Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9103 odpowiedzi w tym temacie

#4581 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 luty 2014 - 15:49

Dzisiaj wybrałem się na "moją" gliniankę, założyłem woblerka ...... i w piątym rzucie wyciągnąłem 33 cm klenika  ...... jeszcze jestem zaskoczony :)



#4582 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2014 - 09:04

Witam. Wie ktoś może czy droga Opatowice Trestno jest przejezdna czy jakiś remont tam jest?



#4583 OFFLINE   morowy

morowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2014 - 11:03

Cześć.

Dojedziesz do Trestna. Droga Trestno-Blizanowice jest zamknięta.



#4584 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2014 - 11:58

.... gdyby ktoś miał zamiar wybrać się na Rędzin (Odra, ujście Ślęzy) to może sobie darować ...... ryją, kopią i wycinają. Na wodzie masa połamanych lub uciętych gałęzi, gałązek i innego świństwa ..... zgroza :(



#4585 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2014 - 19:22

Dołączyłem do tych co sezon rozpoczęli na zero :mellow: ale trzeba już było rzekę odwiedzić bo tęskno.

Ukleja już pojawia się na powierzchni i jakieś małe drapieżcę do niej startowały. Cuś jakby 2-3 puknięcia miałem i jedno wyjście bolka (chyba) albo mega jazia (mniej prawdopodobne) zaliczyłem do invaderka. Wody w rzece b.mało i do tego spadała jeszcze - nie za dobrze.


Użytkownik analityk edytował ten post 02 marzec 2014 - 19:23


#4586 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 03 marzec 2014 - 21:54

Sławek gratuluję... :clappinghands: kijek rozdziewiczony,ryba była i pogoda piękna też,jednym słowem,wiosenne łowy czas zacząć... :good: :rockon: pzdr

 

Dzięki,

takie łowienie to sama przyjemność. Mimo, że rybka to typowy 35 cm przeciętniak, ucieszyła mnie bardzo.

Wczoraj też odwiedziłem rewiry, ale żaden kleofas nie chciał zapozować.

 

Krystian,

myśl coś myśl :)



#4587 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 marzec 2014 - 22:07

Dzięki,

takie łowienie to sama przyjemność. Mimo, że rybka to typowy 35 cm przeciętniak, ucieszyła mnie bardzo.

Wczoraj też odwiedziłem rewiry, ale żaden kleofas nie chciał zapozować.

 

Krystian,

myśl coś myśl :)

Myślę Sławku intensywnie... :) Tyle tylko,że kolejny wyjazd do Niemiec pokrzyżował mi troszkę plany... :(



#4588 OFFLINE   morowy

morowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 07:26

A teraz z troszkę innej beczki: http://pzw.katywrocl...&id=7&Itemid=43 .

Tak lokalne koła PZW dbają o przywrócenie świetności zbiornikowi - receptą są marcowe (!) zawody spiningowe organizowane na martwej rybie..

Cytat z regulaminu: "Zawody rozgrywane na martwej rybie. Po złowieniu ryby do zabrania należy natychmiast uśmiercić. Martwe ryby zabiera zawodnik".



#4589 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 04 marzec 2014 - 08:33

O co tutaj chodzi???Jak w marcu można organizować zawody spinningowe na martwej rybie nie wyłączając gatunków objętych okresem ochronnym...?



#4590 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 18:56

nie no czytam i nie wierze....co za koło i co to za prezes...na jakim zbiorniku te zawody bo nie mogłem znaleźć ?



#4591 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 19:06

słynny Mietków, szkoda gadać...zawody w marcu na pirsie, będą czesać na bt wypchane ikrą okonki.



#4592 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 19:44

ja pier.... co dupki :angry:. o co chodzi? Może by tak uzasadnili jakoś swoje działanie? Prześlę tego linka do ZG PZW - niech sobie popatrzę na lokalne władze. Iść na takie zawody to wstyd na maxa.



#4593 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 19:53

Ja popchnąłem maila jak niżej - proponuje abyście podobne wysłali:

 

adresy: 'rzecznikprasowy@zgpzw.pl'; 'administracja@zgpzw.pl'; 'micek@zgpzw.pl'; 'sportpzw@zgpzw.pl'; 'zgpzw@zgpzw.pl'; 'pzw.ksiegowosc@zgpzw.pl'

 

Treść:

Wnioskuję o wydanie zakazu przeprowadzenia takiej imprezy oraz udzielenie indywidualnej i publicznej nagany (oraz wyciągnięcie właściwych konsekwencji personalnych) za organizacje tak szkodliwej imprezy. Zastrzeżenia: połów ryb tarłowych, promocja lekceważenia regulaminu, promocja i przyzwolenie na zabieranie ryb tarłowych, wyrządzenie szkody dla populacji ryb w zbiorniku itd.).

Link do imprezy: http://pzw.katywroclawskie.com/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=7&Itemid=43

 

Z poważaniem

 .....................

 

 



#4594 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 19:54

Na tym zbiorniku miesiarze tłuką od jesieni te okonie. Chwała się jeszcze,że po kilkadziesiąt sztuk łapią. Wiem jakie, bo we wrześniu byłem tam na pontonie za sandaczem. Po całym dniu bez nawet brania zatrzymaliśmy się przy pircie na pół godziny. Wszystkie jeden wymiar. Po kilkanaście cm. Okupuja do dzisiaj - takie sluchy mnie dochodzą.

#4595 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 20:08

też powysyłałem, zobaczymy czy to cokolwiek ich obchodzi.



#4596 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 04 marzec 2014 - 20:17

też powysyłałem, zobaczymy czy to cokolwiek ich obchodzi.

Ja także...Zobaczymy czy choć odpowiedź dostaniemy...



#4597 OFFLINE   pankowaty

pankowaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2014 - 20:37

W regulaminie zawodów jest napisane:

 

VI. GATUNKI RYB.

W zawodach spinningowych do wyniku zalicza się następujące gatunki ryb drapieżnych: boleń, brzana, głowacica, jaź, kleń, lipień, łosoś, okoń, pstrąg potokowy, tęczowy i źródlany, sandacz, sum, szczupak, troć, troć jeziorowa. Ryby zahaczone poza obrębem głowy nie są zaliczane do punktacji. Obręb ten wyznaczają pokrywy skrzelowe. W zawodach obowiązują okresy ochronne łowionych ryb określone w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb oraz niżej wymienione gatunki ryb zaliczanych na zawodach spinningowych.

 

tak więc nie liczyłbym na konsekwencje...


Użytkownik pankowaty edytował ten post 04 marzec 2014 - 20:37


#4598 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 04 marzec 2014 - 21:34

W regulaminie zawodów jest napisane:

 

VI. GATUNKI RYB.

W zawodach spinningowych do wyniku zalicza się następujące gatunki ryb drapieżnych: boleń, brzana, głowacica, jaź, kleń, lipień, łosoś, okoń, pstrąg potokowy, tęczowy i źródlany, sandacz, sum, szczupak, troć, troć jeziorowa. Ryby zahaczone poza obrębem głowy nie są zaliczane do punktacji. Obręb ten wyznaczają pokrywy skrzelowe. W zawodach obowiązują okresy ochronne łowionych ryb określone w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb oraz niżej wymienione gatunki ryb zaliczanych na zawodach spinningowych.

 

tak więc nie liczyłbym na konsekwencje...

 

Konsekwencje można byłoby wyciągnąć za ten punkt zapisu w komunikacie:

Cyt:

V. PUNKTU KARNE.

Punkty (waga) karne zostaną odjęte zawodnikowi który dał do zważenia ryby niewymiarowe lub nie zaliczane gatunkowo x 3, przykład:

·        Ryby ważą 0,250 kg x 3 = 0,750 kg karnych.

Ta waga zostanie odliczona od wagi złowionych ryb.

 

Tzn.  można przynieść do wagi 100 małych okoników i jak się nie zaliczą, to trudne co najwyżej wyjdzie się na minusie...żal.

Sam od ładnych paru ładnych  lat startuje w zawodach (wyłączenie rozgrywanych na ,,żywej rybie" w tym z cyklu Gp Polski) ale z takimi bzdurami w komunikacie się nie spotkałem. :o

 Nie dziwie się później, że kolegów stosujących zasady c&r, na samą wiadomość o rozgrywanych jakiś zawodach zbiera na wymioty.


  • krystiano1981r lubi to

#4599 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 22:38

Niepojęte dla mnie - chcą ściągnąć nad wodę dziesiątki spinningistów którzy będą kłuli tarłowe sandacze i szczupaki a zabierali jedynie okonie (+ jakiś przyłowiony kleń czy jaź) o to chodzi? Może to taka metoda odłowu zbędnego okonia i uczenia C&R na przykładzie szczupaka i sandacza? :angry:  Masakra jakaś. Jaka idea przyświeca organizatorom?


  • krystiano1981r lubi to

#4600 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2014 - 13:01

@Analityk - to chyba jedyne sensowne wytłumaczenie - też tak pomyślałem, bo czemu na martwej rybie i to w takim okresie? Chcą obniżyć populację okonia żeby nie wyżarł ikry cenniejszych gatunków? I przy mięsiarstwie i kombinacjach z poziomem wody będzie rybna pustynia. Nie ma szczęścia Mietków...

 

Tak czy siak zawody na martwej rybie to dla mnie skandal.