Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8474 odpowiedzi w tym temacie

#4581 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 16 luty 2020 - 18:58

A jakich noży używacie? Może ktoś poleci jakieś z Ali takie zarówno do zadań wszelakich jak i przykładowo do filetowania?



#4582 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 16 luty 2020 - 20:51

Panowie, a te gumki podróby Keitech i inne to warte są kupna? Mam dobre miejsce sandaczowe, ale na dnie kamień na kamieniu plus pozostałości po umocnieniu filara mostu. Można urwać i 20 gumek dziennie i stąd moje pytanie. Czy warto to kupić? 

 

Śmiało kupuj, ja również zamawiam podróby oryginalnych wyrobów znanych marek, również posiadam sporą ilość rzeczy " markowych " i powiem szczerze, może różnić się lekko pracą jeśli chodzi o kopyta i jakością, ale ryby łowią.

 

W moim przypadku ryby nie podpływają do przynęt i nie gdybają nad firmami które im prezentujemy, są głodne to żrą tak samo Chiny jak i wyroby Europejskie : )



#4583 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2999 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2020 - 12:25

A jakich noży używacie? Może ktoś poleci jakieś z Ali takie zarówno do zadań wszelakich jak i przykładowo do filetowania?

W wątku obok było kilka zalinkowanych, jak również dłuższa dyskusja o tym, czy warto kupować nóż z ali: http://jerkbait.pl/t...ivalowy/page-25



#4584 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 luty 2020 - 14:01

Skąd Wy to wszystko wiecie na temat tego wirusa ? Przecież to na 99/99 % sztuczny twór, który może ginie w jakiejś tam temperaturze, a może nie ..., może potrzebuję nosiciela, a może wystarczy mu trochę śliny albo potu ludzkiego ..., a może i zwierzęta mogą go nawet przenosić ... Raczej wstrzymałbym się z ocenami jakiś czas ...

A skad Ty to wiesz ze na 99/99 % to sztuczny twor 

a w temacie :mija miesiac a moje amowienia nawet nie zostaly wysłane tez tak kiedys mieliscie 


Użytkownik Viking edytował ten post 17 luty 2020 - 14:04


#4585 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 luty 2020 - 15:00

Miałem kiedyś przy jakimś groszowym zamówieniu, że to sprzedawca anulował to zamówienie.

 

Dziś ciężko powiedzieć, może to ichniejsze problemy z wiruskiem są powodem opóźnienia...



#4586 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2020 - 16:21

A skad Ty to wiesz ze na 99/99 % to sztuczny twor
a w temacie :mija miesiac a moje amowienia nawet nie zostaly wysłane tez tak kiedys mieliscie


Siedzą w domach pekińczyki, zrobili im nawet specjalne święto na tą okoliczność :) Z tego co się dzisiaj dowiedziałem, firmy występują z wnioskami o zgody, żeby mogli wrócić do roboty.

#4587 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2020 - 18:01

walą w kulki

pisza  że nie zrealizuja  zamówienia ze stycznia  bo niby na stoku nie ma a jednocześnie wystawiają wciąz towar tylko drożej

 

prosza żeby samemu anulowac z powodem inne i nie wystawiac negatywa

 

zrobiłbym to gdyby faktycznie nie mieli towaru

 

a tak jak chcą kantowac to dostana negatywa jak złoto jak nie wyślą jeszcze przez tydzien i anuluje z winy sklepu



#4588 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2020 - 18:33

Ale oni nie kantują z tą epidemią, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie.
  • strary lubi to

#4589 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 luty 2020 - 18:40

I dobrze , do mnie pisali że t

 

walą w kulki

pisza  że nie zrealizuja  zamówienia ze stycznia  bo niby na stoku nie ma a jednocześnie wystawiają wciąz towar tylko drożej

 

prosza żeby samemu anulowac z powodem inne i nie wystawiac negatywa

 

zrobiłbym to gdyby faktycznie nie mieli towaru

 

a tak jak chcą kantowac to dostana negatywa jak złoto jak nie wyślą jeszcze przez tydzien i anuluje z winy sklepu

I dobrze  , do mnie pisał gość że towar kiepski i nie chce mnie narażać .  A wystawiał dalej  , to ja mu że mam to w d , ma wysłać  . zgodził się i zwlekał i pisał farmazony  . 
Byłem twardy bo przynęta za 6 pln a wszędzie po 10 a u nas po 26 . Nie wysłał , skończył się czas ochrony  . 
Napisałem do aliex , oczywiście gadanie z botem nie wyszło odezwała się konsultantka .Naświetliłem sprawę kazała poczekać 5 min po czym stwierdziła że jestem ich bardzo ważnym klientem i w ciągu kilku dni oddadzą kasę i przepraszają  . 
Po 5 min , ding dong  , wiadomość z banku wpłata z ali  . 

Oni się strasznie boją negatywnych opinii , nie raz się zdarzyło że co kilka godzin pisał i prosił o pozywtywa  , ( spławiki miały być 2 g doszły 3 g ) , i np dał wieczny kupon na zniżkę  . 



#4590 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2999 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2020 - 18:51

Też mam jedną przesyłkę, którą wysyłają mi od prawie 3 tygodni, pytałem ich co tak długo to dostałem odpowiedź, że do 15 lutego mają "Chinese New Year holiday". Jak na dniach nie wyślą to anuluję zamówienie i dam im negatywa.


  • UncleZin lubi to

#4591 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 17 luty 2020 - 19:12

Też mam jedną przesyłkę, którą wysyłają mi od prawie 3 tygodni, pytałem ich co tak długo to dostałem odpowiedź, że do 15 lutego mają "Chinese New Year holiday". Jak na dniach nie wyślą to anuluję zamówienie i dam im negatywa.

 

No jeden konkretny :)



#4592 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 luty 2020 - 19:12

W czwartek dostałem paczkę i dzisiaj drugą.Zamawiane było pięć tygodni temu. Do mnie i dla moich domowników wszystko dotarło. Raz szybciej raz dłużej.

Wyjątek to jedna paczka ,która już wg zapewnień miała być. Nie było jej w deklarowanym czasie więc wg. regulaminu alii otwieramy tzw. spór. Majfrend  kontaktowy jak najbardziej,  tyle tylko ,że translatorem się posługiwał i czytając to mieliśmy mega ubaw po pachy aż łzy leciały. Córka zagadała ,że może po angielsku albo po niemiecku dialog poprowadzą i zgodził się na angielski.Daliśmy sobie jeszcze 14 dni bo niby paczka jest już w PL. Minęło wspomniane dwa tyg. i paczki niema. A że sam wysyłał maile i przepraszał za każdym razem  - w sumie fajny gość- poczekaliśmy jeszcze tydzień . Nic nie przyszło więc wysłał na drugi dzień kasę na konto. I kuźwa za trzy dni paczka dotarła ............

No to tak głupio mieć kasę i towar. Napisała córcia maila ,żeby podał nr. konta to mu przelejemy a on  na to że nie, to nie przejdzie bo to  ChRL !! :)

Ale wiadomo ,że Polak potrafi i mayfrend  będzie miał kasę a ja będę spokojnie spał.  

 

A takie info dostałem na poczcie ,że niby wysyłki są wstrzymane bo nic nie wysyłają z chin. A to co pewnie teraz przychodzi to przed wirusem było wysłane.


Użytkownik M a r a s edytował ten post 17 luty 2020 - 19:14

  • strary i pointman lubią to

#4593 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2020 - 19:47

Przeczytałem kilka ostatnich wpisów i powziąłem smutną refleksję nad poziomem Waszej empatii.  No ch.j, nieważne :) mi już wystarczy tego wątku i pytań na priv ws. kotwic, echa itp. 


  • Koincydencja lubi to

#4594 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 luty 2020 - 20:15

Przeczytałem kilka ostatnich wpisów i powziąłem smutną refleksję nad poziomem Waszej empatii.  No ch.j, nieważne :) mi już wystarczy tego wątku i pytań na priv ws. kotwic, echa itp. 

Nic  z tego nie kumam , nie bardzo  lubie jak sie do jednostek zwraca się w formie  liczby  mnogiej -)),takie zle wspomnienia 



#4595 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 17 luty 2020 - 20:38

Moja z 11.01 też jeszcze nie wysłana, ja już anulowałem zamówienie, teraz czekam aż sprzedawca potwierdzi...



#4596 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2020 - 20:51

Przeczytałem kilka ostatnich wpisów i powziąłem smutną refleksję nad poziomem Waszej empatii.  No ch.j, nieważne :) mi już wystarczy tego wątku i pytań na priv ws. kotwic, echa itp. 

Bo widzisz Piotrek, jak Chińczyka tanio sprzedawać i szybko wysyłać to Chińczyka być dobra. Jak Chińczyka mieć święto i problemy, to Chińczyka zła. Walić w dziada i być niedobra. Niech Chińczyka znów być tania i szybko wysyłać... najlepiej bez koronawirusa!


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 17 luty 2020 - 20:53


#4597 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2020 - 22:45

Bo widzisz Piotrek, jak Chińczyka tanio sprzedawać i szybko wysyłać to Chińczyka być dobra. Jak Chińczyka mieć święto i problemy, to Chińczyka zła. Walić w dziada i być niedobra. Niech Chińczyka znów być tania i szybko wysyłać... najlepiej bez koronawirusa!

chyba nie umiesz czytać bo napisałem wcześniej

 

Mają przerabane przez epidemie i to rozumiem , mają dłuższe swięto i to rozumiem

 

Rozumiem ich problemy ale:

 

skoro nadal sprzedają towar który zamówiłem a wykrecają sie przed wysłaniem go po cenie w jakiej sprzedali na ich "promocji" około  10-15 stycznia, tłumacząc dziś że od pół miesiaca towaru nie ma .. no sorry ale to nikogo nie usprawiedliwia

i zadnej empatii do kombinatorów nie czuje.

 

1. mogli wysłąc już dawno przed ich świętem

2. skoro sprzedają nadal towar który kupiłem bo nadal w sklepie gdzie go wcześniej zamówiłem  jest do kupienia , czemu prosza sie o odwołanie z powodu mojej rezygnacji

rozumiem gdyby towar nie był juz sprzedawany to ok .



#4598 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 18 luty 2020 - 03:53

chyba nie umiesz czytać bo napisałem wcześniej

 

 

 

A czy ja odnosiłem się do Twojego wpisu? 

 

Może warto chociaż podać sklep, który czyni takie praktyki, dodać, czy to pierwszy, czy któryś już z kolei wałek. Jakbym tak przeczytał kilka ostatnich postów, a sam nie robił zakupów, to bym stwierdził, że tam są sami oszuści. 

I żeby nie było, że jest idealnie. Ostatnie dwa zakupy anulowałem, bo wysyłka przeciągała się niemiłosiernie. I nie zamierzałem ogłaszać całemu światu, że jestem niezadowolony z usług sklepu, którego nawet nie wymieniłem.

 

Edit: Kupując na Aliexpress nie muszę być detektywem i prawnikiem jednocześnie, jak tu http://jerkbait.pl/t...-hit/?p=2713427

;)


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 18 luty 2020 - 04:21

  • Pablo54 i S.N. lubią to

#4599 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 luty 2020 - 06:56

Ta mamy doczynienia z polskim naciagaczem. Tu z Chinskimi "cfaniaczkami" wykorzystujacymi sytuacje zeby przciac jeszcze kilka $. Nigdzie nikt nie napisal ze wszyscy sprzedawcy aliexpress tak sie zachowuja ani ze wszyscy na olx to przekrety i naciagacze. Napisalem ze mam taka sytucje w zamowieniu ze powolujac sie na sytucje chca odwolac zamowienie mowiac ze nie maja towaru a jednoczesnie nadal go sprzedaja

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4600 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2020 - 09:04

Ja sądzę, że nie chciałbyś być na miejscu chińskich "cfaniaczków" jak sam piszesz. I tak przy okazji to moglibyśmy się od nich sporo nauczyć.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 18 luty 2020 - 09:04

  • Koincydencja i Pablo54 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych