Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9103 odpowiedzi w tym temacie

#7901 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 21 maj 2018 - 08:59

Artur,

gratulacje !  Przepiękna rapa. Aż szkoda, że nie miałeś jak zrobić fajnych fotek na pamiątkę :(

Ale tak bywa jak jesteś sam i teren trudny....

Dlatego niezbędny jest mikrostatyw i aparat małpka. To wystarczy :)

 

Ja wczoraj bawiłem się na delikatnie :) 20 okonków i 2 kleniki na jednego malutkiego woblerka :)

Inne ryby nie były chętne do współpracy, przez kilka godzin raptem kilka ataków bolenia widziałem, słabo....

 

Slavo


  • arti24 lubi to

#7902 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2018 - 22:49

Gratuluję pięknego bolenia, równo 10 cm więcej od mojego rekordu życiowego. Może pewnego dnia i do mnie uśmiechnie się szczęscie...
Natomiast odnośnie słabo widocznej aktywności bolenia to wcale nie znaczy że przestał intensywnie żerować. Nie wiem czy z powodu wietrznej pogody czy przejściowej zmiany menu bolenie polują obecnie głębiej, a ich ataki przeważnie wywołują najwyżej wir na powierzchni wody. Trudniej je przez to namierzyć, ale znalezione wcześniej miejscówki wciąż funkcjonują. Dziś jeden 55 cm, zlowiony w trakcie ustawiania boleniowych woblerów.

Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 22 maj 2018 - 22:49


#7903 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 23 maj 2018 - 10:33

Panowie rozmawialem z kilkoma kolegami i wspolnie wpadlismy na pomysl stworzenia nad woda czegos na wzor legandarnej"wiaty nad Sanem"...
Miejsce mialoby sluzyc na dla nas wedkarzy na przycupniecie pozrozmawianie o rybach jakies ognisko,miejsce/baze na orgaznizcje zawodow towarzyskich,zlotow,pokazy sprzetu,moze w przyszlosci organizacje spotkan instruktazowo-szkoleniowych z kolegami takimi jak A.Lipinski,T.Wieczorek,Michal 
Olejnik i wieloma innymi ktorzy chcieliby podzielic sie wiedza i doswiadczeniem.
Wstepnie przedstawilismy nawet pomysl w jednym z wroclawskich sklepow wedkarskich:)ktory chetnie wzialby patronat nad projektem,zyskalismy pelna aprobate i wsparcie w pomysle...Jest o co powalczyc bo takiego miejsca do tej pory niebylo.
Miejsce wstepnie wytypowalismy miedzy ujsciem rzeki Sleza a ujsciem Bystrzycy.
Jest do wykorzystania budzet obywatelski,wsparcie sponsorow moze symboliczna skladka,jest wiele mozliwosci aby razem zrealizowac taki projekt tylko wystarcza wspolne checi i troche organizacji.Wszystko zalezy od nas wedkarzy...
Co o tym myslicie?Moze ktos ma jakis pomysl,sygestie z chcecia wysluchamy i moze razem uda nam sie cos stworzyc.
Pozdrawiam Barti

  • azhek, koczis i coma lubią to

#7904 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 maj 2018 - 12:15

Super pomysł!

Jeśli byłaby potrzebna pomoc przy pisaniu jakiegoś projektu (tzw. części opisowe, cele projektu, uzasadnienie, itp.) to mogę pomóc.

Trzymam kciuki.


  • bart lubi to

#7905 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 maj 2018 - 14:00

 

Panowie rozmawialem z kilkoma kolegami i wspolnie wpadlismy na pomysl stworzenia nad woda czegos na wzor legandarnej"wiaty nad Sanem"...
Miejsce mialoby sluzyc na dla nas wedkarzy na przycupniecie pozrozmawianie o rybach jakies ognisko,miejsce/baze na orgaznizcje zawodow towarzyskich,zlotow,pokazy sprzetu,moze w przyszlosci organizacje spotkan instruktazowo-szkoleniowych z kolegami takimi jak A.Lipinski,T.Wieczorek,Michal 
Olejnik i wieloma innymi ktorzy chcieliby podzielic sie wiedza i doswiadczeniem.
Wstepnie przedstawilismy nawet pomysl w jednym z wroclawskich sklepow wedkarskich:)ktory chetnie wzialby patronat nad projektem,zyskalismy pelna aprobate i wsparcie w pomysle...Jest o co powalczyc bo takiego miejsca do tej pory niebylo.
Miejsce wstepnie wytypowalismy miedzy ujsciem rzeki Sleza a ujsciem Bystrzycy.
Jest do wykorzystania budzet obywatelski,wsparcie sponsorow moze symboliczna skladka,jest wiele mozliwosci aby razem zrealizowac taki projekt tylko wystarcza wspolne checi i troche organizacji.Wszystko zalezy od nas wedkarzy...
Co o tym myslicie?Moze ktos ma jakis pomysl,sygestie z chcecia wysluchamy i moze razem uda nam sie cos stworzyc.
Pozdrawiam Barti

 

To teraz San będzie robiony we Wrocławiu ? :) Czy sama szopa ? Już pstrągowe eldorado próbowali robić we Wrocku, zdjęć sobie narobili....i znowu zdjęcia będą ?


  • Mucha12 lubi to

#7906 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 maj 2018 - 20:47

Ostatnio SAN wizytowałem (wiata jest zrujnowana), pomimo że stała na uboczy (jak obstawiam strażnicy narazili się lokalnym "amatorom rybiego mięsa" i wata była obiektem bezsilnego rewanżu.  Brawa dla strażników, bo Panowie zrobili na mnie dobre wrażenie.

Swoją drogą bardzo fajna woda, jako muszkarski nowicjusz w 4 dni (przy kiepskiej pogodzie) wydrapałem około 25 pstrągów i ze 30 lipasków. Lipaski małe a pstrągi fajne max 51 cm. Wiatę mają naprawić a ja chętnie wybiorę się tam ponownie.

 

Pomysł z wykorzystaniem budżetu obywatelskiego czy mikro dotacji jest słuszny, ale cel proponuję mniej narażony na wandalskie zabiegi np. zarybienie rzeczki połączone z jakaś akcją sprzątania brzegów czy edukacyjną. W mojej ocenie wiata długo nie postoi we Wrocku (ale mogę się mylić). jakoś te nie wierzę aby mistrzowie chętnie tam zaglądali z pogadankami - zaglądają na to forum to może się wypowiedzą.

 

Pozdrawiam


  • Slavobeer lubi to

#7907 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 25 maj 2018 - 22:11

...miejsce wiaty nie zostalo wybrae losowo,mielismy wytypowanych kilka miejscowek.Wiele za i przeciw i wybor padl na ten odcinek.

Po 1 : po wstepnych ustaleniach i rozmowach z rada osiedla maslice uzgodnilismy wstepne ustawienie 2 koszy na smieci ktore beda reguralnie oproznianie

Po 2 : miejsce to jest na tzw peryferiach miasta,a wiec mniej obawy o imrezujaca mlodziez(sam czesto bywam i wiem ze tak  jest)ktora po % nie ogarnia.

Wiem tez z oficjanego zrodla ze na wysokosci ul Potokowej tzw dzikiej powstaje kolejna plaza drinkbar,wiec amatorzy zlotego trunku beda mieli swoje miejsce.

Po za tym obecnosc rowerzystow,spacerowiczow,psich wyprowadzaczy,biegaczy,weekendowych piknikow itd tez robi swoista  ochrone przed wandalizmem...

Znam dobrze kilku a nawet kilkunastu tych "profesjonalistow"osobiscie i sa to naprawde spoko ludzie rownie zabiegani i zajeci jak my wszyscy lecz wiem ze na takim towarzyskim spotkaniu/zlocie by sie pojawili podzielic sie swoimi doswiadczeniami,juz kilka osob napisalo ze nas  wesprze w projekcie za rowno w pozyskaniu budzetu jak i przygotowaniu przedsciewziecia.

Wszystko zalezy od nas od wedkarzy  i checi  powstania miejsca spokan...


  • analityk i azhek lubią to

#7908 OFFLINE   Zbyszek T

Zbyszek T

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 maj 2018 - 15:50

Byłem dzisiaj na Odrze koło Preżyc. 1 mały Bolo + kilka okoni.

Ale

Odra tam nie płynie, stoi w miejscu...

Czemu to tak?

Wszędzie tak teraz, czy to miejsce takie?

Wydaje mi się, że kiedyś Odra miała szybki nurt...



#7909 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 26 maj 2018 - 18:35

Dobrze ci się wydaje.
Jak otworzą jazy to rzeka będzie płynąć. Jak będą je trzymali zamknięte, będziesz łowił głównie okonie.
W czerwcu zwykle bywa 1-2 tygodnie wyżówki więc nie trać nadziei.

Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 26 maj 2018 - 18:36

  • pawelHERP lubi to

#7910 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 02 czerwiec 2018 - 17:42

Nareszcie nadszedł czas otwarcia sezonu trollingowego w okregu PZW Wrocław - 01 czerwiec 2018r. i możliwości połowów z jednostek  pływających.

Nie tylko mnie to wkurza, i każdy powtarza co za jełop to wymyślił, w jakim celu i czemu to ma służyć ??? ! Czy i MY także musimy mieć ograniczenia wolności ? !

Dlaczego ci "krasnale" z zarządu PZW nie potrafią umotywować słuszności swojej decyzji ?! Dlaczego nie wolno nam poławiać ryb z jednostek pływających, np. w marcu, kwietniu ? Przecież tak jak w tym roku, nigdy nie było ? Nawet za najgorszych czasów z poprzednich dekad zniwolenia polaków?

    OK. Tyle żalu i złości, a teraz radość z otwarcia sezonu trtollingowego 2018r.

1 czerwca na Odrze w teamie z Juniorem II było tak. 

     Po okoł dwóch godzinach trollingu, gdy słoneczko już troszkę się podniosło, synowi wziął sum. Śliczny okaz wspaniale walczący. Po godzinie ponownie Junior powtórzył swój sukces tego dnia - sum 83 cm. A po około dwóch godzinach szczęście i do mnie się uśmiechnęło i wyholowałem ładnego grubaska toniowego, szczupaka 78 cm. Wypłynięcie zakończyło się filmikami, zdjęciami i radością. Ryby powróciły do wody. :)

 

..

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 17:44

  • Adrian Tałocha, Slavobeer i miras1983 lubią to

#7911 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 20:06

 Dlaczego nie wolno nam poławiać ryb z jednostek pływających, np. w marcu, kwietniu ? Przecież tak jak w tym roku, nigdy nie było

 

I bardzo dobrze!!!!!!!!!!


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 20:07


#7912 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 czerwiec 2018 - 10:51

I bardzo dobrze!!!!!!!!!!

Więc wytłumacz nam, tym wszystkim. Dlaczego tak uważasz ?
Bo, co ? Nie masz na czym pływać ? Leszczyki z gruntu nie ' bierą" ?
Hejtować każdy może, ale czy to jest kultura?

Użytkownik Harjer edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 10:54


#7913 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:17

Złóż oficjalny wniosek do zarządu o zniesienie zakazu i np. możność łowienia w trolu od stycznia do grudnia. Może przejdzie i poczujesz prawdziwą moc wolności.



#7914 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:35

W tym kraju inaczej się po prostu nie da,t trzeba zakazywać.Tak samo ja jestem za całkowitym wyłączeniu połowy mietkowa z wędkowania do końca kwietnia. Ta decyzja o zakazie wędkowania z łodzi na Odrze , jak najbardziej trafiona.

#7915 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:37

Dyskusja podobna do tej o łowieniu boleni.

Bo jak się tak zastanowić Koledzy - to dlaczego nie wolno wędkować ze środków pływających?

Z brzegu wolno a z łódki już nie...

 

Pływać nie wolno i czy ryb przybyło?????

 

Czasem wybiegnięcie myślą poza propagandowa papkę którą nas karmią może przynieść całkiem niespodziewane refleksje...



#7916 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:38

W tym kraju inaczej się po prostu nie da,t trzeba zakazywać.Tak samo ja jestem za całkowitym wyłączeniu połowy mietkowa z wędkowania do końca kwietnia. Ta decyzja o zakazie wędkowania z łodzi na Odrze , jak najbardziej trafiona.

 

Znaczy Ty też czujesz się przestępcą???

 

Są służby - różnorakie... państwowe, związkowe, społeczne...

 

No to ja  pytam - gdzie one są????????

 

Ile spraw sądowych wytoczono kłusownikom? Ile przepadło ich mienia? Ile sądy zasądziły odszkodowań dla właścicieli(użytkowników) wód???

 

Mimo tylu służb najczęściej mandaty dostają ludzie co zapomnieli wpisać w rejestr, że są nad wodą...

 

A traktowanie wszystkich wędkarzy jak potencjalnych przestępców to zwyczajne wygodnictwo i aprobata dla faktycznych przestępców.


Użytkownik eRKa edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 11:42

  • ObraFM i PLnK lubią to

#7917 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:59

W tym kraju inaczej się po prostu nie da,t trzeba zakazywać...

 

Kiedyś to i łapy obcinali za kradzieże na oczach zadowolonej gawiedzi- a mimo to wśród tłumu grasowali kieszonkowcy.
Bo tylko nieuchronność złapania jest skuteczna- a nie straszenie karą: nawet okaleczaniem i śmiercią.


Użytkownik ObraFM edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 12:00


#7918 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:07

[quote name="eRKa" post="2397298" timestamp="1528022292"]

Znaczy Ty też czujesz się przestępcą???

Tak to jedyny czas w roku ,kiedy mogę do bólu naciągnąć ryb za kapote, bo później już nie potrafię normalnie złowić. Inaczej sobie z tym nie poradzę, muszą mi zabronić.

Acha...a kwiecień i maj to najlepszy czas na suma w trolingu na Odrze. Jak wtedy nie złapie to kiedy?

Użytkownik miras1983 edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 12:09


#7919 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:21

W kwietniu i maju to sum jako stworzenie ciepłolubne jeszcze jest zahibernowany hahahahaha

 

Kolego - wyluzuj...

 

Przykład z mojego okręgu.

 

Też zakaz pływania do 31 maja...

 

Ale nie o tym chciałem.

Wprowadzono na Z Sulejowskim(potężne zakwity sinic czy innego diabelstwa) limit zanęty - 1 kg na dobę.

 

To ja się pytam - czy to jest do sprawdzenia????????? I do wyegzekwowania???????

 

Ale papierki są ok. 



#7920 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:33

W kwietniu i maju to sum jako stworzenie ciepłolubne jeszcze jest zahibernowany hahahahaha

.......


Większej bzdury nie czytałem.
To wszystkie przyłowy suma przy Boleniowaniu w Maju to co zapięcie na " śpiącego niedźwiedzia " czy jak???
  • miras1983 lubi to