Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#5201 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 12 październik 2014 - 09:02

Powinna ta kontrola jeszcze w miarę często na Rędzin zaglądać nocną porą, a i w czasie dnia także amatorów przyjazowego łowienia tam temperować, bo to co się tam dzieje to plaga.



#5202 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 październik 2014 - 13:29

Ktoś wspominał, że mieli wstrzymać falowanie?? :D

Wszyscy wiedzą, tylko nie śluzowi :D


  • pepa73 lubi to

#5203 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 październik 2014 - 14:09

Ktoś wspominał, że mieli wstrzymać falowanie?? :D

Wszyscy wiedzą, tylko nie śluzowi :D

Odczułem - zaczynam powoli wymiotować od tego falowania  :angry:  (podobne samopoczucie chyba mają ryby).


  • pepa73 lubi to

#5204 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 12 październik 2014 - 21:09

Czasu praktycznie na ryby nie ma ale znalazla sie Niedziela wolna od 14 do 20 połowiłem i naprawde bylo warto. Branie około godziny 18.30 na Kopyto 7 cm fluo. Mocne branie i mega odjazd po ktorym naprawde nie spodziewalem sie tej ryby :) Nowe PB 

 

 

 

 

Załączone pliki



#5205 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 12 październik 2014 - 21:45

.


Użytkownik Arbuzowski edytował ten post 13 październik 2014 - 09:52

  • analityk, Kamil Z. i rush111 lubią to

#5206 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2014 - 09:19

A i jeszcze jakies bolusie sie wydlubalo dzis 

Miejsce znane. Stosunkowo często pojawiają się tam kontrole, które mają pretensje (słuszne, tzn. zgodne z prawem) za łowienie nawet na pierwszej główce, którą widać za Twoimi plecami na 1 zdjęciu.



#5207 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 13 październik 2014 - 09:43

Czyli rybki skłusowane?
  • Arbuzowski lubi to

#5208 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 13 październik 2014 - 09:45

W regulaminie jest wyrazne napisane 50m od spietrzenia wody odleglosc musi byc zachowana tu jest duzo wiecej niz te 50m . Ale jak ci kolego to przeszkadza prosze juz usuwam : )

#5209 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 13 październik 2014 - 09:53

Czyli rybki skłusowane?

Tak sieciami i prądem tłukłem :)



#5210 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2014 - 10:04

Od spiętrzenia, czy od budowli hydrotechnicznej?



#5211 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2014 - 10:07

W regulaminie jest wyrazne napisane 50m od spietrzenia wody odleglosc musi byc zachowana tu jest duzo wiecej niz te 50m . Ale jak ci kolego to przeszkadza prosze juz usuwam : )

Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał. Zdjęcie mi absolutnie nie przeszkadza (swoją drogą ładna sztuka ;) ) i szkoda, że je usunąłeś. Napisałem tylko dlatego, żebyś następnym razem nie mmiał kłopotów. Mi uwagę zwrócił inny wędkarz, kiedy siedziałem tam za białą rybą. Wędkarz opowiedział, mi jak w środku nocy przyszła kontrola  zza jego pleców i dostał mandat. Dla mnie wtedy to też było niedorzeczne bo przecież w RAPR jest napisane "50m". Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i tak jest też tym razem bo te 50m liczy się od końca "urządzenia służącego do piętrzenia wody" jakim m.in. jest jaz. Wylewka na której stałeś to część jazu. Ja też w dalszym ciągu nie dowieżałem więc zadzwoniłem do SR i zapytałem o ich interpretację - potwierdzili. Nawet zapytałem dokładnie o to miejsce. Można się z nimi kłócić. Można nie przyjąć manatu ale po co komu problemy?


Użytkownik marienty edytował ten post 13 październik 2014 - 10:12

  • K-Pon lubi to

#5212 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 13 październik 2014 - 10:16

Nom rozumiem , mialem kontrole tam raz nic nie powiedzieli a stalem przed pierwsza glowka i nie mam jakis pretensjii do cb bo tylko mnie ostrzegles przed problemami ale smiesza mnie slowa kolegi ktory napisal ze ryby byly sklusowane
  • analityk lubi to

#5213 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 13 październik 2014 - 10:31

Kiedyś na ten temat było wyjaśniane w jednej z gazet. I faktycznie te 50 m liczy się nie od np. zapory, albo jej środka, ale od końca budowli. Gorzej, jak trudno określić jednoznacznie, gdzie ta budowla tak naprawdę się kończy. A najgorzej jak sami kontrolujący różnie ten zapis interpretują. Mnie to właściwie nie dotyczy, bo spiętrzeń unikam jak ognia. Taki już mam uraz sprzed lat. A wziął się z krakowskiego Przewozu. Kiedyś ostoi kłusownictwa i innego bydła. Nie twierdzę, że wszyscy odwiedzający wtedy Przewóz to było bydło, ale w takich miejscach najłatwiej o tego typu atrakcje. Do tego syf ze śmierdziuchy itd.  Dziś jest tam chyba inaczej. Może nawet kiedyś tam się przejadę. Najlepiej oczywiście było by, aby poniżej spiętrzeń odcinek z zakazem był oznaczony i po sprawie. Choćby tak jak poniżej wspomnianego Przewozu.


  • analityk lubi to

#5214 OFFLINE   tomtom71

tomtom71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2014 - 10:35

Potwierdzam. Swojego czasu zgarnąłem mandat za nie zgodne z regulaminem wędkowanie na miejskim odcinku odry, Panowie mieli wyliczone co do metra gdzie powinna być podana przynęta żeby była to regulaminowa odległość. C&R ich zbytnio nie obchodziło

 

Porozmawialiśmy trochę o okolicach ze zdjęć arbuzowskiego. Odbyła się tam swojego czasu wizja lokalna, wędkarz się odwoływał- Łowienie z pierwszej główki, z jednej i z drugiej strony jest nie zgodnie z regulaminem ale jak ktoś macha w dół to raczej nie robią problemów.


  • analityk lubi to

#5215 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 październik 2014 - 16:09

Potwierdzam. Swojego czasu zgarnąłem mandat za nie zgodne z regulaminem wędkowanie na miejskim odcinku odry, Panowie mieli wyliczone co do metra gdzie powinna być podana przynęta żeby była to regulaminowa odległość. ...

 

Czy ktoś wie gdzie Panowie z PSR/SSR wyznaczyli ten punkt (od którgo mozna łowić) poniżej jazu na Rędzinie?



#5216 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 13 październik 2014 - 17:12

Arbuzowski spoko na końcu był znak zapytania choć może powinienem wyraz skłusowane ubrać w " " . Nie zmienia to faktu, że w rejonach jakichkolwiek urządzeń wodnych o rybę po prostu łatwiej.

#5217 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 październik 2014 - 05:00

W Szwecji lub Irlandii też o rybę łatwiej!


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#5218 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2014 - 16:18

Na facebook odezwałem się do ludzi ze społecznej straży rybackciej z tym pytaniem jakiś czas temu

o to wklejona odpowiedź

 

"

po pierwsze 50 m jest od urządzeń i budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę
1978788_1386897621581492_2103233062_n.jp
nie od spadu itd
1978788_1386897621581492_2103233062_n.jp
po drugie niestety betony , które są połączone z budowlą stanowią jego cześć więc jeśli tak nie byłoby gdzie zarzucić kija do wody

1978788_1386897621581492_2103233062_n.jp

byłem na wizji lokalnej z udziałem prokuratora i RZGW i wszystkie betony którę łączą się z budowlą są niestety budowlą

Straż Rybacka przyjeła zasadę ,że jeśli ktoś uczciwie odmierzy 50 m i do tego rzuca w przeciwną stronę niż budowla tego nie karamy"

 

https://www.facebook...wroclaw?fref=ts

 

pozdro.


Użytkownik Casdamato edytował ten post 14 październik 2014 - 16:18

  • Slavobeer i Arbuzowski lubią to

#5219 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2014 - 19:31

Ja wędkując na Wiśle w Małopolsce spotkałem się że od budów hydrologicznych był ustawiony znak taki jak drogowy z informacją że od tego znaku można wędkować i kilka innych przydatnych informacji. Bardzo ułatwia to sprawę. Przydałoby się u nas takie rozwiązanie.


  • wedkarzyk1, vince83 i tadekb lubią to

#5220 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 16 październik 2014 - 18:45


byłem na wizji lokalnej z udziałem prokuratora i RZGW i wszystkie betony którę łączą się z budowlą są niestety budowlą

Straż Rybacka przyjeła zasadę ,że jeśli ktoś uczciwie odmierzy 50 m i do tego rzuca w przeciwną stronę niż budowla tego nie karamy"

 

Cały ten przepis o 50 metrach jest wybitnie kryminogenny a w dodatku nie ma (o ile mi wiadomo) żadnego odpowiednika w cywilizowanych krajach. Dzięki niemu straż rybacka ze śpiewem na ustach wyrabia swój limit mandatów i nie musi sie kłopotać uganianiem za kłusownikami co to i siecią, i prądem i w mordę też potrafią dać jak trzeba. Niestety wędkarze jako społeczność są stadem baranów (mnie to także dotyczy) które nie potrafi załatwić istotnych dla siebie spraw na drodze prawnej.

Przecież gdyby się trzymać ściśle tej "betonowej interpretacji" to np. betonowa wylewka za wrocławską elektrownią wodną nr  1 płynnie przechodzi w betonowe nabrzeże a to z kolei w betonowo-kamienne umocnienie brzegu sięgające  do mostu Sikorskiego.. i w ten oto prosty sposób można by wyłączyć z wędkowania całe kilometry śródmiejskiej Odry. "Na szczęście" panowie strażnicy w swej łaskawości karzą mandatami według własnego widzimisię, postępując według swoich prywatnych,  mających niewiele wspólnego z literą prawa,  ustaleń.


  • Slavobeer, vince83 i rush111 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych