Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#8961 OFFLINE   PL1962

PL1962

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaZ PKS-u

Napisano 03 listopad 2022 - 09:26

Rozumiem że to Lipki poniżej Brzegu Opolskiego? A jak z dopływami?
Fajna decyzja, zobaczymy jak będzie z egzekwowaniem.

Egzekwowanie? To jest tylko nasze pobożne życzenie. W myśl zasady nikt nie widzi to można wszystko poleci do wora. Tak z ciekawości odpowiedz sobie kiedy ostatnio miałeś kontrolę na Odrze?  



#8962 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2022 - 09:55

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/za...rekordy-1169889

Zasolenie Odry wciąż jest powyżej normy, a w dopływach wręcz bije rekordy. Według ostatnich danych, czyli stanu na 14 listopada, w punkcie Kłodnica Gliwice na przykład, na wysokości mariny, przekracza 8 tys. µS/cm. ... 
Dla porównania: 12 sierpnia tego roku, kiedy po wykryciu katastrofy ekologicznej na Odrze, jej dopływach i na Kanale Gliwickim zostały opublikowane pierwsze dane dla punktu Kłodnica Gliwice, zasolenie wynosiło 7,2 tys. µS/cm. W kolejnych dniach także znacznie przekraczało normę, ale nawet nie zbliżało do obecnego poziomu. 10 września sięgało „tylko” 2,99 tys. µS/cm.

 

:(


  • Andżej lubi to

#8963 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 listopad 2022 - 16:33

Nieco inny temat niz zasolenie Odry ale na dłuższą skalę równie szkodliwy.

Nie wiem czy bywalcy Mietkowa zwrócili uwagę na niebieską kabinówkę często parkującą latem przy wyspach lub jesienią na sandaczowych miejscówkach z zarzuconymi minimum czteroma kijami na żywca ( pomimo zakazu ).

Od miejscowych słyszę , że to kłusownik z długoletnim doświadczeniem.

Pytanie dlaczego nikt nie potrafi sobie z nim poradzić? Służby twierdzą ze mała szkodliwość społeczna czynu.  Czyżby? To z naszych składek idzie ostatecznie.

Ciekawe czy prócz $$ na odtworzenie ichtiofauny Odry znajdzie się coś na prawdziwą straż wędkarską ( słowo rybacka jakoś zawsze razi ) z uprawnieniami  i środkami przymusu bezpośredniego.



#8964 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 listopad 2022 - 16:56

Nieco inny temat niz zasolenie Odry ale na dłuższą skalę równie szkodliwy.
Nie wiem czy bywalcy Mietkowa zwrócili uwagę na niebieską kabinówkę często parkującą latem przy wyspach lub jesienią na sandaczowych miejscówkach z zarzuconymi minimum czteroma kijami na żywca ( pomimo zakazu ).
Od miejscowych słyszę , że to kłusownik z długoletnim doświadczeniem.
Pytanie dlaczego nikt nie potrafi sobie z nim poradzić? Służby twierdzą ze mała szkodliwość społeczna czynu. Czyżby? To z naszych składek idzie ostatecznie.
Ciekawe czy prócz $$ na odtworzenie ichtiofauny Odry znajdzie się coś na prawdziwą straż wędkarską ( słowo rybacka jakoś zawsze razi ) z uprawnieniami i środkami przymusu bezpośredniego.

Nie, ale sami wędkarze nie chcą czegoś takiego, bo miękkich kłusoli wśród mięsiarzy jest jest zatrzęsienie, a mięsiarstwo to ogromna większość wędkarzy, którzy z tęsknoty robią wszystko, by w PZW nic się nie zmieniło, stąd w kółko ci sami delegaci, te same zarządy i ta sama polityka i ten sam rwgulamin umożliwiający legalne wyczyszczenie do zera mniejszej rzeki z wymiarowej ryby solo na dłuuuugim odcinku w 1 sezon.

Oczywiście takie procedery da się ukrócić, wystarczy dofinansować PSR i podnieść kary wielokrotnie, gdzie utrata sprzętu powinna być najmniejszym problemem + oczywiście dopasować regulamin do możliwości regeneracji łowisk, więc 1 okoń rocznie ze Ślęzy i 4 z Widawy, losowane między wszystkich wędkarzy w okręgu wydaje się być sensownum kompromisem.

Użytkownik Andżej edytował ten post 28 listopad 2022 - 17:04


#8965 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 listopad 2022 - 18:19

Temat kabinówek na Mietkowie na przestrzeni lat cały czas aktualny, można by książkę o tym napisać. Wszyscy o tym wiedzą co się dzieje a nie zmienia się nic. Łowienie po zmroku na kilka zarzuconych zestawów, zabieranie sandaczy trzydziestkaków, łowienie na wpływie w obrębie tarliska. Wszystkie powyższe patologie kilkukrotnie zgłaszałem i jak zwykle echo. Jeszcze gdy działała grupa realizacyjna i zgłaszałem takie akcje bezpośrednio do p. Grzegorza coś działali. Obecnie wszystko po staremu.
W październiku o dziwo trzy weekendy pod rząd miałem kontrolę, parole policji lub policja plus państwowa straż. Za każdym razem godzinkę popływali, nie wiem czy skontrolowali chociaż połowę łódek. Standardowo najbardziej ich interesuje obecność bosaka, apteczki czy gaśnicy. Policja nawet nie pyta o inne rzeczy. Przy patrolu mieszanym przynajmniej padło pytanie "Czy mają panowie jakieś rybki?". Natomiast na moją informację, że zawsze wiem kiedy spodziewać się kontroli - bo w ciągu pięciu minut wszystkie kabinówki grzecznie spływają do portu, usłyszałem odpowiedź, że to nie możliwe żeby wiedzieli o kontroli 😂😂 no i oczywiście czy mam gaśnicę.
Rekordzista, jakiegoś udało mi się zaobserwować miał zarzuconych 6 zestawów. Natomiast czyszczone sandacze z bakisty nie wiem czy miały przynajmniej wymiar minimalny okonia w Mietkowie.
Niezmiennie będę zdania, że najlepszym rozwiązaniem była by "grupa realizacyjna szybkiego wpierdolu" i wyrzucania im tych zestawów do wody, bo wyczyścili ten zbiornik (i tak już ogołocony przez zrzuty wody) do praktycznie zera.
Z plusów - tej jesieni nie spuścili wody do tragicznie niskiego poziomu więc resztki nie zjedzonych ryb mają się gdzie schować, no i częściej trafiam na jakieś kontrole.
  • oland i Andżej lubią to

#8966 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 listopad 2022 - 08:59

A moze jednak to juz dobry czas na zmiany. W mojej opinii era mięsiarzy odchodzi powoli do ..piachu. Wśród młodych i bardzo młodych C&R to juz standard nie odstępstwo od reguły. Samo pojawienie się w regulaminie okręgu WRO zapisu o zakazie łowienie na żywca z łodzi był durzym krokiem do przodu. Postaraliśmy sie o to przeciez sami 2 lata temu kiedy o dziwo Zarząd sam poprosił o nasze wnioski. ZAdziałalo przynajmniejna papierze. ...choc odnosze wrazenie ze w wodzie rownież troche. Czas by zacząc  egzekwować zapisy regulaminu.  Czy PZW Opole ma inne narzędzia prawne? Uzbrojone pływające  patrole  na Otmuchowie czy Nyskim to standard. Tak nawiasem w  naszej opinii calkowitym zakazem łowienia z brzegu czy z łodzi powinna byc objęta strefa wejscia Bystrzycy do Mietkowa. Kłusownicy wiedzą dlaczego. Pewnie katalog  obostrzeń byłby być większy dotycząc pozostałych wód okręgu.

Zanim Odra sie nie odrodzi ( i oby jak najdłużej pozostawała na naszym odcinku obszarem no kill ) Mietków bedzie poddany duzej presji i moze go spotkać los Turawy. Czas na zmiany. Czas na PSR z prawdziwego zdarzenia......a może to kwestia wyeliminownia paru osobników na kabinówkach j.w..


  • analityk i Qh_ lubią to

#8967 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 29 listopad 2022 - 10:26

 W mojej opinii era mięsiarzy odchodzi powoli do ..piachu. Wśród młodych i bardzo młodych C&R to juz standard nie odstępstwo od reguły.

Chyba żyjesz Pan w innym wymiarze rzeczywistości. Dobre... :lol:



#8968 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 postów

Napisano 30 listopad 2022 - 00:07

Wystarczy, jak w każdym normalnym kraju wprowadzić odpowiednie i dotkliwe kary za kłusowanie. Pilnować tego.  Nie, my wolimy samobiczowanie i kolejne głupkowate zakazy.

Kiedyś można było pływać i łowić w maju, brały piękne bolenie... -  nie można bo sandacze na tarle! Po co pilnować jak można zakazać. Kłusownicy na wyspach zostali jeszcze długo - możliwość wędkowania odpadła, sandaczy nie przybyło. Zaraz, a co to tak chlapie... Bolenia za dużo! PZW nam odłowiło i sumem zarybiło  :D Dzisiaj mamy też zakaz trollingu i pływania z dużym silnikiem, prawidłowego wyposażenia łodzi służby intensywnie pilnują. Zakaz łowienia na żywca nie wszystkich chyba obowiązuje, pływają regularnie i łowią dużo. Tego służby nie potrafią przypilnować. Dobry bez wątpienia jest limit jednej sztuki do  zabrania, ale tych widełek to chyba nie zrozumiałem. Otmuchów i Głębinów to inna historia, za późno i strasznie by o tym pisać ;)


Użytkownik Tomasz K edytował ten post 30 listopad 2022 - 00:15


#8969 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 listopad 2022 - 12:05

 Dobry bez wątpienia jest limit jednej sztuki do  zabrania, ale tych widełek to chyba nie zrozumiałem.

Jedna sztuka na tydzień w przypadku 1 szt na dzień nie trzeba być kłusownikiem żeby wyrybić wodę.



#8970 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 postów

Napisano 30 listopad 2022 - 18:23

Nawet całkowite C&R nie byłoby chyba złe.  



#8971 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 14:45

Cześć.

Mamy nowość na rok 2023, a mianowicie w okręgu wrocławskim od stycznia do końca kwietnia zakaz używania przynęt spinningowych dłuższych niż 5 centymetrów. Jak mierzyć i co będzie zaliczane do długości przynęty? Odsyłam do zezwolenia. Mnie zastanawia, jak będą traktowani łowcy metodą DropShot, CarolinaRig, TexasRig, TokioRig, boczny trok? Może wystarczyłoby te kilka metod wymienić i określić się? W ogóle przydałoby się na przyszłość, żeby w przypadkach, jak ten dotyczący przynęt 5 cm, odnieść się szerzej. Wypadałoby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ktoś mi powie, że wyraźnie pisze, że dodatkowe obciążenie umieszczone przed przynętą zalicza się do jej długości. No dobrze, czy w przypadku metody CarolinaRig też to obowiązuje? A co z obciążeniem umieszczonym za przynętą, z boku? Pech chciał, że w przyszłym sezonie chciałem tak łowić.

 

Miłej lektury;) 


Użytkownik jaceen edytował ten post 17 grudzień 2022 - 14:47

  • marienty i papierzakilures lubią to

#8972 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 17 grudzień 2022 - 16:01

Nie wierze. Co za debilizm. Na poczatku roku smialem sie z Kolegow w Mazowieckim ze taki los zgotowal im pzw.  Z tego co Pamietam chlopaki na Zadzior YT rozkminiali czy ster woblera wlicza sie do tych 50 mm. Bowiem w woblerach SDR jest on znacznej dlugosci. Glupia tanta plus czeburaszka to juz ponad 50mm. Szkoda gadac sztandar wyprowadzic...



#8973 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 16:15

Kogo to obchodzi !?  :D Odra w sumie zatruta, psr nie istnieje, kormoranów więcej niż zwykle, a w formie zadość uczynienia za jesienny zakaz połowu na Odrze podnieśli opłaty o 45% !  :lol:

 

Tylko jak teraz łowić w Odrze te obiecane przez Mateusza łososie !?  :)


  • strary lubi to

#8974 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 grudzień 2022 - 16:34

Tylko jak teraz łowić w Odrze te obiecane przez Mateusza łososie !?  :)

 

W Lidlu złowisz.


  • żabosław lubi to

#8975 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 grudzień 2022 - 09:22

Nasz kraj jest zajebisty .......

#8976 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 09:27

Ale szkoda, że nie można będzie łowić 15cm womblerami, ale szkoda... kopyta relaxa zegniją do maja, 30g jigi pordzewieją...jak żyć, no jak....


  • DanekM lubi to

#8977 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 grudzień 2022 - 11:23

Można im nie płacić, nie łowić, mieć nadzieję że koledzy też nie zapłacą i przejęcie nastąpi szybciej. Ale znowu nie wiadomo czy przejmujący będzie lepiej dbał, niestety póki to się nie wydarzy to się nie dowiemy.
Sam się zastanawiam, w tym sezonie nie płaciłem i nie łowiłem nad Odrą. Ból był straszny, a po letniej katastrofie to już w ogóle. W nadchodzącym nowym sezonie też nie chciałem opłacać składek, ale nie wiem czy wytrzymam. WP mają jeszcze mało łowisk, a wycieczki w dalsze rejony nie zawsze wychodzą z różnych przyczyn.
Pięć cm...dobre, osobiście przeważnie zaczynałem od połowy roku, albo później. Ale rozumiem że przepis ten powinien jasno określać co jest w tej dl. a co nie.

#8978 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 grudzień 2022 - 13:28

A niech tylko ktoś przekroczy ten wymiar 50mm...całe hordy strażników się rzucą na niego.
Za te podwyżki powinniśmy wykiprować parę taczek gnoju na Kazimierza i pokazać co o tym myślimy,najlepiej jeszcze przed tym jak zaczną brać łososie od Mateusza.


  • Slavobeer lubi to

#8979 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 18 grudzień 2022 - 16:56

Tak się kończy lobbowanie skrajnych zakazów... hehe

#8980 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 17:26

Załączony plik  AOCLU-woblery-Jerkbait-6-kolor-w-35mm-2-4g-twarda-przyn-ta-Minnow-przyn-ty-w.jpg   58,93 KB   22 Ilość pobrań

 

Choć psr wrocław w sumie to tylko na Mietkowie siedzi to trenuje już z nowym elementem wyposażenia !  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych