Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#5561 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:46

Łowi ktoś lub  łowił na żwirowni maniów-proszkowice?

Jakieś rady lub sugestie ? ;)


  • Sandaczyk64 lubi to

#5562 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:24

Różne głębokości, bo koparki ciągle kopią, jest okoń, szczupak, sandacz podobno też. Eldorado to to nie jest i latem pełno szaleńców na skuterach. Ale pojechać zawsze warto ;)

#5563 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:37

Wczoraj testy kijka pod kropki. Przychodzę nad wodę a tam cwaniaczki z obrotówkami i wahadłami nr 4 - 5  z nadzieją na kolejnego leszcza za kapotę :angry: Ręce opadają.....



#5564 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 kwiecień 2015 - 10:21

Na Ślęzie przy stadionie przy elektrowni też regularnie łowią. Stoją centralnie metr od zapory. Patologia nad wodą cały czas.



#5565 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 kwiecień 2015 - 10:29

Coraz większa ochota nachodzi zrobienia z tymi ludźmi porządek :ph34r:



#5566 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 25 kwiecień 2015 - 15:45

Właśnie wrociłem z nad odry wyniki mizerne jeden klenik na woblerka D.L

woda normalnie martwa zero oznak zerowania. :angry:

Ale plus taki że zawsze to czas spędzony nad wodą i chociaż dobrze nowy zestaw przetestowałem STL 4000 i MHX 5-14.

Aby do piątku i GO! na bolki.

Ktoś był dzisiaj nad odra.



#5567 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2015 - 15:48

Byłem poniżej Janówka .... woda brudna i pełna zielska, próbowałem w zalanych trawach i nic ...... wytłumaczeniem może być to, że byłem między 11.00 a 13.00 :)

 

J.



#5568 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 kwiecień 2015 - 19:11

Byłem poniżej Brzegu Dolnego. Wody prawie nie ma. Poziom, jak na letniej mega niżówce.

#5569 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2015 - 21:11

Byłem poniżej Janówka .... woda brudna i pełna zielska, próbowałem w zalanych trawach i nic ...... wytłumaczeniem może być to, że byłem między 11.00 a 13.00 :)

 

J.

 

Byłem poniżej Brzegu Dolnego. Wody prawie nie ma. Poziom, jak na letniej mega niżówce.

 

 

Nie bardzo rozumiem (na górze trzymają wodę bo trawy zalane) a na dole mega niżówka. :angry: 

 

Na moje oko te kombinacje z wodą źle się skończą dla Odry poniżej Brzegu. Kiedyś czytałem poważny raport dot. środowiska Odry. Wynikało z niego że zdecydowana większość drobnych organizmów stanowiących pokarm ryb żyje w przybrzeżnych kamieniach (stołówka ryb)  a na środku rzeki bentosu nie ma bo dno twarde/woda za szybko płynie (i nic tam prawie na dnie nie żyje).

Teraz kamienie/brzegi są na zmianę odkrywane i zalewane wiec podejrzewam że zabija to drobne wodne żyjątka i zasobność rzeki w pokarm spada. Do tego jest po prostu susza/brak opadów i niskie stany wody. Jakie macie obserwacje/przemyślenia?

 

Też dziś obserwowałem ciszę nad wodą (myślałem że to z powodu mocno opadającej wody). Dzień nad wodą przyjemny ale ani kleń nie oczkował ani bolek się nie pokazywał.



#5570 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2015 - 21:44

W czwartek byłem na Maślicach (czyli prawie Janówek) i woda była minimum pół metra niżej niż normalnie (tak było widać na opasce) a dzisiaj poszła w górę i na dodatek niosła sporo zielska .... 



#5571 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 26 kwiecień 2015 - 12:56

Trzeba mieć nadzieje żeby  na weekend majowy nie było tak do d..y bo sie ......! :angry:

Miałem dzisiaj jechać na poprawke i znowu obłowić słynna opaske w BD z nadzieja na jakieś wyniki ale po

30stce siostry o 13 wstałem.

Pozdro!



#5572 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 26 kwiecień 2015 - 17:39

Dzisiaj woda ostro poszła w górę. Ciekawe, jak sobie śluzowi grafik na długi weekend ustawili...

#5573 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 kwiecień 2015 - 18:07

Załączony plik  ZmianaWody.jpg   27,84 KB   15 Ilość pobrań

 

Jak widać na obrazku - złudzenia że ten rok będzie spokojniejszy szybko prysły - na śluzach zabawa trwa.

Zaczynam się zastanawiać czy nie przerzucić się na odcinek Wrocławski lub powyżej Wrocka. 

 

Jak macie zdanie co do rybności tych trzech różnych odcinków, czyli 1) poniżej Brzegu Dolnego, 2) od Wrocka do Brzegu Dolnego, 3) powyżej Wrocka. Różnią się one rybostanem czy raczej podobnie?



#5574 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 27 kwiecień 2015 - 07:28

Wrocławski odcinek jest całkiem rybny i może Cię nieźle zaskoczyć. Wiadomo, większa presja ale chyba mniej zdewastowana przez rybaków samozwańców.Powyżej również ciekawie. Co tu pisać, jak chcesz to znajdziesz i połowisz ;)



#5575 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:13

.... tylko, że teraz "Wrocławski odcinek" jest (prawie) w całości wybetonowany .... i ciekaw jestem, czy ktoś już coś złowił na nowych opaskach ciągnących się od Rędzina do ujścia Bystrzycy. Próbowałem dwa razy i nie widziałem ryby :(



#5576 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:52

O rany. Obserwuję wodowskaz w Ścinawie i tam te wahania wody także są baaardzo zauważalne. A za niemal 3 tygodnie jadę tam na kilkanaście dni na rybki. Jestem przerażony. Coroczna, duża wyprawa, przygotowań mnóstwo a jakiś jeden z drugim "Śluzowy" mogą mi to wszystko popsuć. Tragedia. Jaki jest normalny poziom wody w tamtych okolicach? Czy brudna woda uzależniona jest wyłącznie od podwyższonego stanu? Od jakiego mniej więcej poziomu pojawia się "kakao"?



#5577 OFFLINE   Losos24

Losos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:56

O rany. Obserwuję wodowskaz w Ścinawie i tam te wahania wody także są baaardzo zauważalne. A za niemal 3 tygodnie jadę tam na kilkanaście dni na rybki. Jestem przerażony. Coroczna, duża wyprawa, przygotowań mnóstwo a jakiś jeden z drugim "Śluzowy" mogą mi to wszystko popsuć. Tragedia. Jaki jest normalny poziom wody w tamtych okolicach? Czy brudna woda uzależniona jest wyłącznie od podwyższonego stanu? Od jakiego mniej więcej poziomu pojawia się "kakao"?

Stany na wodowskazach masz tutaj:

http://www.pogodynka...ska/hydro/odra/

 

a tu masz dokładniejsze dane dla Ścinawy:

http://monitor.pogod...Bobru/151160130


Użytkownik Losos24 edytował ten post 27 kwiecień 2015 - 10:06


#5578 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 27 kwiecień 2015 - 10:03

Łoj, pogodynka to co godzinę jest sprawdzana. ;)  Ośmieliłem się zapytać Was raczej o to przy jakim stanie łowi się najwygodniej i najefektywniej...



#5579 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 kwiecień 2015 - 10:30

.... to raczej chodzi o częstotliwość zmian, a nie o jakiś konkretny poziom wody ..... niezależnie od jakiego stanu woda się podnosi, to i tak jest "kakao".



#5580 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 27 kwiecień 2015 - 10:36

Czyli logicznie myśląc, stabilizacja na pewnym poziomie powoduje oczyszczenie wody. A ile wytrzymują Pany na śluzach, żeby nic nie popsuć i po jakim czasie takiego stabilnego poziomu woda się oczyszcza?

 

Co mi się z tą czcionką porobiło? Jakie są normalne ustawienia?


Użytkownik maniutek1 edytował ten post 27 kwiecień 2015 - 10:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych