Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8421 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:18

albo C&R na 100% albo na 99% ???

 

Doczytaj Kolego na czym polega C&R i nie myl go więcej z no-killem. 



#8422 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:23

Doczytaj Kolego na czym polega C&R i nie myl go więcej z no-killem.

A gdzie leży problem twoim zdaniem, bo jak widzę w teorii jesteś obcykany?
  • Homegeon i pawelHERP lubią to

#8423 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:27

Nie będę Ci skracał drogi i podawał odpowiedzi na tacy, jak to mówią - szukajcie a znajdziecie :) Podpowiem tylko, że problem leży u samych podstaw tj. w definicji tych dwóch odmiennych pojęć.


  • jerzy6 i Sn4ke lubią to

#8424 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 czerwiec 2019 - 09:40

Od 5 minut siedzę i się zastanawiam co napisać, ale takich głupot chyba nie da się sensownie komentować...

 

:doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

to może dobrze zrobiłeś bo jeszcze by się okazało, że nie masz nic do zaoferowania umysłowo



#8425 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 czerwiec 2019 - 10:00

Nie będę Ci skracał drogi i podawał odpowiedzi na tacy, jak to mówią - szukajcie a znajdziecie :) Podpowiem tylko, że problem leży u samych podstaw tj. w definicji tych dwóch odmiennych pojęć.

jestem wręcz z ciebie dumny, że pojąłeś już wszystkie definicje i umiesz się wypowiadać na poważnie, na tematy C&R... nie będę zaśmiecał tematu kontr odpowiedziami bo to nudne... Każdy ma swoją morlaność i bez względu na skutek definicji oraz jej rozumowanie, dobrze zrobił, że wypuścił, tyle.


  • Homegeon i pawelHERP lubią to

#8426 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2019 - 10:31

to może dobrze zrobiłeś bo jeszcze by się okazało, że nie masz nic do zaoferowania umysłowo

 

Na szczęście nie masz racji :D


  • pawelHERP i coma lubią to

#8427 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 czerwiec 2019 - 11:10

Panowie, oszczędźcie sobie tych uprzejmości!

@PLnK, naprawdę tak trudno prowadzić dyskusję, nawet jak ktoś ma inne zdanie lub rozumienie tematu? Wyluzuj...


  • Piotrek Milupa i BartoszC lubią to

#8428 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 26 czerwiec 2019 - 09:58

Czy w okolicach Wrocławia są szczupaki? Są, tylko trzeba je namówić żeby wskoczyły do podbieraka. :D



#8429 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 27 czerwiec 2019 - 11:43

Oczywiscie sandaczowa guma w pysku???Mimo wszystko gratulacje,bo wyciagnac taka bestie to nie lada sztuka.

 

O proszę, jaki dociekliwy. To się nazywa prawdziwa polska życzliwość :)



#8430 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 27 czerwiec 2019 - 11:52

Wczoraj Odra dała mi wspaniały prezent na Dzień Ojca :) 133cm i według mnie około 50kg wagi...

 

Wreszcie się doczekałem w wątku ryby wartej pokazania. Wspaniały okaz, wspaniały wyczyn. Gratulacje! :)



#8431 OFFLINE   maniu394

maniu394

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 22:46

Z Odry w ciągu dwóch dni 3 szczupaki 62 ,76 i perełka 81.

Użytkownik maniu394 edytował ten post 04 lipiec 2019 - 22:49

  • analityk lubi to

#8432 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 lipiec 2019 - 12:38

Witam kolegów!

Mam pytanie do osób które obserwują poziom wody na wodowskazach w okolicy Wrocławia.

http://monitor.pogod...hydro/151170030

Muszę przyznać, że ten rok jest bardzo dziwny jeśli chodzi o poziom wody. Zwykle o tej porze mamy niżówkę - to co widać na wodowskazach Malczyce i Brzeg Dolny (choć nie wiem jaki wpływ ma na nie nowy próg wodny).

Co do samego Trestna to od początku roku poziom wody utrzymuje się w okolicach 325-330cm. Gdzie od wielu lat w miesiącach wakacyjnych było 310-315cm. Zauważyłem również, że od początku roku woda jest brudna/trącona (dosyć często odwiedzam odcinek przed Wrocławiem). Z taką sytuacją spotykam się pierwszy raz na Odrze.

Być może są jakieś fakty dot. regulacji wody o których nie wiem.

...szukam jakieś korelacji między stanem, który widzę a słabszymi wynikami w tym sezonie ;-)

Może ktoś z Was ma podobne obserwacje i się podzieli?



#8433 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 lipiec 2019 - 21:41

a jakie jest konkretnie pytanie dot. stopni Brzeg czy Malczyce? na obu mieszają wodą w szerokim zakresie co zabija denne życie w brzegowej Odrze.

 

Powyżej Malczyc jest poziom około dwa/trzy razy wyższy niż byłby normalnie - trzymaja nieco wody tam. 

 

Dla mnie jest rozczarowaniem że nie potrafią (nie chcą) tak skoordynowac pracy stopni aby woda pomiędzy Brzegiem a Malczycami była w miarę stała lub przynajmniej nie spadała poniżej z góry ustalonego poziomu. 



#8434 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 lipiec 2019 - 15:48

Poniżej Wałów Śl. nie za bardzo widzę różnicę do czasu, poprzedzającego otwarcie stopnia w Malczycach. Co prawda pierwsze wyjscie zanotowalem pod koniec czerwca i na pierwszy rzut oka woda niska jak w poprzednich latach.
Zdziwiła mnie metna woda, w tym okresie zawsze była bardziej przejrzysta.

#8435 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 lipiec 2019 - 22:32

Witam kolegów!

Mam pytanie do osób które obserwują poziom wody na wodowskazach w okolicy Wrocławia.

http://monitor.pogod...hydro/151170030

Muszę przyznać, że ten rok jest bardzo dziwny jeśli chodzi o poziom wody. Zwykle o tej porze mamy niżówkę - to co widać na wodowskazach Malczyce i Brzeg Dolny (choć nie wiem jaki wpływ ma na nie nowy próg wodny).

Co do samego Trestna to od początku roku poziom wody utrzymuje się w okolicach 325-330cm. Gdzie od wielu lat w miesiącach wakacyjnych było 310-315cm. Zauważyłem również, że od początku roku woda jest brudna/trącona (dosyć często odwiedzam odcinek przed Wrocławiem). Z taką sytuacją spotykam się pierwszy raz na Odrze.

Być może są jakieś fakty dot. regulacji wody o których nie wiem.

...szukam jakieś korelacji między stanem, który widzę a słabszymi wynikami w tym sezonie ;-)

Może ktoś z Was ma podobne obserwacje i się podzieli?

Podobnie sytuacja się ma w niższym biegu rzeki. Woda, choć niska, prawie do tej pory była mętna, dopiero niedawno (od kilku dni)nieco się oczyściła, teraz jest podobnie jak w poprzednich latach. Ale z braniami jest identycznie, jak w okolicach Wrocławia, można powiedzieć-nie bierze. Cztery tegoroczne, kilkugodzinne spinningowanie, zaowocowało tyloma rybami, ile 1-2 w roku ubiegłym. No, słabo jest, albo zapomniałem jak się łowi w Odrze. Brań co prawda, było tylko trochę mniej niż we wcześniejszych latach, ale nie dają się zaciąć, albo małe ryby których nie liczę, albo amputacja przynęty po kamieniach przy zacięciu :angry: . Nie dość że mało tych ryb, to jeszcze parę zakolczykowałem, przekleństwo ta niska woda :( . Trzeba przyginać zadziory, ale nie wiem czy to drapieżnikom pomoże? Ewentualnie zdjąć kotwiczkę, haczyk, ale to już lizanie czekolady przez papierek., chyba się nie skuszę na to.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 16 lipiec 2019 - 22:33

  • analityk lubi to

#8436 OFFLINE   xmataxx

xmataxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Imię:damian
  • Nazwisko:m

Napisano 22 lipiec 2019 - 10:05

Jak wyniki na miejskim odcinku? Wybieram się dziś na wędkowanie z łodzi i nie wiem czego sie spodziewac.. :lol: :lol:



#8437 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 lipiec 2019 - 10:38

Coś tam się dzieje:

 

0cdcbce0c13b.jpg

 

Co ciekawe, o ile w ubiegłym roku takich pierdków 30-40cm nałapałem się co nie miara, to w tym roku w tych samych miejscach siadają właśnie takie jak na załączonym obrazku (co nie ukrywając - cieszy). Sandacza trafią się sporo, sum też przy okazji wjedzie... tylko z okoniem licho jak diabli, nie licząc 'palczaków'. Sprawdzam miejsca z ubiegłego roku gdzie zawsze się jakiś trafił a w tym roku cisza.

No i wodą cały czas mieszają, a dnia na dzień różnica potrafi być o metr czy ponad metr w jedną i drugą stronę. Jednego dnia woda czysta, drugiego jakoś dziwnie brązowa.



#8438 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:25

Dzięki wszystkim za swoje spostrzeżenia odnośnie stanu i klarowności wody.

Ja również zauważyłem, że woda w Odrze jest już klarowna. ...a była mętna od początku roku.Od razu odnotowałem większą aktywność drapieżników. Będzie już chyba tylko lepiej. Również białoryb w nocy atakuje małe rybki przy powierzchni, których są chyba miliony (jeszcze).

Było kilka kleni z czego jeden już fotogeniczny. Trafił się też pierwszy nocny jaź tego sezonu.

Było sporo brań białorybu - bardzo charakterystyczne.

Załączony plik  20190723_212934.jpg   48,3 KB   20 Ilość pobrań


  • analityk, peekol i daz wroc lubią to

#8439 OFFLINE   xmataxx

xmataxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Imię:damian
  • Nazwisko:m

Napisano 24 lipiec 2019 - 11:46

Pierwszy raz próbowałem trollingu i powiem szczerze, że mi się spodobało :D Siadł jeden niewymiarowy sandacz na białego king shada, ale na innej łódce łowili szczupaki również z trolla. Coś się dzieje..
  • analityk lubi to

#8440 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 01 sierpień 2019 - 06:58

http://www.pzw.org.p...nie_na_2020_rok






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych