Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 23 wrzesień 2008 - 15:45

ja wymiarowca nie złowiłem od dobrych dwóch miesięcy :( inna rzecz, że się jakoś na nie nie nastawiałem, ale szczupaki lubię łowić i zazwyczaj się jakiś uwiesił... :wacko:

Na początku sezonu połowiłem trochę na Bajkale, ostatnio tam nie jeżdżę. W zeszłym roku ze szczupalem było duuużo lepiej ale też w inne miejsca chodziłem. Teraz tam nie chodzę, bo ludzi masa...
Znasz jakieś ciekawe miejscówki na szczupaka w okolicach Wrocławia? Jak masz jakiś namiar to daj znać na forum albo priv
  • manonegra13 i mg72 lubią to

#302 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2008 - 15:50

Ja to samo mam, na wiosnie sie trafiały, a teraz nie, wyjatek to jeden taki kilka tygodni temu miał około 55 cm zlowilem go dziwnego dnia. Dziwny dzien bo złowiłem wtedy po jednej rybie z kazdego gatunku suma szczupaka sandacza, bolenia i okonia.

#303 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 23 wrzesień 2008 - 15:57

może to jest tak, że...
jednego rocznika jest więcej szczupaków 40-60 innego sandaczy 40-60

i tak co roku wędkarze wyławiają rocznik to drugi gatunek zimą dorasta...
W zeszłym roku łowiłem same szczupaki, teraz sandacze...
Złowienie ryby spoza przedziału 40-60 (w górę) to już jest niezły wynik we Wrocławiu przy tej presji... Dlatego tych ryb nie biorę pod uwagę

#304 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2008 - 16:01

Tych sandaczy tez nie ma za duzo, generalnie to według mnie jest tylko kilka miejsc gdzie zbiera sie ryba i w innych trudno jest cokolwiek złowić nie wiem jak to ma się do współistnienia i bytowania szczupaków razem z sandaczami ale wydaje mi się że tam gdzie łowimy sandacze szczupaków nie powinno być wogóle no i na odwrót. Mi przynajmniej nie zdazyło sie złowić jescze z tego samego miejsca szczupaka i sandacza

#305 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2008 - 16:07

A tak apropos zabierania ryb to mi sie przypomniał taki dziad który myślałem, że jest normalnym wędkarzem i rozmawiam sobie z nim a on tu nagle wyciąga..... małego sandaczyka. Nie zdążyłem pisnąć a on mu w łeb i mówi wydałem na przynęty dwie dychy w wędkarskim, musze coś do domu przynieść żeby żona nie mówiła że na ku*wy chadzam no i dzieci też chcą rybkę zjeść


#306 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:09

Trza było mu pizdnąć w pilotkę. :angry: :angry: :angry:

#307 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:19

Gosciu wziął sandaczyka pod pazuche pobiegl do auta i odjechał, wiecej go nie widzialem


#308 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:38

Co do gościa z sandaczem to szkoda komentarza... Najlepiej dzwonić po PSR, bo we Wrocławiu raczej z wezwania przyjeżdżają (oczywiście sens jest tylko jak koleś dalej łowi...).

Ja dzisiaj znowu dorwałem sandacza trochę większy niż wczoraj (56cm) ale ciągle za mały wszystkie wieczorne sandacze na jedną i tą samą przynętę - pływający wobler 9cm.

#309 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:32

Z tymi szczupakami jest róznie.. wedlug mnie trzeba trafic z przyneta.. byl okres ,ze dziennie lowilem 1-3 sztuki wymiarowe.. w miejscu najbardziej uczęszczanym ,a wszystko bo trafilem na co bierze.. podjechalem nad wode wide dwoch dziadkow na spining lowi w mojej zatoczce no to cierpliwie poczekalem ..jeszcze dla jaj spytalem jakei wyniki mowia ,ze nie ma szczupaka... i pierwszy rzut 67cm .. godzine pozniej 55cm i 45cm :D na drugim miejscu breg obstawiony doslownie co 5 metrow :mellow: i pytam ostatniego czy moge sobie troche porzucac woblerkami..a on ,ze i tak nic nie bierze w dodatku ktos łódź wodował no i ja rzucam tam gdzie woduja :mellow: branie.. drugie.. trzecie i szczupak 65cm :D czestym bledem jest podciąganie szczupaków,sanadczy pod polowanie bolenia.. no ,a tak ogolnie moge powiedziec ,ze jest we wroclawiu miejsce ,gdzie sa bolenie ponad 100cm klenie ponad 70cm i nikt ich nie umie zlowic :D i powiem ,ze nie jest to odra :D .
amury i klenie jak jedna rodzina :D pozdrawiam :D)))

Załączone pliki



#310 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:56

Lxiuuu odpisz na prv:]

#311 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 10:08

@lxiuuu
Sorrki za małego OT lecz nie mogłem się powstrzymać. Czy Ty bierzesz na ryby miarkę (taki jest wymóg regulaminu)? Proszę, korzystaj z tego narzędzia. Dlaczego piszesz- miał 75 cm a może więcej?? Przecież każdy kto widział choć raz podobnych rozmiarów bolka to od razu wie, że z całą pewnością temu Twojemu (ze zdjęcia) do takowego rozmiaru dużo, dużo brakuje. Nie bardzo rozumie co ma na celu takie postępowanie??
Pozdrawiam- Smaczek.

#312 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 10:20

hmmm... o co Ci chodzi ? po prostu byly trudne warunki i bylo to rok temu.. i zmierzylem go na szybko .. nie chodzi tu o konkretny rozmiar ryby bo akurat dla mnie 75cm to sredni bolen .. 85 zaczynaja sie wieksze.. mam drugie zdjecie z holu z przyneta w pysku ,ale z wiadomych wzgledow go nie wstawie.. a jesli bardzo chcesz sie klocic to je wstawie i sobie zmierzysz wielokrotnosc dlugosci prznety i ci wyjdzie.. dlugosc ryby nie miala tu zadnego znaczenia chodzilo o pokazanie duzych boleni w zarosnietym lowisku...

#313 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 15:53

gratulacje Ixiuuu ładne bolki łowisz :mellow: jak cos Ixiuuu nie wystawiaj zdjec też bedzie :D) liczy się przyjemnosc z łowienia <_< a fotki zawsze można pokazać znajomym


pozdro!!!

#314 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:39

Witam,

Dziś nad Odrą wieczorem - trzy brania - pechowo niestety żadna z ryb się nie zacięła przyzwoicie a szkoda :(.
Ale dobrze że coś gryzło :D

Pozdrowienia

#315 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 wrzesień 2008 - 07:35

ja bylem dzisiaj tylko chwile bo cos mnie chyba choroba bierze.. mialem bardzo ladne walniecie na slidera .. obstawiam sporego szczupaka.. ale mozna gdybac jak sie ryby nie widzialo ;/ jedynie wielka fala ..moze jutro sprobuje go skusic :D

#316 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 wrzesień 2008 - 21:04

Ixiuuu,

Czy możesz nalisać z grubsza w jakich miejscach łowisz na slaidera? Ja nie mam pomysłu gdzie łowić na odrze na taką przynętę, ba jeszcze nigdy nic na tą przynętę nie złowiłem :(

Pozdrowienia


ja bylem dzisiaj tylko chwile bo cos mnie chyba choroba bierze.. mialem bardzo ladne walniecie na slidera .. obstawiam sporego szczupaka.. ale mozna gdybac jak sie ryby nie widzialo ;/ jedynie wielka fala ..moze jutro sprobuje go skusic :D



#317 OFFLINE   Kamil A.

Kamil A.

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 wrzesień 2008 - 21:24

Bylem dzisiaj na wieczorno-nocny wypad. Wlasnie przed chwila wrocilem. Pare bran bylo. Jeden sandacz 44cm wyciagniety i wypuszczony oczywiscie. Skusil sie na bialo/perlowego 7cm twistera, na szczycie ostrogi, prawie pod nogami. Lowilem w okolicach mostu milenijnego.

2 dni temu tez bylem ale tylko 2 brania i zadnej ryby

pozdrawiam

#318 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 21:25

powiem ci prawde przynęta slider sprawdza sie na jeziorach na rzekach to jest istna lipa slider przynęta testowana na wodach skandynawi została okrzyknięta hitem w naszym kraju

te przynęty w naszym kraju służą jako ozdoba w naszyh pudełkach tyle ;) niech zrobią film w polskich realiach i pokażą skutecznosc przynęt w tedy zobaczymy :mellow:
tak jak hit boleniowy miało bycc cudo a okazało sie totalną żenadą :o poza wyglądaem to przynęta nie ma nic z boleniowego wabika wiem co mówie bo łowiem nie na takie lipy !!
a w skandynawi zardzewiała obrotówa zrobi robote jak trzeba

#319 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 wrzesień 2008 - 22:21

Jeżeli chodzi o slidera to nie mam pozytywnych doświadczeń ale jeżeli chodzi o boleniowego Thrilla salmo to złowiłem nim w tym roku siedem boleni - to jeden z moich najlepszych woblerków boleniowych (drugi to kupiona samoróbka).

Tak że z Thrilla jestem zadowolony - jakie Waszym zdaniem są najlepsze przynęty boleniowe w naszej okolicy?


powiem ci prawde przynęta slider sprawdza sie na jeziorach na rzekach to jest istna lipa slider przynęta testowana na wodach skandynawi została okrzyknięta hitem w naszym kraju

te przynęty w naszym kraju służą jako ozdoba w naszyh pudełkach tyle ;) niech zrobią film w polskich realiach i pokażą skutecznosc przynęt w tedy zobaczymy :mellow:
tak jak hit boleniowy miało bycc cudo a okazało sie totalną żenadą :o poza wyglądaem to przynęta nie ma nic z boleniowego wabika wiem co mówie bo łowiem nie na takie lipy !!
a w skandynawi zardzewiała obrotówa zrobi robote jak trzeba



#320 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 26 wrzesień 2008 - 22:27

powiem ci prawde przynęta slider sprawdza sie na jeziorach na rzekach to jest istna lipa slider przynęta testowana na wodach skandynawi została okrzyknięta hitem w naszym kraju

te przynęty w naszym kraju służą jako ozdoba w naszyh pudełkach tyle ;) niech zrobią film w polskich realiach i pokażą skutecznosc przynęt w tedy zobaczymy :mellow:
tak jak hit boleniowy miało bycc cudo a okazało sie totalną żenadą :o poza wyglądaem to przynęta nie ma nic z boleniowego wabika wiem co mówie bo łowiem nie na takie lipy !!
a w skandynawi zardzewiała obrotówa zrobi robote jak trzeba


Nie wiem człowieku z jakiej bajki spadłeś, ale po dość niefortunnym wejściu z kleniami, po raz kolejny wypisujesz tu dyrdymały bez kompletnego poparcia. Na slidery w tym kraju złowiono tyle okazowych szczupaków, że Ci się w głowie nie mieści, a i na tym forum jest wiele osób, którzy tej przynęcie zawdzięczają rekordowe ryby z ulubionych polskich łowisk.
Są też ludzie, którzy bardzo skutecznie operują sliderem w Odrzańskich klatkach i nie narzekają na brak szczupaków.
Także trochę więcej pokory nad jedną z najbardziej uniwersalnych przynęt.

Co do hitu boleniowego, to jeśli masz na myśli przynętę tej samej firmy co slider, to również bym się tak daleko nie wychylał. To specyficzna ryba, a rzeczona przynęta faktycznie może nie jest najlepsza we wszystkich możliwych warunkach, lecz pokaż mi taką, na którą zawsze i wszędzie da się skusić każdego bolka. Także żenadą jest to co piszesz, bo każdy doświadczony wędkarz przemyślałby nieco bardziej tego typu wypowiedź.
Na thrilla złowiono setki boleni i wypada mieć nieco więcej szacunku dla pracy ludzi, ktorzy mimo sporego ryzyka wprowadzili na rynek pierwsza seryjnie produkowana tego typu przynete.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych