Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9103 odpowiedzi w tym temacie

#4501 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2014 - 16:07

Fido - ja piszę się na wrocławskie piwko - proponuję w piątek 10.01, godz. 19ta ok? miejsce do ustalenia zależnie od liczby osób.

 

Co do planów: W Polsce rybki, na jesień, mi nie brały więc na wiosnę planuję wyskoczyć tam gdzie ryb więcej i są bardziej chętne  ;)  (Szwecja, Irlandia itp.).

 

Chętnych do pogadania o wynikach 2013 i/lub przyłączenia się do wyjazdu na większe rybki na wiosnę 2014 zapraszam na wędkarskie pogawędki przy powyższym piwku.



#4502 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 18:35

Ok, piątek mi odpowiada ale dopiero po 20-tej będę. Gdzieś pod torami? Dobry dojazd, tanie piwo...

 

Może postawić temat w umawialni?

 

1. analityk

2.Fido

 

http://jerkbait.pl/t...awy-wędkarskie/

Edit: to jest umawialnia :)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 02 styczeń 2014 - 20:51

  • Dedo lubi to

#4503 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:18

co to jest umawialnia?


  • Dedo lubi to

#4504 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:36

Wchodzisz na zakładkę "na ryby" i wpisujesz jako wydarzenie np. spotkanie, wybierasz datę i godzinę ...... i już :)



#4505 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:45

Dodane



#4506 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 styczeń 2014 - 20:24

Szukam chętnych na wyjazd na wiosnę na zagraniczne wędkowanie - czy ktoś z forumowiczów jest zainteresowany? Koszt to około 2-3 tys. zł. Termin prawdopodobnie połowa maja. Cel: szczupak + może pstrąg.



#4507 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:52

Dzisiejszy wypad na okonie zaowocował  ponad 20 sztukami w różnych rozmiarach na BT, lecz do forumowego minimum troszkę zabrakło, widziałem kręcące się bolki i sporo ich ataków na ukleje,  jutro powtórka, może będzie fota ;)


Użytkownik Booseib edytował ten post 05 styczeń 2014 - 15:13


#4508 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:47

Piątek o 19tej - piwo. Wg nieoficjalnych informacji ma być 5 osób + 2 na "chyba". Czyli czeka nas rekord frekwencji :)

Miejsce to: Pub "Pociąg" na ul. Bogusławskiego na wysokości Teatru Polskiego (pomiędzy Zielarnią a Emanuelle).

 

Dla potencjalnie spóźnialskich (i innych potrzebujących) mogę podać mój nr telefonu na priw (jak nie będzie w tym pubie ok to zmienimy lokal).

 

Pozdro


Użytkownik analityk edytował ten post 08 styczeń 2014 - 20:07


#4509 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:05

Czyli o której, Jacku?  :)



#4510 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:09

o 19tej.

 

Unia jak widać dotknie również tych co łowią poza miastem - info z pb.pl

 

Potok pieniędzy popłynie na rzeki

Do 5 lutego potrwają konsultacje społeczne dokumentów implementacyjnych do strategii rozwoju transportu do 2020 r. (z rozszerzeniem do 2030 r.). Ciekawostką jest zamieszczenie w nich listy planowanych inwestycji w infrastrukturę związaną z żeglugą śródlądową. Projekty, dzięki którym więcej towarów będzie można transportować rzekami, pochłoną aż 4,2 mld zł. Pierwszych przetargów na realizację inwestycji można się spodziewać jeszcze w tym roku. Wiele zadań będzie wykonanych na Odrze, by przywrócić jej żeglowność.

Resort infrastruktury i rozwoju zapowiada jednak także połączenia z Wisłą i innymi rzekami, dzięki czemu polskie wody śródlądowe staną się ważnym żeglugowym szlakiem europejskim, łączącym m.in. Holandię z Rosją. „Poprawa stanu infrastruktury dróg wodnych śródlądowych stworzy nie tylko możliwość wzrostu przewozów w relacjach krajowych, ale również szansę wzrostu przewozu ładunków w komunikacji międzynarodowej (…). Umożliwi również efektywne wykorzystanie połączenia dróg wodnych Polski z zachodnioeuropejskim systemem” — czytamy w dokumencie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Resort zakłada, że dzięki modernizacji szlaków wodnych część ładunków transportowanych drogami przeniesie się na rzeki. Urzędnicy liczą, że żegluga śródlądowa stanie się w Polsce ogniwem transportu intermodalnego — zwłaszcza przewozu materiałów budowlanych, paliw, chemikaliów czy płodów rolnych. Urzędnicy podkreślają też, że modernizacja infrastruktury rzecznej wpisuje się w unijną strategię związaną z ochroną środowiska.

„Transport śródlądowy uznawany jest za gałąź o niewykorzystanym potencjale, zaś zgodnie z założeniami polityki transportowej UE żegluga śródlądowa ma przyczyniać się do zrównoważenia systemu transportowego i realizacji celu, jakim jest przejście na mniej energochłonne, czystsze i bezpieczniejsze formy transportu” — czytamy w dokumencie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. O inwestycje w żeglugę śródlądową od lat apeluje Piotr Chajderowski, prezes OT Logistics.

Giełdowa spółka to dawna Odra-Trans. Z powodu braku żeglowności Odry musiała zmienić zarówno nazwę, jak i profil działalności. Obecnie w Polsce skupia się na transporcie lądowym oraz działalności portowej. Biznes żeglugowy prowadzi jedynie w okolicach Wrocławia, przeprawiając się do Niemiec, gdzie jest istotnym graczem w żegludze śródlądowej.

Piotr Chajderowski zapowiada, że chętnie wróci na polskie szlaki wodne, jeśli zostaną udrożnione. OT Logistics zyskać może też podczas realizacji modernizacyjnych inwestycji, bo ma doświadczenie w realizacji projektów hydrotechnicznych. Ręce zacierają również przedsiębiorcy budowlani. — Infrastruktura rzeczna to rynek interesujący dla Sinohydro. Spółka jest zainteresowana uczestnictwem w dotyczących jej przetargach — podkreśla Jacek Fabijańczuk, prezes kancelarii Bilans, która w Polsce reprezentuje chiński koncern. Poprawa żeglowności i usprawnienie szlaków transportowych to niejedyny powód planowanej realizacji inwestycji w infrastrukturę śródlądową.

Dzięki nim poprawi się też bezpieczeństwo powodziowe. Na liście są m.in. prace na Odrze związane z zimowym lodołamaniem oraz modernizacja budowli hydrotechnicznych na Wiśle oraz na kanałach rzecznych.



#4511 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:34

Działania lobbystyczno - propagandowe dla powyższych głupot były niedawno prowadzone w naszym radio Wrocław -  znany redaktorek w długiej audycji, niczym zaprogramowany powielał tą idylliczną  wizję; bezrefleksyjności jego nie mógł oczywiście przerwać mój telefon.., wszystko było jakby z góry zaplanowane, i wszystkim to się bardzo podobało. Od razu przypomniały mi się czasy dzieciństwa.., i komuny.



#4512 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 09:21

...Od razu przypomniały mi się czasy dzieciństwa.., i komuny.

Kurde, ale się odmłodziłeś, ja myślałem, że Ty z Kopernikiem do podstawówki chodziłeś :P 



#4513 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:22

Jutro sobie pogadamy... ;)



#4514 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:24

Nieeee. W ławce z Mikołajem Rejem siedział :D



#4515 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 12:08

:) mam przerąbane



#4516 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2014 - 12:14

Z racji, że będę jutro we Wrocławiu, przy okazji postaram się wpaść i pogawędzić chwilę z Wami :)



#4517 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 15:24

Patrzcie - jak ten czas leci... :)

 

Kamil, co na chwilę.., to będą długie i poważne rozmowy...



#4518 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 15:35

...kto wcześniej poszedł, ten wiele stracił...



#4519 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 16:13

A kto ostatni tego łeb nap...la :wacko:



#4520 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 styczeń 2014 - 16:29

Wy tu gadu gadu o piwku, a rybki na Odrze na gumeczki biorą oj biorą....!!! ;)