Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9103 odpowiedzi w tym temacie

#4641 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2014 - 18:21

Witam. Pytanie proste jako, że zbliża się weekend to oczywiście kroi się wyprawa na rybki otóż jakie miejsca polecacie teraz na klenio-jazie we wrocku lub okolicach. Czy Opatowice to będzie dobry wybór?


Użytkownik bilox edytował ten post 20 marzec 2014 - 18:22


#4642 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 20 marzec 2014 - 19:01

Siemanko !

A tak bez kamuflażu to gdzie na Bystrzycę na jazio-klenie powyżej Mietkowa , jutro mam jeszcze 1 dzień wolnego i chciałbym potestować nowy kijek i kleniowe wobki ?

oczywiście te otrzymane od mojego braciszka !


Użytkownik rush111 edytował ten post 20 marzec 2014 - 19:13

  • Kamil Z. lubi to

#4643 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 marzec 2014 - 20:09

Siemanko !

A tak bez kamuflażu to gdzie na Bystrzycę na jazio-klenie powyżej Mietkowa , jutro mam jeszcze 1 dzień wolnego i chciałbym potestować nowy kijek i kleniowe wobki ?

oczywiście te otrzymane od mojego braciszka !

Szkoda, że powyżej a nie poniżej Mietkowa chcesz poławiać. ;)

Jest plan, że od przyszłego sezonu od Mietkowa aż do Marszowic ma być woda krainy pstrąga i lipienia !

Oj będzie się działo !


  • Kamil Z. lubi to

#4644 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 20:57

Chyba będą przemalowywać klenie, żeby wyglądały jak pstrągi, ale taka zmiana była by dobra.



#4645 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2014 - 23:03

Siemanko !

A tak bez kamuflażu to gdzie na Bystrzycę na jazio-klenie powyżej Mietkowa , jutro mam jeszcze 1 dzień wolnego i chciałbym potestować nowy kijek i kleniowe wobki ?

oczywiście te otrzymane od mojego braciszka !

A witam przy okazji mojego krajana(mieszczanina ? ;) )

 

 

Szkoda, że powyżej a nie poniżej Mietkowa chcesz poławiać. ;)

Jest plan, że od przyszłego sezonu od Mietkowa aż do Marszowic ma być woda krainy pstrąga i lipienia !

Oj będzie się działo !

 

Taka zmiana ma być, już od przyszłego roku ten odcinek będzie na liście wód górskich. Jestem w kontakcie z osobami, które się w to przedsięwzięcie na miejscu angażują, a nad całym projektem czuwa ponoć wrocławski ichtiolog prof. Witkowski. Mam nadzieję, że temat wypali, a jak coś się więcej dowiem, to dam znać ;)

 

Pozdrówka

Kamil



#4646 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 21 marzec 2014 - 06:42

Taka zmiana ma być, już od przyszłego roku ten odcinek będzie na liście wód górskich. Jestem w kontakcie z osobami, które się w to przedsięwzięcie na miejscu angażują, a nad całym projektem czuwa ponoć wrocławski ichtiolog prof. Witkowski. Mam nadzieję, że temat wypali, a jak coś się więcej dowiem, to dam znać ;)

 

Pozdrówka

Kamil

W sumie sam pomysł bardzo udany, jednak nie wiem czy wybór samego łowiska jest trafny. W tym momencie jest w okręgu woda górska a o niej ani słowa. Po co przekształcać jedno gdy drugim po prostu wystarczy się zająć ? :huh: Dziwne. Ciekawe czy leśne ludki się zgodzą by zabrać "spławikom" taki kawał wody. :D Do tego dochodzi Mietków. Kilka lat starań może załatwić na amen zrzut z Mietkowa, np. taki jak był w zeszłym sezonie i ..... adios pstrągowe łowisko ! :unsure:

 

No i i jeszcze kasa ! Ile ton pstrąga należy wpuścić by można było powiedzieć o Bystrzycy - "kraina pstrąga i .... "  B)

Z tą sprawą jest jak z meczami polskiej reprezentacji. Kibicuję silnie, ale i tak nie wierzę w sukces ! Raczej nie tędy droga.


Użytkownik Erin edytował ten post 21 marzec 2014 - 06:48

  • oland i Slavobeer lubią to

#4647 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 21 marzec 2014 - 08:32

W sumie sam pomysł bardzo udany, jednak nie wiem czy wybór samego łowiska jest trafny. W tym momencie jest w okręgu woda górska a o niej ani słowa. Po co przekształcać jedno gdy drugim po prostu wystarczy się zająć ? :huh: Dziwne. Ciekawe czy leśne ludki się zgodzą by zabrać "spławikom" taki kawał wody. :D Do tego dochodzi Mietków. Kilka lat starań może załatwić na amen zrzut z Mietkowa, np. taki jak był w zeszłym sezonie i ..... adios pstrągowe łowisko ! :unsure:

 

No i i jeszcze kasa ! Ile ton pstrąga należy wpuścić by można było powiedzieć o Bystrzycy - "kraina pstrąga i .... "  B)

Z tą sprawą jest jak z meczami polskiej reprezentacji. Kibicuję silnie, ale i tak nie wierzę w sukces ! Raczej nie tędy droga.

 

no to będziemy mieli pstrągi w Odrze  :ph34r:

faktycznie słusznie zauważyłeś Mietków jest nieobliczalny , choć pstrąg jest przyzwyczajony do gwałtownych zmian poziomu wody i nurtu raczej nie spłynie -tak sądzę 



#4648 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 21 marzec 2014 - 13:16

Siemanko !

A tak bez kamuflażu to gdzie na Bystrzycę na jazio-klenie powyżej Mietkowa , jutro mam jeszcze 1 dzień wolnego i chciałbym potestować nowy kijek i kleniowe wobki ?

oczywiście te otrzymane od mojego braciszka !

czesc Kolego

 

pochwal sie jak wyniki na Bystrzycy powyzej mietkowa

 

woda w rzece jest ??? :)

 

Pozdrawiam



#4649 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 marzec 2014 - 18:14

Odra przy ujściu Bystrzycy .... jeden klenik (na oko 30+) z dołka na końcu opaski ..... i przez nastepne dwie godziny ani brania. Niestety jeżeli chodzi o Bystrzycę, to właśnie wykarczowali i rozryli jej ujście ..... kolejne miejsce w plecy :(



#4650 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2014 - 14:17

Byłem dzisiaj na Odrze w Trestnie wyników nie miałem ale jakie ryby w środku nurtu się spławiały to aż żal ściskał, że nawet brania nie miałem.

Druga sprawa to wobki za lekkie do tak dalekich rzutów aby sięgnąć środka. Wieczorem mam zamiar też się ruszyć ale pytanie gdzie, sam jeszcze nie wiem a u Was jak wyniki?



#4651 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2014 - 14:58

Mietków, a raczej wahania wody mogą być swego rodzaju problemem, ale jeśli woda spuszczana by była stopniowo i nie w okresie np. inkubacji ikry, to ryby powinny dać sobie radę. Z tym jeszcze się zobaczy, bo już słyszałem np. takie głosy(na razie nie potwierdzone), że Mietków jakiś czas miałby być zbiornikiem suchym..

Chyba, że łowisko miałoby mieć charakter put&take, wtedy co sezonowe wahania poziomu wody nie miałyby znaczenia. Co innego, jeśli populacja miała by być budowana od podstaw. Zobaczymy. Ja tam się cieszę, że coś się rusza, że ludzie chcą i zaczynają działać. Jak tylko wszystko ruszy będę chciał w miarę swoich skromnych możliwości zaangażować się w to przedsięwzięcie.

 

 

Pozdrówka

Kamil


  • Slavobeer lubi to

#4652 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 22 marzec 2014 - 16:44

Tutaj bardziej chodzi nie o same wahania jak o cały brud który spłynie na choćby ewentualne tarliska. Nikt Ci nie zagwarantuje , że nie zrobi się kolejnej rewolucji na Mietkowie. Wprowadzenie łowiska "put&take" to przecież bzdura. Nie chodzi chyba by wpuszczać by wyławiać. Choć w sumie to bardzo dolnośląskie.  :( Plany jakiś tam ( nazwy brak ) klub ma ambitne, ale nie wie jeszcze czy zostanie zmieniony operat na tą rzekę.  :) W sumie o operacji cisza w necie. Chyba tylko dlatego,że jak nic z tego wszystkiego nie wyjdzie to i blamaż ominie rewolucjonistów. :ph34r: 

A może to kaczka dziennikarska, tzn. wędkarska !? 1 kwietnia tuż ! :D 


Użytkownik SławomirW edytował ten post 22 marzec 2014 - 16:48


#4653 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2014 - 17:12

Jaki blamaż? Wg mnie lepiej spróbować, nawet jakby miało nie wypalić, niż siedzieć bezczynnie i marudzić, że ciągle lipa. W przypadku niektórych wędkarstwo już przybrało głównie formę kolekcjonerską i internetową. Ja tam wolę łowić ryby. 

Kaczka dziennikarska chyba nie. Ze zbyt wielu źródeł słyszałem o tym projekcie...

 

 

Pozdrówka

Kamil



#4654 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 17:18

panowie , a przepławki dla ryb? są na tym odcinku? chyba od tego powinno się zacząć, sąsiednia rzeka Strzegomka tam by pasowały pstrągi



#4655 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 17:21

chociaż z drugiej strony bez problemu z Bystrzycy do Strzegomki sobie wpłyną , jakby oczywiście były przepławki


  • Slavobeer lubi to

#4656 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 22 marzec 2014 - 17:51

Strzegomka niby górska - pstrągów brak. Totalny brak. Bystrzyca nizinna - to pstrągi mają wpuszczać. :blink:  :D

W Bystrzycy trochę szczupłych pływa, to za ewentualnym kropkiem z wolframem trzeba będzie chodzić. :ph34r:

Chyba, że agregatem będą po wodzie hulać, bo co to za woda górska będzie jak tak każda ryba siedzi !? :huh:



#4657 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 18:14

dawno nie byłem przed Kątami na ,,progu" a pamiętam ,że była tam ala przepławka w postaci szyny stalowej, jest jeszcze? czy skończyła na skupie złomu?


  • pankowaty lubi to

#4658 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 marzec 2014 - 19:47

Slavo to co wydasz na wóde to później morze przyjmie ;) lepiej w sprzet inwestować ;)

 

Nooo masz rację, dlatego trzeba bimberek pędzić bo to taniej wychodzi :))  I na sprzęcik starczy.


  • krystiano1981r lubi to

#4659 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 22 marzec 2014 - 21:03

Nooo masz rację, dlatego trzeba bimberek pędzić bo to taniej wychodzi :))  I na sprzęcik starczy.

:clappinghands: :clappinghands: :clappinghands:



#4660 OFFLINE   miki

miki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 12:13

Siemanko ja jestem z żarowa i często wędkuje , a raczej łapie tlen na górskiej Strzegmce.Rzeczka jest cudo ,ma mega potencjał na pstrągowy raj ,więc morze lepiej zająć sie Strzegomkom na poważnie ,zarybić,pilnować,a najlepiej zrobić no kill ,a nie kominować z Bystrzycą.W tym sezonie byłem ki,kilka razy złapałem jednego kabana i miałem wyjście prawdziwego krokodyla ale sie rozmyślił...Ale tych już nie ma bo zjadł je jeden miejscowy łowca.Na Strzegomce pstrągów jest bardzo mało a łowione ryby przeważnie śą duże. ,brakuje młodych ryb i bez zarybień pstrągi same nie dadzą rady .