Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7201 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 maj 2017 - 10:23

Dzięki :D rybka na miarce i na betonie, niestety miarek szerszych nie mam ale zakupię jak by się trafiły kolejne takie grubaski :D

 

Piotrek,

a w jakim celu wstawiasz rybę na miarce na tym forum?

Fatalnie toto wygląda.... Piękna ryba sama obroni się swoimi gabarytami :)

Nikomu niczego nie musisz udowadniać.

A ładnym zdjęciem wszyscy mogli by oko nacieszyć. O to tu zawsze chodziło :)

 

Gratuluję pięknego bolenia !!!

 

Slavo



#7202 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 maj 2017 - 10:36

Jak zobaczę ukraińca walącego w łeb rybę to za siebie nie ręczę...

Na Polaka nic nie poradzę, chyba że jest okres ochronny. Jedną akcję w tym roku zrobiłem, ale Straż Rybacka telefonu nie odebrała (czego nie omieszkam im wypomnieć przy najbliższej kontroli i nie obędzie się bez niecenzuralnych słów). Odebrała Pani na 112 i przekierowała mnie gdzie trzeba. Ściągnęli nad rzekę patrol, który widziałem, że przejeżdża. Ale panowie policjanci, mimo że im mówiłem żeby nie podjeżdżali radiowozem, oczywiście to zrobili i gumofilc chyba im  uciekł.

 

Gumofilc to mieszkaniec okoliczny, porusza się czarnym skuterem 50cm3 na tablicach DOA. Zatłukł przy mnie dwa bolenie, piękne bolenie, które złowił pod samiutkim progiem, w pianie. Na uwagi nie reagował, a bić się z nim nie chciałem.

Sk...syn jeden.

 

Za tą akcję wystawiam naszej Straży Rybackiej najgorszą z możliwych ocen. Panowie, życzę wam wszystkiego co najgorsze, jeśli za nasze pieniądze tak wykonujecie swoją pracę.

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 30 maj 2017 - 10:38

  • analityk, oland i vince83 lubią to

#7203 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 maj 2017 - 10:55

A co do samej pracy straży rybackiej, to też pojawiło się sporo wątpliwości.

 

Ja zacząłem nosić ze sobą przedruk regulaminu, gdzie są zapiski o tym gdzie wolno, a gdzie nie wolno łowić żeby im w razie czego zwracać uwagę.

Panowie sami sobie ustalają przepisy, nie znają interpretacji i zapisów w RAPR.

Nie wiedzą do czego służy ścianka Larsena i że nie jest ona budowlą piętrzącą wodę, tak samo jak nie wiedzą, że progi denne nie są budowlami, przy których należy łowić w odległości 50m. Żenujące to jest.

Osobiście wiele razy widziałem jak straż goniła ludzi siedzących/stojących na betonie czy ściance Larsena w odległości co najmniej 80-90 m od progu. Bo oni sami sobie ustalili, że 50 m liczą od końca takiej ścianki lub betonu, a to nie jest zgodne z definicją tych "budowli". Mur oporowy, ścianka Larsena nie piętrzą wody !!! Służą tylko umocnieniu brzegu !!!

 

Są tu na forum strażnicy, są znajomi strażników, są także strażnicy, którzy w dupie mają przepisy i uwielbiają urządzać podjazowe czy podprzepławkowe łowy. Ci co tak robią, a potem kontrolują innych, niech się uderzą we własną pierś i zaczną "normalne" kontrole, częste kontrole, a nie przypierdalanie się i szukanie okazji do mandatów dla ludzi, którzy łowią zgodnie z przepisami. Staję tu niejako w ich obronie.

 

A w ogóle dla ludzi, którzy ryby wypuszczają, nie powinno być żadnych zakazów (poza okresami ochronnymi żeby rybki mogły się w spokoju bzykać) :)

 

Slavo



#7204 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 30 maj 2017 - 11:09

Na Rędzinie też w reklamówki od kilku lat. Od miesiąca na kopyta i twistery lowia pod samą tamą. Nawet z łódki ktoś walil pod tame. Nosz kur.. dno!

 

Temat znany do wyrzygania od kilkunastu lat.

Pytam się w takim razie: gdzie jest Straż Rybacka? Która o procederze doskonale wie.

Tam są zorganizowane grupy, gdzie jeden stoi na czatach na ujściu Ślęzy i widzi jak strażnicy łodzią wypływają ze śluzy. Jaki sens mają kontrole z wody? A iść przez las to strażników nogi by może zabolały.... Oni lubią do wody wjechać niemalże swoimi autami, hahahaha. A jacy ważni się czują...


  • analityk, oland i vince83 lubią to

#7205 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 maj 2017 - 15:04

Pytam się w takim razie: gdzie jest Straż Rybacka? Która o procederze doskonale wie.


Jakiś czas temu rozmawiałem z jednym strażnikiem, z tej niby najbardziej prężnej i zorganizowanej u nas grupy (co to m.in. Mietków trzepią) i mówiłem, że 6 dni pod rząd chodziłem sobie na spacer po Rędzinie, *codziennie* stoi po 3-4 typa i walą w łeb co tylko się o kotwicę zahaczy i wszystko idzie do reklamówki na skarpie. Nawet im zdjęcia porobiłem i Mu pokazałem, bo się chłopaki nie czaili w ogóle.
Odpowiedział, że wiedzą o tym doskonale ale po pierwsze ich jest kilku i nie mogą być wszędzie a po drugie są ważniejsze i 'grubsze sprawy' jak siaty postawione np. na starorzeczach.
Więc to takie pitolenie, bo jeśli by tam z 2-3 naloty zrobili i dosrali im dobrze, to przynajmniej może w roku bieżącym byłby względny spokój.

Ale w roku chyba ubiegłym, jak im powiedziałem, że rozpiór się trze na wpływie Bystrzycy do Mietkowa i kilogramami wyjeżdża za kapotę do bagażników, to na drugi dzień zrobili odwiedziny, chyba 10 mandatów się posypało + dwóch osobników prawko straciło, bo chcieli powozić rozpióry w stanie wskazującym :D
  • analityk, Slavobeer i vince83 lubią to

#7206 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 31 maj 2017 - 11:24

Dzisiejszy klenik. Sporo brań i ryb w przedziale 35-45cm.  Wszystkie na wobler.

Załączone pliki



#7207 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 31 maj 2017 - 21:08

Piotrek,

a w jakim celu wstawiasz rybę na miarce na tym forum?

Fatalnie toto wygląda.... Piękna ryba sama obroni się swoimi gabarytami :)

Nikomu niczego nie musisz udowadniać.

A ładnym zdjęciem wszyscy mogli by oko nacieszyć. O to tu zawsze chodziło :)

 

Gratuluję pięknego bolenia !!!

 

Slavo

Życiówka moja boleniowa, musiałem fotkę zrobić :D nie chciałem męczyć rybki więc jeszcze jedna fotka w łapkach i do wody :D


  • Slavobeer lubi to

#7208 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 maj 2017 - 21:15

Koledzy w centrum widać jakieś ataki boleni? Bo od mostu na Rędzinie do ujścia Ślęzy cisza ostatnio.

#7209 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 08:08

Uraz też cichutko przez ostatnie dni, trzy ataki bolka  na kilka godzin, okonie zniknęły.


  • analityk i biker1 lubią to

#7210 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:08

Życiówka moja boleniowa, musiałem fotkę zrobić :D nie chciałem męczyć rybki więc jeszcze jedna fotka w łapkach i do wody :D

 

To tym bardziej postarałbym się o fajne foto. Bo i rybka piękna :)

Za grosze mini statyw, do tego najprostszy paparat i będą ładne foty.

 

Slavo


  • Kamil Z. i biker1 lubią to

#7211 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:34

To tym bardziej postarałbym się o fajne foto. Bo i rybka piękna :)

Za grosze mini statyw, do tego najprostszy paparat i będą ładne foty.

 

Slavo

Jak sam łowię szkoda mi męczyć rybkę rozkładaniem statywu ustawianiem aparatu, szczególnie że z takim bolkiem trzeba się namęczyć :D uważam że szybkie wypięcie fota  i do wody. Jestem troszkę zacofany w tematach fotek więc tak mi wygodniej :D

 

P.S.  Może kiedyś zacznę tak robić fotki :P dzięki za rady

 

 

Uraz też cichutko przez ostatnie dni, trzy ataki bolka  na kilka godzin, okonie zniknęły.

 Okonie i szczupaki z Odry poznikały :(


  • analityk i pawelHERP lubią to

#7212 OFFLINE   Michał88

Michał88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 czerwiec 2017 - 14:53

Witam wszystkich Kolegów po kiju!!!

 

Mam małe pytanie - mieszkam we Wrocławiu od niedawna, i żadną miarą nie mogę rozgryźć tutejszych wód..., gdzie mógłbym spotkać (aktualnie) klenie lub jazie? Przyznaję się, iż byłem 2 razy na Ślęzy i na Widawie koło Korony i nic... 

Nie jestem wytrawnym łowcą Klusek ale chciałbym, korzystając z pomocy doświadczonych Kolegów wytypować jakieś ciekawe miejsca.

Oczywiście po szybkiej fotce rybki wracają do wody

 

Pomożecie?



#7213 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 02 czerwiec 2017 - 16:04

Ja bym Ci polecił ścisłe centrum. Miejsce nie jest tajemne, przejdź sie kiedyś bez wędki i poobserwuj okolice mostów i unocnien


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7214 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2017 - 18:26

Cześć
Sezon sandaczowy u mnie otwarty,bolenie nie chcą współpracować wcale więc czas poszukać sandaczy,wczoraj postanowiłem wyrwać się przed pracą i o to efekt :)
Branie w ostanim rzucie o 8 z mocnego podbicia przy samym brzegu szybki hol zdjęcie i do wody 72cm. Spóźniony w pracy ale dzień udany :).
Przez trzy godziny rzucania 4 delikatne brania i ostanie mocne zatrzymanie aktywność ryb praktycznie zerowa na powieszchni .

Sprzętowo Dragon HM 80 Golden River 275 do 14g Plecionka 0.08

Guma Relax, co to za model niestety nie wiem na główce 12g.

Wieczorem zmotywowany porannym przyjemniaczkiem wyrwalem się na dwie godzinki do 22 woda piękna niestety tylko dwa zepsute brania drapieżnik nie widoczny ale ładne wyplawy leszczy cieszyły oko
Nie wspominając o małych krwiopijcach które potrafiły nieźle dać w kość :)

Zobaczymy co przyniesie weekend :)

Załączone pliki


Użytkownik ens edytował ten post 02 czerwiec 2017 - 18:27


#7215 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 czerwiec 2017 - 16:48

...gdzie mógłbym spotkać (aktualnie) klenie lub jazie...

 

Zgodnie z tym co piszą koledzy na forum, to najpewniej w zamrażarkach wrocławskich Ukraińców:)



#7216 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 04 czerwiec 2017 - 16:54

Wydry, norki, kormorany, bobry, Ukraińcy. Zbiera nam się tych wymówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7217 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:06

Jakby ktoś się zastanawiał czy są u nas jeszcze jakieś większe ryby:

rb0tm99eelya_t.jpg

ponton 360cm, więc i baniaki duże dla porównania... jak go "rozłożyliśmy" wzdłuż burt ( w sensie zdechlaka wiosłem), to kolega 2 z przodu raczej miał ;-)

No i na II barkach coś się trze bo pływają całe stada przy powierzchni, płetwy można policzyć. A i w przeciwieństwie do głównego koryta rzeki widać tam też jakieś oznaki żerowania drapieżnika.

Użytkownik sez edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 19:06

  • pawelHERP i biker1 lubią to

#7218 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:12

Jak zwykle łatwo nie jest: wczoraj popołudnie i wieczór na zero (przejazdem w okolicy Ścinawy). Bolki kilka razy chlapnęły na podwieczorek około 17tej ale nie udało się wykorzystać tej chwili a potem do 21:30ci cisza na powierzchni i na zestawie. Dziś 2h na zero.

Czasami się dziwię dlaczego mnie jeszcze na tą rzekę ciągnie - dziwne ale za kilka dni znów przyjdzie ochota jechać.


  • Slavobeer i marienty lubią to

#7219 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:35

Nie ma czym się przejmować , to samo u mnie   :ph34r: - jak wygospodaruję trochę  czasu ,szybki wypad nad wodę i co ? - zero  ,dowiaduje się że brało ale rano :wacko:

Jakoś w tym roku nie mogę się wstrzelić w porę żerowania , trzeba być nad wodą 5 razy w tygodniu i trzy razy na dobę to może uda się trafić na tą jedną  złotą godzinę  , ale przyjmuję to z pokorą :blink:  


Użytkownik oland edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 21:35


#7220 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:31

Niedzielny front dał mi się we znaki. Zmoczyło mnie tak jak bym do Odry wpadł. Wiało, padało ale i tak pojechałem. Miało być sandaczowe otwarcie sezonu ale niestety gdzie bym nie pojechał to "prześladują" mnie klenie. Dwa 40+, nie mierzone na rapalkę i jeden zmierzony 51cm na Spinnermana. Wszystkie wytarte i widać głodne. Mimo pogody ludzi nad wodą duuużo. Sandaczy ani widu ani słychu.

Załączony plik  20170604_202906.jpg   62,95 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  20170604_221327.jpg   91,35 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20170605_080659.258.jpg   25,99 KB   10 Ilość pobrań

Ja vs sandacze 0:1

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych