Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#3341 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 03 luty 2013 - 22:19

Panowie nad wodę...

eeee tam.....

Tak miło przed kominkiem ze szklaneczką łyskacza zasiąść. A Ty na ryby wyganiasz... Zlituj się chłopie...  :)



#3342 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 luty 2013 - 22:20

no nie ma to tamto :D



#3343 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 03 luty 2013 - 22:21

Witam nowych Kolegów z naszych okolic. Miło, że ktoś się namęczył i przeczytał te 167 stron wypocin, hihihi



#3344 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 luty 2013 - 12:41

Slavo :) ja też czytałem wątek od poczatku :) choć nie było mnie na forum, kiedy on powstawał :)... jakby go tak streścic to powstanie niezłe kompendium wiedzy :)



#3345 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2013 - 18:52

Witam Was Panowie. Jako że tak mi się życiowo poukładało że za krótki czas będę zamieszkiwał w rejonie Wrocka (między Sycowem a Oleśnicą) miałbym uprzejmą prośbę o podzielenie się jakimiś ogólnym informacjami na temat wód w okolicy Sycowa, Oleśnicy. Oczywiście nie oczekuję że ktoś nie znając człowieka zaprowadzi za rączkę na miejscówki i pokaże jak łowić. Do Odry w Jelczu też nie daleko.

Wypatrzyłem koło Sycowa zbiornik w Stradomii. Znacie? Łowicie? Czy jest to typowy dołek z karpiami obstawiony dzień i noc kiedy "bierom"?

Generalnie łowię kropki, czasem szczupaki i sandacze oraz klenie. Będę tam co najmniej 3 miesiące a później się okaże. Pomożecie? :)

 

Dla jasności: ryb nie zabieram, łowię bezzadziorami, nie śmiecę nie niszczę i jestem raczej ogarnięty :)

 

Pozdrawiam!

 

Edit: nie mam siły przeczytać całego wątku ;)


Użytkownik DanekM edytował ten post 05 luty 2013 - 18:53


#3346 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 luty 2013 - 18:59

witam...na stradomi łowię bardzo często jak chcesz to po moim powrocie do kraju możemy się ustawić na krótki rekonesans po łowiskach w tym rejonie...pzdr


  • DanekM lubi to

#3347 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2013 - 19:13

Bardzo chętnie. Będę w Stradomii 5 dni w tygodniu od za dwa tygodnie przez co najmniej 3 miechy. Ale pewnie dłużej ;) Także jak tylko lód zejdzie i będziesz w kraju daj znać na prv forum :)



#3348 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 luty 2013 - 19:17

ok,ja mieszkam 15km od Oleśnicy,także mamy kilka fajnych miejscówek do wyboru,nie tylko Stradomka ;) ja w domu będę po piątym marca...



#3349 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 05 luty 2013 - 23:21

DanekM,

Twoje rejony raczej nie pasują do tego wątku. Mało tu było na temat tamtych miejsc. Rejony Oleśnicy ciężko podciągnąc pod Wrocław, chyba że faktycznie wybierzesz się w okolice Oławy. Ładne okolice, kilku Kolegów tu mamy na forum :)

Blisko masz Widawę i jej skarby :) Tam próbuj.

 

Pozdrowienia

 

Slavo



#3350 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 luty 2013 - 23:33

DanekM,

Twoje rejony raczej nie pasują do tego wątku. Mało tu było na temat tamtych miejsc. Rejony Oleśnicy ciężko podciągnąc pod Wrocław,

dlaczego nie pasuje...?tytuł wątku jest "Wody w okolicach Wrocławia" a nie "wody we Wrocławiu" :huh: a te dwadzieścia parę km od Wrocławia to prawie jak "okolica"... ;)



#3351 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 06 luty 2013 - 22:13

Dla mnie okolice jakiegoś większego miasta to koło o promieniu wyznaczonym dość szybkim dojazdem w celu jednodniowego łowienia. W moim przypadku zwykle to jest do 60 km w jedną stronę. Oleśnica znajduje się 40 od Wrocka, więc w naiwności swej sądziłem że macie tak samo. Tym bardziej że na południe za pstrągami jeździcie i po 100+
Dzięki za zwrócenie uwagi na Widawę :)

Pozdro.



#3352 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 luty 2013 - 22:55

z Oleśnicy do Wrocławia jest 29km ;) To już "bliska" okolica :D



#3353 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 07 luty 2013 - 21:27

Mieszkam we wrocławiu i do Oleśnicy mam 22km, wiec jeszcze bliżej :D Daj znać jak będziesz to wybierzemy się nad Widawe i jej dzikie tereny :)


  • DanekM lubi to

#3354 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 10 luty 2013 - 09:00

czy nikt, w ostatnim czasie nie był z kijem nad wodą w okolicach Wrocławia lub kotliny Kłodzkiej

#3355 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2013 - 12:03

czy nikt, w ostatnim czasie nie był z kijem nad wodą w okolicach Wrocławia lub kotliny Kłodzkiej

Byłem z kolgą na spacerze na różnych miejscówkach na Odrze. Lód jeszcze trzyma. Niektrórzy siedzą już z federkami ale bez efektów. Na barkach II też kilku.



#3356 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2013 - 18:56

ja dzisiaj byłem na odrze  okolice opatowic we wrocławiu.  Bez efektów . WOda wysoka brudna i Gna jak jakaś dzika rzeka pstrągowa ;p Bez brania



#3357 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 10 luty 2013 - 19:46

To ja może z innej bajki, jako że ten wątek najbardziej rozwinięty to mam pytanko do kolegów.

 Chciałbym na przelomie maja i czerwca wybrać się na z żoną i córą na weekend w jakieś spokojne i cichę miejsce ( najlepiej agroturystyka ), no i oczywiście blisko Odry żeby polatać ze spinningiem. Może znacie jakieś fajne miejsce godne polecenia.

Pozdrawiam


  • tomaszka03 lubi to

#3358 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 luty 2013 - 08:46

.............. Do Odry w Jelczu też nie daleko.

Wypatrzyłem koło Sycowa zbiornik w Stradomii. Znacie? Łowicie? Czy jest to typowy dołek z karpiami obstawiony dzień i noc kiedy "bierom"?

Generalnie łowię kropki, czasem szczupaki i sandacze oraz klenie. Będę tam co najmniej 3 miesiące a później się okaże. Pomożecie? :)

 

Dla jasności: ryb nie zabieram, łowię bezzadziorami, nie śmiecę nie niszczę i jestem raczej ogarnięty :)

 

Pozdrawiam!

 

Edit: nie mam siły przeczytać całego wątku ;)

Witam .

Na forum jestem już jakieś dwa lata i nie było okazji się przywitać.

wędkuje już jakieś 30 lat :) z różnymi efektami i metodami.

Od 2012 wróciłem na dobrą stronę mocy czyli spining.

 

Przez dwa lata mieszkałem w sycowie w sumie do dziś (obecnie w oleśnicy) ;) na stradomi łowiłem ostatni sezon jest to zbiornik już dosyć mocno przłowiony (odwieczny problem kto ma go zarybiać czy Syców czy Oleśnica i nie robi tego prawie nikt) jeśli chodzi oczywiście o drapieżnika (sandacz szczupak okoń).

Szansa jest na złowienie dosyć ładnej sztuki w 2012 złowiono sandacza 98cm i metrówkę szczupaka. Trafiają się ładne sumiki. Okonia trzeba wiedzieć gdzie szukać. Niedaleko jest też zbiornik Kobyla Góra i tam też jak wie się gdzie można połowić.

Mam swoją łódkę i z czystą przyjemnością zabiorę na nią kogoś "rozsądnego" bo w większości pływam sam.

 

Przyznam że nie wędkowałem na Widawie :( i skorzystał bym z pomocy kogoś w rekonesansie łowiska.

 

We Wrocławiu łowiłem często w okolicach mostu warszawskiego i na Bajkale i okolice ratowic tam głównie za boleniem ale przyznam że z marnym efektem no może poza leszczami.

Większości wędkuje sam bo nie mam z kim :(

Więc też proszę kolegów z DW o małe wsparcie w rekonesansie łowisk zwłaszcza wiosennych (jaziowo kleniowych).

W zamian oferuję zabrać na zaporówki kaliskie ;) i dysponuje łódką.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą



#3359 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 16 luty 2013 - 13:19

witamy Kolego...mamy do siebie przysłowiowy "rzut beretem" także możemy się gdzieś nad wodą ustawić(też dysponuję łodzią) :) pzdr



#3360 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 luty 2013 - 17:02

witamy Kolego...mamy do siebie przysłowiowy "rzut beretem" także możemy się gdzieś nad wodą ustawić(też dysponuję łodzią) :) pzdr

 

Jak najbardziej na tak teraz szukam miejscówek na jazie bo chciałbym złowić choć jednego wiosennego w okolicach wrocławia ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych