Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4181 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 październik 2013 - 15:46

... w regulaminie jest, że: Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona: 

a/ jednym haczykiem z przynętą, ....

 

..... czyli dwa haczyki to groźne przestępstwo



#4182 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 październik 2013 - 16:07

a to się nie nazywa "dozbrojka"?

Jak dozbrojka to tylko w metodzie spinningowej ;) 



#4183 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 05 październik 2013 - 18:04

A już nic ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 05 październik 2013 - 20:36


#4184 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2013 - 22:03

A z Mietkowa znów uleci... http://www.gazetawro...jecia,id,t.html



#4185 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 07 październik 2013 - 08:52

jak nie kopalnia...to zawsze znajdzie się inna banda...



#4186 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 08 październik 2013 - 08:58

W końcu w niedzielę udało mi się nad wodę wyskoczyć na chwilę. nie jest to smok ale minimum spełnia więc coś wklejam bo nudą wieje (raz w miesiącu będąc nad wodą też się coś miłego może się trafić ;)) . Były jeszcze krótkie szczupaczki i okoń. Trochę ludzi depta brzegi więc piszcie co łowicie, nawet bez fotek, żeby gul skakał i nad wodę się chciało  :)

Załączone pliki


  • ziom7 lubi to

#4187 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 październik 2013 - 17:35

Cześć,

 

Dobry i taki  sandałek. Gratki.

Też miałem podobnego w niedzielę - taki  sześćdziesiąt parę + jeden krótki sandałek + (wstyd się przyznać) dwa sandałki puściiłem z przynętami :angry: Nie były to wielkie ryby - takie średniaki.  Strasznie mnie Ci producenci linek wkurzają  - miałem jedną nową plecionkę (pękła przy kołowrotku)  i jedną nie taką starą żyłkę (pękła na węźle i to nieco moja wina bo przymierzałem się już do wymiany ale jak ostatnio wizytowałem wędkarski to nie mieli porządnej żyłki i nie kupiłem - od razu dostałem nauczkę). 

 

Pozdro



#4188 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 08 październik 2013 - 18:29

Gratuluję Panowie, fajnie, że coś się rusza w Odrze ;)

Jacek, ja jestem dość pedantyczny w tej kwestii i żyłkę wymieniam co miesiąc, na nową. Jak  kurier się spóźnia, a ja nie chcę ryzykować to przewijam ją od dupy strony, zawsze tam kilkadziesiat metrów świeżynki czeka. Teraz przed sobotą też przewinąłem i warto było. 3 grubiutkie ryby trszkę ją przetestowały   :) .

W niedziele miałem powtórkę, ale bez ryby, pogoda prawie taka sama, woda taka sama, a jednak rybki nie udało się złapać.

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu  :(

pozdro

ziom



#4189 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 październik 2013 - 20:48

Ciągle coś jest na opak - ciągle coś trzeba zmieniać i się uczyć  - linek już lepiej pilnuję niż kiedyś - odcinam końcówki itp. ale jak widać nie dosyć.

W wędkarskim (jak poszedłem się wypłakać i po nowe linki) zaoferowali mi nowy (jak dla mnie) patent (sprytnie wygięty drucik) na mocowanie linki do agrafki na zasadzie bezwęzłowej - przetestujemy zobaczymy - pierwszy test na wadze wędkarskiej wypadł obiecująco.



#4190 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 08 październik 2013 - 20:50

Ganiałem dzisiaj za kleniami przez 3 h ale dupa :(, z ciekawości na w zakolu górnej widawt założyłem jiga z piórek bo może jakiś okoń się trafił, to z takiego jednego zakola 3 szczupłe najwiekszy 65cm, aż się zdziwiłem. Miałem fart bo przyponu nie miałem :(, Chyba sprzęt zmienie :D



#4191 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 08 październik 2013 - 21:03

Niedziela nad Odrą nie dała nawet jednego brania, na lekko i ciężko, na dwóch!!!

 

No i za dzień dwa zakładam znów fire line bo coś mi sie wydaje, że na zaczepach-kamieniach była całkiem mocna w porównaniu do plecionek, nie przecierała się po dwóch szarpnięciach. Inna sprawa, że ostatnie kupowane jakieś dwa-trzy lata temu, po pierwszym zaczepie do kubła poszły bo rwały sie jak nitki. Zobaczymy ;)



#4192 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2013 - 21:49

Dzisiaj jesienny rapiszonek i trochę okoni. Ładny klonek do Bromby wystartował i niestety niedostatecznie paszczę rozdziawił.... ;)

 

 

Pozdrówka

Kamil 



#4193 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 08 październik 2013 - 22:17

A ja po pracy wystukalem jednego sandacza w 2h takiego okolo 60cm takze cos sie dzieje na Odrze. Na trzech z ostatnich czterech wypadow meldowal sie sandacz takze nie ma takiego dramatu na tej Odrze jak to niektorzy pisza :)

 

Pozdro



#4194 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 09 październik 2013 - 08:33

@Dedo gratuluję grubiutkiego sandałka.

Ja w niedzielę zwiedzałem nowy odcinek Odry, nastawiałem się na sandacza, a przy okazji nowego kija testowałem.

Kij od forumowego Kolegi @jaroslava, Dragon Guide Select 2,95, wyobraźcie sobie, że Odrę w poprzek przerzuciłem główką 15g na plecionce 0,16 !!!!

I to bez specjalnie mocnego wymachu. Kij - KATAPULTA !!

 

Było jedno potężne kopnięcie przy podrywaniu, guma zdjęta z haka, ogon urwany....

Potem jeszcze okonek 20 parę cm uderzył z opadu i z pod traw wyjąłem klenika (klenie innym kijem oczywiście łowiłem). Akurat buszowało tam małe stadko więc postanowiłem się z nimi pobawić :) Kilka brań było i jeden wyjęty na Chrabąszcza nurkującego od AL.

 

Piękna pogoda była, wypad uważam za bardzo udany. Poznałem nowy odcinek rzeki, łowiłem od 12 godz. w krótkiej koszulce, fajnie jak na październik.

Teraz przerwa wędkarska do przyszłego weekendu... :(  bo 4 dni libacji przede mną... :)

 

Slavo


  • Dedo i K-Pon lubią to

#4195 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 październik 2013 - 10:59

Weselisko czy "pępkowe" ?? Fajnie czytać taką relację w tym temacie bo "strzępienie" języków już mnie tu irytowało.

O tym kijaszku Guide Select słyszałem dużo pozytywnych opinii, może się skuszę na takowy,  ale najpierw pozbędę się zalegających w piwnicy wędek :)



#4196 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 październik 2013 - 16:31

Znów śnięte ryby na Odrze w okolicach Mostów Jagielońskich ---> http://www.gazetawro...jecia,id,t.html



#4197 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 09 październik 2013 - 20:53

Mnie również udało się w końcu wyskoczyć na rybki dzisiaj i odra przywitała nas piękną mgiełką i słońcem - bajka. Ostatnio czytałem,że czas smużaki chować do szafy i postanowiłem to sprawdzić ;) Co prawda liczyliśmy z kolegą również z rana na sandacza, ale po 3 godzinach bez efektów ( poza żałosną ,ze względu na brak przyponu, obcinką szczupaka 70+ u kolegi w 3 rzucie i 2ma świecami pod rząd zaraz po tym) założyliśmy bromby i się zaczęło...wyjść masa, choć w większości całusy i podtopienia za nóżkę ;) kilka spięć podczas holu ale w sumie 10 kleni zaliczonych (największy mój 49cm) +boleń 62cm również amator robactwa. Fotki ryb niezbyt udane niestety, więc nie wrzucam. Kleksy już trochę pozmieniały miejscówki i do tego wymagały bardzo precyzyjnych rzutów oraz żółwiego tempa prezentacji lecz nawet popołudniowy brak słońca i wiatr im nie przeszkadzał w żerowaniu. Niestety dla mnie to już było raczej zakończenie sezonu kleniowego, ale przynajmniej z bananem na twarzy. Bromba is not dead!

Załączony plik  IMG_0819a.jpg   25,9 KB   5 Ilość pobrań


  • Dedo i Jack__Daniels lubią to

#4198 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 09 październik 2013 - 21:10

@Monk, gratuluję !!!

10 kleni jednego dnia nad Odrą to jak dla mnie prawdziwy wyczyn.

Mało kto może pochwalić się takim wynikiem.

 

A ja już praktycznie odstawiłem sprzęt do połowu (prób połowu) kleni za szafę... przestawiając się całkowicie na jesienne bolenie, sandacze i okonie.

 

 

Co do mojego długiego weekendu bo Kolega @K-Pon pyta: dwa dni szkolenia, dwa dni integracji z Kolegami z firmy, a więc co najmniej dwa "resety" się szykują :o

 

Tak więc jednego mniej nad Odrą w ten weekend :), łówcie Panowie !!!

 

Slavo


  • Monk i rybak44 lubią to

#4199 OFFLINE   tomaszka03

tomaszka03

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław/Szewce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Cudecki

Napisano 10 październik 2013 - 10:48

ja wczoraj wyskoczyłem na 1 h z zakurzona boleniowa wedeczka 14 zyłeczka i dwie rapki wpadły takie standardowe 60-65cm .jede na spiryta drugi tak przyło ze ster mi złamał

#4200 OFFLINE   tomaszka03

tomaszka03

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław/Szewce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Cudecki

Napisano 10 październik 2013 - 10:49

ja wczoraj wyskoczyłem na 1 h z zakurzona boleniowa wedeczka 14 zyłeczka i dwie rapki wpadły takie standardowe 60-65cm .jede na spiryta drugi tak przyłozył ze ster mi złamał




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych