Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8320 odpowiedzi w tym temacie

#2901 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 styczeń 2019 - 07:21

Ali się tak łatwo nie poddaje...
https://www.antyradi...na-paczki-28315

Kilkanaście postów wyżej było

#2902 OFFLINE   Mikee

Mikee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTam gdzie biorą 🙂
  • Imię:Mike
  • Nazwisko:Hej

Napisano 08 styczeń 2019 - 07:43

Fakt. Mój błąd.

#2903 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 08 styczeń 2019 - 08:32

Możesz po prostu nie wysłać żadnych dokumentów do odprawy i wtedy teoretycznie po 20 dniach odeślą paczkę do nadawcy.

Chyba tak będzie trzeba zrobić lepiej odmówić jak kupić produkt 3x drożej.

#2904 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:42

A wszystko to przez Alledrogo.

Alledrogo zostało sprzedane , to już nie polska firma ( chyba Francja ) i pierwsze co to podwyżka prowizji w turystyce np z 3% do 10%. W motoryzacji jeszcze więcej, wiec normalni ludzie zaczeli nagminnie uciekać z tego portalu . Samochodów jest mniej o ponad 50% , kolejny ruch to rozliczanie aukcji co 10 dni ( było co 30 dni ) i to zapowiedź kolejnej ucieczki na inne portale aukcyjne ( sam zlikwidowałem z e 30 aukcji, przeniosłem na inny portal ). Jak im ucieka kasa to szukają winnych i trafiło na Ali , ale to ogromny portal ( kwoty, transakcje ) więc spokojnie obejdą przepisy i za kilka tygodni wszystko wróci do normy.


  • S.N. lubi to

#2905 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:47

Faktycznie, Allegro daje ciała na maxa. Prowizje to istny horror.


  • S.N. lubi to

#2906 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:57

Tylko patrzeć jak olx zacznie prowizje kosić ... Wszak właściciel ten sam, jakieś tam dziwne konsorcjum, nie bardzo wiadomo skąd.



#2907 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 10:56

A wszystko to przez Alledrogo.

Alledrogo zostało sprzedane , to już nie polska firma ( chyba Francja ) i pierwsze co to podwyżka prowizji w turystyce np z 3% do 10%. W motoryzacji jeszcze więcej, wiec normalni ludzie zaczeli nagminnie uciekać z tego portalu . Samochodów jest mniej o ponad 50% , kolejny ruch to rozliczanie aukcji co 10 dni ( było co 30 dni ) i to zapowiedź kolejnej ucieczki na inne portale aukcyjne ( sam zlikwidowałem z e 30 aukcji, przeniosłem na inny portal ). Jak im ucieka kasa to szukają winnych i trafiło na Ali , ale to ogromny portal ( kwoty, transakcje ) więc spokojnie obejdą przepisy i za kilka tygodni wszystko wróci do normy.

Nie od dziś wiadomo, że alledrogo usilnie drąży w ministerstwach żeby ukrócić w każdy możliwy sposób kupowanie u naszych chińskich przyjaciół. Niestety nasi komuniści i socjaliści, będący u władzy przyklaskują temu.


  • godski lubi to

#2908 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:09

Nie od dziś wiadomo, że alledrogo usilnie drąży w ministerstwach żeby ukrócić w każdy możliwy sposób kupowanie u naszych chińskich przyjaciół. Niestety nasi komuniści i socjaliści, będący u władzy przyklaskują temu.

 

Ty tak na poważnie ... ? @sołtysie nie te czasy ... Jest nawet petrojuan ..., a skoro piewcy światowej demokracji nie mogli w tym temacie nic zrobić tzn. sprawić aby pozostał tylko i wyłącznie petrodolar to ...



#2909 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:29

Tylko patrzeć jak olx zacznie prowizje kosić ... Wszak właściciel ten sam, jakieś tam dziwne konsorcjum, nie bardzo wiadomo skąd.

A mi się zdaje, że tak nie będzie, bo mimo wszystko sporo osób wykupuje te nieobowiązkowe, ale płatne opcje promowania, a założę się w razie opłat za wszystkie oferty, nagły przyrost liczby ofert i użytkowników zanotują takie portale, jak sprzedajemy.pl, czy gumtree.pl.


  • S.N. lubi to

#2910 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 12:29

Sławek, głośno było swego czasu (nie tak dawno) o lobbystach allegro i podobnych platform, którzy ostro w ministerstwach i u premiera lobbowali że polskie ;-) ;-) platformy upadają bo Polacy coraz więcej kupują bezpośrednio z chin i na chińskich platformach i że trzeba ten proceder ukrócić. Ja tego nie wymysliłem, a że naszym komuszkom socjalistom pod szyldem prawicowym w to graj żeby dowalić podatki to raz a dwa żeby swoim stworzyć nowe stołki to dwa to i przeszło. Nie tak dawno było jaki koszt jest lubelskiej izby celnej i ile nałożyli watu do zapłaty za ubiegły rok. Vatu nałożyli tak około 100X mniej niż był koszt odpowiedniej komórki do tego powołanej.



#2911 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 styczeń 2019 - 12:37

Dla przypomnienia:

"4. Nie publikuj treści, które mogą zostać uznane za naruszające porządek prawny lub dobre obyczaje. Pamiętaj, że jerkbait.pl  jest neutralny światopoglądowo i nie jest miejscem do prowadzenia publicystyki politycznej, religijnej, obyczajowej. Jeśli zauważyłeś takie treści na forum, natychmiast powiadom o tym korzystając z dostępnej funkcji „zgłoś wiadomość moderatorowi”."

Sam wpis bez wtrętów na temat poglądów politycznych jest merytoryczny, więc go zostawiam. Zwracam jednak uwagę, że już kolejny raz przy omawianiu tego tematu wtrącasz swoje poglądy polityczne, nadużywając przy tym Regulaminu forum. Kolejny wpis będący publicystyką polityczną wyleci, a autor otrzyma punkt.


  • Friko, Delbanka i morrum lubią to

#2912 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 styczeń 2019 - 12:41

Tak btw. dzisiaj przejrzałem swoje 'trackingi' i jak na razie żadna z przesyłek do Lublina nie trafiła, wszystkie, które już dotarły do kraju szły przez Komorniki.



#2913 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 12:46

Dla przypomnienia:

"4. Nie publikuj treści, które mogą zostać uznane za naruszające porządek prawny lub dobre obyczaje. Pamiętaj, że jerkbait.pl  jest neutralny światopoglądowo i nie jest miejscem do prowadzenia publicystyki politycznej, religijnej, obyczajowej. Jeśli zauważyłeś takie treści na forum, natychmiast powiadom o tym korzystając z dostępnej funkcji „zgłoś wiadomość moderatorowi”."

Sam wpis bez wtrętów na temat poglądów politycznych jest merytoryczny, więc go zostawiam. Zwracam jednak uwagę, że już kolejny raz przy omawianiu tego tematu wtrącasz swoje poglądy polityczne, nadużywając przy tym Regulaminu forum. Kolejny wpis będący publicystyką polityczną wyleci, a autor otrzyma punkt.

Woblery, nie wiem gdzie tu jest jakakolwiek polityczna treść. To tylko proste stwierdzenie obecnej rzeczywistości, no może ten wpis o komuszkach socjalistach był zbyt emocjonalny ale to wszystko. Poza tym w moim wpisie nie ma nic co by było sprzeczne ze stanem rzeczywistym i chcący w 5 minut odszuka w sieci wszystkie informacje.


  • Artech, maweric i Pablo54 lubią to

#2914 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 13:46

Tylko u nas normalny pobór VAT- u przyjmuje się za przestępstwo przeciw konsumentom, tak samo jak jego unikanie za obywatelską cnotę.. :)


  • ag53 i Woytec lubią to

#2915 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 08 styczeń 2019 - 14:20

Dzisiaj kurier Poczty przywiózł do mnie lekką szpula do Tatuli CT. Bez żadnych dopłat cła i podatku . W sumie nigdy nic nie zapłaciłem a zamawiałem towary rożnej wartości. Nie wiem od czego to zależy, że jedni dopłacają inni nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2916 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 styczeń 2019 - 14:38

https://innpoland.pl...CYNtHgkMvoCq5f4


  • Woytec lubi to

#2917 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:25

Dziś odebrałem paczkę, która szła przez Lublin, nie naliczono żadnych opłat, a nie była to pierdółka za 5 dolarów. Podobnie miałem też w Grudniu, także szło przez Lublin i było w porządku. 

 

Dodam jeszcze, że szła prosto z Chin i nie miała przystanku w innym państwie Europy. 


Użytkownik Kosa edytował ten post 08 styczeń 2019 - 15:28

  • coma lubi to

#2918 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:31

Z tym przepakowywanie paczek w Belgii coś musi być, moja niby tam trafiła i narazie jest cisza.



#2919 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 styczeń 2019 - 18:20

Ja dostałem dzisiaj paczkę za trzy dolce, wysłaną 16 listopada. Bez dopłat

#2920 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 styczeń 2019 - 18:49

Panowie a nie macie takiej informacji przy swoich zamówieniach ?

"Due to the busy holiday season, packaes to your country might be delayed. Pleas be patient waiting for the package."

A poza tym nawet jak mi dołożą ten Vat to i tak wyjdzie taniej niż u nas  ;)

https://pl.aliexpres....72412e0e1TBNdV