Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8472 odpowiedzi w tym temacie

#5781 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4951 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 styczeń 2021 - 18:44

Jest  masa całkiem prostych pojęć ekonomicznych, całkiem nieznanych, nierozumianych, to i w efekcie  - masowo nieakceptowanych  :) Co to jest PKB, PNB, biznes podstawowy albo wtórny, wspólnota ekonomiczna. Dlaczego jesteśmy coraz biedniejsi, i czemu zarabiamy tak mało.. :) I co to jest dumping.. :)   


  • cristovo i Grzegorz B. lubią to

#5782 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:11

Ty kolego Slawku żyjesz w jakims idealnym świecie. W moim, to glownie ludzie przy korycie, cwaniaki i najbogatsi bogacą się bardziej, a reszcie nic sie nie zmienia. Dlatego dbam o swój interes i jak mam okazję kupić taniej to kupię, a że nie zapłaciłem VATu to tylko dodatkowa satysfakcja:)

#5783 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:15

Po co mieszasz z kijami i młynkami skoro w Polsce generalnie się ich nie robi. Bez sensu.

Podanych przykład dotyczył blaszek.

 

 

 

Róbmy to głowa tam gdzie to jest możliwe. Prosty przykład - kupiłem ładowarkę w Polsce za 170 zł - taka sama na Ali 140 kosztuje. Niektórzy uważają że po co przepłacać i lepiej z Ali kupić. Tyle ze po pierwsze mamy gwarancje a po drugie część kasy zostaje u nas i tutaj zostanie wydana, obojętne na co, może być na browar ale część w formie podatków zostanie.

Jak będziemy wszystko na Ali to co nam pozostanie??? U nich w fabrykach się zatrudnić?

 

Co do blaszek, nawet jeśli paletki i inne składowe są z Chin to cześć kasy zostaje w Polsce, taki patriotyzm. Lepiej trochę niż wcale.

 

 

Po co mieszasz z kijami i młynkami skoro w Polsce generalnie się ich nie robi. Bez sensu.

Podanych przykład dotyczył blaszek.

 

Stary co TY GADASZ !!

jeśłi za "robienei tych blaszek " uznalesz pomalowanie przetłoczenie i złożenie z Chińskich podzespołów

to kije  tez sie "robi" jak przywieziesz podzespoły

 

cała masa pracowni jest i ROdbilderów którzy złożą skleja pomaluja podpisza

to samo co blaszki

 

"kupiłem ładowarkę w Polsce za 170 zł - taka sama na Ali 140 kosztuje"

 

i co.......... wsparełeś polski przemysł ?

 

nie ............ tylko dałeś zarobić handlarzowi - wsparłeś import (moze tez zakup z ali tylko czyjś)  , i wpłaciłeś pare groszy podatku do kasy państwa o ile osoba sprzedajaca ten podatek zapłaciła

to tyle z polskiego przemysłu

 

 

 



#5784 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:18

Płaćmy podatki, budujmy imperium. TORUŃSKIE...

#5785 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:36

u nas 700 zł, więc nie rozumiem zdziwienia

pokaż mi FLa 3000MHG za ~700zł w PL ? 



#5786 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:36


...i co.......... wsparełeś polski przemysł ?

 

nie ............ tylko dałeś zarobić handlarzowi...

Polski handlarz, także cel osiągnięty, poza tym jest gwarancja.
 


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 26 styczeń 2021 - 19:40

  • godski lubi to

#5787 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1023 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:55

.

Użytkownik Mysha edytował ten post 26 styczeń 2021 - 20:01


#5788 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:02

Po co mieszasz z kijami i młynkami skoro w Polsce generalnie się ich nie robi. Bez sensu.

Podanych przykład dotyczył blaszek.

 

Stary co TY GADASZ !!

jeśłi za "robienei tych blaszek " uznalesz pomalowanie przetłoczenie i złożenie z Chińskich podzespołów

to kije  tez sie "robi" jak przywieziesz podzespoły

 

cała masa pracowni jest i ROdbilderów którzy złożą skleja pomaluja podpisza

to samo co blaszki

 

"kupiłem ładowarkę w Polsce za 170 zł - taka sama na Ali 140 kosztuje"

 

i co.......... wsparełeś polski przemysł ?

 

nie ............ tylko dałeś zarobić handlarzowi - wsparłeś import (moze tez zakup z ali tylko czyjś)  , i wpłaciłeś pare groszy podatku do kasy państwa o ile osoba sprzedajaca ten podatek zapłaciła

to tyle z polskiego przemysłu

Szkoda czasu na dyskusję, nie zrozumiemy się  , powodzenia w zakupach.


  • Friko i peekol lubią to

#5789 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:05

Proponuję skończyć już z tymi umoralniającymi bzetami i bicia piany z wydumanym patriotyzmem.

Świat już dawno jest globalną wiochą i każdy kupuje gdzie chce.



#5790 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:06

Jest  masa całkiem prostych pojęć ekonomicznych, całkiem nieznanych, nierozumianych, to i w efekcie  - masowo nieakceptowanych  :) Co to jest PKB, PNB, biznes podstawowy albo wtórny, wspólnota ekonomiczna. Dlaczego jesteśmy coraz biedniejsi, i czemu zarabiamy tak mało.. :) I co to jest dumping.. :)   

 

Miałem się nie odzywać, ale ... Dużo racji w tym co piszesz tylko jak zwykle jest jedno "malutkie" ale ...
Polskiemu rządowi niezależnie od frakcji politycznej powinno zależeć tak samo jak i Polakom, którym zależy ...

Niestety żunt ma w nosie PKB i tym podobne pojęcia co najlepiej widać po krajowym przemyśle, który jaki jest każdy widzi, a co się z nim stało to też doskonale wiesz. I dlatego jest tak jak to opisał kolega Seki.

Polecam książeczkę Wojna o pieniądz. Frapująca lektura.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 26 styczeń 2021 - 20:07

  • Byniek lubi to

#5791 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 styczeń 2021 - 21:04

Jesli moge kupic Polskie i jest tej samej jakosci lub lepszej co konkurencyjne kupie polskie. Jesli mam kupic jednorazowe badziewie z Chin i wyrzucic po kilku uzyciach kupie jesli jest polskie nawet kilka razy drozsze. Ale polskie rozumiem wyprodukowane i wymyslone w Polsce a nie tylko przewalone przez polski magazyn i sprzedane z narzutem. Jesli w Polsce kupie w tej samej lub podobnej cenie produkt Chinski kupie w polsce bo wole dac zarobic Polakowi a ten Polak wynegocjowal cene i kupuje na tyle durze ilosci ze kupuje taniej niz ja na ali. Ale wybaczcie jak mam zaplacic na ali za rzecz 100 a u na 140 to jednak kupie na ali bo cena rekompensuje w wielu wypadkach ryzyko braku gwarancji. Ci sami ludzie ktorzy tu i teraz wypowiadaja sie ze polskie kupujmy dajmy zarobic polskiemu biznesmenowi wybierali szwajcarski( a pewnie docelowo Chinski) nóż jako gadzet forum i Chinskie apaszki bandany czy cokolwiek tam za szmaty byly. Czemu tam nie kupilismy noza od polskiego wytworcy rekodzielnika nawet kilka groszy drozej czy bandane utkana z nie chinskiej bawelny w Polskiej fabryce i uszytej przez Polski zaklad. To sie nazywa wspieranie polskiego przemyslu. Czy ktos z nas poprze zakup koszulki forumowej wyprodukowanej w PL ? Czy tez po raz kolejny jakis "fruit of" zostanie kupiony bo szybciej i latwiej i taniej

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Wojtek B. i konopaa lubią to

#5792 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 styczeń 2021 - 21:17

Ja jeszcze na coś innego chciałbym zwrócić uwagę. Chińczyk dostaje zapis na dysku komputerowym, Polak - konkretny towar. A dzisiejsza ekonomia światowa niestety ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. 

No i jeszcze - Chiny to fabryka świata, ale już usługi możemy ogarniać sami.

I jeszcze - wspominałem - są nasi importerzy którzy mają konkurencyjne ceny na ten sam, lub podobny towar co na Alii..

No i jeszcze - wędkarskie drobiazgi zawsze mają największe przebicie w detalu - stąd sądzę, że jednak cena u nas wygórowana na jakieś kotwice czy śrubki - na Alii wzrosnie ale nadal będzie konkurencyjna.

No i jeszcze - zastanawiam się, czy dożyję czasów, że w Polsce znajdzie się ktoś z niewielką w sumie kasą i zrobi porządny niezniszczalny kołowrotek. I "wygryzie" chińskie i nie tylko badziewie z rynku. To nie jest jakaś skomplikowana konstrukcja...

 

I jeszcze - luzik w takich sporach wskazany bardzo:)



#5793 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 26 styczeń 2021 - 22:07

Akurat kije Tsurinoya warto kupować nawet za tą cenę (250-300zł). Podobnej klasy kije u nas kupujesz za 6 stówek...

P.S. Powstają też nowe firmy produkujące tanie kijki, które podgryzają droższą konkurencję (np. Johncoo).

Nie miałem tyle szczęścia, bo moja za ok 400 PLN połamana pierwszego dnia :-P Ale pracownia skróciła szczytówkę, przesunęła przelotki i kij wydaje się jeszcze lepszy niż był. Ale rzeczywiście ekstraklasa wykonania i osprzetu.

Widzę jednak, że te kije drożeją, np. castingi za 100-kilkadziesiat USD to już przegięcie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5794 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18657 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2021 - 22:42

Jesli moge kupic Polskie i jest tej samej jakosci lub lepszej co konkurencyjne kupie polskie. 

 

Nie , nie kupujesz. Kupujesz droższe ukraińskie Pontoony albo w ich podróbki na aliekspress - sam napisałeś w wątku.  @chulo z tego co pisał w wątku autorskim to sam robi skrzydełka i metodą prób i błędów doszedł do tego takiego kształtu i profilu żeby obrotówka nie skręcała żyłki czy pracowała podczas prowadzenia z prądem - więc proszę, nie pisz o jakimś składaniu z chińskich komponentów tylko okaż trochę szacunku dla kolegi, który robi bo ma pasję a nie dlatego ze został Januszem biznesu. Żeby była jasność - nie znam człowieka, na oczy nie widziałem [ jeśli na jakimś zlocie i nie zapamiętałem - to przepraszam w tym momencie ] w każdym razie nie jestem żadnym "naganiaczem" na jego produkty.  Zareagowałem w tym wątku bo właśnie zaistniała dokładnie taka sytuacja o której piszesz: jest polski produkt, tu wytworzony i dopracowany, prawdopodobnie bijący na łeb jakościowo i te aliekspresy i te pontoony - i co robicie jeden z drugim ? Dalej kupujecie u Chińczyka. 



#5795 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 styczeń 2021 - 22:56

.  ...@chulo z tego co pisał w wątku autorskim to sam robi skrzydełka i metodą prób i błędów doszedł do tego takiego kształtu i profilu żeby obrotówka nie skręcała żyłki ...

 

Bez urazy - nie ma takich obrotówek które nie skręcają żyłki. Obejrzałem filmiki, ale są zrobione pod to założenie, że nie skręca. Nawet obrotówki z niesymetrycznym korpusem skręcają...



#5796 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 styczeń 2021 - 22:56

Nie , nie kupujesz. Kupujesz droższe ukraińskie Pontoony albo w ich podróbki na aliekspress - sam napisałeś w wątku.  @chulo z tego co pisał w wątku autorskim to sam robi skrzydełka i metodą prób i błędów doszedł do tego takiego kształtu i profilu żeby obrotówka nie skręcała żyłki czy pracowała podczas prowadzenia z prądem - więc proszę, nie pisz o jakimś składaniu z chińskich komponentów tylko okaż trochę szacunku dla kolegi, który robi bo ma pasję a nie dlatego ze został Januszem biznesu. Żeby była jasność - nie znam człowieka, na oczy nie widziałem [ jeśli na jakimś zlocie i nie zapamiętałem - to przepraszam w tym momencie ] w każdym razie nie jestem żadnym "naganiaczem" na jego produkty.  Zareagowałem w tym wątku bo właśnie zaistniała dokładnie taka sytuacja o której piszesz: jest polski produkt, tu wytworzony i dopracowany, prawdopodobnie bijący na łeb jakościowe i te aliekspresy i te pontoony - i co robicie jeden z drugim ? Dalej kupujecie u Chińczyka. 

 

czy Ty porównujesz kij z bambusa do spinningu bo to ten sam produkt  i to i to wędka ?

 

 

on sprzedaje inny produkt - te błystki nie pracują i nie wyglądają tak samo jak pontony

 

napisałem tez ze kupiłem te z ali ale one nie sa tak dobre jak pontony

masz odpowiednik pontona polskiego rękodzielnika ? bo jak powyzej bambus i spinning to i to wędka  ?

 

 

a tak nawiasem mówiąc skoro juz o tych błystkach  o których wspominasz kupiłem od tego kolegi z forum kilka sztuk ... dostałem bez kotwic bo nie uprzedziłem że chce z kotwicami ... no z Chin zawsze z kotwicami dostałem :) .. tłumaczenie bo nie wspomniałem ze chce kotwice do błystek



#5797 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2021 - 00:27

Witam

Już drugi albo trzeci raz tak mam, że przy produkcie widnieje "otrzymał potwierdzenie" pomimo że ja nic nie potwierdzałem bo towaru jeszcze nie dostałem. Zdarzyło się Wam coś takiego? Czy jest możliwe że po zakończeniu okresu ochronnego czy jak to tam zwał, zamówienie potwierdza się samo/automatycznie?



#5798 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 27 styczeń 2021 - 00:40

Witam

Już drugi albo trzeci raz tak mam, że przy produkcie widnieje "otrzymał potwierdzenie" pomimo że ja nic nie potwierdzałem bo towaru jeszcze nie dostałem. Zdarzyło się Wam coś takiego? Czy jest możliwe że po zakończeniu okresu ochronnego czy jak to tam zwał, zamówienie potwierdza się samo/automatycznie?

tak zgadza się ale jeszcze mozesz zareklamowac że nie dostałeś

 

wyjątek jeśli Twój tracking potwierdza że dostałeś a Ty nie dostałes = wtedy musisz szybko  reklamowac ale wtedy samo się potwierdza na podstawie trackingu



#5799 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2021 - 00:50

Status jest że wysyłka lokalną firmą przewozową, założyłem spór.


  • kostom63 lubi to

#5800 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2997 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 27 styczeń 2021 - 07:56

Czy widzieliście na ali może uchwyty podobne do tych Shimano:

Załączony plik  shimano_ct200handle.jpg   15,35 KB   42 Ilość pobrań

Szukałem oryginałów, ale nie dość, że same uchwyty nie są tanie to jeszcze za wysyłkę 25-30$ to mi się trochę mało uśmiecha, jak ja bym chciał tylko 4 takie :/ Stąd liczę, że jakieś kopie w Chinach mają?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

1 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych


    PawelPac