Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7921 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:38

Oczywiście na "śpiącą królewnę"



#7922 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:50

Przestańcie pitolić 😉 i polajkujcie Harjelowi suma😉 co prawda na troling się nie liczy ,ale niech ma😂

Użytkownik miras1983 edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 12:51


#7923 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 czerwiec 2018 - 16:16

Złóż oficjalny wniosek do zarządu o zniesienie zakazu i np. możność łowienia w trolu od stycznia do grudnia. Może przejdzie i poczujesz prawdziwą moc wolności.

Aha! To możliwość połowów z jednostek pływających, dla Ciebie i innych oznacza-trolling? A pozostałe ryby, jak np. kleń, okoń,to co? Uważasz, że spinning z łodzi to be! Połowy spławikowe z łodzi, to be !?
Ludzie ! Przecież każdy chce poławiać tak jak lubi i chce.
Dla mnie to sport, a nie wyprawy po mięso !
  • Slavobeer lubi to

#7924 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:01

To złóż ten wniosek a nie marudzisz na forum jaki to brak wolności mamy.



#7925 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:03

Hmmm, a dla mnie wędkarstwo w żadnym momencie nie jest sportem bo kaleczenie innych stworzeń a czasami zabijanie, sportem być nie może .

 

A po drugie, pływanie wiosną za kleniem czy okoniem po sandaczach stojących na gniazdach to zupełny brak poszanowania wody.

Dlatego podoba mi się decyzja PZW wstrzymująca łowienie z łodzi do czerwca a zapłaciliście zbiorowo za patologię szerzącą się wśród łodziowców od lat, za nagminne trolowanie w zamkniętym sezonie, za napieprzanie sumów, sandaczy i szczupaków w okresie ochronnym i nie piętnowanie tego wśród was samych. Gadki kolegów na slipach to  patologia była.!!!! A wiązanie sumów tak aby autem później można było po niego podjechać to może ja sobie wymyśliłem?

 

Teksty o zniewoleniu, pisanie "My" z wielkiej litery a "polaków" z małej to już  zostawię bez komentarza.



#7926 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 06:15

widzę,że nasi juniorzy mają spinę  :lol:


  • strary, pawelHERP i daz wroc lubią to

#7927 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 czerwiec 2018 - 09:07

Taaa.... spinę mam...

 

"Władcy wód" poszli na łatwiznę. Zamiast wyznaczyć i oznakować  tarliska poszli na łatwiznę i zastosowali odpowiedzialność zbiorową. Nie wolno pływać wszystkim .

Prawda, że tak jest łatwiej?



#7928 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 czerwiec 2018 - 10:37

Hmmm, a dla mnie wędkarstwo w żadnym momencie nie jest sportem bo kaleczenie innych stworzeń a czasami zabijanie, sportem być nie może .

 

A po drugie, pływanie wiosną za kleniem czy okoniem po sandaczach stojących na gniazdach to zupełny brak poszanowania wody.

Dlatego podoba mi się decyzja PZW wstrzymująca łowienie z łodzi do czerwca a zapłaciliście zbiorowo za patologię szerzącą się wśród łodziowców od lat, za nagminne trolowanie w zamkniętym sezonie, za napieprzanie sumów, sandaczy i szczupaków w okresie ochronnym i nie piętnowanie tego wśród was samych. Gadki kolegów na slipach to  patologia była.!!!! A wiązanie sumów tak aby autem później można było po niego podjechać to może ja sobie wymyśliłem?

 

Teksty o zniewoleniu, pisanie "My" z wielkiej litery a "polaków" z małej to już  zostawię bez komentarza.

Fido choć sam głównie łowię z łodzi cały sezon w całości popieram Twoje słowa... słuszna decyzja !!!


  • strary lubi to

#7929 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 10:58

Taaa.... spinę mam...

 

 

 

Romek, nie podniecaj się, nie pisałem o Tobie, bo nawet nie wiem czy Ty junior czy senior,  a wywodów Twych nie czytam ... sorry



#7930 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:18

Taaa.... spinę mam...

 

"Władcy wód" poszli na łatwiznę. Zamiast wyznaczyć i oznakować  tarliska poszli na łatwiznę i zastosowali odpowiedzialność zbiorową. Nie wolno pływać wszystkim .

Prawda, że tak jest łatwiej?

A jak oznakować gniazda sandaczy na całej rzece żeby im śrubą napędową po głowach nie napierdzielać? No i po co?

 

Troszkę realizmu w stawianiu żądań bo znów wyjdą pobożne życzenia. Osobiście jestem za "closed season"  lub za ograniczeniem metody spinningowej/trollingowej/żwyca/martwej rybki w miesiącach zimowych. Stawiajac spławiczek z robakiem nie podhacza się, nie kaleczy, ryb nawet w ostoi zimowej.

 

 


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 13:33


#7931 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:53

Romek, nie podniecaj się, nie pisałem o Tobie, bo nawet nie wiem czy Ty junior czy senior,  a wywodów Twych nie czytam ... sorry

 

Fakt nie jesteś odpowiednim partnerem do dyskusji skoro bardziej od argumentów interesuje Cię mój wiek.

 

 

"A jak oznakować gniazda sandaczy na całej rzece żeby im śrubą napędową po głowach nie napierdzielać? No i po co?

 

Troszkę realizmu w stawianiu żądań bo znów wyjdą pobożne życzenia. Osobiście jestem za "closed season"  lub za ograniczeniem metody spinningowej/trollingowej/żwyca/martwej rybki w miesiącach zimowych. Stawiajac spławiczek z robakiem nie podhacza się, nie kaleczy, ryb nawet w ostoi zimowej."

 

A skąd mam wiedzieć jak? Tablicami? Może wyłączeniem pewnych odcinków wody, z zapisem w rejestrze połowów?

Na całej rzece mają swoje gniazda? Nie wiem - nie jestem ichtiologiem. Te sprawy powinien załatwić okręg skoro zatrudnia kompetentnych ludzi.

I wędkarze nie mogą pływać a motorowodniacy mogą... Nie widzisz niekonsekwencji w tak pojętej ochronie?I jednocześnie dyskryminacji wędkarzy...


  • muzik21 lubi to

#7932 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:09

A skąd mam wiedzieć jak? Tablicami? Może wyłączeniem pewnych odcinków wody, z zapisem w rejestrze połowów?

Na całej rzece mają swoje gniazda? Nie wiem - nie jestem ichtiologiem. Te sprawy powinien załatwić okręg skoro zatrudnia kompetentnych ludzi.

 

 No na całej w odpowiednich miejscach

I wędkarze nie mogą pływać a motorowodniacy mogą... Nie widzisz niekonsekwencji w tak pojętej ochronie?I jednocześnie dyskryminacji wędkarzy..

 

Jest to niekonsekwencja i dyskryminacja ale na ten moment do czasu otwarcia rzeki dla wędkarzy to poza samym miastem w zasadzie nie spotyka się motorowodniaków a jeśli już to nie pływają po główkach i płyciznach tylko zapierdzielają po torze wodnym, po głębokim, nie stwarzając zagrożenia dla tarlisk.



#7933 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:36

To oznakować właśnie te miejsca.

 

Widzisz kolego wygląda na to, że mamy podobne intencje.  Ochrona wód, wód w których jest pełno ryb. Tylko różne sposoby dojścia do tego.

 

Ty twierdzisz, że zakazy zakazy zakazy... i co z tych zakazów skoro są nagminnie łamane i psa z kulawą nogą to nie interesuje. A zwłaszcza nie interesuje najbardziej zainteresowanych czyli użytkowników wód.

 

Wchodzisz do banku - ochroniarz, do marketu - co krok to ochroniarz i kamer pełno...

A nad wodą? 

Wiesz sam, szkoda klawiatury...

Nadal socjalistyczny model - woda to nasza(czyli tak naprawdę niczyja) własność. 

 

A twierdzę, że wędkarz który został by pozbawiony prawa do wędkowania, bo złowił niewymiarka( i zabrał), czy też coś tam w okresie czy miejscu nieodpowiednim, byłby skutecznym straszakiem dla innych.

Pisałem wcześniej - mandaty, sprawy sądowe, przepadek mienia - toż to UFO prawie takie sytuacje w dzisiejszej rzeczywistości. Ale tylko nad wodą....

 

Dodał bym jeszcze jedno.

Limity - limity które wołają o pomstę do nieba.

Drastyczne ograniczenie lub całkowity zakaz zabierania niektórych gatunków.

 

Na cztery wyjścia - złowiłem jednego miarowego okonka. W Bydgoszczy...

Tak wiem wiem, kiepski ze mnie wędkarz, ale tam było jeszcze kolejnych 200 którzy nie złowili nic.


Użytkownik eRKa edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 14:46

  • peekol lubi to

#7934 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 04 czerwiec 2018 - 15:21

Ludzie ! Przecież każdy chce poławiać tak jak lubi i chce.

To samo mówią Ci co łowią we Wrocku pod tamami !  :D



#7935 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 06:20

Erka, Ty mi tu nie partneruj, bo ja takich związków i wszystkiego co z tym tematem związane nie popieram

chłopie bierz pióro , przelej na papier swoje jęki, prześlij do odpowiednich organów stanowiących prawo i czekaj na odpowiedź...

proszę Ciebie nie męcz buły. Pokaż jakie ryby połowiłeś w tym sezonie w naszych okolicach, jak nie ma wyników i nic ciekawego do powiedzenia to pomyśl o zmianie wątku


  • Oleix, suhhar i kornik1978 lubią to

#7936 OFFLINE   marcinwro

marcinwro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawroclaw

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:17

Siema
Wiecie gdzie jest slip poniżej Wałów ?
Wiem o tym w Malczycach i na google maps znalazlem cos podobnego do slipu powyżej starej przeprawy w Brzegu czy ktos moze to potwierdzic
Dzieki za pomoc Piona

Użytkownik marcinwro edytował ten post 05 czerwiec 2018 - 14:18


#7937 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 05 czerwiec 2018 - 15:45

Siema
Wiecie gdzie jest slip poniżej Wałów ?
Wiem o tym w Malczycach i na google maps znalazlem cos podobnego do slipu powyżej starej przeprawy w Brzegu czy ktos moze to potwierdzic
Dzieki za pomoc Piona

To Teren RZGW wątpliwa sprawa żeby pozwolili się slipować 


Użytkownik oland edytował ten post 05 czerwiec 2018 - 15:46


#7938 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 19:26

Tam jest zakaz wjazdu czy może nawet zakaz ruchu. Ale i tak woda najczęściej jest tam za niska aby zwodować łódkę. Prędzej na starej przeprawie promowej  ale to niech ktoś łódkowy potwierdzi. No i tuż poniżej elektrowni jest zjazd do wody i chyba żaden zakaz tam nie stoi ale znów sprawa z wodą, po kolana albo i nie ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 05 czerwiec 2018 - 19:27


#7939 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 05 czerwiec 2018 - 19:58

W Malczycach ale bardzo niski stan wody ,w sobote ciężko było się zwodować,z 4x4 dasz rade i uwaga na spodzinę :D



#7940 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 05 czerwiec 2018 - 20:18

 Prędzej na starej przeprawie promowej  ale to niech ktoś łódkowy potwierdzi

raczej odradzam ,przy niskim stanie wody było widać przy końcu slipu ostry spadek  ;)  od strony Głoski i od Brzegu


  • marcinwro lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych