Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6461 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2016 - 08:12

Moja główna teoria spadku populacji bolenia poniżej Brzegu \dolnego wiąże sie z niżówką i wielkimi ciagłymi wahaniami wody - takie zjawisko nie występuje powyżej Wrocka.

A wczoraj wzdłuż opaski na wysokości barek (za jednostką wojskową) oraz po drugiej stronie - na tych główkach, które jeszcze przetrwały te remonty trochę ataków było i co nieco woda żyła.
Poza tym, na wpływie do Mietkowa widać jeszcze całe grupy pięknych bolków, ale jakieś niechętne do ataku. A drobnicy na płyciznach, fakt, totalnie zero.

 

Moja główna teoria spadku populacji bolenia i klenia poniżej Brzegu Dolnego wiąże sie z niżówką i wielkimi ciagłymi wahaniami wody (szkodliwymi dla ekosystemu) - takie zjawisko nie występuje we Wrocku i powyżej Wrocka. To dziwne że w mieście i powyżej też cisza (chyba ze obraz z jerka nie jest obiektywny). Albo powinny być spore różnice miedzy tymi dwoma akwenami rozdzielonymi śluzami albo przyczyna "ciszy" leży gdzie indziej.

 

Może mistrzowie sie wypowiedzą? Zapraszam.

Mistrzowie dużo bywaja nad wodą (pewno z 4/5 razy wiecej niż ja) i więcej widzą/więcej wiedzą - ciekawe jakie mają zdanie co do zmian populacji bolka/klenia na przestrzeni ostatnich lat.


  • ens lubi to

#6462 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 maj 2016 - 08:16

Wczoraj w pół dnia woda skoczyła o pół metra, by wczesnym popołudniem zacząć spadać i do teraz to już prawie metr mniej...Masakra.



#6463 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 10 maj 2016 - 08:31

Macie rybna rzeke a narzekacie, zapraszam na Warte ponizej Jeziorska zobaczymy co wtedy powiecie :) A przyczyna malej aktywnosci bolkow pewnie tkwi w niskiej jak na maj temp. wody, nocne przymrozki w kwietniu zrobily swoje ale z dnia na dzien powinno byc coraz lepiej, przynajmniej mam taka nadzieje ;)
  • Sławek77 lubi to

#6464 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 maj 2016 - 08:36

Nikt nie narzeka na ilość ryb, tylko warunki, jakie panują. A to różnica. Bliskość śluzy i mała szerokość koryta powodują, że wahania są gwałtowne i bardzo znaczące. Trudno, by sprzyjało to dobrym połowom. Podobnie, jak zeszłoroczna niżówka, kiedy były miejsca, że na całej szerokości rzeki było 30-40cm wody. Sporo ryb pewnie zeszło niżej, gdzie woda stabilniejsza, bardziej przewidywalna, głębsza i bezpieczniejsza.


  • s4mo lubi to

#6465 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 maj 2016 - 08:40

Witam Kolegów po dłuższej przerwie :)

Z racji moich wieczornych pobytów na rehabilitacji, mam okazję połowić 20-30 minut przed i godzinkę/półtorej po zabiegach. Powiem Wam, że w sumie to nie wiem o co chodzi z tym narzekaniem na brak ryb w rzece... Fakt faktem, że bolka majowego jeszcze nie mam na koncie, ale codziennie niemalże mam ryby na kiju. Niestety mi schodzą... :(  Ataków bolków jest mnóstwo na Odrze, ale oczywiście nie jest to "gotująca się" woda, chociaż uklejki strzelają w górę aż miło. Może to ja mam takie szczęście, że gdzie bym nie poszedł to w zasięgu wzroku zawsze namierzę stada uklejek :) Czasem jest to kilkadziesiąt sztuk, ale ostatnio widziałem setki, tysiące rybek !!! A obok nich jeden lub dwa bolenie, które nie dawały im spokoju. Wieczorem przepięknie spławiają się jaśki, ale niestety poza zasięgiem rzutu. Nawet Bullety od Andrzeja L. czy Bromby w wersji heavy ołów :) nie dolatują hahahaha.

Widziałem też ataki kilku boleni na raz :)

 

Tak, że chyba nie jest tak źle, może czas zabrać dzieciaki nad rzekę i nałowić się do bólu uklejek? Też frajda będzie :)

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 10 maj 2016 - 08:42


#6466 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 maj 2016 - 08:41

A tak w ogóle to Patryk i Tasiek na północy kłują nam teraz nasze wrocławskie bolki :lol: Te duże :)


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 10 maj 2016 - 08:42


#6467 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 maj 2016 - 08:56

Sławku, domyślam się, o jakich rejonach piszesz. Fajnie, że tam już się bolki ruszyły. Ja na wczorajsze 4h nad rzeką, zaobserwowałem 3-4 ataki o zachodzie słońca. Tak, to martwica, jak 1 maja.


  • TomekSudety lubi to

#6468 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 maj 2016 - 10:33

Nie jest tak źle :), ale na większe ryby chyba jeszcze chwilkę przyjdzie zaczekać.

Póki co łowi tylko Ziom :), a ja robię za fotoreportera. Mi ryby schodzą z kija :)



#6469 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 maj 2016 - 10:53

Nie jest tak źle :), ale na większe ryby chyba jeszcze chwilkę przyjdzie zaczekać.

Póki co łowi tylko Ziom :), a ja robię za fotoreportera. Mi ryby schodzą z kija :)

 

Sławek ja mam podobnie choć kilka bolków wyciągnięte ale żaden nie przekroczył 60cm ;)



#6470 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 maj 2016 - 11:16

Sławek ja mam podobnie choć kilka bolków wyciągnięte ale żaden nie przekroczył 60cm ;)

 

Wczoraj miałem dwa większe na kiju, ale nie chciały zapozować :) A w kamizelce aparat naszykowany + statyw....

Może trzeba na Spiritach dopisać na czerwono C&R :)



#6471 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 maj 2016 - 14:20

Jak tak czytam relacje to powoli zaczynam się cieszyć że jestem uziemiony w domu :lol: Wczoraj spacer od mostu Dmowskiego do Sikorskiego. Drobnicy masa - drapieżników 0  :)  Wieczorkiem jaśki i klenie coś tam zbierały ale wszystko drobne. 
W jednej takiej wrocławskiej zatoczce przyuważyłem stado jasiów, kuszą strasznie. Duże, kanciaste, opasłe :rolleyes:  Tylko muchi nie ma jak podać a do wobków odwracają się ogonem  :D  Cwaniaczki!



#6472 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2016 - 19:18

Jak tak czytam relacje to powoli zaczynam się cieszyć że jestem uziemiony w domu :lol: Wczoraj spacer od mostu Dmowskiego do Sikorskiego. Drobnicy masa - drapieżników 0  :)  Wieczorkiem jaśki i klenie coś tam zbierały ale wszystko drobne. 
W jednej takiej wrocławskiej zatoczce przyuważyłem stado jasiów, kuszą strasznie. Duże, kanciaste, opasłe :rolleyes:  Tylko muchi nie ma jak podać a do wobków odwracają się ogonem  :D  Cwaniaczki!

Ja widziałem takie zjawisko koło mostu uniwersyteckiego. Myślałem że to Jazie... dopóki nie przyszedł straszy Pan  i nie zaczął ich wyciągać na chleb okazało się że to były wielkie płocie 


  • Zed Zgred lubi to

#6473 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 maj 2016 - 19:26

Bardzo możliwe, nawet bardziej niż kleniowa wyżerka, rybki były niewielkie. Następnym razem zabiorę muchówkę i sprawdzę organoleptycznie :) Kilka mrówek mam ukręconych, pewnie nie pogardzą.


  • Casdamato i Kamil Z. lubią to

#6474 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 maj 2016 - 09:36

Wczoraj na rybkach kilka okonków, sporadyczne ataki bolka ale się niedługo to zmieni ;)  spotkałem nad wodą Andrzeja L. który szykował armię uklejek do walki z bolkami :D :D  będzie dobrze.


  • TomekSudety lubi to

#6475 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2016 - 21:45

A Andrzej nie jest na sanie? W weekend Ogólnopolskie Zawody Spinningowe - GPP "Puchar Sanu 2016



#6476 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 maj 2016 - 21:55

jeszcze szykował partię na bolki .... :D

wspominał że wybiera się pstrągi  na zawody


Użytkownik biker1 edytował ten post 11 maj 2016 - 21:57


#6477 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2016 - 16:42

Zauważyliście zwiększoną aktywność bolenia ? Ja nieznaczeni tak i coś tam łowie ale same takie 45



#6478 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2016 - 18:14

Tak. Na dwa wyjścia 5 boleni
Największy 58 cm. Małe ale ilość ta:-)
  • morowy lubi to

#6479 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 maj 2016 - 18:24

Woda się ogrzewa ;)

#6480 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2016 - 21:06

Na lekkiego Mańka biorą bez problemu :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych