Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1941 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 lipiec 2011 - 11:06

...

#1942 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 23 lipiec 2011 - 14:10

cześć
chciałem jutro wyskoczyć w okolice Lubiąża no ale sprawdzam na pogodynce a tu na dzień 23 na 6 rano - Brzeg Dolny przybyło 177, Malczyce przybyło 113 - mam prośbę jeżeli ktoś był dzisiaj i łowił - czy woda po południu szła ostro do góry? jak z dojściem do wody? czy główki przelane? dzięki bo nie chciałbym jechać 70 km , wypić kawę i wrócić

#1943 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 lipiec 2011 - 15:37

o 14 był tam poziom 445 cm
http://www.pogodynka...nia_gornej_odry

Nie byłem ale podejrzewam (z wcześniejszych obserwacji) że główki prawdopodobnie ledwo wystają z wody (trawy zalane na około 1,5 - 2 metry)

Jedź Mochu i nie pękaj :D

Pozdro

#1944 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 lipiec 2011 - 16:08

We Wrocku woda już się podniosła i patrząc na stany okolicznych rzeczek-będzie się nadal podnosiła.

Niżej, aż do tamy na Wałach też jest wysoka, zasuwa(na Rędzinie jak i na Wałach tamy pootwierane) rwie, płynie masa śmieci itd...

Pozdrawiam
Kamil

#1945 OFFLINE   mo-chu

mo-chu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjawałbrzych

Napisano 23 lipiec 2011 - 21:17

19.30 w Brzegu poziom 509 cm ... wymiękam i lecę rano z paprochami do Zagórza...
pozdro mo-chu

#1946 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 lipiec 2011 - 21:49

19.30 w Brzegu poziom 509 cm ... wymiękam i lecę rano z paprochami do Zagórza...
pozdro mo-chu

Chętnie przeczytam co i jak- dawno tam nie byłem, a darzę sporym sentymentem ten zbiorniczek

Pozdrawiam
Kamil

#1947 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 30 lipiec 2011 - 18:56

Czyżby duża woda zmyła wędkarzy okolic Wrocławia wraz z sumami

#1948 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 30 lipiec 2011 - 19:02

witam, a jaki jest poziom i czystość?

#1949 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2011 - 21:43

Czyżby duża woda zmyła wędkarzy okolic Wrocławia wraz z sumami



ostatnio coś bez wyników ale Jutro znowu będzie polowanie na Życiówkę.

Woda spadła już do średniego poziomu ale nadal bardzo mętna.

#1950 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 30 lipiec 2011 - 23:16

Jesteśmy, jesteśmy. Wszak nie samym sumem człowiek żyje :D
Poziom wody odpowiedni, nic tylko łowić...

.

Załączone pliki



#1951 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 lipiec 2011 - 07:49

A u mnie nie spadła tylko jeszcze poszła do góry :angry: :angry: . Główki mam pozalewane. Łowienie możliwe jedynie na kanałach do których barki wpływają, a tam jak zawsze brzegi obsrane dziadkami o każdej porze dnia i nocy. Wczoraj w przypływie słabości kupiłem białe robale i męczyłem kiełbie na Oławie :D.

#1952 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2011 - 19:09

A u mnie nie spadła tylko jeszcze poszła do góry :angry: :angry: . Główki mam pozalewane. Łowienie możliwe jedynie na kanałach do których barki wpływają, a tam jak zawsze brzegi obsrane dziadkami o każdej porze dnia i nocy. Wczoraj w przypływie słabości kupiłem białe robale i męczyłem kiełbie na Oławie :D.



Tomek jak zwykle niezawodzi - Gratki.
U mnie też taki deszczowo-zamazany bolek. Co prawda to tylko jerbaitowe minimum ale dla mnie to sztuka roku (czasami dobrze się kiepskiej prognozy nie przestraszyć) - zjadł Matusiaka w klatce na niemal stojacej wodzie - generalnie było jeszcze parę kleni i sandałek (kolegi) - ryby chowały się przed wysoką i brudną wodą w wolniejszych miejscach.

Piszcie chłopaki - piszcie więcej, więcej ... bo nie wiadomo co nad wodą słychać.

Załączone pliki



#1953 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:06

Miałem okazje towarzyszyć Tomkowi w wyprawie nad Oławkę ale ze spinem, wynik to dwa okonie i dwa brania na brombe. Kiełbie zdecydowanie lepiej współpracowały, nawet ja kilka złowiłem
Ostatni raz byłem nad Odrą przed tą wysoką wodą i wtedy też poprawiłem mój rekord klenia całe 45 cm, skromnie jak na prezentowane tu ryby, ale mnie taki wynik ucieszył :D

#1954 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 sierpień 2011 - 06:54

Jacku, brawo!
Ciesz sie, że Cię ta woda nie zabrała :D). Przyznam, że ja mam lekkie lęki wchodzić do Odry w spodniobutach :D, kiedyś byłem bardziej odważny.
Przed kiełbiami połaziłem jeszcze trochę po różnych miejscach na Odrze, gdzie tylko dało się poprowadzić przynętę, niestety bez efektów... stąd te kiełbie.
Ja cały czas czekam na swojego sandacza z Oławy.

#1955 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 01 sierpień 2011 - 13:07

Witam Wszystkich po przerwie urlopowej (dobre było ale się skończyło :( )

Poczytałem sobie o zatruciu ryb w Odrze za Gzegorzem Dedo i z tego co się dowiedziałem to bujda na resorach.
A cytat zaczerpnięty z Kuriera Gmin sam w sobie jest osobliwością. Ileż musiało być tych płoci i kleni, że wśród nich było 40 sumów o wadze od 40 kg do 60 kg. Wg mnie kilka ton lub tysiące sztuk, że zostały wymienione jako pierwsze (świadczy to o poziomie gazety, aby sensacje wywołać, ciekawe ile z tych informacji się sprawdzi i czy ktoś za to beknie <_< , bo martwe sumy po tym zatruciu to już są nawet w okolicach Nowej Soli, przynajmniej tak mnie poinformował telefonicznie kolega bo doszły do niego słuchy o zatruciu?)
W poprzednim KG jest tylko wzmianka, że sprawa zatrucia jest wyjaśniana ciekawe co napiszą jutro czy też cała sprawa zostanie przemilczana.
Z tego co się dowiedziałem to ktoś zrobił fotkę kilku złowionym na szarpaka sumom (które później niespełna rozumu wędkarze wpuścili na okoliczne stawy, gdzie niektóre podobno dokończyły swego żywota :(
Fotka wraz z informacjami o zatruciu poszła do KG a ten zrobił z tego artykuł ...
Grzegorz PCC Rokita to może nie jest fabryka czekolady (choć one też zanieczyszczają środowisko) ale w względzie ochrony środowiska zrobiono tam naprawdę dużo (nie mówiąc zatrzymanych przestarzałych instalacjach).
I nie mów mi, że przez ponad 20 lat Twojego wędkowania woda w Odrze się nie zmieniła? Bo jak dla mnie różnica jest kolosalna.
Oczywiste jest, że nie jest to tylko zasługa Rokity ale wszystkich użytkowników wodno-prawnych Odry od jej źródeł do ujścia.
Łowienie przy kolektorach zrzutowych ścieków jest dość powszechne nie tylko w Brzegu Dolnym (osobiście tego nie rozumiem - szum, smród - ale jak ktoś lubi ...).
Gromadzą się tam ryby (także sumy), które przyciąga zapewne kilka stopni cieplejsza woda szczególnie po opadach jak również większa ilość drobnicy.
Osobiście wędkuje głównie na Odrze w swojej okolicy (także poniżej zrzutu ścieków z PCC Rokita) i jakoś nie czuje się szczególnie zatruty przebywaniem nad wodą :D) Ryb z Odry oczywiście nie spożywam :o



#1956 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2011 - 15:02

Jacek gratki ryby fotki i odwagi. Fajna kozacka fotka :mellow:
Czekam na podobną tylko z rybą o 1m większą :mellow: , a z tego co pisał @jureki to możę i zostało kilka takich ryb :D
pozdrawiam


#1957 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:47

Witam
Ja również się cieszę że to tylko pogoń za sensacją wątpliwej klasy gazjety. Faktem jest że żadne martwe ryby nie spłyneły. Również faktem jest to że po 20 latach Odra wygląda (pachnie) lepiej. Kiedyś smród był non stop a teraz tylko w czasie przyborów wody i to nie zawsze. Pewnie i skład chemiczny rózny niż kiedyś. Paradoksalnie rybostan dzięki temu jest przyzwoiyty bo częsc wędkujących rezygnuje z rybiego białka lub w ogóle z tego łowiska. Ale pewnie łowiło by sie przyjemniej bez tego zapaszku? Pozdrawiam


#1958 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 sierpień 2011 - 18:42

Dzisiaj bolki gryzły - zaliczyłem swój ilościowy rekord: 7 bolków - w tym dwa grube 60siątaki. Bolki brały różne przynęty ale największe zagryzły dużego Spiryta.

#1959 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 19:47

No to, gratulacje Jacku. A rzeka, jak to rzeka raz daje - raz zabiera; dziś zabrała mi czapkę, :wacko: a pomógł jej w tym wiatr.

#1960 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:07

Rzeka daje, to prawda. Niestety z reguły jej dary trafiają w nieodpowiedzialne ręce- w weekend kolejny prawie 2m wąsacz wrócił do domu- niestety nie swojego i w bagażniku....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych