Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#6401 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 756 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 02 kwiecień 2016 - 20:07

Wy sie martwicie o jakies tam rejestry a ja w tym tygodniu slyszalem, ze bolenie dobrze biora na Odrze :wacko: najmniejszym problemem jest w jaki sposob wypelniac rejestr bo to tylko papier i biurokracja....

 

Dziś nad Odrą widziałem jednego amatora bolków. Bez krępacji ich szukał...Zadzwonił niejaki Tomek O. więc opowiedziałem mu co widzę w dość głośny sposób i koleś skończył łowić. Nie wiem czy na pewno słyszał czy przypadek :)

Trotka fajna ;)



#6402 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 18:25

Pogoda nie rozpieszcza ale to nic, wczoraj Widawa, z godzinkę a wieczorem Kanał żeglowny, wszędzie na zero, bez brania. Dziś powtórka, Widawa zero, kanał dwa ładne okonie, co ciekawe już wygladają na wytarte, chyba że oba to samce były.

 

No i wkleję jeszcze zaproszenie, z innego wątku, żeby nie było później, że nie było :)

 

Mam przyjemność zaprosić koleżanki i kolegów na spotkanie z Januszem Dudziakiem, konstruktorem "Zintegrowanego uchwytu wędkarskiego"  DELFIN i zbrojenia wędzisk w nowatorski system DELTA.

 

Spotkanie odbędzie się 24 Kwietnia (niedziela) o godz 9.00  w Sali Bosmańskiej Barki Tumskiej we Wrocławiu.

Poczęstunek, kawa, herbata, piwo bezalkoholowe ;) oraz inne we własnym zakresie.

Po części poglądowej, prezentacji Delfina i wędzisk w Delcie, przewidujemy "zabawy terenowe" czemu będzie sprzyjać usytuowanie miejsca spotkania na wyspie na Odrze :)

 

Dojazd we własnym zakresie, parkingi miejskie w tym czasie są bezpłatne.

 

Dla ułatwienia link do miejsca spotkania:

http://www.hotel-tum...ka/barka-tumska

 

Zapraszamy.

 


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 18:26

  • analityk i Zed Zgred lubią to

#6403 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 10 kwiecień 2016 - 19:06

Po zeszłorocznej suszy, wody na dzień dzisiejszy w rzekach dużo :D a zapowiadają koleje gorące lato, więc może dobrze, że ciągle pada. Fido wczoraj jak się rozstaliśmy 4h byłem nad Widawą przy lotnisku, bez kontaktu z rybą. 


  • analityk i strary lubią to

#6404 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:09

Mistrzowie słyszałem już łowią skutecznie - reszta bez szału. Ochłodziło się i ryby przygasły chociaż na kanale przeciwpowodizowym jakieś kilka spławów widziałem więc jakieś rybki tam dzis były. U mnie też zero - co prawda mucha to nie jeszcze nie moja domena ale mógłby sie jakiś klenik już zlitować a tu nic. 



#6405 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 11 kwiecień 2016 - 18:21

A i ja przypomnę żeby nie było :)
http://jerkbait.pl/t...tający-wrocław/


  • strary lubi to

#6406 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 kwiecień 2016 - 20:36

Co Wy gadacie... Biorą przecież  :lol:

Załączone pliki



#6407 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:59

a koło mnie okoń już gania, nawet szczupaczki się uganiają.....

jutro testy nowego kijka jak coś będzie wstawię fotki ;)



#6408 OFFLINE   uliczny

uliczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 kwiecień 2016 - 00:08

Klenie, to może biorą, ale nie w mieście na spina. Ogólnie słaby start sezonu i to nie tylko u mnie, a u większości osób, które spotkałem nad wodą w tym roku. Na forum fajno się ogląda duże kluchy, ale to widać, że krzaczory, więc pewnie Widawa i to wypracowane latami miejscówki, o których wie parę osób i cicho sza  ;) Miejska Odra nie rozpieszcza, na przedwiośniu zamiast okoni meldowały się w większości szczupłe, a teraz klenie i jazie też słabiutko. Mówię, to na podstawie około dwudziestu wypraw w tym roku, z czego większość niestety na pusto. W zeszłym roku było inaczej, wypadów na zero było wiosną bardzo niewiele, a teraz jakby więcej sprzętu i przynęt, ale może mało się przykładam :P Mam jeszcze pytanko, czy przepławka, przy Nowym Świecie jest już uruchomiona? Ten znak, że jest tam siatka po prądem i nie można łowić jest trochę mało jasny jak dla mnie(był już w zeszłym roku i boleniarzy nie brakowało)


  • analityk lubi to

#6409 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 12 kwiecień 2016 - 09:34

Klenie, to może biorą, ale nie w mieście na spina. Ogólnie słaby start sezonu i to nie tylko u mnie, a u większości osób, które spotkałem nad wodą w tym roku. Na forum fajno się ogląda duże kluchy, ale to widać, że krzaczory, więc pewnie Widawa i to wypracowane latami miejscówki, o których wie parę osób i cicho sza  ;) Miejska Odra nie rozpieszcza, na przedwiośniu zamiast okoni meldowały się w większości szczupłe, a teraz klenie i jazie też słabiutko. Mówię, to na podstawie około dwudziestu wypraw w tym roku, z czego większość niestety na pusto. W zeszłym roku było inaczej, wypadów na zero było wiosną bardzo niewiele, a teraz jakby więcej sprzętu i przynęt, ale może mało się przykładam :P Mam jeszcze pytanko, czy przepławka, przy Nowym Świecie jest już uruchomiona? Ten znak, że jest tam siatka po prądem i nie można łowić jest trochę mało jasny jak dla mnie(był już w zeszłym roku i boleniarzy nie brakowało)

 

Niestety (a może stety) miejska Odra to trudny poligon, a ryby ostrożne, kapryśne i olewają większość przynęt :)

 

"Czy przepławka, przy Nowym Świecie jest już uruchomiona? Ten znak, że jest tam siatka po prądem i nie można łowić jest trochę mało jasny jak dla mnie(był już w zeszłym roku i boleniarzy nie brakowało)"

 

Muszę zapytać: Co może być niejasne w znaku przekreślonego wędkarza ? ;)

 

W tym miejscu obowiązuje całkowity zakaz łowienia w odległości 50m od przepławki.

Pomiędzy zrzutem wody, a przepławką także obowiązuje całkowity zakaz łowienia - każdy wykonany tam rzut jest łamaniem regulaminu.

 

Gorąco zachęcam do tępienia tych zachowań poprzez telefonowanie na policję gdy tylko ktoś będzie tam stał i łowil w niedozwolonym miejscu.
Niech dostają mandaty, niech ściga ich skarbówka jak wypełnią PITy i może - ale tylko może - wtedy się zastanowią czy warto kłusować.
Bo "Paanie, przecież to tylko ryby"...

 

 

Tak więc, moim zdaniem, jedynym plusem całej tej tej przepławki (przez którą może nigdy nie przepłynąć ani jedna ryba...) jest zlikwidowanie miejscówki, która była piękna w swojej brzydocie i ukrócenie procederu walenia ryb w łeb przez różnego rodzaju dziadów, jaki miał tam miejsce.
Poza tym, wszystkie piękne i cwane ryby zostały już tam złowione i wypuszczone i mam nadzieję, że siatka z prądem skutecznie je stamtąd odciągnie w inne, jeszcze piękniejsze miejsca :)


  • analityk lubi to

#6410 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 09:36

Dokładnie tak jak @uliczny piszesz. Słabiutko z rybkami u mnie i u moich znajomków. Wczoraj zakończyłem tygodniową , a co ;) zabawę na kanale żeglownym, oprócz mnóstwa boleników i pojedynczych okoni nie stwierdziłem ryb. Jazi i kleni nie ma, nie łowią ich też na spławiczek.

 

Ciekawostką są bolenie, które żrą wszystko nawet na ciasto biorą, starszy jegomość twierdził, że w jeden dzień to ok 20-stu sztuk na miodowe ciasto. Z tym boleniem to wszędzie jest problem, Widawa, Odra, kanały, wszędzie mnóstwo takich po 20-30 cm a wczoraj to w srebrną obrotkę taki z 10 cm mi strzelił.


  • analityk lubi to

#6411 OFFLINE   gryga

gryga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:04

A ja i tak będę łowił przy Nowym Świecie tylko 50m od przepławki,złowiłem tam największego bolka,oczywiście wszystkie rybki wypuszczam



#6412 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:23

Legenda głosi że wszystkie na maśle usmażyłes

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6413 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 12 kwiecień 2016 - 22:51

Legenda głosi że wszystkie na maśle usmażyłes

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

z tego co wiem to Ty na oleju ;)



#6414 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 12 kwiecień 2016 - 23:35

2 tygodnie temu na Ślęzie pobawiłem się z klenikami. Łącznie kilka, ale pobić o wiele więcej. Niestety tylko jeden 33 cm, reszta sraluchy do 25 cm. W mojej "pewnej" kleniowej miejscówce strzelił zębaty chociaż początkowo mysłałem, że będzie kleniowa życiówka- błysną pod wodą złotem tuż pod nogami. Po kilkunastu sekundach okazało się, że kaczor w granicach 60 cm. Nie przestaną mnie dręczyć w tym sezonie... :-) Od tej pory nad wodą nie byłem, może w tej weekend wyskocze.

#6415 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 13 kwiecień 2016 - 05:58

z tego co wiem to Ty na oleju ;)

Na Twojej patelni według Twojego przepisu ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6416 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 09:26

Na spokojnie w mieście ryby też mają się dobrze i biorą.
Tylko co mądrzejszy wędkarz to nie pokazuje zdjęć,żeby nie mieć tłoku bo miejsca są dobrze rozpoznawalne.Ja wczoraj 3 jazie wieczorkiem trafiłem miastowe żeby nie było.

#6417 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 13 kwiecień 2016 - 16:32

człek co sezon mądrzejszy , na błędach się uczy  :ph34r:    fotki będą może .... po zakończeniu sezonu  - chyba że ma się  parcie na szkło


  • Slavobeer lubi to

#6418 OFFLINE   uliczny

uliczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 17:45

Kolego @kineret, nie musisz mi tu pisać wytłuszczonym drukiem regulaminu, bo go znam. Nie pytałem o to w jakiej odległości można łowić od przepławki, ale czy jest ona czynna. W zeszłym roku słyszałem, że została wybudowana niewłaściwie, więc zapytałem, czy jest uruchomiona, bo jeśli nie, to chyba ten przepis nie obowiązuję, czyż nie? Te siatki w wodzie były tam w zeszłym roku, przepławka wyglądała na ukończoną i jakoś wszyscy dookoła łowili, na ogół spiningiści i nikt mandatów nie łapał(nie licząc męczących elektrownie). Żeby było jasne, ja tam nie łowię, a tylko chciałem uzyskać odpowiedź na pytanie, które nurtuje mnie od zeszłego roku i tyle. Widać @Oleix jesteś jedną z niewielu osób, którym się udaję  ;) I nie proszę o fotki, bo nie o to chodzi, wiadomo czym skończy się fotka, która pokazuje chociaż częściowo miejscówkę. Po prostu z własnej obserwacji i rozmów z ludźmi nad wodą, a nie na forum, wnioski są jakie są, ale nie poddaje się i idę zaraz znowu powalczyć  :)


  • Slavobeer lubi to

#6419 OFFLINE   gryga

gryga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 19:07

Przepławka działa,liny z bojkami w poprzek pod napięciem,nie zalecają kąpieli w tym miejscu :D


  • Slavobeer lubi to

#6420 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 21:37

A dzisiaj pięknie zbierały smużaki - bolenie psia ich mać :angry:


  • oland i Kamil Z. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych