Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4201 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 10 październik 2013 - 13:42

super Panowie coś się dzieje nad wodą, nie tylko narzekanie.

chociaż na żyłki w tym roku to i ja narzekam bo straszny szajs sprzedają.

klenie aktywne na powierzchni jeszcze ,więc do boju.

tylko czas potrzebny pozdrawiam



#4202 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 październik 2013 - 17:32

Zagadkowe śnięcia ryb ...http://www.gazetawro...znana,id,t.html



#4203 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 październik 2013 - 19:53

Dzisiaj szybki wypad nad Widawę po pracy.

Nad wodą jestem o 16.20 szybkie uzbrojenie wędki i bach macham brąbą po kilku rzutach siedzi klenik ok. 30 cm.

Kolejne rzuty bez kontaktu zakładam "groszka" i w 2 rzucie lekkie przytrzymanie ale bez rybki, poprawiam w to samo miejsce i jest klenik identyczny jak kolega wcześniej i tak jeszcze wyskubałem 5 i dwa okonki.

Już zaczyna się robić szarawo zakładam na test wobka kolegi @gajosik i w pierwszym rzucie po kilku przekręceniach korbko przytrzymanie wobka bardzo spokojne, myślę sobie zaczep o jakąś trawkę więc nie przycinam, nagle mój zaczep  zaczyna odpływać wysnuwając 0,14 z kołowrotka w błyskawicznym tempie. 

Myślę sobie ale klenisko i tak 15 minut walki bez kontaktu wzrokowego z rybą, w pewnej chwili ryba podchodzi pod powierzchnię i wtedy szok sandacz tak na oko 80+ pierwsza myśl gdzie wobek i to była ostatnia myśl sandacz na powierzchni zaczyna się szamotać otwiera pysk i wobek wystrzeliwuje jak z procy ja siadam na tyłek i dochodzę do siebie.

Najgorsze że całe zajście widział leśny dziadek i obawiam się że dołek będzie już oblegany przez niego choć nie wiem czy widział jak to ryba. Na pytanie co miałem odpowiadam że leszcza za bok ale nie wiem czy uwierzył.

 

Taka to dziś przygoda mnie spotkała w dalszych okolicach Wrocławia :(


  • Monk i Slavobeer lubią to

#4204 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 październik 2013 - 11:09

Witam

Wczoraj, ( 12 października ) - sobota, po południu wybrałem się na "zimowisko" barek. Nastawiłem się na poszukiwanie szczupłego i sandacza.

Już po przyjeździe na łowisko, zaraz przy samochodzie złożyłem spinning i udałem się nad wodę. Nad wypłyconym brzegiem przetestowałem kilka woblerów i ruszyłem dalej, tam, gdzie mogłem się spodziewać natrafienia na zasiedziałego szczupaczka :)

Idąc wałem przeciwpowodziowym w kierunku ujścia kanału ujrzałem starego srebrnego Lanosa i pomyślałem co ten samochód tutaj robi? Kilka metrów dalej - głośna rozbawiona rozmowa trzech panów! Dwóch z nich to wędkarze, trzeci zobaczywszy mnie, przyśpieszonym krokiem "wdrapał" się z nad wody na wał i co się dzieje??? Ubrany w moro z małą odznaką Straży Rybackiej, Pan prawie podbiegając do mnie - nie przedstawiając się, żąda okazania uprawniem do połowów!!!?

Nadgorliwość, czy brak wiedzy tegoż Pana??? Hm! patrzę z niedowierzaniem i zastanawiam się co będzie dalej? Zostałem kolejny raz stanowczo poproszony o wylegitymowanie się!!! Zwracam więc temuż Panu uwagę, że w tym momencie przekracza swoje kompetencje! Informuję, że idąc wałem - co nie jest zabronione, ubrany do warunków spinningowych, z torbą przynęt na ramieniu i spinningiem w ręku nie jestem osobą w tym momencie czynnym wędkarzem, nie dokonuję połowów!? Wędkarze z dołu z nad wody z uśmiechem obserwują przebieg zdarzenia, a Pan strażnik dalej. Prosi o uprawnienia do amatorskiego połowu ryb i oświadcza mi, że on ma czas i będzie nawet przez dwie godziny za mną chodził, by mnie skontrolować. Kurde! pomyślałem sobie, że facet uczepił się mnie jak rzep psiego ogona! O co mu chodzi!? Dobra, odczep się! Okazałem mu uprawnienia, udał, że sprawdza, bo nawet nie sprawdził, czy aktualne są opłaty! :D Zażądał rejestru połowów! Ja p... Nie mam żadnych ryb przy sobie! po prostu idę sobie wałem a on wydziwia! Proszę, okazałem rejestr. Tylko czekałem jak zażąda sprawdzenia torby, a szczęście tegoż Pana jest takie, że nie uczynił tego i nie dokonał jej przeszukania - bo wówczas dopuścił by się w prosty, głupi  sposób - przestępstwa!!!

Skreśliłem Kolegom ten artykulik jako typowy przykład przekroczenia uprawnień Strażnika Straży Rybackiej, niekompetencji i nieznajomości obowiązujących go przepisów. No cóż, jak widać trzeba się uczyć! ;)

 

Harjer


Użytkownik Harjer edytował ten post 13 październik 2013 - 11:13

  • K-Pon lubi to

#4205 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 13 październik 2013 - 11:54

Ja bym się tak Jórku nie oburzał, dobrze, że widać ich nad wodą. W tym roku jeszcze żadnego nie spotkałem.

Połowiłeś coś?



#4206 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 październik 2013 - 12:25

Harjer niestety to częsty przypadek, mnie kilka razy na parkingu 200m od wody, jeszcze przed wałem chcieli kontrolować ...

Ja wówczas nie dałem się i w spodniobutach do wody "po przyrodzenie" i dopiero rozkładam wędkę i wpisuje się do rejestru. Proszony o podejście do brzegu odpowiadam, by sami podeszli :P Zazwyczaj odpuszczają, ale do mnie się już chyba przyzwyczaili :P Druga sprawa, że nie kryje swoich personaliów i mam koszulki z nazwiskiem zazwyczaj, co innego teraz jak zimno się zrobiło ...



#4207 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2013 - 13:54

Witam,

Byłem dzisiaj na odcinku Odry poniżej Prężyc i natrafiłem na taki sprzęcik:

Załączony plik  20131013_123100.jpg   68,37 KB   1 Ilość pobrań

 

Myślałem, że prace związane z modernizacją węzła wodnego skończą się na Janówku, jeśli się mylę to niech mnie ktoś oświeci :)

 

Pozdrawiam



#4208 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2013 - 17:08

Dzisiaj Odra na wysokości Janówka (ujście Widawy) ..... pogoda piękna, nad wodą tłok, przy samym ujściu 4 spinningistów widziałem :) Na sam poczatek na gumę zahaczyłem sandacza (okołowymiarowy) .... ale jak to u mnie na gumę ....wypiął mi się prawie pod nogami. Zdegustowany założyłem woblera (Harierowego "banana") i po chwili wyciągnąłem szczupaczka (maluszek, jakieś 35 - 40 cm), a po jakichś 20 minutach z dołka drugiego, takiego 55-60 ...... i z uśmiechem na twarzy wróciłem do domu :)  ..... aaaaa w krzakach spotkałem zaczajonego tajemniczego Don Pedro ..... na moje grzeczne "Dzień dobry" spojrzał na mnie jak na jakiegoś wstrętnego robala, a następnie zdegustowany bez słowa odwrócił się w kierunku wody ..... widać mu "jego" miejscówkę spaliłem ;)



#4209 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2013 - 18:45

tak dla podkręcenia atmosfery :) w celu wygonienia paru osób nad wodę...
sumek złowiony dziś na zawodach
70fz.jpgUploaded with ImageShack.com
do tego troszke ładnych okonków

Więc źrom !!

Użytkownik Oleix edytował ten post 13 październik 2013 - 18:57

  • wildriver, andego i loopez lubią to

#4210 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2013 - 19:25

Gratki Gratki. Trzeba dodać, że Oleix wygrał Grand Prix okręgu wrocławskiego na rok 2013 w tym roku był bezkonkurencyjny


Użytkownik Casdamato edytował ten post 13 październik 2013 - 19:27


#4211 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 październik 2013 - 19:27

Piękny wynik Michał. Gratuluję sukcesu :)



#4212 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 październik 2013 - 19:32

Gratuluje Michał  ;) sukcesu :)

Nie jednemu taki młokos utarł nosa - BRAWO :D  :D  :D



#4213 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 październik 2013 - 20:08

Ja bym się tak Jórku nie oburzał, dobrze, że widać ich nad wodą. W tym roku jeszcze żadnego nie spotkałem.

Połowiłeś coś?

To nie jest moje oburzanie się. Faktycznie cieszę się, że służby te są nad wodami, ale podaję przykład przekraczania uprawnień!

Nie lubię, gdy nie wiadomo dlaczego ?! ktoś chce podnosić swoje wartości. Nie lubię, gdy kultura i normy są gdzieś w ...., a inna osoba takim postępowaniem jest najzwyczajniej upokarzana! Czyż nie mam racji ?

Może wyglądałem na "kłusola" :)

Ps. Niestety, nie miałem nawet bicia!!!

Pozdrawiam


Użytkownik Harjer edytował ten post 13 październik 2013 - 20:10


#4214 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 14 październik 2013 - 08:21

Brawo Michał! Pozamiatałeś cały cykl, wisienka na torcie z wąsami na koniec.

Szkoda, że złapałem jesiennego syfa i nie mogłem pojechać :( Dobrze, że wrzuciłeś tutaj zdjęcie. Może da do myślenia internetowym malkontentom, szukających tylko psztyczków przed monitorem :D

 

@Harjer Faktycznie zdarzają się w patrolach małpy w mundurach :D ja mam nadzieję na szybką ewolucję, niech się uczą ogłady ale niech będą nad wodą częściej!


Użytkownik pawelHERP edytował ten post 14 październik 2013 - 08:22

  • Slavobeer lubi to

#4215 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2013 - 09:00

Brawo Michał - jak Ty to robisz?  Gdzie można znaleźć wyniki z zawodów? - lubię sobie spojrzeć na wyniki mistrzów, kiedy łowili w tym samym czasie co ja.

U mnie wczoraj dwa jesienne bolki - jeden bardzo silny i gruby 66 cm a drugi jakiś cherlawy i chory.



#4216 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2013 - 09:21

jeszcze wyników nie ma ale ogółem bardzo fajnie było 3 miejsce 39 okoni 2 miejsce 26 okoni i sandacz i 1 miejsce 29 okoni i sum



#4217 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 14 październik 2013 - 10:10

jeszcze wyników nie ma ale ogółem bardzo fajnie było 3 miejsce 39 okoni 2 miejsce 26 okoni i sandacz i 1 miejsce 29 okoni i sum

 

Michał,

opanuj się !!!

Przecież w Odrze nie ma ryb !!!!!!!!!!!!!!!!  Buahahahahaha

 

Na pewno tego samego okonka na sznurku ciągle wyciągali :)  i tak 39 x :)



#4218 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 14 październik 2013 - 10:12

tak dla podkręcenia atmosfery :) w celu wygonienia paru osób nad wodę...
sumek złowiony dziś na zawodach
Uploaded with ImageShack.com
do tego troszke ładnych okonków

Więc źrom !!

 

A tak wogóle to pięknie gratuluję pierwszego od wielu lat suma złowionego na zawodach.

Gratuluję również tytułu i zdobycia Grand Prix Okręgu !!!  Należało się.

 

Mistrzu !!!  Pozamiatałeś w tym roku i bardzo dobrze :)

 

Slavo



#4219 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 14 październik 2013 - 10:24

oficjalnie gratuluje :)

Użytkownik oland edytował ten post 14 październik 2013 - 15:00


#4220 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2013 - 10:26

i powiem Ci Sławku że naprawde nie brały tak jak na treningach bo brały o wiele słabiej myśle że z powodu presji i zmiany stanu wody
Paweł przerzucił mase okoni ale sporo drobnych...nam przy znalezieniu dobrego miejsca brały zdecydowanie większe 20-34 cm choć łowiliśmy ich mniej

Użytkownik Oleix edytował ten post 14 październik 2013 - 14:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych