Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4901 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 czerwiec 2014 - 04:38

Jurek,

na zdjęciu tego nie widać, ale przejrzystość wody to było zero.

Woda nagle zaczęła iść w górę, mętniała dosłownie w oczach. Ryba wzięła na mętnej wodzie przy brzegu , w miejscu w którym za kilka/kilkanaście minut z wody prawie stojącej zrobiła się wręcz rwąca.

Sławek, wiem, wiem. W ubr. wyholowałem ze stoku z byłej pierwszej główki, przy wejściu do zatoki "policyjnej" zanderka z takiego kakaa,(pogranicze mieszania się wód- czystej z zatoki z wodą zabudzoną z Odry), że ci, którzy widzieli mnie łowiącego w takiej zupie - śmiali się :P A ja wprost nie mogłem uwierzyć, że było to możliwe. 

Kosztowało mnie to zabarwienie pleciony na brąz i godzinne czyszczenie spina i szpuli. 

Teraz nawet nie można wypłynąć na Odrę - bo jak mówię, diabeł cegły mieli :lol: , taka zupa :angry:



#4902 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 03 czerwiec 2014 - 09:49

Ja tak za namową Fido Angela-a chodzę nad tą syfiastą wodę i próbuję.

Bolka póki co nie potrafię złowić, ale skoro można już za sandałkiem, to próbuję :)  I się udało.

W weekend, mam nadzieję, poprawka :)

Nie można odpuszczać bo człek z wprawy wyjdzie, hihi.



#4903 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:29

Ktoś ma ochote się wybrac na wspolny spinning jutro rano gdzies we wrocławiu, ewentualnie w czwartek rano grunt/spławik/spinning ?

PW.


Użytkownik michalvcf edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 20:29


#4904 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 21:16

Dziś po dłuższej przerwie nieco powędkowałem. Woda jeszcze bardzo brudna i dużo śmieci niesie ale 2 rybki nieduże złowiłem + parę wyjść + jedna rybka okazała się za duża :angry: Po braniu ze środku klatki rybka wypłynęła w nurt (nie udało się zatrzymać - już w zatoce należało dać hamulec na maksa ale nie przypuszczałem wtedy że to taki klocek) a potem to już tylko mogłem coraz to mocniej dokręcać hamulec aż w końcu nowe 0,22 strzeliło (kiedy już dno szpulki było widać). Pewno sumek, dupek zabrał mi najlepszego wobka :(

 

 

straciłem ładnego bolka pow 70 cm :(

i poszły mi 2 olbrzymie ryby w ciągu 3 dni, jednej jestem pewiem, że sum, druga??? hmmm wole nie wiedzieć

no ale to jest wkalkulowane w nasz żywot 

 

 

A ja się wam dziwię bo taka woda to szansa na największe sztuki, w tamtym roku jak szła fala to połowiłem za cały rok.(...) No i pamiętajmy o 20-to funtowym zestawie bo jak w nurt pójdzie taki smok to trzeba mieć czym go zatrzymać.

Połamania.

Żeby nie było , że nikt nie ostrzegał :P

 

A propos pływania na takiej wodzie to śmiało można, nawet kwoczyć za sumem można przy okazji a później rundkę, dwie z trola i dalej na następne miejsce.

 

Szlag by to trafił :angry: ...



#4905 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:45

Panowie jaki stan na Odrze? dalej taki wysoki i kawa z mlekiem płynie?



#4906 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 czerwiec 2014 - 14:50

http://www.oki.szcze...efaulte21b.html



#4907 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:39

A dalej taka brudna? :)



#4908 OFFLINE   Kingfisher Club Tomek K.

Kingfisher Club Tomek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWałcz-Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kozioł

Napisano 04 czerwiec 2014 - 16:27

A dalej taka brudna? :)

Brudna .

#4909 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 05 czerwiec 2014 - 15:30

Wczoraj 3h na Odrze w mieście bez kontakraktu z rybą, brak jakiejkolwiek aktywności. Później kolejne 3h na ujściowym odcinku Oławki, tam kilka drobnych kleni i niestety nietrafione wyjście bolka +/- 60cm pod nogami.

 

Chyba jakiś złośliwiec za mną chodzi, bo wszyskie miejsca, które we Wrocławiu odwiedzałem z kijem zostały zamienione w plac budowy. Brak pomysłu na następny wypad.



#4910 OFFLINE   Kingfisher Club Tomek K.

Kingfisher Club Tomek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWałcz-Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kozioł

Napisano 05 czerwiec 2014 - 17:25

Wczoraj 3h na Odrze w mieście bez kontakraktu z rybą, brak jakiejkolwiek aktywności. Później kolejne 3h na ujściowym odcinku Oławki, tam kilka drobnych kleni i niestety nietrafione wyjście bolka +/- 60cm pod nogami.
 
Chyba jakiś złośliwiec za mną chodzi, bo wszyskie miejsca, które we Wrocławiu odwiedzałem z kijem zostały zamienione w plac budowy. Brak pomysłu na następny wypad.

Powyżej zoo nie kopią. Woda już lepiej wygląda , na jakieś 15-20 cm coś widać.

#4911 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 05 czerwiec 2014 - 17:51

Byłem na przeciwko zoo, ale jak pisałem nie zaobserwowałem żadnej aktywności ryb(nie licząc zbiórki jazia zupełnie poza moim zasięgiem). Może wybrałem złą stronę, albo powinienem udać się bardziej w górę rzeki. Choć możliwe, że po prostu boleń nie ganiał tego dnia przy powierzchni..... albo po prostu jestem ślepy :mellow:



#4912 OFFLINE   Kingfisher Club Tomek K.

Kingfisher Club Tomek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWałcz-Wrocław
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kozioł

Napisano 05 czerwiec 2014 - 18:45

Byłem na przeciwko zoo, ale jak pisałem nie zaobserwowałem żadnej aktywności ryb(nie licząc zbiórki jazia zupełnie poza moim zasięgiem). Może wybrałem złą stronę, albo powinienem udać się bardziej w górę rzeki. Choć możliwe, że po prostu boleń nie ganiał tego dnia przy powierzchni..... albo po prostu jestem ślepy :mellow:

Wyżej jest lepiej.
  • tomaszka03 lubi to

#4913 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 05 czerwiec 2014 - 19:28

Witam Panowie. Ja wybieram się na bartoszowice w sobotę 4 rano jakoś tak na odcinek od jazu w dół rzeki 2 tygodnie temu bolki współpracowały miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Oczywiście chętnych zapraszam do wspólnej wyprawy.



#4914 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:11

Poniżej miasta też nie ma szału. Ostro kombinują z wodą góra-dół. A poza tym woda brudna, sporo śmieci płynie.



#4915 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 06 czerwiec 2014 - 08:35

Witam Panowie. Ja wybieram się na bartoszowice w sobotę 4 rano jakoś tak na odcinek od jazu w dół rzeki 2 tygodnie temu bolki współpracowały miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Oczywiście chętnych zapraszam do wspólnej wyprawy.

kolego mówisz o kanale żeglugowym? ja kolejny dzień o kiju wracam:( zero bolka zero czegoś innego co cokolwiek co spowodowało by aby ręka śmierdziała rybą:) ostatnio Opatowice w dół, zwierzyniecki w dół ale tam ciągnie woda i nie chce się ustabilizować jakieś dziwne czasy:(



#4916 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 06 czerwiec 2014 - 11:14

Witam, Koledzy mozecie polecić jakieś staw, stawy, na terenie wrocławia gdzie mozna przejechać się na rowerku i wygodnie psiedzieć z wędka? grunt/spławik.



#4917 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 czerwiec 2014 - 11:24

Zimowisko barek?



#4918 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 06 czerwiec 2014 - 11:33

Siemka. Słyszałem że na stawach w Piekarach /Udanin/ bierze ładna płoć, ale na rowerek to trochę za daleko ;)

#4919 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:00

.... na spławik polecam staw przy ul. Głównej, zarybiany, pilnowany, łatwo dostępny ...... nawet ryby biorą :)



#4920 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:15

Wróciłem właśnie z krótkiego rekonesansu na bartoszowicach i muszę stwierdzić, że przez ostatnie dwa tygodnie zielsko strasznie wystrzeliło w górę, więcej przedzierania się po brzegu niż łowienia. Druga sprawa to ciągle utrzymująca się brunatna barwa wody wraz z masą patyków gałęzi itp. habazi. Stawiam pod znakiem zapytania jutrzejszy poranny wypad na ryby na pewno ten na bartoszowice. Co u Was Panowie gdzie bolek bije :D ???






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych