Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4241 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 październik 2013 - 18:39

Paweł, mogę napisać gdzie to jest?  :)



#4242 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2013 - 19:57

Paweł, mogę napisać gdzie to jest?  :)

Nie chwal się- nie Ty jeden wiesz :D



#4243 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 15 październik 2013 - 19:59

to powiedzcie grzybów żałujecie?



#4244 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 październik 2013 - 20:56

Nie chwal się- nie Ty jeden wiesz :D

 

No chyba, że mi się tylko wydaje.., że wiem...

 

Polacy, nic się nie stało!!! Po pierwszej połowie :D  ;)



#4245 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 październik 2013 - 22:14

Ziom,

narażasz się chłopaku coraz większej rzeszy "wędkarzy". Siedź cicho bo zaraz usłyszysz, że taki to ma dobrze, łowi bo jeździ w tygodniu itp. itd. hahahahaha

 

Zarąbista fotka. Fajny przerywnik od ryb :)



#4246 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 15 październik 2013 - 22:25

Od naszej reprezentacji w piłce nożnej - gorszym, sportowym niedojdą, jest chyba tylko Pudzian.


  • Kamil Z. lubi to

#4247 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 październik 2013 - 23:16

Ziom to ma dobrze, łowi, bo jeździ w tygodniu :( ..... na dodatek nie ma żadnej konkurencji, bo łowi na ścieżce w środku lasu ....... to takie niesprawiedliwe buuuuuuuu .....

 

podpisano: "wędkarz" 

 

ps. też byłem "w tygodniu" .... i na "mojej" gliniance nawet brania nie miałem :(



#4248 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 16 październik 2013 - 21:12

Fido,

za 500 postów - 500g się należy przy najbliższym spotkaniu :D

 

Czekam z niecierpliwością.

 

Slavo

Nie odmówię :D

 

A żeby tradycyjnie ponarzekać :P to zupełnie nie łowię a jestem co dzień na rybach. Sandacze znalazłem ale walą ciałem w przynętę, nigdy tak nie miałem, ponoć na zaporówkach takie brania bywają ale ja, wędkarz rzeczny, jak to napisał kiedyś @analityk :) , pierwszy raz się z tym spotykam. No i nie dzieje się to w jednym konkretnym miejscu ale w oddalonych od siebie kilka-kilkanaście kilometrów.



#4249 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 18 październik 2013 - 15:35

Panowie jaki jest stan odry poniżej Wrocławia?



#4250 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 18 październik 2013 - 16:05

a dokładnie co interesuje bo Odra poniżej to dość długa jest :D



#4251 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 18 październik 2013 - 16:07

fakt...do Wałów Śląskich.



#4252 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 19 październik 2013 - 08:46

Niski ale to jest ten tego...płynne ;)



#4253 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 październik 2013 - 16:55

dziękuje ci dobry człowieku.



#4254 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 19 październik 2013 - 19:22

Dwaszczupaczki 50+ jeden mniejszy, wszystko na kopytko manns predator z czarnym grzbietem. Wszystko wczesnym rankiem ... po godzinie 8 już szczupaków nie było przesiadłem sie na obrotówkę. Były okonki ale małe - złota obrotówka nr2 od Pana Włodka firmy ABC.

Przyznaję że warto było wybrać się dalej i dolna część odry bardziej mnie obdarowała. Chyba oleję Odrę w okolicach Siechnic i Kotowic  ... a może to tylko przypadek.
gdzieś w tym miejscu .. ;)

http://mapa.targeo.p...19b04be5e1dd2f9


Użytkownik jakubwr edytował ten post 19 październik 2013 - 19:24


#4255 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 październik 2013 - 21:03

Cisza tu taka , chyba wszyscy na rybach . Ja tysz byłem więc się pochwale ^_^ .

 

   Syn od paru dni sprawdzał pogodę na sobotę . Niestety trwa już rok szkolny i jest to jedyny dzień jaki w tygodniu możemy cały spędzić tylko i wyłącznie na rybasach  . 

Wypaliło :) , rano obudziło mnie pytanie gdzie schowałem jego gumowce , zanim zdążyłem odpowiedzieć zagwizdał czajnik .

Młody rzucił '' tato tylko zaleje ci kawę '' i pobiegł do kuchni z wrażenia momentalnie otrzeźwiałem , przez głowę przemknęła mi myśl wyhodowałem kolejnego świra :D  .  Szybciutko spałaszowaliśmy śniadanko i jeszcze w obłokach porannej mgły zameldowaliśmy się nad brzegami pięknej jesiennej Oderki :rolleyes: .

Jak to bywa na familijnym łowionku , przesiałem robaczki , rozroiłem zanętę i ogarnąłem troszkę okolice naszej miejscówki . Syn rozstawił już wędki i siedział wpatrując się w leniwie kołyszący się spławiczek  . Podsypałem niewielką ilością kukurydzy z puszki i rzuciłem kilka kulek pachnących piernikowym aromatem . Przez dłuższy czas nic się nie działo w końcu po blisko godzinie są pierwsze rybki jakaś płoteczka za moment malusi klenik po nim festiwal małych jaziorków przeplatanych przypadkowymi uklejkami do dziewiątej coś tam skubie i jest fan , aczkolwiek cały czas bacznie obserwuje małolata jak delikatnie wyhacza ryby z jaką pasją ogląda każdą sztukę z jaką troską wkłada je do wody , serce rośnie już wiem ze to co najważniejsze przekazałem  . 

No dobra ale my tak sobie siedzimy a tu już po jedenastej , d...a boli od siedzenia coś bym połaził po krzaczyskach  ,  tym bardziej ze mam w pudełku kilka prototypów do pomoczenia ;) . Zwijam swoją wędeczkę , młody się śmieje  . Rozkładam narzędzie :D  , dziś troszkę ciężej niż to mam w zwyczaju bo kilka z wobków grubo ponad dyszkę ;) . Młody podsypuje resztą zanęty i zabiera się za kanapki po chwili ma branie i na brzegu ląduje pierwszy dziś leszcz nawet ciut ponad trzy dyszki , młody już w skowronkach dla niego to już okaz . Ja troszkę mieszam w prototypach tu odegnę tam doszlifuje , daje młodemu jeszcze kilka minut . Ale w końcu nie mam już co robić koniec tego dobrego , tera stary będzie łowił :D . Młodzian też ma już dość postanawia rozpalić ognisko , oczywiście nie sam . Na chwilę się rozstajemy ja obskakuje szybciutko dwie sąsiednie główeczki na jednej mam niezłego szczupaka na świeżutką bolenióweczke Sambora niestety po kilkudziesięciu sekundach kończy się obcinką , coś tam ciskam pod nosem no szkoda i ryby i wobka /prototyp/ .

Wracam , młody już ustawił zgrabny kopczyk i szuka kiełbaski , opowiadam mu o rybie -_- . Mówi nie martw się tato da sobie radę szczupaki to cwaniaki .

Troszkę poprawia mi samopoczucie , chwilę bawimy się w ognisko :) , ale czas powolutku wracać , po drodze mam zamiar jeszcze troszkę pomachać w kilku ciekawych miejscach ;) . Pakujemy cały majdan zasypujemy popiół i w drogę po kilku minutach stajemy :D . Młody chwyta się za picie a ja za kijek , schodzi kilka minut bo jest tu fajny okoniowy dołek :) wreszcie pojawia się młody '' jedziemy dalej ? ''  jeszcze minutka i akurat w kolejnym rzucie zacinam pasiaczka , maluszek szybko wraca do wody po minutce jest kolejny ale przez kolejne kilkanaście nić chyba troszkę za ciężko i za grubo , idziemy na pobliską główkę . Zakładam nowy wobek , zainspirowany laniem jakie dostałem od naszego forumowego kolegi na Widawie parę tygodni temu ^_^/ Krystiano serdecznie cie pozdrawiam /. Wymaga jeszcze drobnych korekt ale już źle nie jest tylko go po szpachlować , polakierować i wkleić ster z poliwęglanu  :lol: . Młody się zainteresował bo dawno takim paszczurem nie machałem , tłumacze mu ze wygląd dla ryb aż tak dużego znaczenia niema , kolor jest ważny ale aby rybę zainteresował wobler musi zadziałać na jej linię boczną wzrok służy już tylko do skorygowania ataku . Młody się śmieję , w celach poznawczych zapraszam go do testu . W czasie zwijania najpierw karze mu obserwować szczytówkę wyczuć wibracje potem przeciągam wabik kilka razy na płytkiej wodzie celem zobrazowania wszystkiego .

Pada pytanie tato mogę , troszkę się waham mówię no właściwie nie możesz jeszcze :mellow: , ale w końcu ulegam . Młody oddaje rzut , nawet niezły , mordka mu się cieszy , zarzuca jeszcze raz tym razem proponuje mu aby nie zamykał kołowrotka niech da woblerkowi troszkę spłynąć , po wypuszczeniu ze dwudziestu metrów linki zamyka . Kilka obrotów korbką  , i zaczep  ?  No niby to de-erek ale tam chyba głęboko ze 2-3 metry :wacko:  ? 

Młody oddaje wędkę , biorę do ręki i czuje rybę :D ,  delikatnie docinam i oddaje kij w ręce małolata , po dłuższej chwili syn mówi tato jest już widać :P . Pomagam mu delikatnie bo łapki mu się trzęsą , szybka fotka wypinamy i do wody , :D jest jego pierwsza życiówka miarki nie mamy ale 40+ spokojnie B)

Załączony plik  20131019_150645.jpg   99,62 KB   38 Ilość pobrań


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 19 październik 2013 - 21:08


#4256 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 październik 2013 - 21:12

miło :)



#4257 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 październik 2013 - 21:18

Zbyszek...to chyba pora żeby syn miał konto na JB.PL ;)

 

gratuluje, pozdrawiam



#4258 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 październik 2013 - 10:12

Zbyszek...to chyba pora żeby syn miał konto na JB.PL ;)

 

gratuluje, pozdrawiam

 

Hehe :D no raczej nie i tak za dużo czasu spędza przed kompem  :lol: .

Ale muszę realnie pomyśleć o jakimś spinie dla małolata bo teraz życia nie będę miał :lol: :D :D .


  • Karol Krause lubi to

#4259 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 październik 2013 - 10:19

Zbyszek...to chyba pora żeby syn miał konto na JB.PL ;)

 

gratuluje, pozdrawiam

Nie tylko nie to :P prosze  :lol:  :lol:  :lol: 

Jak się młody oczyta a szczegolnie dział ''CAFE'' to dopiero bedzie a najbardziej burzliwy okres dopiero przed nami ( zima )

Zbyszek kup synowi lepiej kijka niech małolat chodzi na rybki zamiast ślęczeć przed monitorkiem :lol:  :lol:  :lol:

 

A wogole to brawa dla syna za kapitalną rybke ;)  :)  :)  :)



#4260 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 październik 2013 - 16:06

Jak dzisiaj trzeba było łowi aby coś złowić? U mnie dziś wielkie zero.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych