Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9091 odpowiedzi w tym temacie

#8901 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 11 sierpień 2022 - 20:57

No i pozamiatane :( .

Dzisiaj wprowadzili całkowity zakaz wędkowania na Odrze, na całym odcinku dolnośląskim do 30 września br. 


Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 11 sierpień 2022 - 20:58


#8902 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2022 - 21:42

No i pozamiatane :( .

Dzisiaj wprowadzili całkowity zakaz wędkowania na Odrze, na całym odcinku dolnośląskim do 30 września br. 

Jaki sens ma wprowadzanie zakazu wędkowania jak wytruli ryby !?  :D  :D Za to kajak we Wrocławiu nadal można wypożyczyć i śmigać po modrych falach Oderki. :) Znowu obostrzenia około kowidowe. :D  :D



#8903 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 11 sierpień 2022 - 22:12

Dokładnie. Cytat z onet
Dziś WIOŚ we Wrocławiu podał, że w żadnej z próbek pobranych z Odry w województwie dolnośląskim po 1 sierpnia nie stwierdzono obecności mezytylenu.

"We wszystkich badanych próbkach, zaczynając od dnia 28 lipca, mikroskopowa analiza biologiczna wykazała występowanie typowych organizmów dla rzeki Odry" – podał WIOŚ

Coś te wody polskie odklejone 2 tyg. za późno. Decyzja pod publikę. Wczoraj uspokajali a dziś katastrofa.

#8904 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 sierpień 2022 - 22:50

Mezytylen to pikuś... w pierwszych próbkach pobranych przez Niemców podają obecność rtęci... chyba coś musi być na rzeczy, skoro nasi zamykają dostęp do wody...oczywiście u nas nikt prawdy ludziom nie powie...

Załączone pliki


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 11 sierpień 2022 - 23:07


#8905 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 13 sierpień 2022 - 09:42

Jaki sens ma wprowadzanie zakazu wędkowania jak wytruli ryby !?  :D  :D Za to kajak we Wrocławiu nadal można wypożyczyć i śmigać po modrych falach Oderki. :) Znowu obostrzenia około kowidowe. :D  :D

Sens jest taki że jak nie wiadomo jaki związek chemiczny trafił do wody to należy wydać ostrzeżenie/zakaz łowienia (czytaj "spożywania") ryb. To takie logiczne. Ale ja widzę że po raz kolejny lubisz dojebać taki głupio-mądry post aby tylko jebnąć i zaśmiać się w zasadzie sam do siebie...


  • Tomfunk lubi to

#8906 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 13 sierpień 2022 - 11:15

Sens jest taki że jak nie wiadomo jaki związek chemiczny trafił do wody to należy wydać ostrzeżenie/zakaz łowienia (czytaj "spożywania") ryb. To takie logiczne. Ale ja widzę że po raz kolejny lubisz dojebać taki głupio-mądry post aby tylko jebnąć i zaśmiać się w zasadzie sam do siebie...

:D Nie każdemu jak tobie łowienie ryb kojarzy się z ich spożywaniem !  :D  :D Doczekasz się ! Spokojnie.



#8907 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 13 sierpień 2022 - 11:40

:D Nie każdemu jak tobie łowienie ryb kojarzy się z ich spożywaniem !  :D  :D Doczekasz się ! Spokojnie.

Tak się składa że mi łowienie nie kojarzy się z ich spożywaniem ale gro członków związku tak traktuje właśnie łowienie. Władze też to zrozumiały ale Ty nie. Ty masz swoją najbardziejszą rację okraszoną uśmieszkiem.
Doczekam się czego? Powiedz wprost. Jestem spokojny.



#8908 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 13 sierpień 2022 - 19:54

k...rwa rzeka zdycha przestancie sie klucic o pierdoly teraz jeszcze ner cos ciezko to wyglada ,a kajakami to mozna i po kaczawie poplywac albo kto bardziej sfrustrowany to polecam wierzbiak ....problem chyba powazny jest czy tak od sobie odczekac pare dni i moge isc lowic nad odre ??



#8909 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 sierpień 2022 - 11:46

k...rwa rzeka zdycha przestancie sie klucic o pierdoly teraz jeszcze ner cos ciezko to wyglada ,a kajakami to mozna i po kaczawie poplywac albo kto bardziej sfrustrowany to polecam wierzbiak ....problem chyba powazny jest czy tak od sobie odczekac pare dni i moge isc lowic nad odre ??

Tak od siebie to możesz iść już dzisiaj i łowić na Odrze tylko jest to obecnie obarczone grzywną według rozporządzenia urzędu marszałkowskiego.



#8910 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 15 sierpień 2022 - 13:59

Piszę to w tym wątku a nie w "Odra-zatrucie 2022" bo nie mam ochoty uczestniczyć w zbiorowym opluwaniu się.

 

Dziś byłem nad Odrą, zacząłem od elektrowni na Wałach Śląskich i dotarłem do Pyszącej poniżej Brzegu Dolnego.

Woda w naturalnym kolorze, brak dziwnych zapachów, mnóstwo pływającej drobnicy za którą uganiały się bolenie, spławiający się sporych rozmiarów białoryb.

Byłem w tych miejscach również w dniach 10.08.22 i 03.08.22.

Trzeciego sierpnia sytuacja wyglądała troszkę inaczej, woda miała nienaturalny zmętniały kolor, a nad nią unosił się nieprzyjemny zapach.

Dziesiątego było już "normalnie", kolor i zapach w normie, byłem tam jeszcze z wędką i złowiłem wtedy kilka okoni i sandacza.

Będąc tam w w/w dniach ani razu nie widziałem nawet jednej śniętej ryby.

Ktoś już to napisał, ale i mnie to dziwi, że niektóre odcinki rzeki wyglądają jak gdyby zatrucie tam nie dotarło, a na innych dzieje się tragedia.

 

Nie zdążyłem podjechać do Urazu/Rakowa może któryś z kolegów ma jakieś info z pierwszej ręki, jak tam ma się sprawa.


  • oland, Dedo i strary lubią to

#8911 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 15 sierpień 2022 - 14:48

31 lipca żwirownia poniżej ujścia Widawy, woda lekko brudna, ryby mało aktywne ale bez żadnych padłych. Na Odrze nie byłem ale nic niepokojącego nie czułem. Przypomnę, że to był dzień, kiedy w Jeszkowicach i Ratowicach już śmierdziało daleko od rzeki.


  • Adaś Niezgódka lubi to

#8912 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 15 sierpień 2022 - 18:57

Dzisiaj opłynąłem cały osobowicki odcinek Odry od jazu na Rędzinie do mostu Sikorskiego. Wrocławskie ryby mają się póki co zdrowo, znalazłem dosłownie jedną padniętą płotkę w przybrzeżnych wodorostach a koledzy znaleźli  kilka większych ryb w trzcinach na II zimowisku barek , ale były w stanie tak zaawansowanego rozkładu że zdechły z pewnością nie wcześniej niż tydzień temu, więc prawdopodobnie po prostu przypłynęły z biegiem rzeki ze skażonych rejonów w jej górnym biegu. Z pierwszej ręki wiem że do elektrowni w Wałach ani na odcinku aż do Malczyc również nie dzieje się nic niepokojącego, można najwyżej znaleźć pojedyncze zdechłe i mocno rozłożone ryby w przybrzeżnych trzcinach. Trucizna najwyraźniej przeszła górą nad Wrocławiem.


  • strary i Adaś Niezgódka lubią to

#8913 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 15 sierpień 2022 - 19:46

Na Wałach były trupy. W tym metrowe tołpygi. Poniżej już nie widziałem.

#8914 ONLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 15 sierpień 2022 - 19:50

Ale faktycznie nie ta skala co w Oławie i poniżej Głogowa
  • Adaś Niezgódka lubi to

#8915 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 15 sierpień 2022 - 22:31

A te trupy tołpyg to jakieś w miarę świeże były  czy ponad tygodniowe cuchnące ścierwa?

Btw w dniach bodaj 2-4 sierpnia jakiś dobry człowiek opuścił na maxa jaz w Rędzinie, w związku z czym te wszystkie rybie zwłoki z początków zarazy oraz, być może, duża część zatrutej wody tylko śmignęły  przez Wrocław, a poziom Odry spadł dramatycznie nisko. Chciałoby się napisać "ogarnięty człowiek" to zrobił, ale to był prawdopodobnie fuks, bo w Malczycach stały barki które nie mogły płynąć ze względu na niski poziom wody więc Rędzin akurat wtedy zrobił im "falkę" 


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 15 sierpień 2022 - 22:44


#8916 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 15 sierpień 2022 - 22:44

Dzięki za informacje Panowie. 

Myślę że w całej tej tragedii, takie wieści są na wagę złota i dają nadzieję.

 

Obyśmy byli świadkami coraz większej ilości takich pozytywnych relacji z nad Odry.



#8917 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 15 sierpień 2022 - 22:45

Nie były świerze 10-go
  • kornik1978 lubi to

#8918 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 16 sierpień 2022 - 09:45

I to jest ciekawa informacja, o ile padły tylko lub głównie tołpygi. Wiadomo, że sposób ich odżywiania polega głównie na filtrowaniu  planktonu unoszącego się w toni wodnej, więc jest to jakaś wskazówka gdzie warto szukać trucizny. 



#8919 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 16 sierpień 2022 - 09:50

Dzisiaj opłynąłem cały osobowicki odcinek Odry od jazu na Rędzinie do mostu Sikorskiego. Wrocławskie ryby mają się póki co zdrowo, znalazłem dosłownie jedną padniętą płotkę w przybrzeżnych wodorostach a koledzy znaleźli  kilka większych ryb w trzcinach na II zimowisku barek , ale były w stanie tak zaawansowanego rozkładu że zdechły z pewnością nie wcześniej niż tydzień temu, więc prawdopodobnie po prostu przypłynęły z biegiem rzeki ze skażonych rejonów w jej górnym biegu. Z pierwszej ręki wiem że do elektrowni w Wałach ani na odcinku aż do Malczyc również nie dzieje się nic niepokojącego, można najwyżej znaleźć pojedyncze zdechłe i mocno rozłożone ryby w przybrzeżnych trzcinach. Trucizna najwyraźniej przeszła górą nad Wrocławiem.

Nic myślenia taktycznego. Rozpowszechniaj lepiej plotkę, że w wodzie ani ogona nie zostało. Będzie trochę spokoju, zanim się towarzystwo zorientuje :)


  • Alexspin lubi to

#8920 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 16 sierpień 2022 - 11:23

Coś mi tu się nie zgadza z tego co pisze Hans Kloss.

Wczoraj oglądałem na youtube filmik autora Zanęty Grabowski i pokazywał co się dzieje w Malczycach.

Trup ściele się gęsto na każdej główce/klatce, głownie leszcze, bolenie, brzany, sandacze....


  • amalker i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych