Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:36

[quote title=danek napisał(a)
To fakt, dlatego korzystam ile się da aż mnie siłą wygonią - bo rybka bierze ładnie
Danek
[/quote]

Komu bierze to bierze ;)
Ja tam nie moge sie wstrzelić w ten zbiornik

#1982 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:50

@Slavobeer
Uklejkę prowadziłem jednostajnie jakieś 30-40cm pod powierzchnią, co jakiś czas podciągając ją zdecydowanie do samej góry, przyniosło to dobry efekt, złowiłem kilka trudnych boleni.

Pozdrawiam

#1983 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 sierpień 2011 - 14:34

Rozpracowanie metod prowadzenia uklejek Pana Roberta jest jeszcze przede mną. Mam je, ale na wyniki jeszcze muszę trochę poczekać :D Póki co głowa jest pełna teorii, którą trzeba systematycznie praktykować.

#1984 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:45

wie ktoś może jaka woda na bystrzycy ponizej mietkowa?? czy coś bierze??

wracająć z mietkowa, zatrzymałem się na godzinke na bystrzycy między mostami, woda oczywiście wysoka ale da sie podejść, kilka sandaczyków 25-35cm.
pozdrawiam

#1985 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:54


To fakt, dlatego korzystam ile się da aż mnie siłą wygonią - bo rybka bierze ładnie
W niedziele padła piękna samica sandacza ( sam ją mierzyłem) 96 cm :mellow:

Pływam tam z 10 lat, ale w tej wodzie takiego nie złowiłem, ale wszystko przede mną

Danek
[/quote]
witam, a te ładne brania to sandaczy? jeżeli tak to chyba nie na gume.pewnie kogut?
Pozdrawiam

#1986 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:28

[quote]

To fakt, dlatego korzystam ile się da aż mnie siłą wygonią - bo rybka bierze ładnie
W niedziele padła piękna samica sandacza ( sam ją mierzyłem) 96 cm :mellow:

Pływam tam z 10 lat, ale w tej wodzie takiego nie złowiłem, ale wszystko przede mną

Danek

[/quote]
witam, a te ładne brania to sandaczy? jeżeli tak to chyba nie na gume.pewnie kogut?
Pozdrawiam[/quote]


z rana w koguta ale w południe guma , perełka

danek

#1987 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:32

no to brawo
Pozdrawiam

#1988 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 25 sierpień 2011 - 14:57

Wróciłem znad widawy, do bromby ani wyjscia natomiast do małego chrzaszcza praktycznie co rzut, piekne 40, 50 tki wychodziły zasysały i dupaaa ani jeden chociaz przez 1sec zaciety, wszystko pustki, branka piekne, schowałem sie za drzewkiem i rzucałem pod trzciny po drugiej stronie nie moglem uwierzyc ze na odcinku 30m rzeki tyle duzych kleni moze razem pływac.

#1989 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 sierpień 2011 - 15:30

A na którym odcinku takie eldorado, ja wczoraj powyżej Wrocka byłem, a tam plagi komarów mnie przegoniły poza tym woda zmącona, pojechałem na Odrę a tam jeszcze większe szambo

#1990 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2011 - 16:43

Jak tam Panowie po weekendzie? Ja dziś odwiedziłem Odre w okolicach Janówka, ogólnie lipa ale udało się zaciąc okonia na mała wirówke złotą Jaxona niestety spiał się przy samym brzegu ale i tak zadowolony że udało mi się dosyc dużego okonia ciągnąc bo miał na oko z 35 cm był by mój rekordzik ale trudno ;p

#1991 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2011 - 18:20

Panowie dajcie proszę jakieś info co na/w Odrze ostatnio słychać. Wróciłem z urlopu i chciałbym się jakoś odnaleźć przed jesiennym wędkowaniem :D

#1992 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2011 - 18:31

no Jacek dla przykładu u mnie dzisiaj klonki, okonki, jaź, sandałek i kilkanaście pudeł ;)

#1993 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 sierpień 2011 - 19:06

Wczoraj biczowałem Odrę (Brzeg Dolny), ale bez ryby. Co prawda miałem bolenia na kiju, który wypiął się pod nogami, drugiego co gonił wobka i kilka odprowadzeń woblera przez klenie, ale niestety ryby nie wyjąłem.... :wacko:
Przez kilka godzin aż do wieczora ani jednego wędkarza nie widziałem...

Dziś dla odmiany Widawa :D Po 16 godzinie przeszedłem się megadzikim odcinkiem, na którym jeszcze moja noga nie stała. Nałapałem się okoni aż miło. Niektóre po ok. 25 cm miały, takie średniaki, ale sporo ich było.
Ani jednego spinningisty nie widziałem, dojście do wody baaaardzo trudne było, gęsty las, potem skarpy, dołki nad wodą (pewnie po bobrach). Trochę strasznie było tak w pojedynkę :lol:
No i uwaga ...... namierzyłem odcinek, na którym pływa sobie spore stado kleni 50/50+. Boże jakie kabany..... I żeby to jeden :huh: Całe stado było !!!
Niestety ja nie zachowywałem się zbyt cicho i nawet specjalnie nie liczyłem na branie. Wąchały tylko woblerki i się chowały.
Ale chociaż wiem gdzie są :mellow:
W ich sąsiedztwie prawdopodobnie pływały bolenie (tak mi to wyglądało) i tłukły małe rybki po powierzchnią.
Skapitulowałem przez te cholerne komary !!! Nie miałem długiego rękawa i mnie tak pocięły, że.....szkoda gadać. Bestie!!!

#1994 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2011 - 19:10

@Slavobeer, to kiedy jedziemy na te 50+? :mellow: ;)

#1995 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 sierpień 2011 - 21:51

Michał,
dobre pytanie :mellow:
Nie wiem jak się do nich dobrać. One nie reagowały na żadne wobki, nastepnym razem chyba jednak pokombinuję z gumeczkami. Mam tego trochę - robaki, owady itp. może na coś się skuszą?
Gumkę łatwiej podać np. pod prąd w dołek, albo pod jakiś krzaczek tam gdzie woblera nie idzie włożyć. One czekają zawsze pod jakąś osłoną, nie pokazują się pod powierzchnią.

Albo sprawię sobie feederka, krzesełko, pyfko i zasiądę w oczekiwaniu :lol:

#1996 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:05

Dobrze poczytać optymistyczne wieści - rybki są w okolicy. Jesień czas zacząć ;)

#1997 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:00

@Slavobeer
Latem, to nie kwestia przynęty lecz czasu. Bądź nad wodą wczesnym świtem lub tuż przed zapadnięciem zmroku, to jest krótki czas kiedy duże klenie 50+, chcą coś szybko przekąsić i stają się mniej ostrożne. No i miejsce, muszą tam być duże klenie.
Dopiszę jeszcze dla tych którzy złowili dużego klenia latem o innej porze dnia: jak to w wędkarstwie bywa, nie jest to reguła bezwzględnie obowiązująca - zawsze i wszędzie, pomijam też miejsca grupowania się kleni, aktywność tarłową, tarliska uklejek, krótkotrwałe intensywne amoki żerowe np. przed przyborowe. Jednak taki jest rytm aktywności dobowej klenia i warto o tym pamiętać po całym dniu bezowocnego biczowania wody w poszukiwaniu dużego klenia.

#1998 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:03

@Slavo, dyplomatycznie, ale rozumiem, że strzeżesz miejscówki :mellow: trzymam kciuki za 50+

#1999 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 23:13

...Bądź nad wodą wczesnym świtem lub tuż przed zapadnięciem zmroku, to jest krótki czas kiedy duże klenie 50+, chcą coś szybko przekąsić i stają się mniej ostrożne. .....



Mój rekordowy klenik właśnie tuż po zmroku zagryzł brombę :D - to potwierdza powyższe cenne info,

#2000 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 sierpień 2011 - 09:58

Dzięki chłopaki za dobre rady, na pewno właśnie tak będę próbował.
Ale na pewno nie sam w tej dżungli.... MichałR dam znać jak będę potrzebował ochrony na wieczorne połowy :mellow:

Powiedzcie jeszcze czy macie jakieś pewne patenty na komary, które wieczorem dostają szału?

Slavo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)