Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 21:54

Wszędzie tam, gdzie rzeka ma głębsze miejsca. Jeśli ich nie znasz to łowisz, o tej porze roku, w wodzie o średniej głębokości kilkunastu centymetrów a takie płycizny ciągną się kilometrami.

#1842 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 14 czerwiec 2011 - 21:57

Ja łowiłem na Baryczy od Gądkowic do Nowego Zamku - no i serio, kleni to ja tam nie widziałem. Zresztą - rzeka praktycznie nie płynie na tym odcinku. A owszem, przy łowieniu szczubli trzeba szukać dołków, tak też robiłem.

#1843 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 czerwiec 2011 - 11:25

Fido nie pozostaje Ci nic jak tylko złowić kilka 70-tek i wrzucić fotki na jerka. ;)
pozdrawiam

#1844 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 czerwiec 2011 - 11:39

Witam ,

Parę ładnych lat temu łowiłem w Baryczy regularnie klenie 50+ , a widziałem sporo powyżej 60-ciu , które tylko przynęte odprowadzały. W przyszłym tygodniu mam zamiar odwiedzić swoje dawne miejscówki i zobaczę jak się sprawy mają...

Pozdrawiam
Piotr

#1845 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:48

Baciar- klenie w przedziale 50-60 cm w przyujściowym odcinku Baryczy zwłaszcza Wyszanowa jak najbardziej.
FidoAngel- niestety te dołki z głębszą wodą są też doskonale znane miejscowym szpecom ale niestety od saków i prądu...

#1846 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 22:11

No nie jest tak źle z tą Baryczą. Ostatnie trzy tygodnie jestem na rybach prawie codziennie, na różnych wodach w okolicy Wrocławia a tylko tam połowiłem do syta
Miejscowi, jak widziałem, łowią bardzo prymitywnie i raczej wypoczynkowo. Jeden z wyciągniętych szczupaków był jakiegoś miejscowego bo mu z kilkoma metrami żyłki i ze spławikiem urwał się a ja po godzinie łażenia za nim wyjąłem go zaczepiając za spławik. I jak tak pływał to klenie, równe mu wielkością, jakby go odprowadzały po rzece. W polaroidach łowiłem i niesamowicie to wyglądało :huh:.


Na pewno wkrótce się tam znowu wybiorę. A te klenie to chyba tylko wieczorem lub w nocy można oszukać. Trzeba będzie spróbować :D

#1847 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 17 czerwiec 2011 - 19:24

Trzy tygodnie na rybach prawie codziennie...ech Jozin z Bazin żeby było miło...chyba już dla mnie nieosiągalne... :wacko:

#1848 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 20:22

A od jutra Krzeczowski przełom Warty sobie przez dwa-trzy dni sprawdzimy :mellow:
Jakieś dziesieć-piętnaście lat temu to było jedno z najładniejszych i najciekawszych pod względem ryb, miejsce jakie znam. Ogromne brzany, świnki lusterkujące na bystrzach a klenie to na dwudziestkępiątkę łowiłem aby mi nie urywały zestawu.
Teraz strasznie zdegradowała się ta woda ale ciągle ładnie i dosyć rybnie.

#1849 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 21:07

Dzisiaj miałem pecha nad naszą widawą, pięć brań, każdą rybę widziałem same 50+, żaden się nie zaciął. Dzisiaj poddenerwowałem się lekko :mellow:

#1850 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 19:37

A od jutra Krzeczowski przełom Warty sobie przez dwa-trzy dni sprawdzimy :mellow:
Jakieś dziesieć-piętnaście lat temu to było jedno z najładniejszych i najciekawszych pod względem ryb, miejsce jakie znam. Ogromne brzany, świnki lusterkujące na bystrzach a klenie to na dwudziestkępiątkę łowiłem aby mi nie urywały zestawu.
Teraz strasznie zdegradowała się ta woda ale ciągle ładnie i dosyć rybnie.


A co było przynętą - Gnom 3? :lol:

#1851 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 18:24

No nie wiem czy to coś wnosi do wątku, takie pisanie, czy tylko sobie posty nabijasz.
Ale jednak odpowiem, wtedy najlepsza była czarna furia 3 na odchudzonym korpusie i z pojedynczym hakiem aby mniej kaleczyć ryby. Zresztą wczoraj, przed mostem w Przywozie, tuż po zachodzie słońca,w taką samą a ostatnią z posiadanych z tamtych czasów, przywalił kleń, dobrze powyżej sześćdziesięciu. Zdjęcia nie będzie bo ryba była w bardzo złym stanie, poobdzierane łuski i ogólnie rozpacz brała jak na niego patrzyłem a hol to paręnaście sekund trwał bo na dwa, metrowe, odjazdy go było stać.

Oprócz tego sporo ryb, same ładne sztuki co trochę martwi bo młodzieży nie widać. Oprócz drobnego szczupaka, którego tyle że nawet po zmierzchu mi smużaki dwa obcięły. Bolenia tylko jakieś pojedyncze sztuki na przykosach jeszcze się ukrywają. Ani śladu brzan ani świnek.

#1852 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:29

Ja, aby ryb nie kaleczyć nie pojechałem w sobotę na ryby!!! :D
A dzisiaj nad Odrą jednego bolenia skaleczyłem :unsure:

#1853 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 czerwiec 2011 - 10:48

Wczoraj dostałem lekcję pokory. W miejscach w których widywałem i łowiłem ryby nic się nie działo. Ogólny bilans to 1:1. Złowiłem okonia... ale chyba na pocieszenie bo jeden z moich łownych woblerów został w ciemnej wodzie. Woda zaczyna wedrować do góry, ale chyba nie ma się co dziwić jak pogoda taka.

#1854 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:14

Dzięki Panowie za kilka Zlocikowych porad (szczególnie dzięki dla Jack__Daniels za porady dot bromby) - coś jakby kleniki 40+ lepiej teraz gryzły

Załączone pliki



#1855 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 czerwiec 2011 - 07:07

Gratulacje!
Na Odrze czy mniejszej rzeczce?
Jak idzie pisanie reportażu :D?

#1856 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:56

Gratulacje!
Na Odrze czy mniejszej rzeczce?
Jak idzie pisanie reportażu :D?



Na Odrze,

Z pisaniem reportażu idzie krucho. Bardzo proszę uczestników zlociku o podesłanie mi (na priv) swoich króciutkich spostrzeżeń - przygód – odczuć – okoliczności złowienia ryby - itp. Wówczas byłoby dużo sprawniej i przyjemniej pisać relację – przedstawił bym zlocik z różnych perspektyw i relacja byłaby ciekawsza. Z góry dzięki.


#1857 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:42

Gratulacje Jacek, Ty widzę w dżungli walczysz... i po ciemku !!!

#1858 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:23

Brombowe kabanosy! Gratulacje. Strach pomyśleć, że od zlotu Odry nie macałem. :( Ale ten w łikend nie wytrzymie :angry: .

#1859 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:50

Wrocławscy Koledzy mam pytanie takie trochę spoza wątku, więc o odpowiedź proszę na priv i nie ciagnąc tego dalej w tym temacie.
Potrzebuję kupić łożysko do kołowrotka. Czy możecie mi polecić jakiś sklep we Wrocku, gdzie mógłbym podjechać, wybrać i kupić łożysko? Miałem kupować w www.adramet.pl, ale facet wysyła mi je już 2 (słownie: dwa) miesiące (sic!) i wysłać nie może, pomimo kolejnych telefonów, maili... mam wrażenie, że ja mu przeszkadzam w pracy, skoro chce tylko jedno łozysko! Wkur**ł mnie niesamowicie wiec wykładam na niego lachę i szczerze NIE polecam.
Więc gdzie we Wrocku można kupić łożysko?
Łożysko o wymiarach:
śr zewnętrzna - 11mm
Otwór - 7mm
Grubość - 3mm
model łożyska - Mr117zz, Firma EZO. (tyle się dowiedziałem z ardametu).
Z góry dziękuję za pomoc.
edit:
dobra już nie ważne :D
Samemu udało mi sie znaleźć w:
http://www.rolimex.w...pl/kontakt.html

to tak w razie jakby ktoś też potrzebował.

#1860 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 24 czerwiec 2011 - 08:59

Wczorajszy boluś na ,,Spirytusa'' ;)
Panowie jak tam bolki współpracują na Wałach?
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  71cm.JPG   72,85 KB   1189 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych