Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#4661 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 luty 2020 - 13:54

Prosze super łowny Illex lub Jackal chubby 38 https://pl.aliexpres...earchweb201603_


  • sez i Luckyguliver lubią to

#4662 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 luty 2020 - 14:01

https://m.pl.aliexpr...5813d5a9&is_c=N
  • Luckyguliver lubi to

#4663 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2020 - 15:33

Panowie, a jak jest z praca tych przynęt? Bo to, ze coś wyglada, to w sumie mało ważne tak naprawdę...

#4664 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 luty 2020 - 18:42

W większości to ta sama wydmuszka, robiona jako „chinczyk” i jako Megabass itp ;) Kwestia innego malowania i to wsio zazwyczaj. Te wszystkie „oryginalne japońskie cukiereczki” to i tak ta sama chińszczyzna co AliExpress ;)

Nawet się zastanawiam, czy nie kupić na swoj użytek kilkudziesięciu przezroczystych wydmuszek i dać je któremuś ze zdolnych lurebuilderow z naszego forum do pomalowania na „moje” kolory.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 luty 2020 - 18:44

  • eRKa i UncleZin lubią to

#4665 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2020 - 19:19

Porownywalismy poppery z Ali za 5 zielonych i japony po 16 euro, różnica to inne malowanie i chwost na kotwiczce. Waga i praca ta sama.
  • koval75, eRKa i UncleZin lubią to

#4666 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 luty 2020 - 20:02


Nawet się zastanawiam, czy nie kupić na swoj użytek kilkudziesięciu przezroczystych wydmuszek i dać je któremuś ze zdolnych lurebuilderow z naszego forum do pomalowania na „moje” kolory.

 

Przemysłowe malowanie różni się od takiego amatorskiego.

Inne farby, zazwyczaj kilka jeśli nie kilkanaście warstw, więc efekt może się nieco różnić od gotowego "chińczyka".



#4667 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2020 - 20:14

Skoro tak mówicie, to wierzę. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre miejsca potrafią pozbawić wędkarza kilku przynęt na jednej wyprawie, takie zakupy to bardzo rozsądne podejście.

Sam mam jakiś emocjonalny problem, gdy biorę do ręki plastikową rapalę, która kosztuje, jak rapala. W przypadku chińczyków za 5zł to inna bajka.

 

A znalazł ktoś boleniówki z oczkiem na górze na aliexpres? :)  Tych co roku zostawiam najwięcej w Wiśle, zatem.... B)



#4668 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 luty 2020 - 20:25

Przy tych „porządnych” chinczykach to już trzeba się liczyć z kwotami 11-14zl. To jednak zawsze 4-5x mniej niż „oryginał” i na zaczepowych miejscach aż tak bardzo serce nie boli... ;)
  • eRKa lubi to

#4669 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 27 luty 2020 - 21:53

Porownywalismy poppery z Ali za 5 zielonych i japony po 16 euro, różnica to inne malowanie i chwost na kotwiczce. Waga i praca ta sama.


A możesz podesłać link do tych popperków ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4670 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 luty 2020 - 22:47

Kompletna bzdura. Woby z ali a oryginał to zupełnie coś innego. Ostatnio kupiłem partie chyba z 30 sztuk. 5 od razu była do wywalenia. Magnes latał jak chciał, nic nie trzymał. Po drugie są w różny sposób wyważone, inny materiał w środku i zupelnie inaczej chodzą w twitchu. Na zaczepowe miejsca na pewno kupię jeszcze z ali woblery te od bearking czy adblue(te nie są aż tak tanie 20-30zl), ale do łowienia z Łodzi zostaje przy oryginał.
  • ArturK lubi to

#4671 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 27 luty 2020 - 23:41

Dekosz. Kolega wyżej napisał.
Na Ali są różne przynęty.
Jak kupujesz tsm gdzie nie ma opini bądź sugerujesz się tylko cena albo innymi filtrami to się nie dziw.
Bo na Ali trzeba umieć szukać :-)


Użytkownik UncleZin edytował ten post 27 luty 2020 - 23:53

  • Lepton i eRKa lubią to

#4672 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 28 luty 2020 - 08:23

Ołówków jest więcej, ale proszę


https://pl.aliexpres...73545de181f18c3


 

A znalazł ktoś boleniówki z oczkiem na górze na aliexpres? :)  Tych co roku zostawiam najwięcej w Wiśle, zatem.... B)



#4673 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 28 luty 2020 - 08:34

Przerzuciłem dużo woblerów z ali. Zawsze z ceną idzie jakość wykonania i jakość kotwic. 

Te najtańsze zawsze wymagają od ręki zmiany kotwic i kółek najczęściej też. 

Co do pracy to trafiłem na świetne woblery za 3 złote jak i za 20 zł. Buble trafiały się również w tych droższych ale zdecydowanie rzadziej. 

Kiedyś kupiłem fajne woblery do twicha, chodziły bajka, łowiły piękne okonie, po miesiącu z tej samej aukcji dokupiłem chyba z 15 sztuk dodatkowo (chyba nawet 3 zł nie kosztowały). Ta sama aukcja, ten sam wygląd, ale waga już delikatnie inna i niestety zostałem z 15 breloczkami do kluczy :)


  • Luckyguliver, S.N. i Przemek_M lubią to

#4674 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 28 luty 2020 - 08:59

oryginał czy podróba droższa od oryginału?

https://pl.aliexpres...earchweb201603_



#4675 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 28 luty 2020 - 09:54

Potwierdzam, woblery z Ali, to nie to samo, co oryginały. Mam bardzo dużo oryginałów i przerzuciłem tez mnóstwo kopii. Kopie w porównaniu do oryginałów są ociężałe, nie jest możliwa bardzo agresywna animacja.

Nie oznacza to, że wszystkie są do kitu. One mimo, że wyglądają tak samo są całkiem innymi woblerami, widać to dopiero w wodzie. Używam niektórych kopii i też łowią ryby, ale to już nie to samo co oryginał. Nie gadajcie głupot, że japończyki, to chińczyki inaczej malowane. Tak może mówić ktoś, kto nie ma doświadczenia w łowieniu oryginałami. Podstawowa różnica to to, że  w oryginale są kulki wolframowe a w kopiach ołowiane. Skoro wobler oryginalny i kopia wazy tak samo, to jaka różnica w wyważenia woblera będzie podczas przesuwania się przez korpus wolframu a jaka podczas przesuwania się znacznie lżejszego ołowiu. Chyba już wszystko jasne i nie gadać głupot.


  • Przemek_M lubi to

#4676 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 luty 2020 - 11:00

Potwierdzam, woblery z Ali, to nie to samo, co oryginały. (...) Podstawowa różnica to to, że w oryginale są kulki wolframowe a w kopiach ołowiane. Skoro wobler oryginalny i kopia wazy tak samo, to jaka różnica w wyważenia woblera będzie podczas przesuwania się przez korpus wolframu a jaka podczas przesuwania się znacznie lżejszego ołowiu. Chyba już wszystko jasne i nie gadać głupot.


Jeżeli masa woblera się zgadza, a "wytłoczka" jest podobna lub wręcz taka sama, to i masa ołowiu musi być zbieżna z masą wolframu, tyle że kulki będą fizycznie większe. Wolfram i ołów wydają też różny dźwięk raczej.
  • eRKa i Alexspin lubią to

#4677 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 luty 2020 - 11:45

Pewnie tak samo jak z pomidorami z Holandii vs Polskie, kolor i wygląd taki sam a smak i witaminy już nie 😀
  • Przemek_M lubi to

#4678 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2020 - 11:54

Wszystko o czym Koledzy piszecie to bardzo subiektywne i niesprawdzalne w żaden sposób odczucia.

 

Ktoś łowi oryginałem - i biorą.. a za kilka minut gdy zmieni na "podróbę" brać przestają i nie łowi... I to ma być test?

W miarę obiektywnie byłoby tak jak to robią na kanale Kanal...  - jednocześnie łowią i taką i taką przynętą - po pewnym czasie się zmieniają...

 

A samo pojęcie "łowności" ktoś potrafi zdefiniować????


  • nalewator, Alexspin i UncleZin lubią to

#4679 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 28 luty 2020 - 12:02

Dokładnie erka.
Trzeba paru gości najlepiej na paru pokładach i łapać w tym samym miejscu.
Chociaż to też nie pokaże czy przynęta będzie lepsza od oryginału czy nie.
Ja mam sporo przynęt z Ali, łowią tak samo ryby jak te oryginalne produkty które kosztują 10 x więcej, zaś do tej pory nie wiem które będą lepsze.
Czasem biorą na oryginał czasem na ali, ciężko stwierdzić :-)

No ale cóż.
Ludzie są różni.
Dla jednego podróbka z Chin nie będzie pracowała tak jak oryginał bo po prostu nie jest oryginałem i już sama nazwa to eliminuje.
Tak w większości przypadków zachowują się ignoranci którzy myślą na jednej płaszczyźnie.
Dla jednych jabłko jest tylko zielone a dla drugich tylko czerwone ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4680 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 29 luty 2020 - 10:08

Macie jakieś sprawdzone woblery twitchingowe 8-10 cm?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych