Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6441 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 maj 2016 - 19:12

Żeby wątek nie spadł za daleko to:

2 majowy jeden z 3 które tego dnia wylądowały na brzegu.

Złowiony w głębokiej klatce przy podmytym brzegu,na speed bleaka,dwa jeszcze odprowadziły woblery pod same nogi ale sie rozmyśliły.

Załączone pliki

  • Załączony plik  bolo3.jpg   51,4 KB   24 Ilość pobrań


#6442 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 07 maj 2016 - 14:38

a jak tam bolki na opatowicach i powodziowym  ktos lowi ;) ?



#6443 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2016 - 15:16

Podobno nie brały !



#6444 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 maj 2016 - 20:40

Dzisiaj dwie godzinki na szybko na Odrze 19-21 aktywność boleni słaba kilka wyjść dwa uderzenia,na pocieszenie leszcz ok 50cm chciał chyba przydusić wobka albo pogonic zacięty za dolną warge od dołu . Odnośnie leszczy zaczęły tarło woda przy zarośniętym brzegu dosłownie gotowała się od pięknych dużych leszczy :)

#6445 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 08 maj 2016 - 15:50

Wczoraj na różance dwa bolkunie malutkie ledwie ponad 25cm na obrotówkę i 4 okonie :D na opatowicach tyko skubały.



#6446 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 08 maj 2016 - 20:38

Jest ciężko ale walczymy

 50+, atom branie prawie mi wędkę wyrwał. Na chińczyka z alli za dolca.

Załączony plik  13173971_1234127026622054_5290331219612807862_n.jpg   73,12 KB   21 Ilość pobrań


  • analityk i TomekSudety lubią to

#6447 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 maj 2016 - 21:15

Dzisiaj popołudniu woda prawie martwa kilka wyjść boleniowych nie licząc leszczy przy brzegu. Ale jest nadzieja ze będzie lepiej dzisiaj 61cm na woblera kolegi Qcyk, prowadzenie średnie z przerwami na opad wobka i brania przy główce na spokojnej wodzie + jeden mniejszy pod nogami spięty. Może gdy leszcze wytrą się i przestaną buszować przy brzegu inne ryby staną się bardziej aktywne bo woda jest naprawdę piękna.

Załączone pliki


Użytkownik ens edytował ten post 08 maj 2016 - 21:20

  • analityk i TomekSudety lubią to

#6448 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 maj 2016 - 21:46

Jest ciężko ale walczymy

 50+, atom branie prawie mi wędkę wyrwał. Na chińczyka z alli za dolca.

 

U mnie analogicznie - marnie z braniami (i martwa cisza na wodzie) ale jak jeden łupnął to aż podskoczyłem :) drugi analogicznie.

Jeden na panika drugi na Tomy



#6449 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 08 maj 2016 - 22:39

u mnie dzis   w  centrum jaz 40+( na meppsa) i 2 przyzwoite okonie (na gebala)  bolka ani sladu



#6450 OFFLINE   Cinex181

Cinex181

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaProchowice
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2016 - 09:14

Ścinawa, Lubiąż, Malczyce, ujście Kaczawy (Odra) kompletna cisza jak nigdy o tej porze roku bolenia nie widać ani nie słychać. Majowka rozpoczeta calymi 62cm, ale spotkalem kupe wędkarzy i wszyscy jednogłośnie mówią ze ciężko.

#6451 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2016 - 10:57

Ścinawa, Lubiąż, Malczyce, ujście Kaczawy (Odra) kompletna cisza jak nigdy o tej porze roku bolenia nie widać ani nie słychać. Majowka rozpoczeta calymi 62cm, ale spotkalem kupe wędkarzy i wszyscy jednogłośnie mówią ze ciężko.

Różne teorie można snuć - w mojej ocenie najbardziej prowdopodobna wersja to "ryb coraz mniej".

(wolałbym się mylić).



#6452 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 maj 2016 - 11:04

I ludzi coraz więcej...



#6453 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2016 - 13:13

mi się wydaję że ryby co raz mniej to jedno. Drugie to że ryby są coraz bardziej ostrożne. Raz ukłute już nie biorą tak łatwo.

 

Przykładem dla mnie było łowienie na jednej małej rzeczce. Rok temu łowiłem masę małych rybek na mikro jigi. Wszystkie ryby wypuszczaliśmy z kolegami. Na tym odcinku nikt więcej poza nami praktycznie nie łowił, nikt nie zabierał ryby. W tym roku widać w wodzie te same ryby tylko nie biorą już tak dobrze nie są takie łakome jak rok temu zrobiły się strasznie płochliwe.

 

 

Pomyśleć ile w odrze jest po-kłutego bolenia.

 

Kiedyś we Wrocławiu woblery boleniowe to była rzadkość. Andrzej Lipiński miał swoje wobki, mógł iść gdzie kol-wiek i łowił. A dziś już nie jest tak łatwo. Trzeba się nachodzić wstrzelić w odpowiedni moment itp.

 

Temperatura wody przekroczyła 16 stopni. Jestem ciekaw czy aktywność bolenia po dzisiejszym dniu wzrośnie



#6454 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2016 - 20:33

Mi się wydaje że ryby nie tylko stały się ostrożne,ale mają bardzo dużo naturalnego pokarmu woda coraz czyściejsza sprzyja rozwijaniu się różnego rodzaju pokarmu dlatego też ciężko wstrzelic się w przynętę która by im odpowiadała. Napewno nie raz każdy zaczepił w wodzie o gałęzie i jak wyciągnął widział ile jest róznych żyjątek na nich . Co do drapieżnika wydaje mi się że na brak pożywienia nie może narzekać ale tu już duży wpływ mają sami wędkarze z roku na rok przybywa nowych wędkarzy i łodzi które penetrują każdy kawałek wody. Jest też mała nadzieja coraz bardziej "modna" staje się zasada "złów i wypuść" bynajmniej zauważyłem to po spiningistach na odcinku Odry na którym łapie i sprawia to uśmiech na twarzy :)
  • oland, Casdamato i Slavobeer lubią to

#6455 OFFLINE   jakubu18

jakubu18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:-------------------------

Napisano 09 maj 2016 - 20:46

Witam wszystkich!  :)  Informacyjnie to Odra poniżej Środy Śl. jak studnia! Jeden Kleń (44cm) a poza tym 0 aktywności bolenia.... (totalne zero...). Czy łowi ktoś jeszcze za "szpitalem" na "1-go Maja" odkąd otworzyli przepławkę??? do jakiego momentu można tam podejść (50 m. od przeplawki???) bo o słynnym "podium" czy "schodkach" to należy chyba zapomnieć?! -_-   Pozdro



#6456 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 maj 2016 - 21:00

na tym forum pytanie o tą miejscówkę jest "Fopa" ;)   90 m ....


Użytkownik Casdamato edytował ten post 09 maj 2016 - 21:00


#6457 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 09 maj 2016 - 21:52

Witam, dzis miałem spotkanie 1 stopnia z kłusolem na Powodziowym, chciał dać w łep sumikowi około 60-70cm, podeszlem do nich i zwrociłem uwage ze mam nadzieje ze go wypuszcza to zaczeli mi wygrażać, ale powiedziałem ze juz to zgłosiłem na policje co rzeczywiście zrobiłem ale mimo przyjęcia zgłoszenia nikt się nie pokazał... po paru minutach widziałem ze go wypuścił do wody więc mam nadzieję ze przeżył ;) Musze chyba codziennie tam być nad wodą i pilnować ;)

Ja dziś na spinna jeden jasiek 40cm;) Boleń aktywny ale nie wspołpracował ze mną ;)


  • analityk, Slavobeer i Zed Zgred lubią to

#6458 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 09 maj 2016 - 22:19

Tjaaa, kilka inspekcji Wałów Sląskich, normalnie to tam, pod elektrownią o tej porze, miliony uklei się tarły a na tej uklei tysiace boleni i sandaczy żerowało, ukleja aż w powietrze fruwała , jak deszcz srebra to wyglądało, a teraz...nie widziałem, ŻADNEGO!!!!! ataku i nie widziałem też uklei, ani oczek ani nic, ani ataku bolenia ani zupełnie nic....

 

To koniec tej Rzeki, naprawdę koniec. Takie miejsca są wyznacznikiem życia w rzece  :(


  • analityk i Slavobeer lubią to

#6459 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 maj 2016 - 22:25

A wczoraj wzdłuż opaski na wysokości barek (za jednostką wojskową) oraz po drugiej stronie - na tych główkach, które jeszcze przetrwały te remonty trochę ataków było i co nieco woda żyła.
Poza tym, na wpływie do Mietkowa widać jeszcze całe grupy pięknych bolków, ale jakieś niechętne do ataku. A drobnicy na płyciznach, fakt, totalnie zero.
  • analityk lubi to

#6460 OFFLINE   uliczny

uliczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2016 - 00:07

Dzisiaj olałem Odrę i skoczyłem na jeden z wrocławskich stawów. Pięknie widoczne tarło leszcza, duże grupy wręcz kotłowały się przy brzegu  :) Jeden szczupak minął woblera, a później trafił się sandacz 60+. Woda powoli żyje jak trzeba  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych