Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8474 odpowiedzi w tym temacie

#5421 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 26 listopad 2020 - 18:44

Tak, bywają też gumki bez pracy, takie ciut twarde, ale co zabawne, tez łowią... bez przekonania z mojej strony, ale ryba ma inne zdanie. Ja od pandemii robie sobie szlaban... ceny już nie to co kiedyś, a zapasy mam takie, że nie wiem czy kiedyś to wykorzystam... Ogólnie Ali powoli, powoli goni cenowo co lepsze sklepy lokalne, co jest smutne niestety.


Użytkownik Seki edytował ten post 26 listopad 2020 - 18:45


#5422 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 listopad 2020 - 19:14

pojawił sie dodatkowy problem z zakupami na Ali

a jest taki że obecnie na podstawie swojego trackingu odrzucają spory albo oczekują  dostarczenia "dowodu niedostarczenia" z polskiej poczty

Ciekawe jak sobie ten dowód wyobrazaja ?

pomijam kwestie że takiego dokumentu odbiorcy poczta nie wyda - nei am takiego przepisu żeby wyudac

 

Ali odrzuca spory na podstawie trackingu  bo wg trackingu dostałes.

 

Co ciekawe mam przypadek że w paczce na która sie powołują przepakowanej w zbiorcze w PL nie było rzeczy która wg nich miała byc 

i co teraz Panowie ?

dotąd dało się z tym walczyc - teraz kazda zagubiona przesyłka to "plecak"

pozostaje zakup na kartę i chargeback o ile Bank bedzie chciał przyjąc i nie nalezy płacic karta przez zadnych pośredników polskich(np PayU) czy chińskich np Alipay

bo wtedy wystawca karty Chargebacku nie uwzglednia.

 

To nowa historia

przypadek jest z zeszłego tygodnia


Użytkownik selk edytował ten post 26 listopad 2020 - 19:15

  • strary i Sailfish lubią to

#5423 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3435 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 listopad 2020 - 21:10

Ja wlasnie sobie podarowalem ali (a juz na 100% rzeczy drozsze niz 2-3 euro). Kilka rzeczy nie przyszlo od lutego. Co do niektorych dostawalem maila z przeprosinami, ze paczka nie doszla i "zaproszeniem" do zalozenia "dispute", ale nie da sie bo przy probie rozpoczecia procesu wyskakuje okienko z linkiem do strony z trackingiem (oczywiscie po chinsku wiec nawet nei wiem co tam pisze). A na stronie zamowienia pisze, ze "potwierdzenie odebrania" - ale nie ma napisane co to znaczy.



#5424 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 27 listopad 2020 - 20:15

Mial ktos doczynienia z tym sprzedawca?

https://redirect.vig...earchweb201603_

Chcialbym kupic od niego ta Tatule 200 HL

Dzieki za pomoc

Użytkownik Sadek8 edytował ten post 27 listopad 2020 - 20:17


#5425 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 27 listopad 2020 - 21:28

Mial ktos doczynienia z tym sprzedawca?

https://redirect.vig...earchweb201603_

Chcialbym kupic od niego ta Tatule 200 HL

Dzieki za pomoc


Brałem od niego dwa młynki w tamtym roku.

Wysyłka była przez Belgię i stamtąd do PL bez VAT w 14 dni
  • Sadek8 lubi to

#5426 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 27 listopad 2020 - 23:13

Panowie coś na Bolka znajdę na Alli?
Robinson ma podróbki thrilla są gdzieś na Alli?

#5427 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18657 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2020 - 23:18

Na Ali to nie wiem, ale na giełdzie jerkbaita znajdziesz z pewnością ;)  albo na Giełdzie Twórców  - też na jerkbaicie. Jest szansa że będą to produkty dużo lepsze, robione przez naszych i na nasze wody. 


  • Sławek Oppeln Bronikowski, coma i Przemek_M lubią to

#5428 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 01 grudzień 2020 - 18:01

Panowie coś na Bolka znajdę na Alli?
Robinson ma podróbki thrilla są gdzieś na Alli?

Sporo jest dobrze pracujących bezsterowców.
Na stronie suwakiem na sam dół.

https://a.aliexpress.com/_mM5MKxr

#5429 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 05:15

pojawił sie dodatkowy problem z zakupami na Ali

a jest taki że obecnie na podstawie swojego trackingu odrzucają spory albo oczekują  dostarczenia "dowodu niedostarczenia" z polskiej poczty

Ciekawe jak sobie ten dowód wyobrazaja ?

pomijam kwestie że takiego dokumentu odbiorcy poczta nie wyda - nei am takiego przepisu żeby wyudac

 

Ali odrzuca spory na podstawie trackingu  bo wg trackingu dostałes.

 

Co ciekawe mam przypadek że w paczce na która sie powołują przepakowanej w zbiorcze w PL nie było rzeczy która wg nich miała byc 

i co teraz Panowie ?

dotąd dało się z tym walczyc - teraz kazda zagubiona przesyłka to "plecak"

pozostaje zakup na kartę i chargeback o ile Bank bedzie chciał przyjąc i nie nalezy płacic karta przez zadnych pośredników polskich(np PayU) czy chińskich np Alipay

bo wtedy wystawca karty Chargebacku nie uwzglednia.

 

To nowa historia

przypadek jest z zeszłego tygodnia

Wlasnie sprawdzilem jedna z przesylek i widnieje ze dotarla pod adres 19 listopada wszedlem na te strone https://t.17track.ne...s=LY485306188CN i wpisalem numer nadania i okazalo sie ze jest w USA w LA -masakra jakas Co teraz robic bo zadnej paczki nie otrzymalem jak walczyc o swoje  


Użytkownik Viking edytował ten post 02 grudzień 2020 - 06:13


#5430 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 06:17

Dodam ze amerykanksa strona poczty po numerze nadania tez pokazuje dostarczenie do LA w Californi vo ciekawe noe pod adres a pod skrytke pocztowa  https://tools.usps.c...ckConfirmAction


Użytkownik Viking edytował ten post 02 grudzień 2020 - 06:18


#5431 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 02 grudzień 2020 - 07:21

A okres ochronny juz Ci sie skonczyl ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5432 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 16:55

A okres ochronny juz Ci sie skonczyl ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak to sprawdzic paczka niby zostala dostarczona 2020-11-19   i teraz przy zamówieniu jest napisane 

Finished i co najciekawsze ja nie potwierdzalem otrzymania paczki Jak klikam przy zamowieniu w Track Order to otwiera sie strona z informacja ze paczka zostala dostarczona do mojego miasta i status jej jest dostarczono A gdy wchodze na poczte polska sledzenie zagranicznych przesylek i wpisuje numer nadania czyli LY485306188CN  to nie ma takiej przesylki dopiero wchodzac na strone poczty USA lub chinska wpisujac numer nadania widze ze ja tam dostarczono https://tools.usps.c...ckConfirmAction chinska poczta   https://chinapost-tr...com/track-trace  A taka dostalem odpowiedz od sprzedawcy ;

Drogi kliencie, bardzo nam przykro z powodu opóźnienia Twojego zamówienia i sprawdziliśmy Twoje zamówienie, dotarło już do Twojego kraju, czy mógłbyś poczekać więcej 3-5 tygodni? Ponieważ czas dostawy zamówienia może się opóźnić, Ty możesz skontaktować się ze mną, aby pomóc Ci przedłużyć okres gwarancji zamówienia. Wszelkie dalsze pytania, prosimy o kontakt. Z poważaniem.

 

O jakim opoznieniu ten skosny pisze i jeszcze kaze czekac skoro ja mu napisalem ze paczka dostarla pod zly adres 

 


Użytkownik Viking edytował ten post 02 grudzień 2020 - 17:50


#5433 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:18

no to przegapiłes termin reklamacji

 

a przychodza powiadomienia o zakonczeniu okresu ochronnego  na maila i trzeba od razu reagowac a nie je olewać

 

masz jeszcz opcje otwarcia spooru ? w Twoich zamówieniach - jak tak otwieraj jak nie ....jak nie to musisz przez robota EVE z automatycznego supportu zgłaszac

 

trochę to bedzie zachodu

 

wejdz w aliexpress na dole w menu  HELP > Dispute and repoorts  i tam trzeba zgłoisic/ wyklikac paczka nie dotarła i wskazac transakcje

im szybciej tym lepiej i napisac ze tracking wskazuje US a Ty masz adres PL


  • Viking lubi to

#5434 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 02 grudzień 2020 - 20:20

Mi raz podali zły nr listu przewozowego i miałem podobną sytuację, gdzie paczka została dostarczona na jakiś kosmiczny adres. Szybki kontakt ze sprzedawcą i sprawa została wyjaśniona, a sama paczka dotarła po kilku tygodniach już na właściwy adres. :) Wyszło na to, że po prostu ktoś pomylił numery listów przewozowych.



#5435 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 grudzień 2020 - 02:10

no to przegapiłes termin reklamacji

 

a przychodza powiadomienia o zakonczeniu okresu ochronnego  na maila i trzeba od razu reagowac a nie je olewać

 

masz jeszcz opcje otwarcia spooru ? w Twoich zamówieniach - jak tak otwieraj jak nie ....jak nie to musisz przez robota EVE z automatycznego supportu zgłaszac

 

trochę to bedzie zachodu

 

wejdz w aliexpress na dole w menu  HELP > Dispute and repoorts  i tam trzeba zgłoisic/ wyklikac paczka nie dotarła i wskazac transakcje

im szybciej tym lepiej i napisac ze tracking wskazuje US a Ty masz adres PL

a czy nie jest tak ze okres ochronny to 15 dni od dnia dostarczenia 

Eva mi odpisala ze mam czekac 5 dni  a  jak nie dostane odpowiedzi od sprzedajacego to oni wkrocza by odzyskac kase i otworzyła spor 


Użytkownik Viking edytował ten post 03 grudzień 2020 - 02:52


#5436 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 grudzień 2020 - 07:51

sprzedający napisal mi w wiadomosci prywatnej (nie tam gdzie otworzony jest spor) ze  chce bym otworzyl spor  i  zanaczyl opcje ze otrzymalem produkt i ze jest wadliwy  to mi zwróci pieniądze 



#5437 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2020 - 09:28

sprzedający napisal mi w wiadomosci prywatnej (nie tam gdzie otworzony jest spor) ze chce bym otworzyl spor i zanaczyl opcje ze otrzymalem produkt i ze jest wadliwy to mi zwróci pieniądze

Mi też kiedyś napisali, żebym spór wycofał a on już wysyła dobry towar. I nie wysłał 😀

#5438 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 grudzień 2020 - 09:31

Czy wybór metody płatności ma wpływ na komplikację ewentualnych sporów/zwrotu wpłaty?

#5439 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 03 grudzień 2020 - 11:50

sprzedający napisal mi w wiadomosci prywatnej (nie tam gdzie otworzony jest spor) ze chce bym otworzyl spor i zanaczyl opcje ze otrzymalem produkt i ze jest wadliwy to mi zwróci pieniądze


Na Twoim miejscu nie wchodził bym w taki deal ponieważ jak w razie czego udowodnisz, że przedmiot jest wadliwy (nie masz jak zrobić zdjęcia lub nagrać filmu)? W sporze zaznaczył bym, że nie otrzymałeś przesyłki co możesz łatwo udowodnić. Chyba, że jest to tani przedmiot i w razie czego jesteś w stanie się pogodzić z małą stratą kasy.
  • thug i Viking lubią to

#5440 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 grudzień 2020 - 17:01

Czy wybór metody płatności ma wpływ na komplikację ewentualnych sporów/zwrotu wpłaty?

Tak o tyle ze jak zlikwidujesz konto lub karte z ktorego płaciles to ciezko sie dogadac zeby zwrocili na inne

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

1 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych


    ender