Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 07 maj 2017 - 08:02

Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam: Nie miałem racji. @godski przepraszam za atak. @krzysiek dzięki za ukazanie aspektów o których po prostu nie myślałem.

#62 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 07 maj 2017 - 08:44

*
Popularny

I niech ktoś powie, że wypuszczanie dużych ryb nie ma sensu... W piątek Jarek złowił szczupaka 103 cm, a ja dziś rano złowiłem tego samego !!! W piątek rozmawialiśmy o tym, ile czasu potrzebuje wypuszczony szczupak zanim zacznie znowu żerować, już wiem - 2 dni  :)  :)  :)

 

Mój dzisiejszy

1fab95f1bcfc.jpg

 

Jarka piątkowy

06c0247bd54e.jpg



#63 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 maj 2017 - 09:57

Dwa dni? Zdarza się, że od pięciu do kilkunastu minut. Z doświadczenia wiem, że jest to możliwe zarówno ze szczupakami 80+, 100+, a nawet większymi. Największa ryba, o jakiej wiem na 100%, miała 115cm i została złowiona 3 razy w ciagu ok. 2 godzin. Pomyślcie, jak mało dotkliwe musiało być pierwsze złowienie, jeżeli tuż po normalnie żeruje. Warto też się zastanowić nad tym, jak łatwe jest złowienie dużego, głodnego szczupaka, kiedy intensywnie żeruje. Chrońcie swoje wody :)

#64 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 maj 2017 - 10:12

Chłopaki, coś takiego zapodać na pokład i nie ma problemu z ważeniem. Starujesz sobie to po zwodowaniu ryby i wszystko gra.

http://www.anglingdi...igh_sling_2.jpg

 

Karpiarze używają, do pontonu pomiędzy burtami pasuje na szerokość.


  • krzysiek i nick lubią to

#65 OFFLINE   kloner11

kloner11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Konrad

Napisano 07 maj 2017 - 12:36

Od siebie mogę polecić tego typu worki, po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Po złożeniu bez problemu wchodzą do plecaka ew. przyczepione do plecaka nie będą wadzić. 
 
NASH_SCOPE_BLACK_OPS_WEIGH_SLING.png


  • krzysiek lubi to

#66 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 07 maj 2017 - 13:39

:)

Załączone pliki



#67 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 07 maj 2017 - 18:40

Zacne kaczaki :)

Od siebie dodam,że też zostałem mile zaskoczony przez pstrąga w zeszłym sezonie. Został złowiony w rynnie o szybkim uciągu,ryba 38 cm o niepowtarzalnym "duńskim" ubarwieniu, skusiła się na obrotówkę. Przerzuciłem go w górę rzeki z uwagi na odcinek no kill, 100m wyżej przez tamę na totalny wolniak z niemal zerowym uciągiem. 4h później złowił go mój kolega na muchę :) Jak widać zmiana środowiska mu nie przeszkodziła.


Użytkownik Fr0ntliner edytował ten post 07 maj 2017 - 18:44


#68 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 maj 2017 - 19:26

Młody dzisiaj życiówkę machnął :)

 

Załączony plik  20170507_130505.jpg   323,67 KB   56 Ilość pobrań

 

 

Zamiast na patelnie to do gara :D

 

Załączony plik  20170507_130535.jpg   311,01 KB   56 Ilość pobrań

 



#69 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 maj 2017 - 23:24

I niech ktoś powie, że wypuszczanie dużych ryb nie ma sensu... W piątek Jarek złowił szczupaka 103 cm, a ja dziś rano złowiłem tego samego !!! W piątek rozmawialiśmy o tym, ile czasu potrzebuje wypuszczony szczupak zanim zacznie znowu żerować, już wiem - 2 dni  :)  :)  :)

 

Mój dzisiejszy

1fab95f1bcfc.jpg

 

Jarka piątkowy

06c0247bd54e.jpg

Witam ! 

Gratuluję rybki :) . Na przykładzie tych dwóch różnych zdjęć, tej samej rybki można dyskutować o tym, jak sposób sfotografowania naszego trofeum, może wpłynąć na ocenę jej rozmiaru przez forumowiczów :) . Na pierwszym foto, rybka wygląda jak 80-tak, ale już na drugim "weksponowano" jej 103 cm ;) .

Pozdr. mk.     


  • AdamCh i Alexspin lubią to

#70 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów

Napisano 09 maj 2017 - 09:42

zębacz grubasek na woblerka :)

 

pikejpg_aaqhrxh.jpg



#71 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 maj 2017 - 12:37

Panowie, szczupaki proszę, dość o pierdołach



#72 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 maj 2017 - 19:49

Dwa dni? Zdarza się, że od pięciu do kilkunastu minut. Z doświadczenia wiem, że jest to możliwe zarówno ze szczupakami 80+, 100+, a nawet większymi. Największa ryba, o jakiej wiem na 100%, miała 115cm i została złowiona 3 razy w ciagu ok. 2 godzin. Pomyślcie, jak mało dotkliwe musiało być pierwsze złowienie, jeżeli tuż po normalnie żeruje. Warto też się zastanowić nad tym, jak łatwe jest złowienie dużego, głodnego szczupaka, kiedy intensywnie żeruje. Chrońcie swoje wody :)

Krzysiek, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że pewnie nikt poza osobami które tam były w to nie wierzy? Taki drobny edit po dwóch albo trzech dniach ryba została złowiona znowu ok 2km dalej.- powaga i to nie jest kit. 


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 09 maj 2017 - 19:50


#73 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2017 - 20:18

Bardzo była spragniona wrażeń :) Najlepsze jest to, że zorientowałem się dopiero po wielu miesiącach :) Na tym wyjeździe złowiliśmy co najmniej 4 ryby 100+ dwa razy lub więcej. Ryb 90+ przewaliliśmy tyle, że nawet nie sprawdzałem, a też mogły się powtarzać...
  • Robgsxr lubi to

#74 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 09 maj 2017 - 20:25

Kilka ryb z zeszłego tygodnia.

Osiemdziesiątka na Bandita, metrówka na 4playa 19cm(nie zwracajcie uwagi na miarkę bo trochę ogon uciąłem mierząc :D) i  na deser ryba 112 cm na Shad teeza 22cm. Oj działo się w zeszłym tygodniu. IMG_0316_zpspzp4iqfk.jpg
IMG_0480_zpsbqkiy7f1.jpg
IMG_0487_zps1v32rt08.jpg
IMG_0488_zpsf68ttu1l.jpg



#75 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 maj 2017 - 20:46

Napisz szerszą, fajną relację i wrzuć tutaj

http://jerkbait.pl/t...-opis-miesiąca/

... masz szansę bo zasłużyłeś :)


  • bartsiedlce, Filip14 i SID lubią to

#76 OFFLINE   Usak

Usak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:U

Napisano 09 maj 2017 - 20:47

Od 3-4 dni wszystko siadło..
Wyjezdzaja pojedyncze ryby, wszystko z toni...
Bida z nedza ;)
 

Załączone pliki



#77 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 10 maj 2017 - 13:16

Ryba ktora otworzyla Sezon 2017 ( 06.05) i dała dużo radości, bo na muchie :))

Załączone pliki



#78 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 10 maj 2017 - 14:25

*
Popularny

Za namową Roberta opiszę swój "dzień konia" :)

W ubiegłą niedziele o godzinie 7 rano stawiłem się nad swoją wodą, pogoda była idealna na szczupaki-pochmurno, umiarkowanie ciepło i przelotne opady. Obławianie bankówek przez pierwsze 2 godziny nie przyniosło żadnego rezultatu, mimo że w wodzie lądowały różne jerki, gumy, swimbaity i inne mniej lub bardziej skuteczne przynęty znajdujące się w moim pudle.

Postanowiłem udać się do niepozornej, płytkiej zatoczki. Głębokość łowiska nie przekracza metra, więc nawet jeśli szczupaki nie grzeszą rozmiarem łowienie ich jest super frajdą.

Na agrafkę zapiąłem swimbaita 4Play ze stajni Savage. W pierwszym rzucie na ściąganego jednostajnym tempem pod powierzchnią 4Playa mam delikatne branie, jednak ryba się nie wcieła. Pomyślałem, że to niewielka ryba. Kilkanaście, a może kilkadziesiąt rzutów później mam lekkie splątanie na multiku, oczywiście nie ignoruję go, ponieważ lekka broda, może przechylić szale zwycięstwa na stronę ryby. Gdy odplątałem plecionkę, podnoszę kij (4play znajdował się w wodzie) i czuję ciężar ryby. Początkowo myślałem, że jest to niewielka ryba, ot taki 60-65cm pajk, jednak gdy pierwszy raz go zobaczyłem, zmieniłem zdanie. Po krótkim holu ryba wylądowała w przepastnym podbieraku. Szczupak był pewnie zapięty, mimo że zebrał przynętę z dna :D Kilka fotek wykonanych przez przypadkowego wędkarza i zamierzam rybę wypuścić do wody, jednak zgodnie z namową wędkarza postanowiliśmy rybę zmierzyć. Miarka zatrzymała się na 100cm, co oznacza nowy PB! lle_zpsjd0mdacv.jpg

Po wypuszczeniu ryby zastanawiam się co dalej zrobić ze swoją "szczupaczą karierą", w końcu metr osiągnięty :) Kilka godzin później docieram na miejsce, które nie daje dużo ryb, ale jak już jakaś wyjedzie, jest to niezła ryba. Jest to spad z 1m na 4m, na dnie znajduję się moczarka i inna rośliność - miejsce idealne. Wybieram z pudełka przynętę, wybór padł na Shad Teeza 22cm na 6 gramowej główce. Pierwszy rzut wykonuję na płytką wodę, pozwalając przynęcie zejść z płytkiego miejsca na głębsze. W momencie, gdy przynęta znajdowała się na spadzie zanotowałem potężne uderzenie, mocne zacięcie i czuję rybę na kiju. Ryba od razu po zacięciu robi na powierzchni kilka młynków, lecz kijem skierowanym do dołu uniemożliwiam jej dalsze próby uwolnienia się. Pod brzegiem widzę pierwszy raz mojego przeciwnika, prawdziwa solidnie odpasiona mamuśka. Ryba robi jeden krótki odjazd i ląduje w podbieraku. Rybę pozostawiam w podbieraku pozwalając jej odpocząć, a w tym samym czasie rozkładam matę. Po szybkiej sesji fotograficznej czas na pomiary. Ryba mierzy 112 cm i waży 11,3kg. lel_zpsrfpqsce8.jpg

Na koniec dodam, że podczas tego dnia szczupak żerowały wyjątkowo intensywnie, ponieważ wtedy płoć miała tarło i te największe ryby podążały za ławicami na płytkie wody.

Nigdy nie zapomnę tego dnia!  :)

*Zdjęcia nie są dziełem sztuki, ze względu na zamalowane tło, nie chce najazdu "hunów" na swoje miejscówki :ph34r:

 

Sprzętowo: Ultima do 80g, Abu C3 5501, plecionka Varivas Casting Pe 3.0, przypon z FC Daiwy 100lb. Fajnie mi się łowi tym zestawem, ręka nie boli po kilku godzinach łowienia, nie ma odstrzałów.

A ryby wyjeżdżają jak złe na tym zestawie  :D

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"          :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 maj 2017 - 20:09


#79 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 maj 2017 - 14:48

I o to mi chodziło! Jak bym tam był z Tobą!! Brawo za styl połowu i wynik!!! :)  :D

(proszę moda o wrzucenie tego opisu do wątku konkursowego :) )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 10 maj 2017 - 14:53


#80 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 10 maj 2017 - 16:40

Kaczuszka z przedwczoraj.
Vanquish Phoenix i jakaś gumka.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych