Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8325 odpowiedzi w tym temacie

#2941 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:06

Panowie dajcie spokoj, pare stron wczesniej mowilem to samo, ze chinskie Meppsy maja sie nijak do oryginalow to mnie tu prawie zjedli bo hurrr durr sa identyczne i w ogole piekna sprawa za smieszne pieniazki. Mentalnosci nie zmienimy :)

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#2942 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:25

Nie jestem ekspertem, ani też "znafcom"

Ale mam w pudełku kilkanaście "sklepowych Meppsów" kupionych kilka - kilkanaście lat temu, ze dwa znalezione.

I co? a też chodza jak chcą...Wszystkie powyżej błędne zachowania w nich mogę stwierdzić...

Miłośnicy "oryginałów" możecie mnie do sadu podać, że bezczeszczę wasze wyobrażenia o doskonałości...

 

Ja doskonale rozumiem niechęć do takiego(taniego) towaru ze strony handlowców lecz co jest korzystniejsze dla konsumenta????

 

Czy oryginalny Mepss jest produkowany we Francji? - ktoś powie gdzie jest ta fabryka?Czy też wzorem innych producentów - a właściwie dziś to tylko właścicielami marki - jego produkcja odbywa się w Chinach?

 

Koledzy - nie ma co się obrażac na świat, na jego zmiany, trzeba się dostosować...

 

To co powyżej - to taka refleksja - nie jestem ani za, ani przeciw aby kupować oryginalne? czy też"oryginalne" towary... 


Użytkownik eRKa edytował ten post 10 styczeń 2019 - 09:38


#2943 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:56

Nie jestem ekspertem, ani też "znafcom"

Ale mam w pudełku kilkanaście "sklepowych Meppsów" kupionych kilka - kilkanaście lat temu, ze dwa znalezione.

I co? a też chodza jak chcą...Wszystkie powyżej błędne zachowania w nich mogę stwierdzić...

Miłośnicy "oryginałów" możecie mnie do sadu podać, że bezczeszczę wasze wyobrażenia o doskonałości...

 

Ja doskonale rozumiem niechęć do takiego(taniego) towaru ze strony handlowców lecz co jest korzystniejsze dla konsumenta????

 

Czy oryginalny Mepss jest produkowany we Francji? - ktoś powie gdzie jest ta fabryka?Czy też wzorem innych producentów - a właściwie dziś to tylko właścicielami marki - jego produkcja odbywa się w Chinach?

 

Koledzy - nie ma co się obrażac na świat, na jego zmiany, trzeba się dostosować...

 

To co powyżej - to taka refleksja - nie jestem ani za, ani przeciw aby kupować oryginalne? czy też"oryginalne" towary... 

 

Romku, tu na prawdę nie ma co porównywać.

 

Używam błystek Meppsa od wielu lat (zakupionych w wielu źródłach). Oryginalny Mepps ma jakość i pracę jak oryginalny Mepps, Jest sporo "naśladowników", ale bardzo trudno jest nie odróżnić błystek od siebie.

 

Myślę, że zaskoczę nie tylko Ciebie ale i innych jak napiszę, że część produkcji (albo i cała) jest/była produkowana...w Polsce. 

 

Miłego dnia,

 

Wojtek


  • coma lubi to

#2944 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:08

"Oryginalny Mepps ma jakość i pracę jak oryginalny Mepps"

 

Wybacz, lecz nie mogłem się powstrzymać:)

 

Wzajemnie - miłego dnia:)



#2945 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:17

Jak miałem największą manię na punkcie obrotówek to wszystkie Meppsy przerabiałem, bo mi też się nie podobała ich praca. Jak te z ali pracują jeszcze gorzej niż oryginały to faktycznie lepiej omijać.


  • Tom Rob lubi to

#2946 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:28

Lubię meppsy od dawien dawna i zawsze brałem oryginały, nawet w zeszłym roku kupiłem ze 20.
Jednak wziąłem też na próbę kilka piątek "mepps" long i comet z alie, po przyjściu wymieniłem drut, kotwice, podszlifowalem koraliki, pracują i łowią za 1/5 ceny.
  • Pablo54 lubi to

#2947 ONLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:51

Lubię meppsy od dawien dawna i zawsze brałem oryginały, nawet w zeszłym roku kupiłem ze 20.
Jednak wziąłem też na próbę kilka piątek "mepps" long i comet z alie, po przyjściu wymieniłem drut, kotwice, podszlifowalem koraliki, pracują i łowią za 1/5 ceny.


Tylko i drut i kotwica kosztuje swoje a robocizna to też nie jest za darmo. Gdy robisz dla siebie to okej, ale innym za free przecież nie będziesz wymieniać, szlifować i składać- chyba że się mylę, bo jeśli tak, to mam dla Ciebie klienta z kilkudziesięcioma przynętami do poprawki.


Pewnie z całym tuningiem taka błystka nadal wyjdzie taniej, ale i tak potwierdza to fakt, że "Mepps" z Ali to nie Mepps 😉
  • godski, coma i Luckyguliver lubią to

#2948 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:05

Romku, tu na prawdę nie ma co porównywać.

Używam błystek Meppsa od wielu lat (zakupionych w wielu źródłach). Oryginalny Mepps ma jakość i pracę jak oryginalny Mepps, Jest sporo "naśladowników", ale bardzo trudno jest nie odróżnić błystek od siebie.

Myślę, że zaskoczę nie tylko Ciebie ale i innych jak napiszę, że część produkcji (albo i cała) jest/była produkowana...w Polsce.

Miłego dnia,

Wojtek

nie zaskoczyłeś bo to juz od dawna wiadomo. Podobnie dla mepsa tłukli Hiszpanie i kilka innych.

#2949 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:11

Wchodzę do sklepu - na wieszakach Meppsy - w woreczkach strunowych.

 

No to jaką ja mam mieć pewność, że to oryginalny wyrób?Bo ze sklepu?

Czy też może jakiś przedsiębiorczy rodak ściągnął partię - znacznie ale to znacznie taniej niż na Alii  bo z Alibaby(hurt) i powstawiał do sklepu?

 

Kolega wyżej wspomniał, że Meppsy - lub ich częsci w Polsce produkowane...

Ktoś coś więcej - gdzie te oryginalne są produkowane?

 

Koledzy - spora grupa odnosi się z wielką niechęcią do tego działu - zakupów na Alii...

Oczywiście z takich czy innych powodów ma do tego prawo.

Ja..

Kupuję tam plecionki - kilkanaście już kupiłem, jedna tak na 80% spełnia moje wymagania.Albo przegrubione mocno, albo mało trwałe, albo jeszcze leżą na szpulce po wstępnych oględzinach.

Ale wydałem na to - bo ja wiem, ok 300 zł?Liczył nie będę...

A emocje - bezcenne...

Czy mógłbym sobie pozwolić na takie zabawy kupując szpulkę 100 m plecionki za 200 zł????Chyba by mnie żona z domu wyrzuciła hahahaha

A opinie o tych markowych(i strasznie drogich) też bywają krytyczne.

 

Podsumowując - dla mnie Alii... to tak jak dla innych kręcenie korbką kołowrotka siedząc w fotelu

 

Pozdrawiam - Romek


  • S.N. i Intro lubią to

#2950 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:13

Też kiedyś kupiłem "meppsy" z Ali. Wyglądają bardzo ładnie, ale zerówki praktycznie w ogóle się nie kręcą. Natomiast jedynki longi od biedy używalne.

Raczej nikomu nie polecam.


  • coma lubi to

#2951 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:15

Nikt tu nie ocenia ali przez pryzmat jednego produktu. Ty to do tego Romku sprowadziłeś. Tak jak na każdym innym portalu po prostu trafiają się tam buble nie warte swojej ceny. Te meppsy to jedne z nich i tyle. 


Użytkownik coma edytował ten post 10 styczeń 2019 - 11:16

  • mikryb lubi to

#2952 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:16

A emocje - bezcenne...

Czy mógłbym sobie pozwolić na takie zabawy kupując szpulkę 100 m plecionki za 200 zł????Chyba by mnie żona z domu wyrzuciła hahahaha

 

Wolę bez emocji tego typu na rybach . 

200 zł za 100 metrów linki ??? Markowa sprawdzona linka 50-100 zł.



#2953 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1693 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:22

Widzę ,że rozpętała się mała Meppso-burza  :lol: .

Post o Meppsach wstawiłem raczej gwoli tematu terminowości dostaw i ewentualnych dopłat celnych.

Kupiłem 5 szt. na próbę, licząc się z tym ze jakość może iść w parze z ceną  B) .

 

A propo's: wrzucone były w foliówkę także z nadrukiem firmowym (wygląda jak opakowanie zbiorcze na kilkadziesiąt szt. blaszek.)


  • Piotrek Milupa lubi to

#2954 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:22

Emocje przy rozpakowywaniu..

 

A na markową linkę straciłem niezłą rybę na zawodach.

A inna markowa linka ma 2/3 deklarowanej wytrzymałości...

 

są po 200...

 

https://allegro.pl/o...300m-7197820617

 

Lub prawie ..

 

https://allegro.pl/o...06mm-7757236974


Użytkownik eRKa edytował ten post 10 styczeń 2019 - 11:30


#2955 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4590 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:32

Panowie czy kupował ktoś linki YGK na alli ? Jak się zakup plecionki ygk na alli ma do oryginału ze sklepu polskiego czy np. yebaya ?

 

I jakim rozmiarze była ?


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 10 styczeń 2019 - 12:07


#2956 ONLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:33

Romku, sam chwalę pletki z Ali. Mam tego trochę i w sumie jeszcze się nie zawiodłem. Chwalę "cannibale" z Ali, właśnie za dużo niższą cenę a porównywalną jakość, trochę twardych przynęt też mam, używam, o niektórych ani słowa niezadowolenia powiedzieć nie mogę.
Ale te błystki to naprawdę buble.

#2957 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:43

Ja plecionki kupuję w Ali (KastKing SuperPower 4 splotowa) i jestem bardzo zadowolony.



#2958 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:50

Panowie czy kupował ktoś linki YGK na alli ? Jak się zakup plecionki ygk na alli ma do oryginału ze sklepu polskiego czy np. yebaya ?

Ja kupiłem 8-splotową YGK, najcieńszą jaka była. Nie mam niestety porównania z produktem z jebaja czy z Japonii ale byłem z niej bardzo zadowolony. Sprzedałem po sezonie łowienia razem z multikiem i nowy nabywca również był miło zaskoczony tą linką.
  • S.N. lubi to

#2959 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:14

Tylko i drut i kotwica kosztuje swoje a robocizna to też nie jest za darmo. Gdy robisz dla siebie to okej, ale innym za free przecież nie będziesz wymieniać, szlifować i składać- chyba że się mylę, bo jeśli tak, to mam dla Ciebie klienta z kilkudziesięcioma przynętami do poprawki.


Pewnie z całym tuningiem taka błystka nadal wyjdzie taniej, ale i tak potwierdza to fakt, że "Mepps" z Ali to nie Mepps

 

Drutu mam zapas, kotwic też sporo, a robocizna trwała przy 10 sztukach godzinkę więc wyszło dobrze ;)


  • woblery z Bielska i Pablo54 lubią to

#2960 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:29

Kupię kilka i porównam z tymi co mam.

 

Zwyczajnie nie chce mi się wierzyć,żeby to był taki szajs.

Konstrukcja poprawna, lżejszy listek to co najwyżej szybsze jego obroty.

Oczywiście ze zdjęcia nie widać szczegółów wykonania, ale nie są też to takie konstrikcje z koralikiem szklanym i bez stożka startowego za 30 centów...