Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9099 odpowiedzi w tym temacie

#8941 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 28 wrzesień 2022 - 10:30

Już za moment październik. I co? Czarna d*pa. We Wrocławiu trzęsie się pośladkami, by poinformować wędkarzy, na czym stoją? Jedni łowią i mają gdzieś uchwały. Chwalą się w mediach społecznościowych i jeszcze są skłonni nawciskać bluzg komuś, kto zwróci uwagę. Mundurowi udają, że nic się nie dzieje.

W Zielonej Górze można? Można.

https://www.pzw.org...._na_rzece_odrze

 

Co do wrocławskich odznaczeń i wyróżnień. Kłuje w oczy taka informacja. Z całym szacunkiem dla osób wyróżnionych, w obecnej sytuacji uważam to za niestosowne.

 

PS

 

Nie muszę się na tym znać, ale z chwilą utraty ważności uchwały marszałkowskiej w dalszym ciągu będzie obowiązywać rozporządzenie Wojewody tj., zakaz łowienia w starorzeczach Czernica, Prężyce, Łacha Jelczańska i Jeziora Bajkał? Była mowa też o zakazie zabierania ryb z Odry. Nikt tego rozporządzenia nie odwołał. Prawidłowo to oceniam?


Użytkownik jaceen edytował ten post 28 wrzesień 2022 - 10:58


#8942 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 28 wrzesień 2022 - 10:57

Już za moment październik. I co? Czarna d*pa. We Wrocławiu trzęsie się pośladkami, by poinformować wędkarzy, na czym stoją? Jedni łowią i mają gdzieś uchwały. Chwalą się w mediach społecznościowych i jeszcze są skłonni nawciskać bluzg komuś, kto zwróci uwagę. Mundurowi udają, że nic się nie dzieje.

W Zielonej Górze można? Można.

https://www.pzw.org...._na_rzece_odrze

 

Co do wrocławskich odznaczeń i wyróżnień. Kłuje w oczy taka informacja. Z całym szacunkiem dla osób wyróżnionych, w obecnej sytuacji uważam to za niestosowne.

czyli co na odrze nie wolno nadal łowić ?
 



#8943 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 28 wrzesień 2022 - 11:50

czyli co na odrze nie wolno nadal łowić ?
 

Do końca września nie można łowić ! Nie do końca mundurowi udają, że nic się nie dzieje. Słyszałem o dwóch przypadkach skierowania sprawy do sądu za łowienie pod zakazem. Przy interwencji straszyli "działką" do 30tys.



#8944 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 28 wrzesień 2022 - 13:37

Ale rzeczywiście jest coś podejrzanie cicho...



#8945 OFFLINE   Jacek_Dgl

Jacek_Dgl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:.

Napisano 28 wrzesień 2022 - 20:33

Z zamieszczonych na stronie PZW Wrocław linków do uchwały zarządu województwa i rozporządzeń wojewody wynika  wynika że można łowić poza wymienionymi w ostatnim rozporządzeniu zbiornikami, ale nie można zabierać ryb :

 

https://www.pzw.org....zeki_odra_w_gra



#8946 ONLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 29 wrzesień 2022 - 13:41

Z zamieszczonych na stronie PZW Wrocław linków do uchwały zarządu województwa i rozporządzeń wojewody wynika  wynika że można łowić poza wymienionymi w ostatnim rozporządzeniu zbiornikami, ale nie można zabierać ryb :

 

https://www.pzw.org....zeki_odra_w_gra

Już to wałkowaliśmy. Do jutra włącznie jest zakaz łowienia ryb w dolnoślaskiej Odrze.

 

Bardziej chodzi o to, co dalej.



#8947 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 29 wrzesień 2022 - 14:31

A dalej nic nie wiadomo, ani tera ani po nowym roku :(

https://www.pzw.org....dniu_26092022_r


  • DanekM lubi to

#8948 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 04 październik 2022 - 11:01

Cześć. Jestem niedowiarkiem i życie nauczyło mnie, że czasami rzeczy oczywiste takimi nie są. Dzwoniłem dzisiaj do PZW Wrocław i rozmawiałem z miłą panią z sekretariatu. Oczywiście chodziło mi o możliwości wędkowania w rzece Odrze. Opłacam zezwolenia w PZW, to wypadałoby, żeby wszelkie informacje dotyczące obowiązujących przepisów były podawane oficjalnie, na bieżąco. Z rozmowy telefonicznej zawsze można się wyprzeć. To tylko rozmowa.

PZW Okręg Wrocław jakoś ze swoich zapewnień się nie wywiązuje. A zapewniano, że: „o wszelkich zamianach dotyczących możliwości wędkowania na rzece Odrze będziemy informować na bieżąco”. (źródło PZW Okręg Wrocław).

Minął wrzesień. Dzisiaj jest 04 października i co? Doczekamy się oficjalnego stanowiska PZW?

 



#8949 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 październik 2022 - 11:04

Co prawda nie u nas, ale rybacy już sieciują. Jednak w tym kraju nic nie ma sensu. Ludzie sie poswiecaj, a tu takie cos🤦‍♂️ Odra. Rybacy ruszyli na połowy ryb w rzece.
Budzi to sprzeciw wędkarzy.
https://www.fakt.pl/...edkarzy/n090q2m

#8950 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2022 - 11:14

Cześć. Jestem niedowiarkiem i życie nauczyło mnie, że czasami rzeczy oczywiste takimi nie są. Dzwoniłem dzisiaj do PZW Wrocław i rozmawiałem z miłą panią z sekretariatu. Oczywiście chodziło mi o możliwości wędkowania w rzece Odrze. Opłacam zezwolenia w PZW, to wypadałoby, żeby wszelkie informacje dotyczące obowiązujących przepisów były podawane oficjalnie, na bieżąco. Z rozmowy telefonicznej zawsze można się wyprzeć. To tylko rozmowa.

PZW Okręg Wrocław jakoś ze swoich zapewnień się nie wywiązuje. A zapewniano, że: „o wszelkich zamianach dotyczących możliwości wędkowania na rzece Odrze będziemy informować na bieżąco”. (źródło PZW Okręg Wrocław).

Minął wrzesień. Dzisiaj jest 04 października i co? Doczekamy się oficjalnego stanowiska PZW?

Uchwała z 12 sierpnia określała termin zakazu połowu  - do 30 września. Jeśli nie ma nowej uchwały to chyba wszystko jest jasne.



#8951 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 04 październik 2022 - 13:17

Uchwała z 12 sierpnia określała termin zakazu połowu  - do 30 września. Jeśli nie ma nowej uchwały to chyba wszystko jest jasne.

 

Możliwe, że przynudzam, ale dla mnie nie jest jasne. Powtórzę, opłaty na pozwolenie robię w stowarzyszeniu PZW. I tam powinienem otrzymać wszelkie informacje stanu prawnego. Wydaje się bardzo słabe odsyłanie do uchwał marszałkowskich, wyszukiwanie rozporządzeń wojewody, albo polegać na forumowych zapewnieniach. Pani z sekretariatu jeszcze wczoraj informowała, że nie wolno. Zresztą przed chwilą dowiedziałem się o uchyleniu rozporządzenia wojewody z dniem 14 września. Czy był ktoś taki uprzejmy poinformować o tym? A tam był zakaz wędkowania na starorzeczach i był obowiązek wypuszczania ryb.  17 września odbyło się spotkanie informacyjno-sprawozdawcze zarządu i były omawiane akty prawne regulujące możliwość łowienia na Odrze. Zostawią to dla siebie. Nie podzielą się?

pzdr

 



#8952 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2022 - 13:41

17.to oni chyba robili sobie jakieś sprawozdania ordery itp. a uchwalali coś 26. ale z tego co piszą w tzw aktualnościach na tym posiedzeniu przyjęto uchwały ws.:

- przyznania środków na utrzymanie czystości,

- zakupu amura białego,

- zmian w Komisji ds. Młodzieży,

- zmian w składzie Kapitanatu Sportowego.

Tak więc raczej nic nowego w temacie...  więc sam jestem ciekaw skąd informacja z wczoraj, że nie wolno, szkoda, że nie podpytałeś o podstawę prawną.

 



#8953 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 październik 2022 - 20:56

Statek tonie, a kapitan rozkrada ładownię.

#8954 OFFLINE   PL1962

PL1962

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaZ PKS-u

Napisano 21 październik 2022 - 14:36

Jacek tutaj gra jest o co innego. Mianowicie o zarządzanie całą Odrą a dlaczego? Odpowiedź jest prosta od Państwa ma popłynąć rzeka $$$ na rzekomą odbudowę ichtiofauny. Gra idzie czy obwodami będą zarządzały okregi pzw czy wody polskie. Czytaj kto przytuli kasę. Wędkarze w dalszym ciągu są traktowani jak zło konieczne. Nic dziwnego że nas olewają i zostałeś poinformowany że info będzie na bieżąco. 



#8955 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 21 październik 2022 - 15:20

Zwrot "obwodami będą zarządzały okregi pzw czy wody polskie" jest nadużyciem w stosunku do PZW. Jakie zarządzanie? Kiedy? Gdzie?

Bo zbieranie opłat i ich rozdzielanie według niejasnych zasad zarządzaniem nazwać nie można.


  • Juniorsky lubi to

#8956 OFFLINE   PL1962

PL1962

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaZ PKS-u

Napisano 21 październik 2022 - 15:59

Zwrot "obwodami będą zarządzały okregi pzw czy wody polskie" jest nadużyciem w stosunku do PZW. Jakie zarządzanie? Kiedy? Gdzie?

Bo zbieranie opłat i ich rozdzielanie według niejasnych zasad zarządzaniem nazwać nie można.

hahaha naprawdę poprawiłeś mi dzień. Fakt zdecydowanie nadużycie z mojej strony przepraszam ;)


  • strary lubi to

#8957 OFFLINE   Arkiewicz

Arkiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 27 październik 2022 - 14:10

Ważny komunikat dotyczący wędkowania na Odrze

 

Szanowni Wędkarze,

w związku z decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego nr DOW-Z-II.7142,1.2022.RKn z dnia 19.10.2022 r. o zwolnieniu Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg we Wrocławiu z obowiązku prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej w obwodach rybackich

 

rzeki Odry nr 3, 4, 5, i 6 wprowadzona zostaje zasada „złów i wypuść” w wodach rzeki Odry i jej kanałach.

 

Obwód rybacki rzeki Odra nr 3 zaczyna się na wysokości jazu w Lipkach. Obwód rybacki rzeki Odra nr 6 kończy się na wysokości ujścia rzeki Jezierzycy do Odry.

   

Zabrania się przechowywania ryb w jakikolwiek sposób - rybę po złowieniu należy natychmiast wypuścić do wody.

 

Ograniczenie to nie dotyczy gatunków obcych tj.: czebaczek amurski, trawianka, sumik karłowaty, bass słoneczny i rak pręgowaty, których po złowieniu nie można wypuścić do akwenu, w którym się je złowiło, ani też do żadnego innego akwenu. 

 

Ograniczenie obowiązuje od dnia 1.11.2022 roku do dnia 31.12.2022 roku włącznie. 

 

 

https://www.pzw.org....owania_na_odrze



#8958 ONLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2022 - 17:43

Wow! W końcu jakaś rozsądna informacja. Oby i przyszły rok był taki. Cały!



#8959 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 28 październik 2022 - 16:48

Rozumiem że to Lipki poniżej Brzegu Opolskiego? A jak z dopływami?
Fajna decyzja, zobaczymy jak będzie z egzekwowaniem.

Użytkownik Krzysiek_Wroclaw edytował ten post 28 październik 2022 - 16:52


#8960 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 październik 2022 - 17:48

:rolleyes:  :angry: kurde, a już myślałem że na wigilię będę miał kotlety z bolków:(  muszę szybko w ten weekend nakosić jak grzybów w lesie.


  • rapek lubi to