Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 lipiec 2011 - 22:48

Witam Panowie. No sobotni poranek nie przyniósł żadnej konkretnej rybki trafił się z pod pnia tylko okoń na 27 cm a tak to cisza, było widac co jakiś czas przewalające się sumy ale nawet na powierzchniowego Salmo slider 7 nie chciały uderzyc.



U mnie w weekend 4 bolki (max 61 cm) + jeden wieczorem 60 cm (wędkowałem u rodzinki daleko poniżej Wrocka) + parę brań kleni i spięty ładny szczupak (niestety dużo brań zmarnowałem).

Nadal nie widzałem ataku czy spławu suma w Odrze - strasznie zazdroszczę tym którzy wiedzą gdzie sie udać aby choćby zobaczyć wąsatego.

#1922 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:59

I w innych wątkach widzę, że Ci te sumy cosik strrasznie w głowie siedzą...
Jak Ci ze dwa razy zdemolują ulubiony, drogaśny, sprzęt to na odgłos żerującego suma, najczęściej, na inną główkę będziesz sobie szedł.

Ryby uczą pokory ale sumy jakby mocniej, boleśniej :mellow: a to co napisałem to moje doświadczenia a nie próba zniechęcenia lub jakiejś złośliwości.

#1923 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 13 lipiec 2011 - 23:26

3. 60-kilogramowe martwe ryby znaleziono w Brzegu Dolnym

Zatrute ryby w Odrze na Kręsku

Na rzece Odra, w pobliżu zakładów chemicznych PCC „Rokita” wędkarze znaleźli martwe ryby. Wśród płoci i kleni było około 40 sumów o wadze od 40 kg do 60 kg.: źródło Kurier Gmin Pow. Wołowskiego. http://www.kuriergmin.pl/

Pewnie spodziewali się ostatnio większej wody a syfu już nie mogli pomieścić. Zawsze to samo, tylko ktoś przesadził tym razem.
Gdzie ta UE, gdzie ochrona środowiska, ! Jak 22 lata łowię pamiętam ten smród z nad Odry, nic się nie zmieniło. Czy powyżej zapory też ryby zdychają? Bo ja już widziałem u siebie 10-20 km niżej np. Sumy, Sandacze, Trocie, itd w różnych latach. Najgorsze są powodzie,wylewy, większe przybory, wszystko spuszczają. Domyślać się można tylko dlaczego dobowe wahania wody poniżej zapory na Wałąch dochodzą często do metra, bez powodu? już nie wierzę. Dlatego lubię niżówki, bo ręce łatwiej domyć!!! Przemysł jest najważniejszy. Swego czasu nawet Greenpeace coś próbował nagłaśniać ale bez efektu, niestety.
Najbardziej martwię się że pada intensywnie, znów gówno będzie płynąć. Nie, jeszcze gorsze jest tylko że ludzie (czytaj mięsiarze) to jedzą.

Pozdrawiam i smacznego.





#1924 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 lipiec 2011 - 07:08

Nienajlepsza ta wiadomość... Ciekawe czy PZW choć jeden papierek wyśle w tej sprawie...

#1925 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 07:46

O cholera! smutne wieści, bardzo smutne.

#1926 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:20

A jako wędkarz- ma chyba prawo zgłosić do prokuratury pismo o podejrzenie popełnienie przestępstwa,jakby zebrać podpisy...
PZW olało temat?


#1927 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:46

Sprawę nagłaśniają tylko wędkarze i lokalne gazety. To niestety już kolejny raz.

Ale, ale... byłem dziś sprawdzić czy coś nam jeszcze zostało.
od 19 do 21 trafiłem dwa klony (35 i 43) dwa bolki (62 i 25) i okoń ok 25 cm. Więc coś jeszcze pływa. Ogólnie rybki pięknie żerowały mimo opadającej od wczoraj wody, już jakieś 50 cm ubyło.

Mimo to sam fakt jest denerwujący ale pewnie smród rozejdzie się jak zwykle po kalesonach, niestety :(

A jeszcze 2 zimorodki na niskim pułapie :D przeleciały. Cudo
Pozdrawiam

#1928 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:09

Nienajlepsza ta wiadomość... Ciekawe czy PZW choć jeden papierek wyśle w tej sprawie...



O ile się nie mylę to mamy w okolicach Brzegu Dolnego forumowiczów. Czy możecie coś napisać o skali zjawiska? Czy to jakaś masakra czy raczej niewielkie skażnie? (choć 40 sumów to na małe nie wygląda). Może jakieś zdjęcia ktoś robił? Czy to wina Rokity czy jakaś inna przyczyna była? Brak nam tu informacji a przecież zgłosić/udokumentować sprawę do PZW i prokuratory na pewno trzeba i warto.

#1929 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:22

Wędkarze są zobowiązani zgłaszać takie sprawy odpowiednim organom. Najlepiej chyba od razu na policję dzwonić. Udokumentować możliwie dobrze. Poinformować Inspekcję Ochrony Środowiska
Abstrachując te 40 sumów to jakieś 2 tony mięsa (nie licząc innych ryb) które ma wartość wyrażoną w tys. złotych. Trujaca substancja mogła wyrządzić jeszcze większe szkody. Podejrzewam, że podeszłoby to pod kilka paragrafów.
Najgorsze to że w Polsce mamy tylko pozory demokracji

#1930 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 lipiec 2011 - 10:47

Dwa dni pływałem na Wałach Śląskich przed wczoraj po 22 płynęła barka w dół rzeki którą zatrzymano do rana na śluzie w Brzegu Dolnym tylko po to by za dnia przeszła wraz z falą i przedostała się do Ścinawy stąd te raptowne przybory wody i spadki,na Wałach zostało 1m wody mniej i kupę łodzi dnem na błocie.Pozdrwiam Tornado

#1931 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 lipiec 2011 - 20:35

Ja dziś fajnie sobie pogadałem z człowiekiem, który jest moim klientem i ma firmę. Firma to pchacz do barek Bizon :mellow: , które tak uwielbiamy jak nam falę robią :lol:
Opisywał jak to poniżej Brzegu ciągle problem z niską wodą jest i płynąć się nie da, hihihi...

Ja mu mówiłem, że my wędkujący taką lubimy. A on się zachwycał jak to Niemcy wszystko mają pięknie skanalizowane i można pływać bez przeszkód. Konflikt interesów :mellow:

Ale człowiek bardzo sympatyczny.

#1932 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 lipiec 2011 - 21:33

3. 60-kilogramowe martwe ryby znaleziono w Brzegu Dolnym

Zatrute ryby w Odrze na Kręsku

Na rzece Odra, w pobliżu zakładów chemicznych PCC „Rokita” wędkarze znaleźli martwe ryby. Wśród płoci i kleni było około 40 sumów o wadze od 40 kg do 60 kg.: źródło Kurier Gmin Pow. Wołowskiego. http://www.kuriergmin.pl/




Znajomy z Brzegu (blisko zna sprawę) mówił że żadnego zatrucia nie było ;) ;) ;) a notatka w gazecie z palca wyssana. Niestety gazetom wierzyć nie wolno bezwarunkowo (niestety :( )- ale w tym przypadku można się cieszyć że informacja była fałszywa.

Tak czy siak dobrze że temat na forum się pojawił - bo trzeba reagować na takie zdarzenia.

#1933 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 lipiec 2011 - 22:16

Oby.....
Mimo to, jakby ktoś się bliżej przyjrzał Rokicie, to bym nie miał nic przeciw...

#1934 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 16 lipiec 2011 - 11:37

Nie widzę powodów żeby lokalna gazeta szukała taniej sensacji, mimo że tym razem dobrze żeby tak by było. Jak wrócę spróbuje jeszcze to zweryfikować. Dziwne jest to że po za gazetą nikt tego nie potwierdza. Inną sprawą jest to że poniżej Brzegu Dolnego Odra wanilią nie pachnie. Zapraszam po większych opadach. Przecież wiecie...

Połamania.
ps dwa dni temu bolki urządzały masową rzeź na nic nie winnych uklejkach. :huh:

#1935 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 20:00

A teraz wytrolują suma i będzie po dylematach co łowić. Pusto bydzie jak na Odrze pod Wrocławiem...


Wczoraj byłem po południu poniżej ujścia Widawy, trzy łódki na trola, w jednej po 5-ciu minutach holu sumek wylądował.

Pytanie z drugiej łódki:
- 120-cia ma?
- no, dooobre...
- taki najlepszy do jedzenia
- noo

Już chyba resztki dobijają :( ...

#1936 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:16

Klenie i Jazie były ale skutecznie udawały że ich nie ma, Leszcz dłuuuuugo… i cierpliwie udawał rekordowego bolenia <_< (za kapotę zahaczony), bolenie były ale w skali mikro, sandacz gustował w kleniowym menu :D (4cm instinkt), sumy (po raz pierwszy B) ) były ale płochliwe jak klenie (to jeszcze zweryfikujemy) – jednym słowem lato w pełni.

Załączone pliki



#1937 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:24

Piękny gratulacje, to okoń nilowy?
Bo na sandacza w tym roku jeszcze nie trafiłem :angry:


#1938 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 19:48

Gratulacje Jacek!

#1939 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:39

Brawo Jacek !!
Sandacz w nocy to musi być niezły czad...

Gratulacje.

Ja szykuję sprzęt na morskie sandacze :mellow:

#1940 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 lipiec 2011 - 10:58

...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych