Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#5461 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2015 - 22:49

O co w ogóle te uszczypliwości? Wszyscy łowimy i (mam nadzieję) wypuszczamy złowione ryby, a fotka z nią jest jedyną pamiątką. Cóż złego w tym, że na zdjęciu eksponuje się gabaryty i piękno ryby? Zwłaszcza jeśli nie należy ona do maluchów i na siłę nie trzeba z niej robić kabana, a na dodatek łowca nie robi tego po to, żeby na siłę dodać sobie centymetrów?

#5462 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 marzec 2015 - 23:37

Nie nie żadnych bocznych troków nie było może gdzieś się zaplątała choć nie wiem gdzie tą żyłkę widzisz?
Pontoniarz widzę że jakieś parcie masz...?kto ci powiedział że ojciec jest super fotografem? Robimy zdjecia jakie potrafimy i nie biegamy z aparatami i obiektywami do bóg wie jakich zdjęć i niewiadomo jak drogich... I czemu ryba miała by wypaść była trzymana w najpewniejszy dla mnie sposób bez używania chwytaków itp. Masz lepszy sposób? Ryba była na tyle duża że jej gabarytów nie trzeba było eksponować,jedyne co mogłem wyciągnąc do zdjęcia to nadgarstki bo przy moim umięśnieniu kulturysty niemożliwe było utrzymanie ryby na wyprostowanych rękach(klocek ważył sporo ponad 10 kg ryba była w mega kondycji) zresztą patrz na zdjęcie gdzie są łokcie i jak ułożone są ręce czyżby fotomontaż?
A co do wyciągania dłoni to po kiego grzyba miałem psuć zdjęcie i wyciągać ręce przed rybę może masz jakąś cenną poradę jak objąć rybe tych gabarytów żeby wystawały paluchy?jedna ręka pod pokrywą skrzelową a druga pod brzuchem żeby podeprzeć i wyeksponować w jakiejś sensownej pozycji do zdjecia wybacz że nie ma paluchów(możliwe też dla tego że nie mam palców pianisty)ale ryba była 2 razy grubsza w obwodzie niż moja 10 miesięczna córka...
Fajnie że jak zawsze moje zdjecie wzbudza wiele kontrowersji... Tylko czy zawsze trzeba sie czepiać?...

Użytkownik Oleix edytował ten post 14 marzec 2015 - 23:45

  • Slavobeer i Paweł R. lubią to

#5463 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 15 marzec 2015 - 06:09

Michał, gratulacje ryby. Myślę, że komentarze są zbędne. Łowisz piękne ryby,  zdjęcie bardzo dobre, bez porównania z tymi gdzie ryba leży na piasku etc. A z zazdrością sam wiesz jak bywa.... :lol:   Witaj znowu na forum, czekamy na więcej. ;)



#5464 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 15 marzec 2015 - 07:01

Oleix piekna scena i rybka oczywiscie

#5465 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 09:19

"czyżby fotomontaż?" - oczywiście :D

 

gratulacje oczywiście dla ryby nie dla łowcy i fotografa- do zobaczenia nad wodą. ;)

 

ps.

 

"ryba była 2 razy grubsza w obwodzie niż moja 10 miesięczna córka"- nie mieszajmy pięknych kobiet do tej pasji- nie warto B)

 

Danek



#5466 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 marzec 2015 - 10:00

ps.

"ryba była 2 razy grubsza w obwodzie niż moja 10 miesięczna córka"- nie mieszajmy pięknych kobiet do tej pasji- nie warto B)

Danek

Hej Danek ona już sama się miesza a bardziej pcha sie w pudełka,kamizelki i wędki :-) temu gremlinowi wystarczy pokazać pudełko to już spokoju nie da :-)

Załączone pliki


Użytkownik Oleix edytował ten post 15 marzec 2015 - 10:01


#5467 OFFLINE   Tim

Tim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOleśnica
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2015 - 13:05

Niedługo będziesz miał z kim chodzić na ryby.. :)



#5468 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2015 - 19:21

Niestety, ale na mniejszych wodach - Ślęża i Bystrzyca dzisiaj nie odniosłem przyjemności radości kontaktu z rybkami. :(  Kaprysy pogody w ostatnich dniach niestety wpływają niekorzystnie na żerowanie kleni. Można było robić cuda ! - tylko nie łowić ryby :D Dobrze, że kontakt z przyrodą jest piękny ;)

Czekam na cieplejsze dni. ;)

ps. przy następnym wypadzie na klonki robię test nowego nabytku - Shimano AERO 4000.   :P



#5469 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 15 marzec 2015 - 19:30

Aero 4000 to sporo jak na klenie, ale może...

#5470 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2015 - 20:00

Aero 4000 to sporo jak na klenie, ale może...

 

Spoko ! Kolego. To kwestia doboru wagowego i osobistych przyzwyczajeń. Ma się tę rękę co ? :)

Weź do ręki ten model kręciołka, a będziesz go chciał mieć ;) . Natomiastr jeżeli dla Ciebie za duży kup malucha a jeszcze może o głębokiej i wąskiej szpuli  :P - przekonasz się na czym polega różnica ;)  :)


Użytkownik Harjer edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:03


#5471 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 marzec 2015 - 20:07

.... jak ktoś się wychowywał na "Ruskich" teleskopach i bazarowych kołowrotkach, to wszystko będzie mu pasowało :) Do czasu, aż nie zacząłem czytać o różnych wspaniałych i cudownych kołowrotkach  czy wędziskach to nawet nie wiedziałem, że mój 20 letni "Tokoz" z włókna szklanego jest "zły" i ryb się na niego łowić nie da ;)   .... aaaa i nawet pojęcia nie miałem, że ze starym czerwonym dwumetrowym spiningiem "nie mogę" łapać z brzegu .... bo ponoć się nie da :)

 

J.


Użytkownik bjpol edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:08

  • oland, Slavobeer i Harjer lubią to

#5472 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2015 - 20:54

Ha, ha ! Któregoś dnia był u mnie kumpel i zauważyl stojącą pośród innych kijków - stare wędzisko: gruntówka Germiny (DDR) o c.w. 100 g. wykonana z włókna szklanego i ślicznej połyskującej bieli. Zapytał: co to ? Kijek do trollingu, mówię a on wielkie oczy :o Przerobiony do dł. 180 cm stanowi świetną "pałkę" do trollingu na suma. A te druciane przelotki - na niejednym dzisiaj robią wrażenie ! Tego się już nie spotyka :P  :D


  • Slavobeer lubi to

#5473 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 15 marzec 2015 - 20:55

Tak , oczywiście , koledzy macie rację - "łapać" to można wszystkim i wszędzie . A przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
Pozdrawiam.

Użytkownik rush111 edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:56


#5474 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 marzec 2015 - 21:03

.... fakt, ja z przyzwyczajenia używam kołowrotków 3000 / 4000, mniejsze po prostu wydają mi się za małe, za delikatne i jakieś takie nie na miejscu. Próbowałem w tamtym roku łowić takim maluszkiem i jakoś mi "nie leżał". 

 

.... a żeby nie było całkiem nie na temat, to byłem dzisiaj nad Bystrzycą. Przeszedłem się od mostu kolejowego na Praczach do mostu drogowego na Marszowicach i nawet śladu ryby nie widziałem ..... woda jak martwa :( 

 

J.



#5475 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 15 marzec 2015 - 21:07

kiedyś to był sprzęt , pamiętam jak udało mi się kupić na ul. Ruskiej "Neptuny"- węgierskie takie czarne , to był wypas a jak chodziły jak masełko.

Pamiętacie ten sklep na Ruskiej  :)  



#5476 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2015 - 21:11

Deptałem nad Bystrzycą te poschnięte chaszcza i zdołałem dojść do połowy odległości od mostu do ujścia. Tak jak mówisz martwa woda i nie było sensu schodzić niżej. Pojechałem nad Ślężę i to samo !  Same straty: jeden wobek pozostał w Bystrzycy, drugi w Ślęży. Wiem, że taka sama sytuacja była dzisiaj na Widawie, klenie nie żerowały.



#5477 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2015 - 21:14

kiedyś to był sprzęt , pamiętam jak udało mi się kupić na ul. Ruskiej "Neptuny"- węgierskie takie czarne , to był wypas a jak chodziły jak masełko.

Pamiętacie ten sklep na Ruskiej  :)  

 

Tylko ci, którzy nie wędkują tego sklepu nie znali i nie pamiętają, że takowy tam był. A było tam w czym wybierać jak na tamte lata. :)



#5478 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 15 marzec 2015 - 21:14

Aaa mam takiego Neptuna MP X 400 największy z serii waży prawie 400 g, ale kręci tak lekko jak współczesna tzw. wyższa półka :)

#5479 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 marzec 2015 - 16:59

Dzisiaj nad Ślęzą uwiesił się jeden klenik .... niestety na dwie godziny łowienia miałem tylko to jedno branie, aaaa zapomniałem, że dwa okonki odprowadziły woblera :)

 

 

Załączone pliki


Użytkownik bjpol edytował ten post 16 marzec 2015 - 17:00

  • Kamil Z. lubi to

#5480 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 16 marzec 2015 - 19:13

No to nareszcie zaczyna się coś dziać. Myślę, że jutro może być lepiej, ocieplenie zaczyna dawać efekty :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych