Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4281 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2013 - 20:32

1gkz.jpgUploaded with ImageShack.com
  • dragond500 lubi to

#4282 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 październik 2013 - 21:47

Kto w nocy wstaje ryby dostaje :D Pozdro mistrzu ;)


  • wildriver lubi to

#4283 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 październik 2013 - 21:53

Sebo i Krystiano,

wyrastacie na prawdziwych speców od Widawy. Mnie ta rzeka zauroczyła parę ładnych lat temu.

Choć nie ukrywam, że dla mnie jest ona w 100% rzeką do prób złowienia pięknych kleni.

Poświęciłem się w ostatnich 2 latach niemal całkowicie Odrze.

Trzeba kiedyś zrobić ustawkę, wspólnie udać się nad Odrę, a innym razem nad Widawę.

Nie ma to jak wymiana doświadczeń :)  Będzie o czym pogadać.

 

Slavo


  • Sebo i krystiano1981r lubią to

#4284 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 październik 2013 - 21:55

Uploaded with ImageShack.com

Panowie na ryby !! Jeden z kilku dzisiejszych,bolki biorą tylko szkoda że tak mało czasu na ryby nawet nie ma kiedy do fryzjera iść a już wyglądam jak bezdomny :D...

 

 

Fajna jesienna rybka.

Gratuluję Michał.



#4285 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 październik 2013 - 22:05

Sebo i Krystiano,

wyrastacie na prawdziwych speców od Widawy. Mnie ta rzeka zauroczyła parę ładnych lat temu.

Choć nie ukrywam, że dla mnie jest ona w 100% rzeką do prób złowienia pięknych kleni.

Poświęciłem się w ostatnich 2 latach niemal całkowicie Odrze.

Trzeba kiedyś zrobić ustawkę, wspólnie udać się nad Odrę, a innym razem nad Widawę.

Nie ma to jak wymiana doświadczeń :)  Będzie o czym pogadać.

 

Slavo

 

Oj będzie na pewno dla mnie Widawa jest łatwiejsza do nauczenia ponieważ wcześniej byłem wychowany na Prośnie w okolicach Wieruszowa a tam rzeka jest nie wiele większa od Widawy.

Tyle że nigdy nie nastawiałem się tam na klenia i jazia (i to może był błąd)

Jaź na Widawie jest jeszcze dla mnie tajemnicą ale powoli się uczę  :ph34r:

Odra jest dla mnie trudną rzeką i ok klenie połowiłem ale sandacz czy szczupak ulala to wielka zagadka, no i boleń to jest dopiero przeszkoda nie do pokonania.

Ale może kiedyś uda mi się spotkać któregoś z was i podpowie co nieco :rolleyes:



#4286 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 październik 2013 - 10:54

Ładne ryby! Gratulacje :) Ja coś ostatnio z wymiarem nie mogę się przebić...



#4287 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 październik 2013 - 15:37


 

Sebo i Krystiano,

wyrastacie na prawdziwych speców od Widawy. Mnie ta rzeka zauroczyła parę ładnych lat temu.

Choć nie ukrywam, że dla mnie jest ona w 100% rzeką do prób złowienia pięknych kleni.

Poświęciłem się w ostatnich 2 latach niemal całkowicie Odrze.

Trzeba kiedyś zrobić ustawkę, wspólnie udać się nad Odrę, a innym razem nad Widawę.

Nie ma to jak wymiana doświadczeń :)  Będzie o czym pogadać.

 

Slavo

Sławek,bardzo chętnie spotkałbym się z Tobą (z Wami) odrzańskim łowcą a myślę,że i Seba też podziela moje zdanie...Wymiana doświadczeń to super sprawa i nie ukrywam,że samo spotkanie i poznanie Was osobiście też byłoby sympatyczne... :) Myślę,że tak do końca,Widawy nikt nie pozna (i dobrze ;) ) bo łowię na niej już blisko 25 lat a co wyjście na nią to potrafi mnie zaskoczyć (nie tylko mnie,prawda Seba...? ;) ) Co roku,coś się zmienia a to w rybostanie na danym odcinku a to ukształtowaniem dna po dużej wodzie (lub po meliorantach :angry: ) Podam taki przykład na zmienność tej rzeki,W 2009r miałem taki odcinek za domem (mieszkam 250m od rzeki) ok 1,5km długości,na którym przy sprzyjających warunkach złowienie w ciągu dnia 10 czy 15 zębatych "wymiarków" nie było jakimś wielkim wyczynem (mój rekord z tego odcinka to 22 szczupaki jednego dnia),widać było,że ewidentnie "coś" im tam pasowało bo często za dwa,trzy dni łowiłem te same ryby,które wypuściłem wcześniej i to niemalże w tych samych miejscach :) na marginesie super sprawa jak za dwa dni łowisz tą samą rybę,którą się uwolniło dzień czy dwa wcześniej.Wystarczyło,że "naprawiacze natury" nieco (naprawdę nieznacznie) wyprostowali dwa zakręty na rzeczonym odcinku rzeki aby ilość zębatego diametralnie spadła. :mellow: Ryby są nadal,ale widać,że ta kosmetyczna (dla mojego oka) zmiana spowodowała migrację na inne wcześniej nie tak rybne odcinki rzeki... :) Później duża woda niejako naprawiła te zmiany,ale czy szczupak powrócił w takich ilościach nie wiem bo zapałałem miłością do jazi i kleni... :) pzdr Krystian


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 23 październik 2013 - 15:44

  • Slavobeer lubi to

#4288 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 23 październik 2013 - 20:16

Dziś miałem dość ciekawą sytuację , byłem ze spiningiem na spacerku z psem na cyplu drugiego zimowiska, oczywiście cypel okupowało dwóch grunciarzy po trzy wędki żeby skuteczność była większa .Mało tego ,oczywiście samochodem na sam koniec wjechali.Za chwilę zjawiła się straż rybacka społeczna , myślę sobie no i dobrze przynajmniej dowalą im za samochód i dodatkowe wędki ,jakie było moje zdziwienie, pan strażnik tylko grzecznie ich upomniał ,że nie wolno łapać na trzy wędki że to Be.. i nieładnie ,o samochodzie nawet nie wspomniał.Przyszła kolej na mnie oczywiście podałem rejestr z wpisem dzisiejszym :) , kartę itp ,na moje pytanie czemu tak łagodnie ich potraktował ,nawet nie nakazał usunięcia samochodu? pan nie odpowiedział tylko zaczoł mnie pouczać ,żebym pamiętał że powinienem posprzątać łowisko ze śmieci , więc panowie udając się ze spiningiem nie zapomnijcie o kilku workach na śmieci :) oczywiście gościa wyśmiałem. Nie wiem po co te kontrole jak ma być taka skuteczność , może panowie nadrabiali jakieś statystyki przeprowadzonych kontroli ? jakaś parodia .

#4289 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 23 październik 2013 - 20:27

nie parodia poprostu to byli strażników ziomki pewnie po robocie razem wódeczke piją i podjadają smażoną rybkę.


  • Slavobeer lubi to

#4290 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 23 październik 2013 - 21:39

nie parodia poprostu to byli strażników ziomki pewnie po robocie razem wódeczke piją i podjadają smażoną rybkę.

 

Też tak pomyślałem.

Jak dla mnie to jest nie do pojęcia, że nie dowalili mandatu za wjazd autem....



#4291 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 23 październik 2013 - 21:53

Dziś miałem dość ciekawą sytuację , byłem ze spiningiem na spacerku z psem na cyplu drugiego zimowiska, oczywiście cypel okupowało dwóch grunciarzy po trzy wędki żeby skuteczność była większa .Mało tego ,oczywiście samochodem na sam koniec wjechali.Za chwilę zjawiła się straż rybacka społeczna , myślę sobie no i dobrze przynajmniej dowalą im za samochód i dodatkowe wędki ,jakie było moje zdziwienie, pan strażnik tylko grzecznie ich upomniał ,że nie wolno łapać na trzy wędki że to Be.. i nieładnie ,o samochodzie nawet nie wspomniał.Przyszła kolej na mnie oczywiście podałem rejestr z wpisem dzisiejszym :) , kartę itp ,na moje pytanie czemu tak łagodnie ich potraktował ,nawet nie nakazał usunięcia samochodu? pan nie odpowiedział tylko zaczoł mnie pouczać ,żebym pamiętał że powinienem posprzątać łowisko ze śmieci , więc panowie udając się ze spiningiem nie zapomnijcie o kilku workach na śmieci :) oczywiście gościa wyśmiałem. Nie wiem po co te kontrole jak ma być taka skuteczność , może panowie nadrabiali jakieś statystyki przeprowadzonych kontroli ? jakaś parodia .

Andrzej powiem Tobie tak z własnego doświadczenia (też jestem strażnikiem SSR Głogów)

Przede wszystkim strażnik powinien się sam najpierw wylegitymować (prosze następnym raze to egzekwować od kontrolujących - takie masz prawo)

Jak byś znał dane takiego ''STRAŻNIKA'' tz numer blachy i imię i nazwisko' - celowo pisze w cudzysłowie to delikatnie mówiąc możesz mu zrobić koło pióra i to nawet ładnie.

Następnym razem informuj o takich aroganckich zachowaniach strażników ich Komendanta Powiatowego  ( nr telefonu w sieci znajdziesz  napewno) , jesli to nie poskutkuje informacje złóż w PSR.

Zaręczam Ciebie że napewno ktoś zareaguje bo to jest jawne naruszenie obowiązków strażnika jak i niedopełnienie czynności służbowych ( połów na 3 wedki  - to jest wykroczenie zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym0 i nie może być stosowane pouczenie tylko musi być wystawione wezwanie do PSR i nieunikniony mandat.

Co do samochodu to nie będe się wypowiadał bo nie wiem jakie tam obowiązują zakazy wjazdu jak i do kogo należy grunt.

Koledzy reagujcie na wszelkie nieprawidłowości jak i na niedouczonych i leniwych strażników.

Macie do tego prawo.

Pozdrawiam Karol.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 23 październik 2013 - 21:55


#4292 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 październik 2013 - 22:07

Zgadzam się z Karolem w całej rozciągłości....Strażnik,albo faktycznie "dobrze" znał gości,albo jakiś świeżak był i nie wiedział jak ma zareagować (chociaż ze swojego doświadczenia wiem,że jak się wyraża chęć zostać strażnikiem to są przed wyjściem w teren organizowane szkolenia na takie właśnie sytuacje)...Karol,jeśli chodzi o wjazd samochodem to powiem Ci,że tam jest wał przeciwpowodziowy i jest całkowity zakaz wjazdu,zresztą na "wlocie" jedynej tam drogi prowadzącej na ten cypel wisi jak "wół" znak,zakaz wjazdu....



#4293 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 23 październik 2013 - 22:20

No to krótka piłka.

Jeden telefon ze strony strażnika do Policji - przyjeżdza patrol i goście mają mandacik za 

- połów ryb wiecej jak dwoma wędkami - 200zł i więcej Art 27b.ust. 1 pkt 1.

- nie wiem jaki taryfikator ma Policja - za wjazd pomimo zakazu 

 

A wogole tu macie taryfikator i wedle tego to święta rzecz i Strażnik nie powinien robić żadnych odstępst bo naraża się na postępowanie z tytułu niedopełnienia obowiązków  ;)

 

http://www.pzw.org.p...taryfikator.pdf


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 23 październik 2013 - 22:45


#4294 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 październik 2013 - 22:40

byłem świadkiem jak jednego dnia na tym właśnie wale policja dowaliła trzem gościom mandaty po 500zł (to chyba max..?)



#4295 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 24 październik 2013 - 08:03

sam jestem zły na siebie ,że nie zapisałem numerów z blachy panów kontrolerów - bo trudno ich nazwać strażnikami.Panowie kontrolerzy byli w starszym wieku około 60 ,jeden z nich charakterystyczny wygląd : niski ,siwy, sumiasty siwy wąs :), drugi nawet się chwalił blankietami mandatów takimi jak posiada PSR .Oj żałuje,żałuje ale nie miałem czasu ,wpadłem tylko na chwilkę, spacer na cypel kilka rzutów za bolkiem i powrót z psem.Oczywiście bez efektów boleń nie współpracował, trafiłem nie te 15 min.

#4296 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 25 październik 2013 - 22:08

Hej!

Byliśmy w czwartek z kolegami w 2 - 3 miejscach między Brzegiem Dolnym, a Ścinawą.  O ile jeszcze tydzień - 2 tygodnie temu można było połowić

sandaczy, boleni, a trafiały się nawet jazie i klenie (o szczupakach już nie wspominając), tak tym razem woda był martwa i zaliczyliśmy pojedyncze brania. 

Czy mieliście podobne odczucia? Czy taka ciepła pogoda pod koniec października popsuła nam plany? Nie było widać nawet białych drapieżników, które powinny korzystać jeszcze z ciepłych dni. BTW - czy spotkałem rano któregoś z kolegów z forum w okolicach Pogalewa? 



#4297 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2013 - 22:34

Woda wygląda na martwą, ale pod powierzchnią coś tam jeszcze żyje ;)

 

Załączony plik  bolenik_podebranie.jpg   91,79 KB   5 Ilość pobrań

 

Choć nie ma co ukrywać, że też min. przez to łowienie jest sporo trudniejsze(nawet psychicznie), bo tropi się "niewidzialnego" przeciwnika :)

 

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 25 październik 2013 - 22:39


#4298 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 26 październik 2013 - 07:26

Jarek, byłem w czwartek i piątek, cisza, w czwartek po 11 zaczęło trochę wiać, no w piątek było idealnie, ale tylko jakieś leszcze za kaptury



#4299 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 26 październik 2013 - 09:17

Dzięki za pocieszenie, myślałem, że to my tacy cieńcy:) 3 listopada zawody Ciechanowie. Zamierzamy się ponownie zjawić. Oby pogoda się trochę popsuła :)



#4300 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 październik 2013 - 17:58

Dzisiaj dla odmiany poszedłem sobie nad Bystrzycę. Pogoda super ....  prawdziwa wiosna :)  wyciągnąłem dwa małe kleniki, dwa okonki, trzy brania zepsułem ......  a potem chcialem poszukać szczupaka , zmieniłem zestaw ....... i skończyły się brania .... bezrybie totalne, nawet maluszki nie brały :(

 

ps. łowienie w takiej rzece to teraz sport ekstremalny, płyną całe sterty liści i czepiają się wszystkiego co się do wody wrzuci ...... koszmar.


Użytkownik bjpol edytował ten post 26 październik 2013 - 18:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych