylko wspomnienie Wałowych szczupaków?
Mam straszną ochotę odwiedzić stare miejscówki tylko nie wiem czy jest po co łódź wodować :(

pozdr.

#265 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 28 sierpień 2008 - 10:16

Albo wszyscy nad wodą albo nikt nie łowi...
Parę moich ostatnich wyjść nad wodę kończyło się totalną klapą. Dzisiaj z rana postanowiłem zmniejszyć kaliber moich oczekiwań i pójść nad Kanał Przeciwpowodziowy. Po raz kolejny ta woda mnie nie zawiodła... Potworów co prawda nie było ale na pływającego wobka 5cm wyciągnąłem kilkanaście garbusów w przedziale 25-30cm. Jak zobaczyłem na którego wobka biorą to już go nie zmieniałem. Ryby chwytały wobler zazwyczaj zaraz przy brzegu jak zmierzał ku powierzchni. Brania ledwo wyczuwalne... jak tylko poczułem pyk to zacinałem i siedział :D

#266 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2008 - 17:38

Ogólnie troche z brzegu cienko, niska woda na dodatek zakwitnięta, brania bardzo słabe... ale próbować trzeba

#267 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 sierpień 2008 - 08:45

ja mam krótka przerwe w łowieniu bo czekam na kolowrotek z USA :angry: ale licze ,ze na dniach bedzie.. i wtedy glownie opadu bede probowal..

#268 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 29 sierpień 2008 - 10:53

Bardzo mi sie podaba wasza Odra i obiecalem sobie ze kiedys na niej polowie.

#269 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2008 - 11:09

A mi sie nie podoba - jest spowolniona i wypłycona teraz na dodatek nie ma w niej wody i kwitnie. Dopiero poniżej Wałów Śląskich Odra przybiera postać rzeki, ale tam jest kawał drogi z Wrocka

#270 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 sierpień 2008 - 08:02

no tak szczerze to mi tez sie nie podoba odra we wrocku .. no chyba ,że ponton i sobie oblawiac jakies zatoczki .. poza tym pelno splawikowcow ,grunciarzy, pikników, grillow ,ludzi kąpiących psy, dzieci wrzeszczących ,fachowców co przychodza i pi**** co to nie oni i jakie ryby tu nałapali i co ja chce zlowic w tym miejscu.. ! ciezko znalesc miejsce ,gdzie mozna w spokoju i ciszy zacziac sie na wiekszą rybke..

#271 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 wrzesień 2008 - 17:02

A miało być tak pięknie ...
Niestety było dziś słabo zamiast wielu kleni i bolenie dziś tylko jeden klenik (nie było ich na prostce i rafkach) i kilka okonków - pewno gwałtowna zmiana pogody (temperatury) odebrała rybom apetyt.

Na starorzeczu na boczny trok brały okonki ale słabo. Na Odrze ani jednego ataku bolenia nie było choć drobnicę widać było miejscami przy brzegu.

:(



#272 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2008 - 16:30

Witam kolegów,

Może macie jakieś optymistyczne wiadomości z nad wrocławskiej Odry?

U mnie zamiast coraz lepiej (im bliżej jesieni) tym coraz gorzej - w weekend zaledwie jeden mały bolek się uwiesił a walczyłem długo.

Pozdrowienia

#273 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2008 - 19:23

Witam Cie kolego po kiju:] bylem ostatnio na Odrze a mianowicie w piątek to uderzył lewie jedeń okoń(koło 25cm) na odcinku prawie kilometrowym...makabra:)Gdzie te okonie i inne drapieżniki-łowiłem na boczny trok.

#274 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 wrzesień 2008 - 19:50

ja mam dobre wiesci.. ruszylo sie glownie sandacz ladnie bierze.. sporo pustych bran pare udalo mi sie wykorzystac ,ale glownie kajtki jeden wiekszy wkleilem zdjecie w dziale sandacze.. bolenia konkretnego niestety nie ma juz od dawna w naszych rejonach i trzeba sie z tym pogodzic taka gospodarka rybna...pozdrawiam

#275 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 16 wrzesień 2008 - 10:08

Ja coś ostatnio nie mam czasu na rybki. Jak już pójdę to jak jest ciemno. Z większą rybą jest bardzo ciężko ale okoni takich koło 30 cm wyciągam sporo.
Jeśli chodzi o sandacza to faktycznie się coś ruszyło. Także miałem sporo pustych brań (głównie z opadu) - wiem, że sandacz bo na gumach są wyraźne ślady po kłach . Niestety bez większego sukcesu. Dzisiaj wieczorem planuję jakiś wypad. Może zrobimy jakiś wspólny wrocławski wypad w najbliższym czasie? :D

#276 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:46

Też bym się pisał. Miejsce takie żeby wszyscy się zmiescili i żeby dało się coś połowić. Może na Rędzinie?

#277 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:55

Też pomyślałem sobie o Rędzinie. Tylko chyba bardziej w okolicach ujścia Widawy, bo tam mniej wędkarzy jest.
Może jak nas więcej będzie to w końcu ktoś coś ciekawego wyciągnie

#278 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:05

Do ujścia Widawy to troche daleko a w lesie pozakładali szlabany i ciężko autem przejechać. Zawsze mozna wyznaczyć jakieś miejsce zbiórki i uzgodnić na miejscu dokładny plan.


#279 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 16 wrzesień 2008 - 22:13

Właśnie wróciłem znad wody. Miałem 3 brania z nich 2 hole a w ręku jedna ryba. Sandacz miał niewiele ponad 50cm ale taki też mnie cieszy.
Poza tym złowiłem krasnopiórkę i byczka :mellow: obie rybki na mniejszego wobka.

Co do spotkania to jeśli są chętni to można się zastanowić jaki termin pasuje. Mi osobiście bardziej pasuje weekend (może być nadchodzący i następny po nim).

#280 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 wrzesień 2008 - 09:25

3 brania :jeden sandaczyk... wrzucilem do fotek sandacz 2008 :D coraz lepiej na tym naszym odcinku odry :D))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych